Son eklenenler

    Aradığınız dosya bulunamadı

Üst
 

Venezuela 20,973 TL

Kişi başı

03-14 Mayıs 2020

1.GÜN/3MAYIS ISTANBUL-PARIS-CARACAS 04:15

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Ejder Turizm standında saat 02:00’de buluşma. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında Air france Havayollarının tarifeli uçuşu ile 04.15’de Paris’e hareket. Varışı takiben kısa bir beklemenin ardından saat 10.35’de Caracas uçuşumuz başlıyor.Yerel saat ile 14.25’de varışı takiben bagajlarımızı teslim alıyoruz, gümrük işlemlerimizi yapacağız, girişimizi yaptıktan sonra İÇ HAT uçuşumuz için terminalde kalacağız.
19:30 Uçuşu ile CARACAS- PUERTO ORDAZ yolculuğuna yapıyoruz. 20:30 ‘da Puerto Ordaz ‘a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : Hotel Venetur Orinoco 4*

2.GÜN/4MAYIS CANAIMA MILLI PARKI

Bugun alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz ve havalimanına gidiyoruz. Canaima Milli parkına gidiyoruz. Canaima yağmur Ormanları bölgesidir, her ihtimale karşılık yanımızda yağmurluk bulundurmalıyız. Küçük uçaklar yapılacak bu uçuş Varışta lokal rehberimiz tarafından karşılanıp geceyi geçireceğimiz kampa doğru yol alıyoruz. ( milli park vergi/ giriş ücreti ; ödenecektir; toplam 25USD)
Odalarımıza yerleşir yerleşmez kısa bir ara sonrasında turumuza başlıyoruz. (NOT : bu programların sıralaması ve saatleri düzeni tamamen bölgesel rehberler ve yerel acentalar tarafından düzenlenir; güncellenir ) İlk ziyaretimiz LAGOON(Büyük iç göl) olacak.İlk olarak sahile iniyoruz ve bizi bekleyen teknelere biniyoruz.Göl üzerinden yolculuğumuz başlıyor.Tur esnasında göle bakan şelaleleri gözlüyoruz,sonrasında tekneden inerek yaklaşık 30 dk sürecek bir doğa yürüyüşü işe SAPO şelalesi’ne doğru gidiyoruz; muhteşem bir manzaraya sahip yörenin en bilinen şelalesi olan , bu doğa harikasını seyre dalıyoruz.Tekrar yürüyerek teknelerimizin olduğu alana geliyoruz ve akşam konaklayacağımız otelimize geri dönüyoruz. AKŞAM YEMEĞİ otelimizde .
OTELIMIZ : CAMPAMENTO VENETUR vb 3* Lodge

3.GÜN/5 MAYIS CANAIMA MILLI PARKI

Bu sabah kahvaltı sonrası, bölgede serbest günümüz olacak.
Arzu edenler için ( hava şartları müsaade ederse ) ANGEL FALLS yani melekler şelalesi adıyla ün yapmış bir doğa harikası…Bu harika deneyimi özel uçakla ile yapabilirsiniz.[ Kişi Başı 140 USD ]
Dünya’nın EN YÜKSEK şelalesi olarak bilinen MELEKLER ŞELALESİ – 980 mden dökülmektedir. Sark yamaçtan düşüşünü yakından görmenin en hızlı yolu Cesna uçaklarla üzerinden uçmaktır.
ÖĞLE YEMEĞİ ve AKŞAM YEMEĞİ otelimizde.
OTELIMIZ : CAMPAMENTO VENETUR vb 3* Lodge

4.GÜN/6MAYIS PUERTO ORDAZ-CARACAS- BOGOTA(KOLOMBİYA)

Çok Erken alacağımız kahvaltı sonrasında Yerel havayolları ile Caracas aktarmalı Kolombiya’nın başkenti olan Bogota’ya yolculuğumuz başlıyor. Uzun br gün olacak,havalimanı beklemesi fazla bir gün olacaktır. Varışta karşılanma ve otelimize transfer.. BOGOTA’ya ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde…
OTELIMIZ : ANDES PLAZA vb 4*

