Üst
 

Vietnam Kamboçya 1990 USD den başlayan fiyat

Kişi başı

9 – 23 Eylül 2022 (14 gece-15 gün)

Ha Noi –  Halong Bay – Trang An – Ninh Binh – Rubal Köyü – Hoi An – Danang – Mui Ne            Saigon – Chu Chi Tünelleri – Mekong Delta  (VİETNAM)

Siem Reap – Tonle Sap – Angkor Tapınaklar Bölgesi –  Kullen Milli Parkı  (KAMBOÇYA)

9 – 23 Eylül 2022 (14 gece – 15 gün)

7 Temmuz 2022 / 1.Gün: İstanbul – Singapur

İstanbul havalimanı dış hatlar terminali Singapur havayolları kontuarı önünde saat 11.00’de buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra uçak saatini beklemek üzere salona geçiyoruz. Uçağın hareket saati 13.30’dur. Uçuşumuz Singapur aktarmalı olup, 10.30 saat direkt uçuş yapıacaktır. Singapur’a varış saatimiz yerel saat ile sabah 05.00’dir. Geceleme uçakta yapılacaktır.

/ 2.Gün: Singapur – Siem Ream (Kamboçya)

Singapur’dan hareket saatimiz 13.50’dir. Yaklaşık 6 saatlik bekleme süremiz vardır. Koşullara göre yarım günlük Singapur şehir gezisi yapılabilir. (ekstra) Yaklaşık 1.5 saatlik uçuş sonrasında yerel saat ile sabah 15.05’de Siem Ream Angkor Uluslararası havalimanına varıyoruz. Vize, pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında havalimanından otelimize transfer oluyoruz ve otele yerleşme, Bugün dünyaca ünlü UNESCO kültür mirası olan Angkor Wat tapınak bölgesinin yer aldığı Siem Reap şehrinde konaklama yapacağız. Yerel ulaşım aracı olan “Tuk Tuk” ile şehir gezisi yapacağız. Siem Reap her zevke hitap eden turistik bir şehirdir. Akşam, Kamboçya yerel dans gösterilerinin yapıldığı, Khimer kültürünü anlatan yemekli Apsara kızlarının muhteşem dans gösterisi gecesine gideceğiz. Yemek sonrası gece pazarları ile ünlü sokaklarda alış veriş yapabilir, “Pub Street” adı verilen eğlence merkezlerine akabilirsiniz.Geceleme otelde yapılacaktır (akşam açık büfe yemek dahildir, restoranlar henüz açılmamış fakat açılacağını umarak koyduk, olmazsa başka bir restoran yapacağız.)

/ 3.Gün: Angkor Tapınaklar Bölgesi – Tonle Sap

Sabah dileyenler erken kalkıp gün doğumunu izlemek üzere hep hayalini kurduğunuz ve fotoğraf karelerinden izlediğiniz Angkor tapınaklar bölgesine gidip muhteşem gün doğumunu izleyip dönebilirsiniz (tura dahildir). Sabah erken kalkmayı tercih etmeyenler ile kahvaltıda buluşuyoruz. Kahvaltı sonrasında grup olarak Angkor Tapınaklar bölgesine gezimiz başlıyor.   Öğle saatlerinde tekrar şehre dönüyor ve öğle yemeğine gidiyoruz. Yemek sonrasında Güneydoğu Asya’nın en büyük su rezervi olan Tonle Sap (Büyük göl) gezisi yapılacaktır. Bu gezide su üzerindeki farklı yaşamları göreceksiniz. Geceleme otelde yapılacaktır. (kahvaltı ve öğle yemeği dahildir.)

