Üst
 

Likya Yolu Yürüyüşü”Fethiye Etapları”

750Lira

Kişi başı

Likya Yolu Yürüyüşü “Fethiye Etabı” 20-23 Nisan 2019

Fethiye-Kayaköy-Ölüdeniz-Ovacık-Kirme-Faralya -Kabak köyü etapları

Likya, Anadolu’nun tarihi ve doğal zenginlikleri yönünden en ilginç bölgelerinden biridir. Eski Devirlerde “Işık Ülkesi” olarak adlandırılan bölgede antik kentler, doğa ile adeta iç içedir. Likya Yolu, çeşitli kaynaklarca dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olarak gösterilir. Parkurun tamamı işaretlenmiş olup sponsor kuruluşlar ve gönüllüler tarafından bakımı yapılmaktadır. Bu eşsiz doğa ve kültür içerikli gezimize siz değerli konuklarımızı davet ediyoruz.

PROGRAMIMIZ;

19 Nisan Cuma günü saat: 21.00’de İzmir/Kumrular Caddesi kesişiminden hareket ediyoruz.

1.GÜN :20 Nisan 2019
Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Burdur-Tefenni-Çavdır-Fethiye üzerinden yolumuza devam edip sabah saatlerinde Çalış ta yer alan otelimize ulaşarak alacağımız kahvaltı sonrası Fethiye kalesinden Kayaköy’e 10 lik yürüyüşle geçiyoruz. Antik dönemden kalma taş döşeli yollar yürüyüşün bir kısmını oluşturuyor. Su sarnıçları ve mezarlar yolumuz üzerinde bulunuyor. Yürüyüşümüz Kayaköy içinde bulunan köy kahvesinde dinlenme ve yemek molası sonrası  Ölüdeniz’e aracımızla geçiyor serbest zaman veriyoruz. Denize girebilir, sahilde gezinti yapabilirsiniz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN :21 Nisan 2019
Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Kayaköy’e geliyor kahvede çay için vereceğimiz  aradan sonra 5 km’lik yürüyüşümüz olan  Af Kule Manastırı’na doğru yürüyoruz. Manastır yürüyünü tamamladıktan sonra  Kayaköy’ün eski evlerinin arasından Ölüdeniz’e doğru yürüyüşe devam ediyoruz. 6 km’lik bu parkurla toplamda 11 km’lik bir yürüyüş yapıyoruz. Ölüdeniz’de yüzme molası sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN  :22 Nisan 2019
Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz.  Ovacık mevkiinde parkura giriş yaparak Ovacık – Kazağaç – Kirme – Faralya etabını yürüyoruz. Toplam 15 km’lik keyifli ve güzel bir parkur. Yürüyüşümüz sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN: 23 Nisan 2019
Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Son günümüzde eşyalarımızı alarak otelimizden çıkış yapıyoruz. Faralya – Kabak arasında bulunan son parkuru yürüyor ve 13.00 da dönüş için yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Ankara’ya ulaşarak başka bir Artı Yaşam etkinliğinde görüşmek üzere vedalaşacağız.

HAREKET NOKTAMIZ
19 Nisan Cuma günü saat: 23.00’de İzmir/Kumrular Caddesi kesişiminden hareket ediyoruz.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi 21:00
Milli Kütüphane 21:05
Armada 21:10
Cepa 21:15
Ümitköy Kavşağı 21:20
Gordion AVM karşısı 21:25
Anse AVM önü 21:30

ÜCRET:

 • 2 kişilik odada kişi başı :750 Lİra
 • 3 Kişilik Odada kişi başı :730 Lİra
 • Tek Kişilik Odada kişi başı :950 Lİra

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel araçla ulaşım,
Araçta kek, sıcak-soğuk içecek ikramları,
Kahvaltı (4)
Otelde konaklama(3)
Akşam yemeği (3),
Yerel araç hizmetleri,
TÜRSAB Seyahat Sigortası,
Tüm çevre gezileri ve rehberlik hizmetleri gezi ücretine dahil edilmiştir.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
Akşam yemeklerinde su dışında verilen içecek ücretleri,
Kişisel harcamalar,
Öğle yemekleri,
Son gün öğle ve akşam yemeği, gezi ücretine dahil edilmemiştir.

YANINIZA ALIN
Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, en az 1 litre su, Müze kartı.

ETKİNLİK NOTLARI:
Doğa yürüyüşü etkinliği grup halinde yapılan bir doğa sporudur. Grubun bütünlüğünü ve güvenliğini riske atacak davranışlardan kaçınılmalıdır.
Hava koşullarının durumuna göre yürüyüş parkurumuz değişkenlik gösterebilir.

3 gece 4 gün
15+ Yaş
 • Hareket
  Ankara Kumrular caddesi İzmir Caddesi kesişimi
 • Hareket zamanı
  19 Nisan 2019 23.00
 • Dönüş zamanı
  22.30
 • Yanınıza alın
  Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, en az 1 litre su, Müze kartı.
 • Ücrete dahil olanlar
  Akşam yemeği(günübirlik)
  Çevre gezileri
  Milli park ve Ören yeri girişleri
  Araç içi ikramlar
  Tursab Seyahat Sigortası
  Rehberlik
  Vergiler
  Müze girişleri
  Konaklama
  Personal Guide
  Ulaşım
  Kahvaltı
 • Ücrete dahil olmayanlar
  Öğle Yemeği
1

Tur lokasyonu

You don't have permission to register
X