Üst
 

YILBAŞI GECESİNİ GEÇİREBİLECEĞİNİZ 12 DÜNYA ŞEHRİ

Yeni yıla çok az bir zaman kaldı.Kim yeni yılı muhteşem bir atmosferde eğlenerek geçirmek istemez ki? Siz de yeni yılı farklı bir ülkede ve farklı bir atmosferde gerçekleştirmeyi planlıyorsanız, İşte sizin için yılbaşını geçirebileceğiniz şehir önerilerimiz.

1- Moskova / Rusya

Yılbaşı yaklaştığında lapa lapa yağan karın tadını çıkarmak ve yeni yıla romantik bir atmosferde girmek istiyorsanız, Moskova tam size göre bir yer. Bembeyaz kar etrafı örtmüş pamuklar gibi ve sokaklara vuran ışıklar ile harika bir görüntü şöleni sunuyor. Üzerine bir de şehrin etkileyici ve tamamen farklı mimari yapısı gelince, kendinizi masal dünyasının içinde hissedebilirsiniz. Burada eğlencenin dozu da, bir hayli yüksek. Yılbaşını dilerseniz meydanda, dilerseniz kapalı mekanlarda geçirebilirsiniz. Moskova’da kutlamalar için toplanma mekanı Kızıl Meydan.

 

moskova-yeni-yil

2- Berlin / Almanya

Berlin sokakları Noel gelmeden önce ışıklandırılarak süslenir. Burası yeni yılı karşılamak için en güzel ve etkileyici yerlerden birisi. Gece kulüplerinde özellikle noel eğlenceleri sabahlara kadar devam ediyor. Gece kulüplerinde başlayan eğlence, sokaklara kadar taşıyor. Özellikle süslenen çam ağaçları çok etkileyici görünüyor.

 

berlin-yeni-yil

3- Roma / İtalya

Aşkın ve aşıkların şehirlerinde biri olan Roma, yılbaşını kutlamak için ideal şehirlerden biri. Özellikle tarihi mimari yapıları, nostalji sokakları, küçük meydanları ile gönüllerde taht kurmayı başaran Roma’da yılbaşının tadı bir başka çıkıyor. Gün boyu cafe ve restoranlarda bir şeyler yiyip içebilir ve şehirde alışveriş yapabilirsiniz. Yılbaşı gecesi ise kendinizi dilerseniz sokağa, dilerseniz bir eğlence mekanına atabilirsiniz. Roma’lılar yılbaşını Aşk Çeşmesi’nde kutluyorlar.

 

roma-yeni-yil

4- Prag / Çek Cumhuriyeti

Burası insanı dinlendiren ve klasik müzikleri ile ruhunuzu adeta göklere çıkarabilen bir şehir. Yılbaşında havai fişek gösterilerini zevkle izleyebileceğiniz Prag, kendine has partileri ile de gelen ziyaretçileri eğlendirmeyi başarıyor.  Düzenlenen partiler ve eğlence mekanları ile yeni yıla Prag’da girebilirsiniz.

prag-yeni-yil

5- Belgrad / Sırbistan

Burası ülkemizdeki insanlar tarafından ilgi gösterilen bir şehir. Sırbistan’ın başkenti olan Belgrat birbirinden güzel eğlence mekanlarının olduğu, bütün yılın yorgunluğunu üzerinizden atabileceğiniz bir şehir. Bu şehrin fiyatları oldukça uygun ve yemekleri de bir o kadar güzel. Yemekleri ile, eğlence mekanları ile Yılbaşı gecenizi geçirebileceğiniz ve sonrasında burada kalıp dinlenerek farklı bir kültürü tanıma şansı edinebilirsiniz. Ayrıca burası Avrupa’da vize istemeyen şehirler arasında olduğunu söyleyelim.

 

belgrat-yeni-yil

6- Amsterdam / Hollanda

Burası gece hayatı ile meşhur olan bir şehir. Hele bir de yılbaşı geldiğinde eğlencenin doruk noktalarına kadar ulaşıyorlar. Dünyanın en özgür şehirleri arasında yer alan Amsterdam çok düzenli bir şehir. Yılbaşında burada Havai fişek gösterileri, danslar ve konserler gerçekleştiriliyor. Gece kulüpleri, cafeler ve barlar burada oldukça yaygın. Burada yılbaşını Leidseplein meydanında kutlayabilirsiniz.