/ 4.Gün: Siem Reap Kulen Milli ParkıSaigon

Sabah kahvaltı sonrasında otelden ayrılıyor ve Kamboçya’nın en yüksek bölgelerinden biri olan tabitat güzelliği ile ön plana çıkan Kulen milli parkı gezisi yapılacaktır. Kulen şelalesinin soğuk sularında yüzebilir ve yağmur ormanlarında yürüyüş yapabilirsiniz. Bu bölgede bulunan ilginç Buddha tapınakları da ziyaret edilecektir. Gezi sonrasında Saigon’a uçmak için havalimanina transfer oluyoruz. Yerel saat ile 19.50’de hareket, yerel saat ile 21.55’de güney Vietnam’ın metropol şehri Saigon’a varıyoruz. Vize, pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında otelimize transfer oluyoruz. (kahvaltı ve öğle yemeği dahildir.)

/ 5.Gün: Saigon şehir turu – Chu Chi Tünelleri

Sabah kahvaltı sonrasında 75 kmlik karayolculuğu sonrasında Amerika – Vietnam savaşında Amerikan askerlerine ciddi kayıplar verdirilen ve günümüzde turistlerin ziyaretine açılmış olan Chu Chi Tünellerini ziyaret etmeye gidiyoruz. Öğle yemeği sonrasında, Saigon’da yarım günlük şehir turuna çıkıyoruz. Savaş Müzesi, FITO (Vietnam’daki ilk geleneksel tıp müzesi), Notre Dame kilisesi, tarihi Postane binası ve koloniyel dönemimin izlerini taşıyan Fransız mimarisi Opera ve belediye binası görülecek önemli yerler arasındadır. Akşam saatlerinde ünlü Ben Than pazarına gidip yerel ürünleri rahatlıkla uygun fiyata bulabileceğiniz yerde alışveriş için serbest zaman. Sonrasında otelimize dönüyoruz ve serbest zaman. Saigon sokakları oldukça renkli görüntüler sunmaktadırlar. Geceleme otelde. (kahvaltı ve öğle yemeği dahildir)

/ 6.Gün: Saigon – Mekong Delta – Mui Ne  (çöl ve deniz)

Sabah kahvaltı sonrası, Ho Chi Minh’in şehir havasından biraz uzaklaşıp Vietnam’ın tahil ambarı, can damarı ve farklı hayatlarını gözlemleyebileceğiniz Mekong Delta’ya gidiyoruz. Saigon’dan 70 km uzaklıktaki My Tho kasabasına vardıktan sonra Mekong Nehri’nin sularındaki tekne yolculuğumuz başlayacak.  Nehir boyunca küçük köyleri ve aile işletmelerini ziyaret edeceğiz. El yapımı yerel ürünleri tanıyarak, hindistan cevizi şekerleme ve gevrek yapımlarını izleyip, tadım yapacağız. Tropik mevsimsel meyvelerin tadına bakıp, yerel amatör müzisyenlerin müziklerini dinleyeceğiz. Öğle yemeğinde fil kulağı balığı, pirinç topu gibi yerel yemeklerin tadına bakma fırsatınız olacak. Gezi sonrasında karayolu ile kumulları ile ön plana çıkan sahil kasabası Mui Ne’ye (Phan Thiet) doğru yolculuğumuz başlayacak. Deniz kenarındaki otelimize yerleşiyor ve dinleniyoruz. Geceleme otelde. (kahvaltı ve öğle  yemeği dahildir)

/ 7.Gün: Mui Ne – Çöl Safari

Sabah kahvaltı sonrasında sevimli balıkçı kasabası olan Phan Thiet’e gidiyor ve sabah balıktan dönen halkın bulunduğu köyü ziyaret ediyoruz. Sonrasında 4×4 araçlarımızla Beyaz ve kızıl kum tepelerini görmeye gidiyoruz. Masvmavi sularla kesişen, muhteşem fotoğraf kareleri bizleri bekliyor. Çölde 4×4 safari yapıyoruz, Dileyenler ATV kiralayıp çöl macerası yaşayabilirler. Daha sonra, küçük bir derenin ortasından geçtiği  Suoi Tien kanyonunda yürüyüyoruz. (Peri akışı) Kırmızı kum tepeleri. Ünlü Red kanyon’un mini versiyonu gibidir. Otelinize dönüş, serbestzaman ve deniz keyfi. Geceleme otelde. (kahvaltı dahildir.)

