Üst
 

En ‘Efektif’ 6 İş Seyahati Ekipmanı

Pasaportunuz ve vizeniz hazır, uçak biletlerinizi İK çoktan mail attı, iş takımları, gerekli dosyalar, traş seti, saç kurutma makinesi, kısaca tüm ekip hazır. Artık iş seyahatinize çıkabilirsiniz. Çıkarsınız ama sene 2017, bu ekip yeni çağa uyuyor mu? Teknoloji geliştikçe her alanda faydalarından yararlanmak farz oldu. Özellikle crowdfunding projeleri ile büyük firmaların öngöremediği dahiyane fikirler minik firmalar tarafından hayata geçirilebiliyor. Bu gelişmeler de pervaneli uçak döneminden kalma seyahat alışkanlıklarını Boeing 777’ye dönüştürüyor. Aşağıdaki yazımızı okuduktan sonra bir sonraki seyahat için firmanıza gerekli şeyler listesi atmayı unutmayın :)

1- Valizin Tanımını Değiştiren Valiz

blue smart

Bu ürünü görünce seyahat için kullandığınız valizlere bakış açınız tamamen değişecek. Tek fermuarlı, garip bir kahverengi tonundaki taşıması dünyanın en zor şeyi olan yadigarı çöpe atmanın vakti geldi.

Seyahat sırasında valizinizin güvenliği önemliyse (evraklar, kaybolma riski, teknolojik aletler… hadi kabullenelim, her bagaj kabul noktasına gittiğinizde ya gelmezse diye minik çaplı bir telaşeniz oluyor) bu yeni teknoloji ürünü valiz tam size göre. GPS Tracking, dijital kilitleme kontrol sistemi ile birleşti ve valiziniz ile ilgili şikayetlerinizi ortadan kaldırdı. Bu ürün firmaların valizinizi yanlış yere teslim etmesini engellemez, evet, ama bundan anında haberdar olmanızı sağlar. Üstelik tüm cihazlar ile uyumlu şarj ünitesi sizi havaalanında şarj makinelerine mahkum etmekten kurtarır.

2- Tahmin Usulü Valiz Doldurmaya Son: Bagaj Tartısı

digital-luggage-scale

Hayalinizdeki şehre fuar için gittiniz, büyülenmiş şekilde dönüyorsunuz ama bu şehrin güzelliğini sevdiklerinizle de paylaşmak istiyorsunuz. Ebeveynerinize, kardeşlerinize, onların çocuklarına, kendi çocuklarınıza, eşinize, dostunuza, komşuya, whatsapp’tan halinizi hatrınızı sorana hediye alıp çantanızda kalan 4 kiloluk boş yeri doldurmak istiyorsunuz. Peki ya 4 kiloyu aşarsa?

Bagaj Ölçer havaalanında zor anlar yaşamamanız için üretilmiş çok akıllıca bir cihaz. 50 kg’a kadar bagajlarınızı ölçebiliyor, hatta bazılarında termometre bile bulunuyor.

Artık en sevdiğiniz kazağınızı havaalanında bırakmanıza gerek kalmayacak.

3- O Bir Mini-Kahraman!: Çok Amaçlı Seyahat Modülü

mini-portable-travel-router

Konu iş seyahati ise en önemli şey iletişimi koparmamak. Otel wi-fi’ları ise ağır dosyaları göndermek, Skype toplantıları gerçekleştirmek ya da o çok önemli dosyayı alabilmek için yeterli olmayabiliyor. Hele bir de mail başlığı A.S.A.P ise olaylar asap bozucu bir hal alabiliyor.

Seyahat modülleri ise karşılaştığınız tüm iletişim problemlerini ustaca çözüyor. Sinyal almanın zorlaştığı herhangi bir yerde destek güç olarak devreye giriyor. İnternet sağlayıcınız tek cihazdaysa, çoklu hale getiriyor. Eğer oteliniz online iletişimi çok dert etmemişse, modeminizin sim kart takma yeri imdadınıza yetişiyor. Bu modemle telefonunuzu bile şarj edebiliyorsunuz. Kısaca bu minik deli yürek her iş seyahatinin olmazsa olmazı olarak gönüllerimizdeki tahtını kuruyor.

