Üst
 

Küba Turu 7 Gece 9 Gün-1090€-Casa Particular

Kişi başı

Unesco araştırmasına göre dünyada en çok görülmek istenen ülke. Siz de görmek isterseniz, bu geziye bekliyoruz.

Küba’ya gitmek için en iyi zaman havanın ılık olduğu ve fırtınaların daha az olduğu Ocak- Mayıs ayları arasındadır. Yıl boyu çeşitli dönemlerde festivaller vardır.

Las Terrazas, Canimar River, Varadero, Vinales, Playas del Este ve Trinidad, Rum Museum, Casa de la Amistad, Museo de la Ciudad de Habana (şehir müzesi), Cienfuegos başlıca festivaller ve etkinliklerdir.

Küba’nın başkenti olan Havana’nın nüfusu yaklaşık olarak on bir milyon kişidir. Kentin bir bölümü buraya ilk gelen koloniler tarafından 1519 yılında bir liman kenti olarak inşa edilmiştir. Bu tarihi kent 1982 de UNESCO Dünya Kültür Mirası olarak açıklanmıştır. Havana’da birçok müze ve farklı kültürlerden etkilenerek restore edilmiş ihtişamlı saraylar bulunmaktadır.

Küba’ya gidip de rom ve puro alınmadan dönülmez. Ayrıca antika eşyalar, parfüm çok çesitte saat bulabilirsiniz. Yaptığınız alışverişlerde fatura almanızı tavsiye ederiz. Dükkanlar genellikle Pazartesiden Cumartesiye 10:00 – 18:00 arası açıktır.  Pazar günleri ise 10:00 – 13:00 arası açıktır. Ödemeler Pesos (CUC) olarak ya da kredi kartı ile yapılabilir ancak American Express ve Amerika kartları kullanılmaz.

Kübalıların kökenleri İspanya ve Afrika’ya dayanmaktadır. Kübalılar çok sıcakkanlı ve misafirperver insanlardır ve iletişim kurmak çok kolaydır. Kübalılar için vazgeçilmez olarak nitelendirebileceğimiz seylerin başında müzik gelmektedir. Hemen her yerde canlı müzik gruplarina rastlayabilirsiniz. Havana’nın gece yaşamı oldukça hareketlidir..

7 gece 9 gün
 • Hareket
  Atatürk hava limanı
 • Hareket zamanı
  23.30
 • Dönüş zamanı
  10:10
 • Ücrete dahil olanlar
  Akşam yemeği(günübirlik)
  Tursab Seyahat Sigortası
  Rehberlik
  Öğle Yemeği
  Konaklama
  Ulaşım
  Kahvaltı
 • Ücrete dahil olmayanlar
  Çevre gezileri
  Milli park ve Ören yeri girişleri
  Araç içi ikramlar
  Vergiler
  Müze girişleri
  Personal Guide
1

1.GÜN 7 MART ATATÜRK HAVALİMANI/ BULUŞMA SAATİ -23:30 Dikkat Bu turun hareket tarihi 8 MART’tır.

Lakin uçak kalkış saati 02:00 olduğu için(gece yarısı)- 7 MARTgecesi 23:30’daAtatürk havalimanında EJDER TURİZM standında, şirket görevlisi ile buluşma. İşlemleri takiben ,seyahatimizin başlaması. 