/ 8.Gün: Mui Ne – Saigon – Danang

Sabah kahvaltı sonrasında deniz keyfi ve serbest zaman. Ögle saatlerinde otelden ayrılıyor ve karayolu ile Saigon’a havalimanına transfer oluyoruz. Bugün 15.15’de orta Vietnam!a uçuyoruz. 16.35’de Danang havalimanına vardıktan sonra koloniyel mimarisi ile büyüleyici rüya kasaba Hoi An’a geçiyoruz. Otele yerleşme ve sonrasında nehir üzerinde tekne gezintisi ve akşam yemeği. Geceleme otelde.(kahvaltı ve akşam yemeği dahildir)

/ 9.Gün: Hoi An gezisi

Sabah kahvaltı sonrasında Hoi An’ı yürüyerek geziyoruz. Sokaklarda gündelik yaşamı gözlemleyip fotoğraf karelerine eklemenin keyfine doyamayacaksınız. Muhteşem tapınaklar, yerel pazarlar, tarihi Japon Köprüsü ve Japon mahallesi, Tra Que organik köy gezilecek yerler arasındadır. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi‘nde yer alan Hoi An Antik Bölgesi, Chua Ong gibi önemli turistik yerleri ziyaret ederek bir yürüyüş turuna çıkacağız. Pagoda, Tan Ky Antik Evi, Fujian Toplantı Salonu. Bu geziler esnasında öğle yemeğini yerel bir restoranda yiyeceğiz. Gezi sonrası rahatlamak için masaj yaptırabilir, nehir kenarı kafelerinde oturup gün batımını seyredebilir ya da alışveriş deryasına kapılabilirsiniz. Serbast zaman. Geceleme otelde. (kahvaltı ve öğle yemeği dahildir)

/ 10.Gün:  Hoi an – Danang – Hanoi

Sabah erken kahvaltı sonrasında karayolu ile Danang şehrine geçiyoruz. Danang’da Cham kültürüne ait müzeyi ziyaret ediyor ve sonrasında havalimanına transfer oluyoruz. Yaklaşık bir saatlik uçuş sonrasında Hanoi uluslararası Noi Bai havalimanına inmiş olacağız. Ardından, Hanoi’nin en büyük kapalı pazarı Dong Xuan’da bir yürüyüş turunun keyfini çıkarın. Pazarın çevresinde, düzinelerce sokak satıcısı çeşitlilikte ürünler satıyor. Egzotik meyve ve baharatlar, canlı deniz ürünleri. Hanoi’nin Eski Bölgesi’ni oluşturan hareketli “Old Quartes” sokakların labirentinde yürürken 1000 yıl önce nasılsa şimdi de öyle hissederiz. Yerel bir lokantada ünlü Hanoi yemeği Banh Cuon ile tanışıyoruz. Yetenekli şefler size bu lezzetli yemeğin nasıl bir araya getirildiğini gösteriyor. devam ediyor, Old Quarter’ın atmosferik kalbi, sokak tezgahlarını ve sessiz yerleşim yerlerini dolaşıyoruz. Hanoi kurulduğundan bu yana çok az değişen yerel yaşamı gözlemleyebileceğiniz ender bir yerdir. Otele tarsfer ve dinlenme. Akşam dileyenler gece pazarlarına gidebilir ya da barlar sokağında gönlünce eğlenebilirler. Geceleme otelde.  (kahvaltı  dahildir)

