Üst
 

İstiklal Yolu Trans Geçişi 3 Gece 4 Gün 26-29 Ekim 2019

Kişi başı

İstiklal Yolu Yürüyüşü 2019 İstiklal Yolu, İnebolu sahilinden başlayıp Kastamonu ve Çankırı üzerinden Ankara’ya uzanan, Kurtuluş Savaşı boyunca İnebolu’ya deniz yoluyla gelen cephanenin kağnılarla cepheye ulaştırılmasında kullanılmış olan 340 km’lik yoldur… Savaş boyunca İnebolu açıklarına gemilerle gelen cephane ve silahlar kayıklarla İnebolu’ya taşınmış, Kastamonu kadınları tarafından zor şartlarda…

İstiklal Yolu Yürüyüşü 2019

İstiklal Yolu, İnebolu sahilinden başlayıp Kastamonu ve Çankırı üzerinden Ankara’ya uzanan, Kurtuluş Savaşı boyunca İnebolu’ya deniz yoluyla gelen cephanenin kağnılarla cepheye ulaştırılmasında kullanılmış olan 340 km’lik yoldur…

Savaş boyunca İnebolu açıklarına gemilerle gelen cephane ve silahlar kayıklarla İnebolu’ya taşınmış, Kastamonu kadınları tarafından zor şartlarda cepheye taşınmıştır.

İstiklal Yolunun İnebolu-Kastamonu arası, Kastamonu il sınırları içerisindeki 105 km’lik bölümü Kastamonu Valiliği tarafından işaretlenerek yürüyüş yolu olarak düzenlenmiştir. 2006 yılından beri Kastamonu valiliği tarafından Kastamonu’dan İnebolu’ya uzanan “İstiklal Yolu ve Atatürk Yürüyüşü” düzenlenir.

Milli Mücadele yıllarında bütün halkımız bağımsızlığımız için mücadele vermiştir. Anadolu’nun pek çok kenti kasabası gibi İnebolu ilçemiz de gösterdiği fedakarlık ve kahramanlıklar sonucunda TBMM tarafından 1924 yılında İstiklal Madalyası ile ödüllendirilmiştir.

Program :

1. Gün 26 Ekim 2019  Cumartesi – İnebolu – Çuhadoruğu Yürüyüşü

Sabah kahvaltımızın ardından  9:30 da İnebolu Türk ocağından yürüyüşümüz  başlıyor.

12:30 da İnebolu yukarı çaylı köyünde, öğlen yemeğimizi yiyeceğiz. Molanın ardından günün geri kalan parkurunu kat ederek Çuhadoruğu’na  varacağız ve yürüyüşümüzü tamamlayacağız.

Konaklama İnebolu merkezde tesiste.

2. Gün 27 Ekim  2019 Pazar – Çuhadoruğu – Ecevit Han Yürüyüşü

Sabah kahvaltımızı alıyor aracımızla Çuhadoruğu’na doğru yola çıkıyoruz. 08:30 da.

Ersizlerdere Kanyonu ve Küre İlçesi göreceğimiz yerler arasında.  Ecevit Han yürüyüşün bittiği yer. Konaklama İnebolu’da.

3.Gün 28 Ekim  2019 Pazartesi – Ecevithan-Seydiler

Kahvaltımızın ardından 08:30 da aracımızla Ecevit Han’a geçiyor, buradan yürüyüşe başlıyoruz. Seydiler girişinde bulunan Şerife Bacı anıtında biraz mola veriyor ve ilçe merkezinde aracımızla buluşuyoruz.

4.Gün 29 Ekim 2019 Salı – Seydiler – Halkacılar

Son günümüzde kahvaltımızı yapıyor, eşyalarımızı araca yüklüyor ve Seydiler’e hareket ediyoruz. 09:00 kalkış Seydiler’den başlayan yürüyüşümüz Halkalı mevkiinde son bulacak. Biraz dinlenmenin ardından Ankara’ya dönüşe geçiyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

25 Ekim  2019, CUMA Kumrular Sok. – İzmir Cad. Kesişimi, 23.00

DURAKLAR:

23.30 Kumrular ile İzmir 2 Cad. nin kesiştiği köşe
23.35 Milli Kütüphane
23.40 Armada
23.45 Cepa
23.55 Ankamall AVM Karşısı
00.00 Aydınlık Kavşağı

ÜCRET: 525 TL

NELER DAHİL?
Özel araçla ulaşım,3 gece pansiyon konaklama, ikramlar, rehberlik hizmetleri.

NELER HARİÇ?

Kişisel harcamalar, öğle yemeği, akşam yemeği

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı ( Bileğinizi kavrayan bot), yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, çöp torbası, en az 1.50 litre su.

ETKİNLİK NOTLARI:
Doğa yürüyüşü etkinliği grup halinde yapılan bir doğa sporudur. Grubun bütünlüğünü ve güvenliğini riske atacak davranışlardan kaçınılmalıdır.
Sağlık sorunu olanların ve düzenli ilaç kullananların durumdan rehberi bilgilendirmeleri gereklidir

    1

    Tur lokasyonu

    You don't have permission to register
    X