Son eklenenler

    Aradığınız dosya bulunamadı

Üst

VİETNAM -KAMBOÇYA TURU – 17 OCAK 2020 -SÖMESTRE (2 GRUP)-1599 €

Kişi başı

Sömestre turu

1.GÜN /17OCAK    İSTANBUL- HANOİ                                                                  14:25 11:40+1

Bugün saat öğlen 12:00 ’de İSTANBUL 3. HAVALİMANINDA  buluşuyoruz, Ejder Turizm yetkilisi ve rehberi  eşliğinde Singapur Hava Yolları tarifeli uçağına işlemlerimizi yapacağız , ve  uçuş saatimiz 14:25.

Singapur  aktarmalı olarak ,  Vietnam yolculuğumuz başlıyor. Geceleme  Uçakta.

2.GÜN /18OCAK    HANOİ

Yerel saat ile 11:40’da  HANOI havalimanına ulaşıyoruz. Bagajlarımızı  alıp,dışarı çıkıyoruz, çıkışta  bizi yerel rehberimiz bekliyor olacak. Buradan özel otobüsümüz ile  otelimize  transferimiz yapılacaktır. Otele varışımızı takiben, odalarımıza  çıkıyoruz, ve eşyalarımızı  odalarımıza  bırakıyoruz, ve  vakit kaybetmeden, yeniden otelimiz lobisinde  hazır oluyor  ve  Hanoi ŞEHİR  TURU  için rehberlimiz eşliğinde harekete  geçiyoruz.

Hanoi şehir turumuzda Hoan Kiem Gölü, Ly Thai To Büstü, Bgoc Son Tapınağı, Ho Chi Minh Mozalesi, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı, Ba Dinh Meydanı ve Pillar Pagoda’sı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda otelimize  dönüyoruz.

AKŞAM  YEMEKLİ-  SU KUKLASI TİYATROSU              [  EXTRA TURU  45€]

Akşam extra turumuz olacak , Hanoi’de YEREL kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosu’nu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda  alacağız , bu gezimizin bitiminde  yeniden otelimize  dönüyoruz.

Geceleme Hanoi otelimizde.

OTELİMİZ : Hanoi Imperial Hotel  4*

3.GÜN/19OCAK     HALONG BAY TURU 

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltıyı  takiben,  serbest saatlerimiz olacak,  arzu eden misafirlerimiz için EXTRA  turumuz  olacak.

               HALONG KÖRFEZİ – TAM GÜN- YEMEKLİ-TEKNE İLE KÖRFEZ TURU  [ 95€]

Saat 07:30  Kızıl Delta bölgesindeki  Halong Körfezine 3,5 saatlik yolculuk ile  turumuza  başlıyoruz.Çeltik tarlaları güzergahını takip ediyoruz, her iki taraftadır. 12:00: öğle saatlerinde Halong Şehrine ulaşıyoruz.Burada bizi bekleyen geleneksel bir  bambu tenkeye bineceğiz, Körfez turumuza  başlıyoruz. Körefz  tekne turumuz  esnasında , Tekne süzülürken taze deniz ürünleri öğle yemeği (sebze menüsü mevcuttur) servisi yapılıyor. Egzotik fotoğraflar için hazır olun, küçük adaların uçurumlarını çekin, Dövüş Cocks (Halong Körfezi sembolü), , Parmak, Tütsü Fırını, Ve Taş Köpekler. Ba Hang  yüzen köyünün etrafındaki küçük kano turuna çıkıyoruz.Thien Cung (Gökyüzü Sarayı Mağarası) adındaki en güzel mağarayı kanolar ile  ziyaret edeceğiz.

sarkıt ve dikitlerle süslü büyük odaları keşfedebilirsiniz. Turumuzun  sonunda  başladığımız Halong limanına dönüyoruz.Tekne turumuzun sonunda  bizi  bekleyen aracımız sizi Hanoi’ye geri dönüyoruz. Saat 20:00  civarında  otelimize ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde.

4.GÜN/20 Ocak         ANTİK  BAŞKENT NINH BINH  – TAM GÜN TURU

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası serbest  saatlerimiz olacak , arzu edenler için extra turumuz  var.

ANTİK BAŞKENT TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ TURUMUZ [80€]

Ninh Binh gezisi sizi Vietnam’ın eski zamanlarına götürür, Bu yolculuk  Hanoi şehrinin 1000 yıl öncesine sizi götürecektir, tapınaklar, çalışkan ve misafirperver insanlar, sakin çeltik tarlaları ve özellikle inanılmaz karst manzaraları ile Ninh Binh, birçok turist tarafından

“Karadaki Halong Körfezi ‘’ olarak adlandırılıyor.