/ 11.Gün: Hanoi şehir gezisi – Rural köyü

Sabah kahvaltı sonrasında tüm gün şehir turuna çıkıyoruz. Vietnam’ın kültürel yaşamını yakından görebileceğimiz Konfüçyüs Edebiyat Tapınağı, Ho Amca’nın Mozolesi ve yaşam kompleksini ziyaret ediyoruz. Alışılmışın dışında yoldan çıkıyoruz, Vespa sürücülerimiz bizi Rural köyüne ve pirinç tarlalarının yeşilliğini görmeye götürecek. Tarlalar arasından geçerken, kırsal köylerde gezip, kültürü göreceğiz insanlarla tanışıp, tarihini öğreneceğiz, Hanoi yakınlarındaki köylerin yerel yaşamını ve geleneksellerini gözlemleyeceğiz. Yerel bir pazarı ziyaret ederken günlük tropikal meyveleri deneme şansımız olacak. Yerel pazarı ziyaret ettikten sonra tekrar vespa’nın arkasına atlayacak ve sizi yerel halkın tapınma yeri olan An Duong Vuong King Tapınağı‘na götürecek. Buranın geçmişi 257 yılına uzanmaktadır. Hanoi’ye dönüş yolunda yeşil sebze çiftliğinin içinden geçecek ve 900 yıllık köyler ve nehir boyunca geri dönmenin keyfini sürerken, 5 saat boyunca kırsal ve şehir insanlarıyla ilgili duygularınız değişecek, Hanoi’nin renkli sokakları ve farklı yaşam biçimleri sizleri büyüleyecek. Geceleme otelde. (kahvaltı, öğle yemeği dahildir.)

/ 12.Gün: Hanoi – Trang An – Ninh Binh

Sabah kahvalısı sonrasında heyecanlı ve macera dolu bir gün bizleri bekliyor. Karayolu ile  Ninh Binh bölgesine geçiyoruz. Burada Trang An, Mua mağarası ve Bich Dong pagoda ziyaret edilecektir. Trang An UNESCO dünya kültür mirası listesin yer alan her yönüyle muhteşem bir doğa sahip Grottoes olarak tanınan görkemli kireçtaşı masifiyle büyüleyicidir. Geleneksel kayıklara binip nehirde yavaşça kürek çekerek çok sayıda mağaradan geçiyor ve büyüleyici manzaraya hayran bırakan Hang Toi, Hang Sang, Hang Nau Ruou mağaralarını görüyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında ağaçlarla kaplı dolambaçlı yollardan yürüyerek Mua Mağarası’nı keşfediyoruz. Sonrasında Hang Mua dağının zirvesini fethetme yolculuğu, 500 taş basamaklı  Mua dağının zirvesine varıp, gözünüzün önüne bir tablo gibi cennet serilmiş gibi hissedeceksiniz. Ardından Bich Dong Pagoda‘yı ziyaret edeceksiniz. Gezi sonrasında otantik otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelde. (kahvaltı, öğle yemeği dahildir.)

/ 13.Gün: Nin Binh – Halong Bay

Sabah kahvaltısı sonrası Nin Binh’den ayrılıp muhteşem bir yolculuğa çıkıyoruz. 3.5 saatlik karayolu yolculuğu sonrasında meşhur Halong Bay körfezine geliyoruz. Buradan tekneyle açılarak deniz üstünde yükselen adacıklar topluluğu arasına dalıyoruz. Hoang Sot Song Mağarasını ziyaret ediyoruz. Fotoğraf karelerinde izlediğiniz görüntülerle karşı karşıyasınız. Muhteşem bir gün geçireceğiniz deniz sefası sonrasında geceleme deniz üzerinde, teknedeki kamaralarda yapılacaktır. (kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri dahildir.)

