Üst
 
Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı doğa ve kültür turları / Yenice Ormanları ve Küre Dağları “Kanyon Ve Şelaleler” -Tam Pansiyon

Yenice Ormanları ve Küre Dağları “Kanyon Ve Şelaleler” -Tam Pansiyon

430Lira

Kişi başı

Doğanın en güzel zamanı

Anadolu’nun en güzel coğrafyalarından nefis 2 doğa harikası alana gidiyoruz. Yıllardır yaptığımız bu organizasyonumuz bu yıl farklı bir noktaya evrildi. Çünkü Artık Yenice ormanları Şeker kanyonunda sizlere ait bir yeriniz var. İşletmeciliğini bu yıl aldığımız Şeker kanyonu kompleksimiz de sizlere hizmet vermiş olacağız. Sizin kendi yeriniz olmasının ayrıcalığını sonuna kadar yaşayacağınızı düşünüyoruz.

Dolu dolu geçecek programlarımızın ötesinde hiç bir şey yapmayacağınızı farz etsek bile; doğa her şeye bedel. Bölgede anlık doğaçlama ile bile bir dünya rota çıkarabilir, çokça fotoğraf çekebilir, sakinliğin, bakir doğanın keyfini doyasıya çıkarabiliriz.

Hazırlanın!

Artık başlıyoruz. Farklı destinasyonlarla etkinliklerimiz başlıyor.

PROGRAMIMIZ

Tüm etkinliklerimizde pandemi önlemlerine göre hareket ediyoruz. Araç koltuk yerleşimleri, belli aralıklarla ateş ölçer kullanıyor, maske kullanımına dikkat ediyoruz. Araçlarımız her etkinlik öncesi ve sonrası ilaçlanmaktadır., Lütfen kayıt esnasında HES kodunuzu bildiriniz. )

Sabah 07.00 Kızılay Kumrular caddesinden hareket ediyoruz. ve Yol duraklarından arkadaşlarımızı alıyoruz. Araçta kahvaltılık sandviç ve sıcak ikramlarımız olacak.

İlk durağımız Küre Dağları Milli Parkı.

İlk olarak Azdavay Çatak Kanyonu Seyir terası olacak. Muhteşem ve bir o kadar da ürkütücü kanyona tepeden seyir terasından bakacaksınız.

 • Sonrasında Pınarbaşı’na dönerek öğle yemeği arası veriyoruz.
  Yemeğimiz yöresel olacak. (Yöresel kara çorba, etli ekmek, manda yoğurdundan ayran, salata, su ve çay)
 • Yemek sonrası Horma kanyonu girişinde aracımızdan ineceğiz, aracımızı Ilıca şelalesine göndereceğiz, biz de Kanyon içerisinde yapılan yeni ahşap yoldan yaklaşık 3 km civarında eşsiz bir yürüyüşle şelaleye geçeceğiz.
 • Şelale de vereceğimiz serbest zaman sonrasında, saat 17:30 da Daday Çömlekçiler at çiftliğine geçiyor, odalarımıza yerleşiyoruz.
 • Akşam yemeğimiz restoranda . Yemekten sonra bahçede  kamp ateşi başında keyfimizi yapıyoruz.

2.GÜN: Bu gün Yenice Ormanlarındayız.

Sabah kahvaltı sonrası yenice ormanlarına doğru yola çıkıyoruz.

Yenice şeker kanyonuna ulaştıktan sonra , çay kahve molamız olacak.

Sonrasında Şeker kanyonu içinden geçerek küçük bir seyir terasından şelale ve kanyon içini gördükten sonra İncebacaklar köyünde aracımızdan inerek sırt hattından bitki tünelleri içinden geçerek Şeker kanyonun en üst noktasından paralel yine kamp alanımıza kadar doğa gezisi yapıyoruz. Doğa gezisi tecrübesi olmayanlar için son 500 m zorlu olabilir.

Gezimiz bittikten sonra, çorba, köfte, tavuk, salata ve içecek menümüzle akşam yemeğimizi alıyoruz.

Serbest zamanın ardından, 17:00 da Ankara”ya doğru yola çıkıyoruz.

 

 

GÖRÜLECEK YERLER
Pınarbaşı Ilıca Şelalesi ve Horma Kanyonu, Çatak kanyonu,  Şeker Kanyonu, İncebacaklar köyü, kanyon içi şelale ve seyir alanları, Yenice ormanları bakış noktaları

HAREKET NOKTAMIZ: Kumrular, 07:00

ÜCRET*

Pınarbaşı Paşa Konağı Konaklama: İki kişilik oda da kişi başı 430 TL

06-12 Yaş  385 TL

0-6 Yaş ücretsiz, araçta koltuk istenmesi durumunda 170 tl koltuk ücreti alınacaktır. (Yemek servisi istenirse, yemek ücreti ekstra alınmaktadır.)

06-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Özel ulaşım,
 • Rehberlik,
 • TURSAB seyahat sigortası,
 • Araç içi sıcak soğuk ikramları
 • Kahvaltılar (2: 1 araçta 1 kamp yada tesiste),
 • Akşam yemeği(1),
 • Konaklama  (1),
 • Öğle yemekleri (1.gün Pınarbaşı yöresel menü, 2. gün kumanya)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kişisel harcamalar
 • Ilıca ve Horma kanyonu giriş ücreti
 • Azdavay seyir terası giriş ücreti

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası,Yürüyüş ayakkabısı, Yağmurluk, Şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

KARABUK İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

1.gün Küre dağlarında Horma kanyonu içinden Ilıca şelalesine yeni yapılan yürüyüş yolundan 3 km yürüyüş yapılacaktır. Yürüyüş yolu düz olmakla birlikte yüksekli korkusu olanların dikkat etmesi gerekmekte.

2.Gün alternatif 2.rotada son 500 m iniş dik olacağı için misafirlerimiz bölge hakkında bilgilendirildikten sonra rehber eşliğinde indirileceklerdir.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

 

Kumrular07:00
Milli Kütüphane07:05
Armada07:10
Carrefour07:20
Giyim Dünyası07:30
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü07:40
 • Hareket
  Kumrular Caddesi Kaymakamlık karşısı
 • Hareket zamanı
  07.00
 • Dönüş zamanı
  22.00
 • Yanınıza alın
  Uygun bir sırt çantası,Yürüyüş ayakkabısı, Yağmurluk, Şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.
 • Ücrete dahil olanlar
  Akşam yemeği(günübirlik)
  Çevre gezileri
  Milli park ve Ören yeri girişleri
  Araç içi ikramlar
  Tursab Seyahat Sigortası
  Rehberlik
  Öğle Yemeği
  Vergiler
  Müze girişleri
  Konaklama
  Personal Guide
  Ulaşım
  Kahvaltı
1

Tur lokasyonu

şeker kanyonu

You don't have permission to register
X