Üst
 

Yenice Ormanları Konaklamalı Doğa ve Fotoğraf Turu

300Lira

Kişi başı

Yenice ormanları doğa turu başka yerde yok

YENİCE ORMANLARI ÇOK ÖZELDİR…
Yenice Ormanları Dünyanın korunması gereken 100 sıcak bölgesinden. Florası ve faunası ile ülkemizin en değerli ormanlarından.
Vadileri, bitmek bilmeyen devasa orman dokusu ile, şelale ve jakuzileri, filyos çayı ile, göletleri ve kanyonları ile muhteşem bir doğa…
Her mevsim çok güzel. Ama Sonbahar’da ayrı bir güzel. Yenice ormanlarının renk cümbüşü başladı.

Bitmek bilmeyen devasa orman dokusu, devasa yapraksı ağaçları ve sezon itibarı ile renk dönüşümleri. Üstelik bunlar dere yatakları, şelale ve oluşan jakuzileri ile inanılmaz güzellikte görsel şölen sunuyor bize. Çok özel rotalar sizi bekliyor.
‼️Ancak Pandemi diyorsunuz ve çekiniyorsunuz.
Hayatınızı kısıtlamadan, kontrollü olarak hayatımıza deva etmemiz gerekiyor.
O yüzden konaklamalı Yenice ormanları turumuz seçenekli.
Kendi araçlarınızla gelerek Şeker Kanyonu işletmemizde buluşuyor ve Yenice ormanlarını 2 gün boyunca keşfe çıkıyoruz.
Ya da Ortak araçla sizleri duraklardan alıyoruz. Ortak araçta tamamen Pandemi kurallarına uyarak hareket ediyoruz. Ateşinizi ölçerek araca alıyor, 2 saatte bir yolda mola verip, aracımızı havalandırıp yolumuza devam ediyoruz. Maskeler kesinlikle takılı oluyor. Doğaya çıktığımızda rahatız. Çünkü geniş bir alan ve sosyal mesafeyi rahatlıkla koruma şansımız var. Gece kamp ateşimiz geniş alanda.

PROGRAM AKIŞIMIZ:

1.Gün: Şeker kanyonu kent ormanı, İnce bacaklar köyü, şelale ve cadı kazanı, doğa gezisi

Kendi aracı ile gelenlerle, saat 11.00’da Şeker alanı Gürgen kafe önünde buluşuyoruz. Ortak araç ile gelenler Sabah 07:30 da hareket ediyorlar. Saat 11:00 da Yenice evimizde kahvaltı yapıyoruz. Sonrasında Şeker kanyonu içerisinde araçlarla İnce bacaklar köyüne kadar (4 km) araçla gidiyoruz. Yol üzerinde Seyir terasında şelale ve cadı kazanı olarak adlandırılan alanda kısa bir molamız var.
İnce bacaklar köyünden Yazıbey köyüne, Şeker kanyonu üstü sırt hattından da  yaklaşık 6 km lik bir orman içi yürüyüşle Şeker kanyonu işletmesine varıyoruz.(Şeker kanyonu işletmesine inen 300 m lik yol biraz dik olması dolayısı ile inişte zorluk çeken yada dizlerinde sorun olan arkadaşlar zorlanabilirler.)

Yapılacak çay ikramı sonrası serbest zamanımız olacak. Serbest zamanda Şeker kanyonu kent ormanı içerisinde kanyon suları kenarında zaman geçirebilir, müzemizi gezebilirsiniz.

Akşam yemeğimiz 18.00 gibi olacak. Yemek sonrası yakılacak kamp ateşi başında keyifli saateler geçiriyor ve sonrasında kalacağımız Ereza otele geçiyoruz. .

Konaklama ve sabah kahvaltısı Ereza Otel de olacak.

