Üst
 

22. Dubai Alışveriş Festivali

Dubai Alışveriş Festivali, Ortadoğu’daki en büyük alışveriş ve eğlence organizasyonudur. Ocak ve Şubat aylarına denk gelen ve bir ay süren bu etkinlik, Dubai’ye yılda 3 milyondan fazla turist çekiyor. Öyle ki 1996 yılında ilk kez düzenlendiğinde festival yaklaşık olarak 1,6 milyon turist ağırlamıştı. Yaklaşık 20 yıllık geçmişe sahip olan Dubai Alışveriş Festivali, 2016 yılında pek çok ünlü sanatçı ve mağaza ile dolup taştı. Festival aynı yıl Guinness rekorunu da kırmayı başardı. Tasarruflu alışveriş yapmanın yanından elbette festival boyunca araba ve para kazandıran yüzlerce çekiliş de yapılıyor. Bunlardan haberdar olmak içinhttp://www.visitdubai.com/en/dsf  sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Bu Yıl Festival Tarihi: 26 Aralık 2016 – 28 Ocak 2017

Dubai’ye öncelikle seyahat planınızı yapın. Daha sonra en iyi ücretlerle Dubai’ye uçak biletinizialın.

dubai-shopping

Dubai Alışveriş Festivali Hakkında Eğlenceli Bilgiler

1. Festival Dubai’nin zengin kültür mirasını simgeleyen muhteşem bir gösteri ile başlıyor. Dubai Alışveriş Festivali’nin açılış seremonisinin bir başka özelliği ise, çarpıcı ses ve ışık gösterisi ile birlikte, Dubai Creek ve Business Bay’dan Shindagha bölgesine kadar, gökyüzü havai fişekler ile aydınlatılıyor.

2. İnanılmaz indirim ve fırsatlar sunan uluslararası markalarının perakende outlet mağazaları, 70’den fazla alış veriş merkezi (shopping malls) alışveriş festivali süresince %50’den %75’e kadar değişen büyük indirimler sunuyorlar. En sevdiğiniz ürünleri, alabileceğiniz en uygun fiyata alıp eve dönebilirsiniz.

 dubai-shopping-festival

3. Vergisiz AlışverişDubai’yi dünya çapında en çok tercih edilen alışveriş merkezi haline getiren en önemli özelliklerden biri de vergisiz alışveriş imkânı.

4. Cazip Paketler; Sorun yaşamadan Dubai’de ekonomik alışveriş yapmak için en iyi yöntemlerden bir tanesidir. Bu paketler genellikle konaklama, şehir turu, çöl safarisi ve tekne gezintilerini kapsıyor. Gitmeden böyle bir paket almayı düşünebilirsiniz. 

5. Alışverişten bir adım ötesi için, yılın bu vakitleri kendinizi sevdiğiniz ya da ilk kez deneyimleyeceğiniz eşsiz aktiviteler (çöl safarisi, açık deniz balıkçılığı v.b ) ile şımartabilirsiniz.

6. Ücretsiz check-up imkânları: Dubai Alışveriş Festivali, sağlığınız ile ilgili sorunları keşfetmek için iyi bir fırsat olabilir. Etkinlik boyunca farkındalık yaratmak için, şeker hastalığı gibi çeşitli hastalıkları tespit etmek ve gerekli önlemler almak için yapılan ücretsiz sağlık muayenelerinden yararlanabilirsiniz.

http://www.geziko.com/blog/22-dubai-alisveris-festivali/

You don't have permission to register
X