Son eklenenler

  Aradığınız dosya bulunamadı

Üst
 

Zonguldak Harmankaya Şelalesi Yürüyüşü

135Lira

Kişi başı

30 Ağustos 2019

Ne dersiniz?

Doğa gezimizi farklı bir etkinlikle, içine biraz da sulu şeyler katarak taçlandırmaya ne dersiniz. Ankara yakınlarında çok güzel ormanlık alanlarda , dere yataklarında, göl kenarlarında, kanyonlarda, Karadeniz yaylalarında yürüyüşler yaptık. Biraz daha uzaklaşalım, Zonguldak’a gidelim. Gerisini birlikte yaşayalım diyoruz. Daha önce yaptığımız; Zonguldak Harmankaya şelalelerini görmeye, sulu dere yatağı vadi içinde yürüyüş yapmaya gidiyoruz. Nefis bir etkinlik olacağı garantisi verebiliriz. Yer yer sulak yerlerden şelale sularının altından geçeceğimiz, uygun olması durumunda kendine güvenen arkadaşlarla küçük göletlerde suya girebileceğimiz muhteşem bir rota. Yürüyüş bitimi sonrası yine nefis bitki tünelleri arasından yapacağımız doğa yürüyüşümüzü anlatmaya gerek yok sanırım. Sanırız Ankara çıkışlı Artıyaşam grubu tarafından yapılacak bu etkinliğimize mutlaka kaydınızı yapın. Günübirlik yapılacak bu heyecanlı etkinliği kaçırmayın diyoruz.

NOT: Bu etkinlik tamamen kanyon içi sulak alan kenarlarında geçileceği için yanınıza mutlaka yedek kıyafetler getirmeniz gerekmektedir. Yedek çamaşır, ayakkabı, şort ve göletlere girmek için mayo, havlu ve benzeri kıyafetlerinizi getirmeyi unutmamanızı hatırlatıyoruz.

Sıkça gelen sorukara cevaben; BİR NOT DAHA: Arkadaşlar bu yürüyüş su yürüyüşü değildir. Mevsim itibarı ile suyun en az olduğu zamana dek gelmektedir. Yürüyüşümüz kanyon içinde taşlık, patika, toprak yollardan muhtemelen de ıslanmadan yapacağımız bir yürüyüş olacak.

PROGRAMIMIZ

Sabah saat 07:00’da Kumrular Caddesi Kaymakamlık karşısından başlayacak etkinliğimizde ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra İstanbul yönüne devam ederek Otoban üzerinde kahvaltılık sandviç çay-kahve ikramları yaparak yolumuza devam edip Zonguldak şehir merkezine ulaşıyoruz. Burada kısa alışveriş molası sonrası yerel rehberimizi alarak yürüyüşümüzün başlayacağı noktaya geçiyoruz.

Yapacağımız yürüyüş hazırlıkları sonrası yürüyüşümüze başlıyoruz. Rotamız dere yatağını takip edecek ve sulak alanların kenarlarındaki patikalardan, kayaçlardan, derelerden geçecek. Kapalı orman dokusu içerisinde yer yer kayaların, yer yer mecbur kalırsak suların içerisinden geçeceğiz. Küçük şelaleleri saymazsak 10-15 m yüksekliğinde 3 büyük şelale de göreceğimiz alanlar arasında. Öğlen yemeğimizi uygun bir yerde mola vererek kumanyalarımızla yiyeceğiz. Yemek sonrası sulu yürüyüşümüze devam edip saat 16.30 civarlarında etkinliğimizi bitirip 17.00 civarlarında alandan ayrılarak yemek molası ve serbest zaman verdikten sonra saat 18.00’da ayrılarak 22.00 civarlarında Ankara’ya döneceğiz.

Yaşamımıza artı değer katmış, güzel bir hafta sonu geçirmiş olarak tekrar görüşmek dilekleriyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

Not: 08 Yaş çocukların katılması uygun değildir.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan…

İlker Ergün

GÖRÜLECEK YERLER

Zonguldak Harmankaya Şelalelerinde doğa yürüyüşü yapacağız.

ÜCRET

NakitKredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin135 TL140 TL145 TL
6-12 yaş çocuk125 TL130 TL135 TL

* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Özel ulaşım,
 • Araçta sıcak-soğuk içecek ve kahvaltılık sandviç ikramı,
 • Çevre gezileri
 • Rehberlik hizmetleri.
 • Akşam yemeği (Izgara+meşrubat yada Sulu yemek+pilav+su+salata)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Kişisel harcamalar,

Öğle kumanyası,

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su

Islanma ihtimaline karşın yedek çamaşır, çorap, ayakkabı getirilmesi önemle tavsiye edilir.