*8MART İSTANBUL-HAVANA 02:00 07:25 Sabah saat 02:00’ de İstanbul Atatürk Havalimanından TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile HAVANA’ ya yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah yerel saat ile 07:25 Havana Havalimanına ulaşıyoruz. Pasaport kontrolü sonrası, bagajlarımızı alıyoruz ve havalimanı dışında bizleri bekleyen yerel rehberimiz ile buluşuyoruz. Özel aracımız ile turumuz başlıyor.Sabah erekm saatler olduğu için EVLERİMİZE (CASA PARTICULAR) ulaştığımızda odalarımız hazır olmayabilir. Bu durumda, eşyalarımızı ev sahiplerimize teslim ederek, havana şehir turumuza başlıyoruz. Konaklama : CASA PARTICULAR [ KÜBA GELENEKSEL -EV TİPİ PANSİYON ] Not : Gruplarımızda EV modelleri farklılık göstermektedir, br semt içinde misafirlerimiz birbirine bire bir benzemeyen EV lerde konaklayacaklardır. Tek tip ev uygulaması mümkün değildir . HAVANA ŞEHİR TURU [ ÖĞLE YEMEKLİ TUR] saat 09.00'da etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşırasılmışkırıkdökükbalkonlardanbiziizleyenağzıpuroluyaşlılarbizlereelsallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak..UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…geceleme casa olarak adlandırdığımız EVLERDE
2

2.Gün 9MART HAVANA | PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU

Kahvaltı sonrası EXTRA TURUMUZ var, Arzu eden misafirlerimiz için, öğle yemekli-tam günPinar del Rio-Vinales Vadisi turu ( 95€ ) .Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğadaLeovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerliaile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz. GECELEME EVLERDE.
3

3. Gün10 MART HAVANA | VARADERO TURU

Kahvaltı sonrası EXTRA TURUMUZ var , Arzu eden misafirlerimiz için, öğle yemekli-tam gün VARADERO SAHİLLERİ TURU ( 90€ )Varadero sahillerine bir tur yapacağız, Matanzas bölgesinden geçerek, güzergahımız üzerinde Küba’nın en yüksek otoyol köprüsüne yakın bir noktada yol molası da vermek sureti ile, manzara izliyoruz, Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecektir.Varışımızı takiben, güzel bir yerel tesiste (Bu bir otelde olabilir) ÖĞLE YEMEĞİ servisinide alabileceğimiz ve YÜZME imkanı bulacağımız bir özel gün bizleri bekliyor. Güzel kumsalında vakit geçirdikten sonra yeniden Havana ‘ya dönüş yapıyoruz.
4

4.Gün-5.Gün-6.Gün(11-12-13MART)

CIENFUEGOS-TRINIDAD (2 GECE /3 GÜN) KONAKLAMALI / EXTRA TUR PAKETİ / Bu tura Katılmayan misafirlerimiz Havana ‘da konaklamaya ve serbest zamanlarını geçirmeye devam edeceklerdir.

EXTRA GEZİ PLANI   (2 GECE /3 GÜNLÜK PROGRAM)

2. GÜN:   DOMUZLAR KÖRFEZİ -CIENFUEGOS–TRINIDAD

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest gün..Arzu edenler için EXTRA TUR.(Bu turumuz 2 Gece konaklamalıdır-Bu konaklamalar Küba kültürünü en yakından yasabileceğinizCASA PARTICULAR yani EV konaklamasıdır. Kübalı ailelerin pansiyon olarak işlettiği kendi evlerinde kalma ve aynı atmosferi paylaşma imkanımız olacak. Trinidad ‘da konaklanacak.)Bugün ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak.Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz.

3. GÜN:   TRINIDAD

Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz.Plaza Mayor,ROM müzesi ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız,turumuzun sonundaBir gece konaklayacağımız ‘’ CASA PARTICULAR ‘’ Kübalı ailenin evine gideceğiz, bazı evler 2 bazı evler üç odalarıdr, grup sayımıza göre birkaç eve yayılıp, bu geceyi gerçek Küba atmosferinde, hareketli sokaklarında geçireceğiz.

