Üst
 

VAN NAHÇİVAN AZERBAYCAN TURU 16.250 TL

Kişi başı

İnci kefallerinin göçü

İnci Kefallerinin göç zamanı, muhteşem bir deneyim olacak. Bir de Nahçivan ve Azerbaycan da olunca keyfine doyum olmayacak bir tur sizleri bekliyor.

Tur Programı

Sabah siz saygıdeğer misafirlerimizle havalimanında buluşup Türk Hava Yollarına ait TK 7035 Uçağıyla sabah 07.35 de Van’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Sabah 09.05 civarı Van’a da indikten sonra ilk olarak güne güzel bir kahvaltıyla başlayacağız. Kahvaltı sonrası Akdamar Adası ziyaretimizi gerçekleştirip  Van Kedi Evi’n de Van Kedilerini kendi elimizle sevip besledikten sonra,  sadece bu mevsimde olan İnci Kefali Göçünü izlemek üzere Balık Bendi’ne geçiyoruz. Yüzbinlerce Balığın havada uçarak akıntıya karşı göçü. Fırsatçı Balıkçıl kuşların mücadelesini doyasıya izleyeceğiz. Bahse gireriz bu anı hayatınızın sonuna kadar unutamayacaksınız. Ardından Muradiye Şelalesi ve İshakpaşa Sarayını rehberimiz eşliğinde gezip Otelimize geçiyoruz.

Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizdedir

Otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından aracımızla Dilucu sınır kapısına geçiyoruz. Gümrükleme işlemlerimizin ardından Sınırı geçip Nahçivan da bizi bekleyen aracımızla güzel bir Nahçivan turu yapacağız. Nahçivan da gün içinde Haydar Aliyev Müzesi , Halı Müzesi , Han Sarayı, Mümine Hatun Türbesi, Tiyatro Binası, Saat Meydanı Gezilerimizin ardından havalimanına transfer oluyor.

Nahçivan ve Bakü arası 1 saatlik kısa bir uçuşun ardından Bakü ye geçiyoruz. Bakü de kısa bir akşam gezintimiz ve Akşam Yemeğimizin ardından Otelimize geçiyoruz.

Konaklama Bakü merkezde bulunan otelimizdedir

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından. Bakü şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuza 2000 Yılında UNESCO Dünya Miras Listesine dahil edilmiş İçeri Şeher (Eski Şehir) ile başlıyoruz. Eski Şehire ulaşmamızın ardından ilk ziyaret noktamız 15. Yüzyılda İbrahim Halilullah tarafından inşa edilmiş Şirvan Şah Sarayı. Ardından 2500 yıllık geçmişe sahip olan Kız Kalesi, Cuma Camii , Buhara ve Multani Kervansaraylarının ve Ateşgah gezilmesinin ardından şehir merkezinde serbest zamanımız olacaktır. Serbest zaman sonrası rehberimizn belirlediği nokta da buluşup otelimize dönüyoruz. Kısa bir dinlencenin ardından Azeri dansları ve gösterilerini izlemek için Azeri gecesine katılıyoruz. Akşam yemekli içecekli muhteşem bir azeri gecesine hazır olun. Hemde ücretsiz olarak katılacaksınız. Fiyata dahildir

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından  Gobustan & Haydar Aliyev Müzesi turumuza başlıyoruz.  Bakü’nün 70 km. güneyinde yer alan, Azerbaycan’ın arkeolojik eserler bakımından en zengin bölgesi olan ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Gobustan’a doğru yola çıkıyoruz. Hazar Denizi’nin yakınlarında, eski Şirvan yolu üzerinde bulunan Gobustan; açık hava müzesi olarak da adlandırılmaktadır. Burası, tüm dünyada oyma kayalıkları ve resimli taşları ile tarih öncesi Ortaçağ dönemindeki toplum yaşantısı, avcılık, hayvanlar ve bitki örtüsü hakkında önemli bilgiler vermektedir ardından Haydar Aliyev müzesi ve ağşeher gezilerimiz ve havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Azerbaycan Hava Yollarına ait J28003 sefer sayılı 20.25 uçağıyla Ankara’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Türkiye saatiyle 21.35 de Esenboğa havalimanına uçağımız inmiş oluyor başka bir turumuz da görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

✅  Ankara / Van Gidiş – Bakü / Ankara Dönüş Uçak Bileti

✅  AZERİ GECESİ

✅ 3 Gece Otel Konaklaması

✅ 3 Kahvaltı 3 Akşam Yemeği

✅ Lüks Araçlarla Ulaşım

✅ Rehberlik Hizmeti

✅ Acente Refakati

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

✅ Öğle Yemekleri

✅ Yurt Dışı Çıkış Harcı

✅ Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

✅ Kişisel Harcamalar

✅ Extra Aktiviteler

Fiyat Tablosu

TarihTek Kişilik Odaİki Kişilik Odada Kişi BaşıÜç Kişilik Odada Kişi Başı0-2 Yaş3-6 Yaş7-12 Yaş
23 Mayıs 2024 – 26 Mayıs 202419.250,00 16.250,00 16.250,00 8.990,00 ₺14.990,00 15.750,00 ₺
    1

    Tur lokasyonu

    You don't have permission to register
    X