Üst
 

Japonya-Kore 10.450 TL

Kişi başı

20 Eylül 2020

1. Gün 20Eylül 2020 İstanbul– Singapur-Tokyo 13

Sabah saat 10:30’da İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminali,

EJDER TURIZM görevlileri ile  buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından,

SİNGAPUR  Hava Havayolları’nın  tarifeli saferi ile saat 13:30’da Singapur aktarmalı olarak Japonya’nın başkenti TOKYO (Haneda) ‘ya hareket ediyoruz.  Gecemiz uçakta geçiyor.

2.Gün 21Eylül 2020 Singapur-Tokyo

Saat 15:55’de Tokyo’ya varışımızın ardından otelimize transfer olacağız. Otele  yerleştikten hemen sonra  gece  dışarı çıkmak isteyecek misafirlerimiz için bir  aktivitemiz var.

 

AKŞAM GECE TURU  (extra Tur)
Bu akşam saat 17:30 da otelimizden ayrılacağız. METRO hattını kullanarak,
TOKYO KÖRFEZİ limanına  geçiyoruz.
Tokyo Bay Cruise with Buffet Dinner and Oiran Show  650 TL
AÇIK BÜFE yemekli, KÖRFEZ Tekne turu – Japon Geleneksel Kıyafetleri Gösterili
Tokyo Körfez tekne turumuzun ,  limandan hareket saati 19:00. Yemekli   gece turumuz
2 saat  sürecektir. Turumuzun bitiminde yine METRO hattını kullanıyoruz. Ve rehberimiz ile birlikte otelimize  dönüyoruz.Hem şehirde yürüşyüş yapıyoruz hemde Japonya yerel hayatının içine karışıyoruz. Keyifli bir akşam turundan sonra  otelimizdeyiz.Geceleme  otelimizde.
OTELİMİZ : APA Hotel Tokyo 3* vb

 

3.Gün 22Eylül Tokyo

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, TOKYO şehir turumuzu yapacağız.Turumuz yarım gün sürecektir.Tur  programımızda ,Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrısallaştırmak için yapılan MeijiShinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz , sonrasındaTOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz.Yol üzerinde panoramik olarak NationalDietBuilding’igöreceğiz, Turumuzun sonunda TOKYO nunöeşhur caddesi GINZA STREET de mola veriyor ve turumuzun burada sonlandırıyoruz.Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını  keşf etmeye devam ediyorsunuz.Geceleme  otelimizde.

4.Gün 23Eylül Fuji Dağı – HakoneTuru

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  serbest saatlerimiz başlıyor..

Arzu eden misafirlerimiz için ExtraTurumuz  var.

HAKONE-FUJI YANARDAĞI- ASHİ GÖLÜ TURU TAM GÜN      1000 TL

ÖĞLE YEMEKLİ(japon Mutfağı)

Turumuz sabah 07:30 da otelimizden Özel Otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone/FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz  başlıyor, rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, FUJİayanardağı eteklerine ulaşıyoruz, 5.İstasyon olarak bilinen noktaya  çıkacağız, buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor, bugün menüde  JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten den

ASHİ GÖLÜ kıyısına  geçiyoruz,  Japonya’nın kutsal göllerinden  olan ve UNESCO  koruması altına olan bu güzel yörede bir  Tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde akşam saatlerinde TOKYO ‘ya  döneceğiz.Geceleme  Otelimizde.

5.Gün 24Eylül TOKYO–NAGOYA – OSAKA

Bu sabah erken saatlerde  Tokyo’dan ayrılacağız, Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile  Osaka’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz.Güzergahımız  üzerinde ilk durağımız  NAGOYA kenti olacak.   Öğle  yemeği molamızı  NAGOYA kentine vereceğiz, kısa bir Panaromik tur sonrası , yolculuğumuza devam ediyoruz. Osaka’ya öğleden sonra geç saatlerde ulaşıyoruz.,Otelimize geçiyoruz. Otele  yerleştikten sonra

OSAKA GECE YÜRÜYÜŞ TURU  AKŞAM YEMEKLİ    600 TL

Osaka Gece sokakları Yerel Hayatı keşf etme ve akşam yemeği için dışarı çıkıyoruz. Şehrin iç mahallelerinde yürüyüşler yapıyoruz ve Japonların gece yemek yiyip, zaman geçirdikleri mekanları keşf ediyoruz, bu mekanlardan birinde , halk ile iç içe  Akşam yemeği  yiyoruz.

Geceleme  Otelimizde.OTEL :APA Hotel Osaka 3*vb

6.Gün 25Eylül OSAKA

Osaka da serbest günümüz başlıyor. Extra gezimiz olacak.

KİŞİMOTO TURU /  ERTUĞRUL FIRKATEYENİ -şehitlik  950 LIRA

Bu sabah otelimiz de al acağımız kahvaltı sonrası , güneye doğru ilerliyoruz. KİŞİMOTO kasabası nı

ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır.

Osmanlı tarihinde dramat ik bir hikayesi olan Ertuğrul Fırkateyni ‘nin battığı Kushimoto kayalıklarına

gideceğiz.Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz. Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Fırkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı’ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Fırkateyni 16 Eylül 1890’da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul

Fırkateyni, Kuşi moto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu,

550 Osmanlı leventi ise şehit oldu.

Turumuzun sonunda Osaka’ya dönüyoruz.

7.Gün 26Eylül Kyoto – Nara- Kobe Turu

Bu sabah kahvaltıdan sonra serbest günümüz başlıyor. Misafirlerimiz extra turumuza katılabilirler.