Hanoi’nin güneyine 90 km’lik bir otobüs yolculuğu sonrası , 11. yüzyılda Hanoi’nin öncü rolünü üstlenmeden önce antik Vietnam’ın başkenti olan Ninh Binh’e  varılıyor.Bu yörede, göreceğimiz yerler arasında ,  Tam Din Coc Mağaraları ve  10. yüzyılda hüküm süren Kral Dinh & King Le’ye ithaf edilen eski tapınakların bulunduğu çok sayıda güzel manzarlar vardır. Tarihi geleneksel tekneler ile tekne turumuzdan sonra, Öğle yemeğimizi de yerel bir  restoranda alıyoruz.  Turumuzun  sonunda yeniden Hanoi’ye  dönüyoruz. Geceleme  otelimizde.

5.GÜN/21 Ocak       HANOI /  HO CHI MINH CITY  ( SAIGON ) – UÇAK  İLE

Bu sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına geçiyoruz ve  SAIGON  uçuşumuzu  yapıyoruz. Saigon’a varışımızı  takiben, eşyalarımızı otelimize bırakmak üzere, otelimize  ulaşyoruz, kısa bir molayı ve eşyalarımızı  otele bırakmayı takiben, ŞEHİR TURU yapmak için rehberlerimiz ile  Otelden ayrılıyoruz. Ho Chi Minh, Vietnam’ın 7,123,340 nüfuslu ve en büyük şehridir. Adını eski Kuzey Vietnam’ın lideri Ho Chi Minh’ten alır. Önceki ismi Saygon’dur. Bu isim altında Fransız Koçinçin kolonisinin başkenti idi.

Eski postane binası kent meydanı , CU LONG  Yerel Pazar ve çevresi  göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Yine bugün Vietnam ‘ın dünyaca ünlü el sanatları galerini ziyaret edeceğiz, İpek dokumacılığı ve sedef  kakmacılık bunların başında yer alıyor. öğleden sonra serbest saatlerimizde  kenti keşfe devam ediyoruz. Geceleme otelimizde.

 

6.GÜN/22 Ocak                 CHU CHI TÜNELLERİ VE MEKONG DELTASI TURU

Bugün otelimizde alacağımız  kahvaltımız sonrası serbest günümüz olacak.

  CHU CHI TÜNELLERİ VE MEKONG DELTASI TURU-TAMGÜN [95€]              

Vietnam savaşı esnasında Vietnam ordusunun savunma hatları arasında en meşhuru olan Chu Chi tünelleri bölgesini ziyarete  gidiyoruz. Ormanlık alan içerisinde dar tüneller  kazılmış ve savaşın bir bakıma  seyrini etkilemiş bir  cephe olan bu alan, günümüzde turistlerin en uğrak mekanlarından biridir. Tüneller bölgesinindeki gezimiz  sonrası, tekrar  merkeze   dönüyoruz. Öğle  Yemeği yerel bir restoranda  alınacak.Öğleden sonra , MEKONG NEHRİ ne  doğru kara yolu ile yolculuğumuz başlıyor. Mekong Nehri, Dünya’nın 12., Güneydoğu Asya’nın 7. en uzun nehri. Toplam uzunluğu yaklaşık 4.900 km’dir. 810.600 km²’den daha geniş bir bölgenin sularını toplar. MEKONG NEHRİ kıyılarına geçiyoruz. Burada küçük kanolar ile geziler yapacağız, kültürel detayları rehberimizden dinleyeceğiz, turumuzun sonunda  akşam saatlerinde şehre  geri  dönüyoruz , Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Ramana Hotel Saigon 4*

 

7.GÜN/ 23 Ocak                 SAIGON- Phnom Penh [ KAMBOÇYA ]

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 07:00 de otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile  Kamboçya Vietnam hudut noktasına ilerliyoruz, 2 saat  sürecek yol, BAVET sınır  kapısına  ulaşıyoruz, burada  gümrük geçiş işlemlerimizi  yapıyoruz ve Kamboçya  tarfında bizi  bekleyen aracımıza  geçiyoruz. Artık Kamboçya topraklarındayız. Buradan Mekong Nehrini takip  ederek  Kamboçya ‘nın başkenti  PHNOM  PENH  şehrine  yolumuza devam ediyoruz, Öğleden sonra  varışımızı  takiben ŞEHİR TURUMUZDA  şehir  tanıyacağız. Saray binası ve KIZIL KYMER  işkence Müzesi  ziyaret edeceğimiz  yerler arasındadır.  Geceleme Phnom Penh de otelimizde.

GECE TURU MEKONG NEHIR TURU +AKŞAM YEMEĞİ  [55€ ]

Bu akşam ÖZEL BİR GEZİMİZ  olacak , Akşam Yemeğimizi  ise  MEKONG  NEHRİ üzerinde  TEKNE de alacağız.

8.GÜN/24 Ocak                 Phnom Penh- SIEM REAP

Bu sabah  saat 07:00 de otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile yolculuğumuz  Kuzeye doğru başlıyor, Kamboçya  coğrafyasını  göre göre, yapacağımız  300 km lik kara yolculuğumuz  saonrası , saat 14:00 gibi  Siem Reap şehrine ulaşıyoruz.  Otelimize ulaştıktan sonra , odalarımıza yerleşiyoruz. Serbest  saatlerimizde  dinleniyoruz,  arzu edenler için Akam  çarşıda gezme , Masaj ve Akşam yemeği içerikli bir  extra turumuz olacak.