/ 14.Gün: Halong Bay – Hanoi – Singapur

Deniz üzerinde uyanmanın keyfini yaşıyoruz. Sabah kahvaltısı sonrasında öğlene kadar adacıklar arasında yapacağımız gezi sonrasında tekrar karaya ayak basıyoruz. Karayolu ile Hanoi’ye doğru yol alıp akşamüstü havalimanına transfer oluyoruz. Artık dönüş zamanı. Singapur için hareket saatimiz 18.30’dur. Singapur!a varış saatimiz 21.15’dir. İstanbul için hareker saatimiz gece yarısı 01.15’dir. Geceleme uçakta yapılacaktır. (sabah hafif kahvaltı ve brunch dahildir.)

21 Temmuz 2022 / 15.Gün: Singapur – İstanbul

01.15 Singapur hareket. İstanbul direkt uçuş yaklaşık 10 saat. Sabah 07.05’de İstanbul havalimanında gezimiz son bulacaktır.

Gezi Maliyeti (iki kişilik oda da kişi başı)
6 -7 Kişi : 2197$   / 8-9 Kişi : 2085$  / 10 ve üzeri : 1990$
Single Farkı (Tek konaklama yapmak isteyenler için) : 390$
Not: Gezi ücretine uçak bileti fiyatı dahil değildir. Uçak biletini kendiniz de alabilirsiniz. Gezimiz Singapur havayolları uçuş saatlerine göre hazırlanmıştır. Tahmini 1000$ (nisan 2022)

Konaklama Yapılacak Oteller

Nin BinhTam Coc Horizon Bungalow Bungalov
Siem ReapTara Angkor Hotel www.taraangkorhotel.com Superior4*
HanoiMon Regency Hotel www.monregencyhotel.com Deluxe3*
HalongOriental Sails www.orientalsails.com DeluxeGemi
HoianHoian Emotion villa www.hoianemotionvilla.com  Deluxe4*
SaigonSky Gem Central Hotel www.bluediamondhotel.com.vn Deluxe3*
Phan Thiet

Mui Ne

Novela Resort

www.novelaresort.com

Deluxe4*

 

Gezi fiyatına dahil olan hizmetler

 • Vietnam vizesi ve polisten alınan ziyaret belgesi kişi başı turistik pasaportlar için 90$
 • Hanoi’de 2 gece otel konaklaması
 • Hanoi şehir turu (öğle yemekli)
 • Nin Binh – Trang An gezisi (öğle yemekli)
 • Rurul Köyü gezisi (öğle yemekli)
 • Halong Bay programı (ulaşım, tekne turu, 1 gece özel gemi konaklama, tekne gezisi, mağara giriş ücreti, 1 öğle yemeği, 1 akşam yemeği, 2 sabah kahvaltısı, 1 brunch)
 • DanangHanoi ekonomik sınıf iç hat uçak bileti ve alan vergileri
 • Hoi An 2 gece otel konaklaması
 • Hoi An şehir gezisi (öğle yemekli)
 • Hoi An tekne gezisi (akşam yemekli)
 • Danang Cham Kültürü müzesi
 • Saigon – Danang ekonomik sınıf iç hat uçak bileti ve alan vergileri
 • Mui Ne 2 gece otel konaklaması
 • Mui Ne çölde 4×4 safari gezisi
 • Saigon şehir turu (öğle yemekli)
 • Saigon’da 2 gece otel konaklaması
 • Chu Chi Tünelleri gezisi
 • Mekong Delta gezisi (öğle yemekli)
 • Saigon – Mui Ne gidiş dönüş özel araçla ulaşım
 • Siem Reap – Saigon ekonomik sınıf dış hat uçak bileti ve alan vergileri
 • Siem Reap’ta 2 gece konaklaması
 • Siem Reap TUK TUK ile şehir gezisi
 • Siem Reap’ta Apsara dansları gecesi (akşam yemekli)
 • Angkor Wat tapınakları gezisi (öğle yemekli)
 • Angkor Tapınaklar bölgesi giriş ücreti (37$)
 • Siem Reap’ta Tonle Sap (Büyük Göl) tekne gezisi
 • Siem Reap`da Koulen Milli Parki ve şelale gezisi (öğle yemekli)
 • Programda belirtilen 11 kahvaltı – 9 öğle yemeği – 3 akşam yemeği dahildir
 • Gezi programında belirtilen tüm transferler ve ulaşımlar
 • Programda belirtilen ören yeri giriş ücretleri
 • Yerel rehberlik hizmetleri (vietnam-kamboçya)
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Gezi ve tur organizasyonu