TAM GÜN / ÖĞLE  YEMEKLİ

KYOTO- NARA ve KOBE TURU   1000 TL

Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz, tur otobüsümüz ile  Osaka  şehrinin  çevresinde yer alan üç önemli kenti ziyaret edeceğiz.

Yolculuğumuzun ilk durağı KYOTO şehir olacak , Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. ShogunAshiagaYoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş KinkakujiMabedibir  diğer  adı ile  ALTIN TAPINAK  ziyaretimizi  yapacağız.

Daha sonra  Japon Mutfağı Açık BÜFE bir öğle  yemeği bizleri bekliyor gezimizin devamında, ikinci durağımız NARA kenti olacak   ve UNESCO Mirasları listesindekiTODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de  görüyoruz, serbestçe  çevrede gezinmekteler. Turumuzun son nokasıKOBEşehir  olacak, Koba ‘ye varışımızı  takiben, KobeIKUTA  tapınağını ziyaret edeceğiz. Turumuzun finalini KOBE Mozaik isimli yeme içme  mekanında bir  final mola ile veriyoruz, misafirlerimizden arzu edenler , kendileribirşeyler içip yiyebilirler (tur fiyatına dahil değil)

Turun sonunda  Osaka’ya  dönüyoruz. Geceleme otelimizde.P

ROGRAM

8.Gün 27Eylül (ARA UÇUŞ) OSAKA-PUSAN 10:40 12:10

Bu sabah  otelimizden ayrılacağız.havalimanına geçiyoruz. KORE’nin Liman şehri PUSAN ‘a  uçuşumuz  var!  Öğeden sonra  UÇAK ile  BUSAN’a hareket –. Varışta karşılanma ve otelimize transfer.

 

YARIM GÜNLÜK  extra turumuz olacak.

PUSAN TÜRK ŞEHİTLİĞİ / BM KORE SAVAŞI MÜZESİ(yemeksiz) -550 TL

Bugün öğleden sonra KORE SAVAŞI şehitliğine gideceğiz, yakın tarihimizde çok önemli yer tutan bu

savaş ve hatıralarını yakından yeniden göreceğiz. Hiç duymadığınız ,ilk kez göreceğiniz KORE

SAVAŞI gerçekleri ile karşılaşacaksınız.Kore Savaşı, 1950-1953 yılları arasında yapılan, Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki savaştır. Soğuk Savaş’ın ilk sıcak çatışması olmuştur. Savaş, ABD ve Müttefiklerinin, daha sonra da Çin’in müdahalesiyle uluslararası bir boyut kazanmıştır.

Şehitlik BM Savaş müzesinin bahçesinde yer almaktadır

 

BUSAN BALIK HALİ- TURU  ve AKŞAM YEMEĞİ-400 TL

Asyanın en yoğun ve hareketli Balık Halleri arasında yer alan Busan Haline gideceğiz. Balık tezgahlarının olduğu geniş bir bölgeyi yürüyerek geziyoruz.

Ve bu tezgahların arasında bir restoranda  Akam Yemeği yiyeceğiz.

Geceleme Otelimizde. OTELİMİZ : BUSAN HOTEL  3*

9.Gün 28Eylül BUSAN-SEUL

Sabah kahvaltı sonrası TREN istasyonuna geçiyoruz. SEUL yolculuğumuz başlıyor.

 

               PUSAN -SEUL- HIZLI TREN YOLCULUĞU  KTX   08:00 / 02h45 /10:45

 

 

Bugün Öğleden sonra  SEUL şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız 262 metrelik Namsan Tepesi’ne  çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan ,Gangnam semti, Seul ‘un hareketli caddelerinden birisi Gangnam ziyaretimz sonrası otelimize dönüyoruz.

Extra  gece turu/  SEUL GECE SOKAKLARI yürüyüşü- Akşam Yemeği [ 350 TL]

Seul’un kalabalık çarşısında bir gece yürüyüşü yapmak ister misiniz. Üstelik yerel restoranlarından birinde salaş bir ortamda Akşam yemeği deneyimi yaşayınız. Kore mutfağında ‘’  Khimchi ‘’ adlı bir lahana turşusunu mutlaka deneyin. Tadı zaten tanıdık gelecektir.

 

Otelimizde.OTELİMİZ : Babylon Hotel 3*vb

 

10.Gün 29Eylül SEUL 16:40 22:0

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası YARIM GÜNLÜK ŞEHİR TURUMUZ  var. Bu turumuzda SEUL Namsan Village gezilecektir. Namsan Köyü Kore Eski yaşam açık hava müzesidir. Yerel kıyafetleri ve eski Kore kültürü hakkında bilgi almamıza yardımcı olan figürlerle dolu bir ortamda olacağız.

Uçuş saatimiz  16:40,  Öğle saatlerinde saat 11:30 da odalarımızı  boşaltacağız,  otelin lobisinden hareket saatimiz  13:30 , Havalimanına  geçiyoruz  ve Singapur HY  tarifeli seferi ile  Singapur  aktarmalı olarak  Istanbul  dönüş yolculuğumuz başlıyor.Geceleme uçakta.

11.Gün 30Eylül 2020 İstanbul 01:4

07:45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sona ermesi.

[ ÖNEMLİ BİLGİ : TUR İÇERİSİNDEbeliritilen extra turların , Öğle ve Akşam yemekleri  Japonve Kore Mutfağından lezzetlerdir. Katılımcıların farklı menü talebi karşılanması mümkün   değildir ]

    1

    Tur lokasyonu

    You don't have permission to register
    X