4- Her Yerde Tarayın!

portable-document-scanner

“Elimdeki dökümanın pdf’ini şimdi telefonuma alabilsem ne güzel olurdu!” dedi uzaklardan bir ses, tanıdık geldi mi?

Tarayıcılar iş dünyasında hep ikinci sırada geldiler. Onlar faks makinelerinin hemen önünde, çağrı cihazlarının biraz gerisindeydiler. Tarayıcıyı hep hantal kişiliği ile tanıdık, ona çok haksızlık ettik. Bulut teknolojilerinin gelmesiyle birileri bu gidişata son verdi! Elinizdeki dökümanı sanal dosyalarına ya da diğer cihazlara anında ışınlayan bu yeni teknoloji, yüz yüze iletişime yeni bir boyut kazandırdı.

Toplantı notlarınızı toplantı bitmeden ışık hızıyla adresine ulaştırdığınız daha efektif iş toplantıları, NBR:)

5- IT’nin İşini Elinden Alan Cihaz: Mini Projektör

travel-projector

Son seyahat aracımız ayrıca bizim de favorimiz. O konferans salonunda toplanıp, toplantı başlamadan IT departmanının projektörü tamir etmesini beklediğiniz saatler, o işkence gibi bekleme süreleri, bunlara ne gerek var? Sizi seyahat projektörü ile tanıştıralım. Tüm lap-top’larla uyumlu bu cihaz ile sunum yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Piyasadaki en hafif projektör olma özelliğini taşıyan bu cihaz, beyaz yakalıları bir e-kuyruya sokmayı başardı.

İş toplantılarınızı her yönü ile kontrolünüz altına almak sizi daha az strese sokup, odaklanacağınız tek şeyi işiniz haline getiriyor. Akıllıca.

6- Çamaşır Yıkamaya Bakış Açınız Değiştirecek, Bir Acayip Teknoloji

scrubba

Teknoloji dünyasını arşınlayarak, bu icatlar olmasa ne yapardık dünyasına vardık, listeyi layıkıyla bitirmek isteriz: Seyahat çamaşır makinesi ve ütüsü. Ütü anlaşılabilir ama çamaşır makinesi? dediğinizi buradan duyduk, hemen açıklayalım.

Birkaç aktarmalı yolculuğunuzu gerçekleştirdiniz ve hayallerinizi süsleyen şirket havaalanı yolundaki ofislerine ‘bi’ uğramanızı’ istedi. Bu heyecanlı haberi lekeleyen tek şey gömleğinizin üzerindeki bolonez sosu lekesi. Sakin olun, bu yazı tam sizin için.

Seyahat çamaşır makinesi geçmiş ve geleceğin bir karışımı. Eski usül çamaşır makinelerini nano temizleme teknolojileri ile birleştirirsek ne olur düşüncesinin pratiğe dönüşmüş hali. Bu kadar alengirli laftan sonra anlatalım; kısaca poşeti su ve deterjan ile dolduruyorsunuz, kirli çamaşırlarınızı ekliyorsunuz, poşeti kapatıyorsunuz ve ovalıyorsunuz. Ne kadar da old-school ama diğer yandan yenilikçi bir fikir, değil mi?

Ardından çamaşırlarınızı kurulama-ütüleme poşetine sarıyorsunuz, kurumasını bekliyorsunuz ve gidip o işi kapıyorsunuz!

Unutmayın, iyi şeyler çamaşır yıkayanların başına gelir. İyi çalışmalar, iyi seyahatler:)

http://www.geziko.com/blog/is-seyahati-ekipmanlari/

You don't have permission to register
X