2.Gün: Kızılkayalar mevkii şelale ve orman doğa gezisi

Sabah 10.00 da kamp kent ormanımızda buluşuyor ve kısa bilgilendirme sonrası Kızılkayalar bölgesine araçlarımızla hareket ediyoruz. Süzek kanyonu gezmeye uygun ise, Kanyonu da gezebileceğiz.
Rotamızda çokça şelale ve jakuzileri, seyir alanları, dere yatakları ve vadiler içerisinde oldukça güçlü bir doğada zaman geçiriyoruz. Çok keyif alacağınızdan eminiz.

Dönüş yolumuz tekrar kent ormanı. Serbest zaman ve dinlenme sonrası vedalaşıyoruz.

 

Özetle gezeceğimiz yerler hep doğa olacak. 2 gün boyunca Yenice ormanları; İnce bacaklar köyünden, Şeker kanyonundan ve tamamen size özel kimsenin gitmediği rotalarda, şelale ve jakuzilerinde, vadilerde, dere yataklarında zaman geçireceğiz. Ve kesinlikle gezdiğimiz rotalarda kendinizden başka kalabalık gruplarla karşılaşmayacak, köylere girmeyeceğiz.
Ama bir dolu doğa yaşayacağız.
Doğaya çıkmak istiyorsanız bize kaçın, biz sizi mutlu ederiz:)

Konaklama Çaycuma yolu üzerinde Ereza otel şeklinde olacaktır. Akşam yemeği ve kamp ateşi; Şeker kanyonunda.

 

ÜCRET: Kendi aracınızla katılım halinde

İki ve üç kişilik oda da kişi başı                300 TL

Tek kişilik oda    kişi başı                           375 TL

7 -12 Yaş                                                        250TL

 

ÜCRET: Ortak araçla katılım halinde

İki ve üç kişilik oda da kişi başı                 420 TL

Tek kişilik oda    kişi başı                            495 TL

7 -12 Yaş                                                         370 TL

7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 120 TL koltuk ücreti ilave edilir.
Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

Bu ücretlere; konaklama, kahvaltı, ızgara menüsü , mezeler, salata ve içecekten oluşan akşam yemeği, kamp alanına giriş ve müze giriş ücretleri, çevre gezileri ve rehberlik, akşam kamp ateşi etkinlikleri dahildir. İlk gün uzayan kahvaltı oldugu için öğlen yemeği dahil edilmemiştir.  

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar,  sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

ZORLUK

Bu tamamen bir keyfi doğa etkinliğidir.

Yenice ormanlarındaki doğa gezisi aşağı doğru eğimli ve toprak yoldan yapılmaktadır. Herkesin katılabileceği zorluktadır.

HAREKET NOKTAMIZ

Kendi aracı ile katılacaklarla Saat: 11:00 da Yenice evinde buluşma

Ortak araçla katılacaklar için hareket saatleri:

Kumrular07:30
Milli Kütüphane07:35
Armada07:40
Ümitköy galeria07:50
Giyim Dünyası08:00
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü08:10

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası,Yürüyüş ayakkabısı, Yağmurluk, Şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

 • Hareket
  1.gün 11.00 Şeker kanyonu kent ormanında buluşma
 • Hareket zamanı
  11.00 Şeker kanyonunda buluşma
 • Dönüş zamanı
  Pazar Saat 17.00 Şeker kanyonu kent ormanında vedalaşma
 • Yanınıza alın
  Uygun bir sırt çantası,Yürüyüş ayakkabısı, Yağmurluk, Şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.
 • Ücrete dahil olanlar
  Akşam yemeği(günübirlik)
  Çevre gezileri
  Milli park ve Ören yeri girişleri
  Araç içi ikramlar
  Rehberlik
  Vergiler
  Müze girişleri
  Konaklama
  Personal Guide
  Kahvaltı
 • Ücrete dahil olmayanlar
  Tursab Seyahat Sigortası
  Öğle Yemeği
  Ulaşım

Tur lokasyonu

You don't have permission to register
X