ZONGULDAK İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Dere içi sulu bir yürüyüş olacaktır. Kanyon içi yer yer zorlu yerler olmakla birlikte grup ve rehberlerimiz desteği ile bu noktalardan geçebilirsiniz.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular07:00
Milli Kütüphane07:05
Armada07:10
Çayyolu Galleria önü07:20
Giyim Dünyası07:30
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü07:40
 • Hareket
  Ankara Kızılay kumrular Caddesi Kaymakamlık karşısı
 • Hareket zamanı
  07.00
 • Dönüş zamanı
  22.00
 • Yanınıza alın
  Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su Islanma ihtimaline karşın yedek çamaşır, çorap, ayakkabı getirilmesi önemle tavsiye edilir.
 • Ücrete dahil olanlar
  Akşam yemeği(günübirlik)
  Çevre gezileri
  Milli park ve Ören yeri girişleri
  Araç içi ikramlar
  Rehberlik
  Vergiler
  Müze girişleri
  Personal Guide
  Ulaşım
  Kahvaltı
 • Ücrete dahil olmayanlar
  Tursab Seyahat Sigortası
  Öğle Yemeği
  Konaklama
1

Ankara-Harmankaya Şelalesi geçişi-Zonguldak ve Ankara

Sabah saat 07:00'da Kumrular Caddesi Kaymakamlık karşısından başlayacak etkinliğimizde ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra İstanbul yönüne devam ederek Otoban üzerinde kahvaltılık sandviç çay-kahve ikramları yaparak yolumuza devam edip Zonguldak şehir merkezine ulaşıyoruz. Burada kısa alışveriş molası sonrası yerel rehberimizi alarak yürüyüşümüzün başlayacağı noktaya geçiyoruz.Yapacağımız yürüyüş hazırlıkları sonrası yürüyüşümüze başlıyoruz. Rotamız dere yatağını takip edecek ve tamamen su içerisinde geçecek. Kapalı orman dokusu içerisinde yer yer kayaların, yer yer suların içerisinden geçeceğiz. Küçük şelaleleri saymazsak 10-15 m yüksekliğinde 3 büyük şelale de göreceğimiz alanlar arasında. Öğlen yemeğimizi uygun bir yerde mola vererek kumanyalarımızla yiyeceğiz. Yemek sonrası sulu yürüyüşümüze devam edip saat 16.30 civarlarında etkinliğimizi bitirip 17.00 civarlarında Zonguldak’a gelip yemek molası ve serbest zaman verdikten sonra saat 18.00’da Zonguldak’tan ayrılarak 10.30 civarlarında Ankara'ya döneceğiz.Yaşamımıza artı değer katmış, güzel bir hafta sonu geçirmiş olarak tekrar görüşmek dilekleriyle vedalaşıp ayrılıyoruz.Not: 08 Yaş çocukların katılması uygun değildir.Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...İlker Ergün

Tur lokasyonu

Şelalelerin yer aldığı vadi içine orman içindeki patika yoldan iniş yapılır. Vadinin çoğu yerinde 10 metre genişliğinde düz alanlar vardır. Vadi içinde, ortalama 1100 metrelik bir yürüyüş sonrası birinci şelale karşınıza çıkar. Birinci şelalenin hemen yanından yokuş yukarı 10 metresi % 80 eğimli, 15 metresi % 60 eğimli tırmanış ve yine çalılar arasındaki patikada 20 metre ilerledikten sonra 1. şelalenin akış tepesindeki vadiye inilir. Buradan 250 metre ilerleme yapıldıktan sonra 2. şelale karşınıza çıkar. Burada da hemen şelale yanından yukarıya orman içine % 70 eğimli 30 metre bir tırmanış ve tırmanıştan sonra 20 metrelik patika yoldan yüründüğünde 2. şelalenin üzerine çıkılır. Burada vadi içinde 200 metre daha ilerledikten sonra karşınıza 3. şelale çıkar. Parkur boyunca ziyaretçilere yemyeşil bir bitki örtüsü eşlik eder. Vadi içindeki ormanlık alanda kestane, meşe, gürgen, ıhlamur, şimşir, kızılcık, kızılağaç, kavak, çınar, karayemiş, kocayemiş, yabani elma, yabani kiraz, yabani fındık, defne, muşmula, yılkın çalısı, geyik üzümü, yabani üzüm, ovaz, ahlat, orman gülü, böğürtlen, kuşburnu gibi bitki türlerine rastlamak mümkündür. Ayrıca zılbıt, çiçekli ve çiçeksiz sarmaşık türleri, ısırgan, katırtırnağı, ballıbaba, papatya türleri, siklamen, mor menekşe, çuha çiçeği, böcek kapan, çaydanlık çiçeği, yabani çilek, yosun gibi endemikler de bulunmaktadır.
You don't have permission to register
X