4. GÜN: SANTA CLARA-HAVANA

Sabah çok erken Kahvaltı sonrası saat 07:30 da Santa Clara ‘ya Yolculuğumuz başlıyor., merkezi Küba’nın başkenti hareket.. Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi ziyaretimizi yapacağız.. Burası ,hergün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir.Yine Santa clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır.Daha sonra Havana ‘ya yöneliyoruz, akşam saatlerinde Havana ‘ya ulaşıyoruz. . 2 GECE TRINIDAD CASA konaklamalı + 2 Öğle yemeği+ Tüm ziyaretler +Rehberlik Hizmeti Dahildir.Çift Kişilik Odada Kişi Başı 235 € dur.(2Gece / 3Gün)Odada Tek Kişi Kalmak isteyenler 60€ ilave fark ödüyorlar
5

7.Gün 14 MART HAVANA

Serbest Gün. Geceleme evlerde
6

8. Gün 15 MART HAVANA /İSTANBUL UÇUŞU 09:3510:10+1

Bugün Havana ‘dan ayrılıyoruz. Uçuş saatimiz 09:35 TÜRK HAVA YOLLARI ile dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.
7

9. Gün 16 MART İSTANBUL–Varış. 10:10

10:10 İstanbul ‘a varış.

Tur lokasyonu

Fiyata Dahil Hizmetler   :

 • TÜRK HAVA YOLLARI ile ISTANBUL-HAVANA-ISTANBUL uçak bileti
 • Programda belirtilen tüm urlar Tüm
 • 7 Gece Havana  EVLERDE (CASA) KONAKLAMA
 • HAVANA 1 ÖĞLE YEMEĞİ.
 • HAVANA ŞEHİR TURU
 • HAVANA HAVALIMANI TRANSFERLERİ
 • TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ
 • Seyahat Sigortası

Fiyata  Dahil Olmayan Hizmetler   :
 • Küba Vize ücreti (50 €) NOT : Yeşil pasaporta vize
 • Programda açıkça belirtilmeyen yemekler. EXTRA TURLAR.
 • Yurt dışı çıkış pulu (15 TL)
 • TURUMUZUN YEREL SERVISLER-REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ
Kişi Başı : 60€ dur Bu ücret Turun 1. günü çıkışta Toplanır
EXTRA TURLAR :Pinar Del Rio/Tam Gün – 95€ | Varadero Tam Gün -90€ CIENFUEGOS-TRINIDAD TURU 3GÜN-235€ TOPLAM :420€  - indirimli(tapm paket alışlarda ) : 390€

EXTRA GEZİ PLANI    (2 GECE /3 GÜNLÜK PROGRAM)

2. GÜN:   DOMUZLAR KÖRFEZİ -CIENFUEGOS –TRINIDAD

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest gün..Arzu edenler için EXTRA TUR.(Bu turumuz 2 Gece konaklamalıdır-Bu konaklamalar Küba kültürünü en yakından yasabileceğinizCASA PARTICULAR yani EV konaklamasıdır. Kübalı ailelerin pansiyon olarak işlettiği kendi evlerinde kalma ve aynı atmosferi paylaşma imkanımız olacak. Trinidad ‘da konaklanacak.)Bugün ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak.Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz.

3. GÜN:   TRINIDAD

Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz.Plaza Mayor,ROM müzesi ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız,turumuzun sonundaBir gece konaklayacağımız ‘’ CASA PARTICULAR ‘’ Kübalı ailenin evine gideceğiz, bazı evler 2 bazı evler üç odalarıdr, grup sayımıza göre birkaç eve yayılıp, bu geceyi gerçek Küba atmosferinde, hareketli sokaklarında geçireceğiz.

4. GÜN: SANTA CLARA -HAVANA

Sabah çok erken Kahvaltı sonrası saat 07:30 da Santa Clara ‘ya Yolculuğumuz başlıyor., merkezi Küba’nın başkenti hareket.. Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi ziyaretimizi yapacağız.. Burası ,hergün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir.Yine Santa clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır.Daha sonra Havana ‘ya yöneliyoruz, akşam saatlerinde Havana ‘ya ulaşıyoruz. .2 GECE TRINIDAD CASA konaklamalı + 2 Öğle yemeği+ Tüm ziyaretler +Rehberlik Hizmeti Dahildir.Çift Kişilik Odada Kişi Başı 235 € dur.(2Gece / 3Gün)Odada Tek Kişi Kalmak isteyenler 60€ ilave fark ödüyorlar

You don't have permission to register
X