 

 • Gezi fiyatına dahil olmayan harcamalar
 • İstanbul – Siem Reap / Hanoi – İstanbul gidiş dönüş ekonomik sınıf uçak bileti ve vergileri
 • Yurt dışı çıkış konut fonu (150TL)
 • Gezimiz İstanbul çıkışlı olduğundan İstanbul’a geliş ve gidiş yol masrafları
 • Kamboçya vizesi kapıda alınacaktır. Turistik pasaportlara için 30$
 • Yemeklerde alınacak alkollü, alkolsüz tüm içecekler
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilmeyen isteğe bağlı müze ve tapınak girişleri
 • Bahşişler (taşıyıcılar şoförler ve rehberler) 50$ kişi başı elden toplanacaktır.
 • TURSAB zorunlu sağlık sigortası acentemiz tarafından yapılacaktır (15$)

 

NOTLAR

 • Vietnam girişte aşı sertifikası istememektedir. Bunun yerine 72 saat önce alınmış PCR test ve ya 24 saat önce alınmış Antijen testi kabul etmektedir. Karantina uygulaması yoktur.
 • Kamboçya için sadece aşı sertifikası yeterlidir. Test kabul etmemektedir.
 • Covid 19 için 10.000$ değerinde bir sigorta yapılması gerekmektedir.
 • Güneydoğu Asya gezimizin maliyeti en az 6 -10 kişilik grup için hazırlanmıştır..
 • Gerekli çevre bilgileri Türkçe olarak aktarılacak olup, programda belirtilen şehirlerde yerel rehberlerin anlatımları için simultane (birebir) tercüme yapılmayacaktır.
 • Odalama fiyatları iki kişilik odada kişi başı fiyat olarak verilmiştir. Tek kişi konaklama farkı ödemek istemeyenler için odalarda eşleşme yapılacaktır. Yeterli eşleşme oranı olmazsa 3’lü oda paylaşımı yapılacaktır.
 • Vietnam ve Kamboçya yeşil pasaport sahiplerine vize uygulamasında bulunmamaktadır. Turistik pasaportsahipleri 2 adet fotoğraf yanlarında bulundurması gerekmektedir.
 • Bu program gezi başlangıcından uzun süre önce hazırlandığından, gidilecek olan ülkelerde ve ülkemizde oluşabilecek kur farkları ve paket program fiyatlarındaki farklar gezi ücretine yansıtılacaktır.
 • Gezeceğimiz ülkelerde yapılacak uçuşlara ait uçak biletleri “Nisan 2022” fiyatlarını yansıtmaktadır. Uçak biletlerinde oluşabilecek değişimler fiyatlara yansıtılacaktır.
 • Güneydoğu Asya gezi ücretinin % 40’ı kayıt anında alınacaktır. Diğer ödemelerin tamamının gezi başlamadan 1 ay önce belirtilecek tarihlerde tamamlanmış olması gerekmektedir.
 • Gezi ücretini %5 vade farkı ile kredi kartına taksitle ödeme imkanı vardır. Tek çekim ödemede %2 vade farkı uygulanacaktır.
 • Uçuş saatleri, yol ve hava durumlarına göre programın içeriğinde oynamalar olabilir.
 • Gidilecek mevsim açısından uygun zamanda orada olunacaktır.
 • Güneydoğu Asya ülkeleri Türkiye’den 4 saat ileri zaman dilimi kullanmaktadırlar..
  1

  Tur lokasyonu

  You don't have permission to register
  X