Amsterdam’da Yılbaşında Eğlenmeye Ne Dersin!

 

amsterdam-yeni-yil

7- Londra / İngiltere

Yeni yıla girebileceğiniz göz alıcı şehirlerden biride Londra. Burası tam eğlence için oluşturulmuş desem yeridir. Muhteşem ses ve ışık şöleni ile gerçekleştirilen yılbaşı kutlamaları eğlencenin dozunu üst seviyelere çıkarıyor. Özellikle havai fişek gösterisine adeta bayılacaksınız. Dünyanın birçok ülkesinden turistler burada yılbaşını karşılamak için toplanıyor.

 

londra-yeni-yil

8- Barselona / İspanya

Barselona sanatı, özgürlüğü ve eğlenceleri ile ün salmış bir şehir. Buraya yılbaşı için gelenler muhteşem atmosferlerle karşılanıyor. Burada çalar saat 12:00 gösterdiğinde ve 12 gonk ard arda çalmaya başladığında, toplananlar 12 üzüm tanesini sese eşlik ederek yiyorlar. Bunun şans getirdiğine inanıyorlar.Burada bulunan kulüpler oldukça büyük ve eğlence işinden gerçekten anlıyorlar. Dilerseniz Plaça De Catalunya ve Las Ramblas meydanlarında yapılan eğlencelere katılabilirsiniz. Plaj partileri hoşunuza gidiyor ise burada plaj partilerine katılabilir ve yeni yılın ilk gün doğumunu plajda izleyebilirsiniz.

 

barselona-yeni-yil

9- Paris / Fransa

Yılbaşına girmeden 20 gün önce burada yılbaşı için hazırlıklar başlıyor. Yapılan süslemeler ve hazırlıklar yılbaşı için muhteşem bir görsel şölene dönüşüyor. Dilerseniz yılbaşını Eyfel Kulesi’nin altında kutlayarak girebilirsiniz. Meydanda toplananların müziğin etkisi ile hep birlikte söylediği şarkılar kutlamaya renk katıyor.

 

paris

10- Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Türk vatandaşı olanların kimlikleri ile rahatlıkla girebildiği Kıbrıs, doğası ve eğlence mekanları ile harika bir tercih olabilir. Özellikle Türklerin yılbaşlarında sıklıkla ziyaret ettikleri Kıbrıs’a ülkemizde adeta sanatçı akını var. Sınırsız eğlence ve muhteşem yemekleri ile Kıbrıs yılbaşına girmek için güzel seçenekler arasında.

 

kktc-yilbasi

11- Bologna / İtalya

Son olarak farklı bir yılbaşı geçirmek istiyorsanız Bologna’yı tercih edebilirsiniz. Burada yılbaşını geçirebileceğiniz farklı aktiviteler yapılıyor. Bu aktivitelerden birisi ise Şişman öküz alayıdır. Yapılan yarışmalarda birinci gelen kişi kurdele ile bağlanır ve şehirde gezdirilen öküzün sahibi olur. Bu ödülü kazanırsanız ülkemize nasıl getirileceğini şimdiden düşünebilirsiniz. :)

bologna-yeni-yil

12- Newyork / Amerika

Dünyanın her tarafından milyonlarca insan, yılbaşını kutlamak için Newyork’u tercih ediyor. Newyork’da kutlamanın adresi her zamanki gibi Times Square meydanı. Birbirinden eğlenceli etkinliklerin yapıldığı ve konserlerin verildiği meydan ışıklarla süsleniyor. Burada dünyaca ünlü sanatçılar konserler veriyor. En son yılbaşında Justin Biber, Lady Gaga, Eminem ve Miley Cyrus gibi ünlülerle yılbaşı kutlandı. Havadan meşhur üçgen ışıkla kaplı olan yılbaşı topunun düşüşünü de, meydandan izleyebilirsiniz. Burada yılbaşı eğlenceleri oldukça renkli ve hareketli geçiyor.

http://www.geziko.com/blog/yilbasi-gecesini-gecirebileceginiz-12-dunya-sehri/

You don't have permission to register
X