Akşam   Extra Turumuzda    GELENEKSEL MASAJ TERAPİ – AKŞAM YEMEĞİ    35€

Otelimizden rehberimiz eşliliğinde ayrılıyoruz, Siem Reap küçük ama canlı bir  kent, alış veriş dükkanların olduğu  çarşılar caddesine gideceğiz. Bugün geleneksel ayak MASAJ tecrübesini yaşamak için uygun bir gün olacak,  son olarak Akşam yemeğimizi  yerel bir restoranda alacağız.

Geceleme  otelimizde. OTELİMİZ : Apsara Angkor Resort 4*

9.GÜN/25 Ocak                         ANGKOR WAT

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz.  Phnom Ba Kheng Tapınağı’nı gezdikten sonra efsanevi insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat gezimizi güneşi batırarak tamamlıyoruz. otelimize döneceğiz.

GECE TURU- AKŞAM YEMEKİ-DANS  GÖSTERSİ  [ 60€]

Bu akşam Açık Büfe  yemekli geleneksel danslar gösterini izlemek için rehberimiz eşliğinde otelimizden ayrılıyoruz. Dansları izleyeceğimiz ve güzel bir  BÜFE  yemek yiyeceğimiz bir  akşam bizi bekliyor.

10.GÜN/26 Ocak               SIEM REAP -ISTANBUL  18:40

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ,  serbest saatlerimiz olacak, arzu eden misafirlweimizi rehberimiz TONLE SAP gölüne tura götürebilir. (isteğe bağlı seçenek) Daha sonra otelimizden ayrılıyoruz   Uçuşumuzun saati 18:40 Singapur Hava Yolları ile.  Burada işlemlerimizi  tamamladıktan sonra İstanbul  dönüş yolculuğumuz  başlıyor. Singapur ‘da aktarma yapacağız ;

Geceleme uçakta.

11.GÜN/27 Ocak               ISTANBUL- VARIŞ

Bu sabah saat 08:25  ‘de İstanbul ‘a  ulaşıyoruz.

TUR HİZMETİMİZE  DAHİL OLANLAR:

Singapur Hava Yolları İle İstanbul/  Hanoi-  SIEM REAP- İstanbul  uçuşu- Ekonomy Class  Bilet 23kg bagaj hakkı /1 parça ile

Hanoi- Saigon- Arauçuş TEK Yön Uçak bileti 16kg bagaj hakkı ile

Hanoi (3 gece ) Saigon (2 Gece) Phnom Penh(1 Gece) Siem Reap (2 Gece ) / 8 gece Toplam Otel

OTELLERDE  AÇIK BÜFE  KAHVALTILAR

Hanoi  Şehir Turu

Saigon Şehir Turu

Phnom Penh Şehir turu

Tam GÜN ANGKOR WAT + ANGKOR THOM    Turu

Tüm Transferlerler

Türkçe Rehberlik

Seyahat Sigortası

PAKETE DAHİL OLMAYAN  DETAYLAR ;

TR ÇIKIŞ PULU -15 TL

BAHŞİŞLER-  Kişi  Başı /100€  Turun birinci günü Havalimanında  Rehberimize  teslim edilmektedir.

KİŞİSEL TÜM DİĞER HARCAMALAR.

Vize Bilgileri     

Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi acenteniz size 75 Usd karşılığında karşılığında verecektir. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 25-USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4×6 cm boyutlarında) gerekmektedir.

Kamboçya Vizesi ise; (Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir.) Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir. 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6cmboyutlarında) Misafirlerimiz kapıda 30USD ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir. – Kapı vize ücretleri ülke kararı ile değişiklik gösterebilir.)

 

EXTRA TURLAR :

AKŞAM  YEMEKLİ-  SU KUKLASI TİYATROSU      [  EXTRA TURU  45€]

HALONG KÖRFEZİ – TAM GÜN- YEMEKLİ-TEKNE İLE KÖRFEZ TURU  [ 95€]

ANTİK BAŞKENT TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ TURUMUZ [80€]

CHU CHI TÜNELLERİ VE MEKONG DELTASI TURU-TAMGÜN [95€]              

GECE TURU mekong nehır gezisi +AKŞAM YEMEĞİ  [55€ ]

Akşam   Extra Turumuzda    GELENEKSEL MASAJ TERAPİ – AKŞAM YEMEĞİ  |  35€|

GECE TURU- AKŞAM YEMEKİ-DANS  GÖSTERSİ  [ 60€]

 TAM PAKET : 465€   /   FULL PAKET İÇİN İNDİRİMLİ  :  440€

    1

    Tur lokasyonu

    You don't have permission to register
    X