Üst

ağustos, 2023

12ağustos(ağustos 12)12:0016(ağustos 16)12:00HAKKARİ YAYLALARI VE BUZULLARI TREKKİNG TURU 9500 TL

Daha fazla

Etkinlik özeti

Yayla (zoma); yöre halkının yaz mevsiminde hayvanlarını otlatmak ve ürünlerini değerlendirmek için göç ettikleri, geleneksel kara çadırları ile yaşadıkları yerlerdir. Doğa temelli turizm olanaklarını sunmaları adına da kullanılabilir bir özellik göstermektedir. Mayıs ayı başlarında başlayan yayla yaşamı Ekim ayının sonuna kadar sürebilmektedir. Hakkâri başta görsel güzellikler olmak üzere, diğer birçok doğal çekiciliğinin yanında farklı mikro klima alanlarına sahip olması ve zengin kültürel yaşamı sayesinde yaylacılığa ve yayla turizminde önemli bir yer almaktadır. Bu anlamda renkliliği ve zenginliği yansıtan illerden biri olan Hakkâri, doğal güzellikler, flora, hayvan varlığı ve insan ilişkileri açısından da oldukça ilgi çekicidir.

Cilo Buzul sıradağları, Türkiye’nin en büyük Buzulları, Sirk gölleri, yüksek platoları, derin vadileri, endemik canlı ve bitki türleri, dağları ve yaylaları, aynı gün içerisinde dört mevsimi yaşayacağınız inanılmaz bir coğrafya…..

Sizleri çok deneyimli Mihmandarlar Adem Gül ve Nejdet Bozkurt liderliğinde 12-16 Ağustos 2023 tarihlerinde bu güzellikleri keşfetmeye davet ediyoruz.

You don't have permission to register
X