5.GÜN/7MAYIS BOGOTA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Bogota’yı geziyoruz.. ;tarihi meydanları ; katedralleri ile ünlü olan başkent Bogota ; geniş ve büyük bir bölgeye kurulmuştur.Bugun göreceklerimiz arsında tarihi ;kültürel mirasların sergilendiği ALTIN Müzesi de yer almaktadır Museo de ORO ;isimi ile bilinen bir müzedir ; tüm geçmiş yaşamlar ve kabile hayatları hakkında bilgi sahibi olacağımız bir müzedir.Ayrıca Altın madenleri ile ün salmış bu topraklarda, altın takılar görüp alış veriş yapma imkanımız olacak küçük mağzalarda gezeceğiz. Kolombiya, yeşim zümrüt taşları ile dnam salmış bir madencilik ülkesidir. Bugün bir başka gezimiz de Monseratti Tepesine olacak teleferik/monorail sistemle bu çıkışımızı yapacağız turumuzun sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve Geceleme otelimize olacaktır.

6.GÜN/8MAYIS BOGOTA – Cartagena

Sabah erken saatlerde havaalanına transfer olup Cartagena’ya uçuy
Sabah erken saatlerde havaalanına transfer olup Cartagena’ya uçuyoruz. Eşyalarımızı otele oruz. Eşyalarımızı otele bıraktıktan sonra bu güzel kolonyal şehirde yürüyerek yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. bıraktıktan sonra bu güzel kolonyal şehirde yürüyerek yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. İlk noktamız Cartagena’nın sembolü olan Plaza de Los Coches’te bulunan Saat Kulesi Girişiİlk noktamız Cartagena’nın sembolü olan Plaza de Los Coches’te bulunan Saat Kulesi Girişi– Puerta Del Reloj’u ziyaret ederek başlıyoruz.Puerta Del Reloj’u ziyaret ederek başlıyoruz. Ardından Plaza San Pedro Claver’dan geçerek Plaza Ardından Plaza San Pedro Claver’dan geçerek Plaza Bolivar’a varıyoruz. Bu meydanlar arasında gezerken tipik kolonyal mimarinin yanısıra renkli Bolivar’a varıyoruz. Bu meydanlar arasında gezerken tipik kolonyal mimarinin yanısıra renkli balkonları, bölge halkının günlük yaşamını gözlemleyebiliyoruz. Ardından yerel bir restoranda balkonları, bölge halkının günlük yaşamını gözlemleyebiliyoruz. Ardından yerel bir restoranda Kolombiya yemekleKolombiya yemeklerinden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra aracımızla Castillo rinden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra aracımızla Castillo San Fellipe ilk ziyaret noktamız. 1536 yılında inşa edilmeye başlanan bu kale Amerikada bulunan San Fellipe ilk ziyaret noktamız. 1536 yılında inşa edilmeye başlanan bu kale Amerikada bulunan en büyük İspanyol kalelerinden biridir. Kalenin içindeki tünelleri gezerken bu kalenien büyük İspanyol kalelerinden biridir. Kalenin içindeki tünelleri gezerken bu kalenin şahitlik n şahitlik ettiği hikâyeleri de rehberimizden dinliyoruz. Kalenin ardından şehrin en yüksek tepesi olan ettiği hikâyeleri de rehberimizden dinliyoruz. Kalenin ardından şehrin en yüksek tepesi olan Convento La Popa’ya gidiyoruz.Convento La Popa’ya gidiyoruz.. Konaklama . Konaklama Cartegana’da.Cartegana’da.
O
Otelimiz telimiz :: Hotel ibis Cartagena MarbellaHotel ibis Cartagena Marbella 3*3*

7.GÜN/9MAYIS Cartagena- Rosario Adaları Turu

Sabah saatlerinde botla Cartagena’ya 1 saat uzaklıkta bulunan Rosario Adaları’na gidiyoruz.
Sabah saatlerinde botla Cartagena’ya 1 saat uzaklıkta bulunan Rosario Adaları’na gidiyoruz. Rosario Adası 23 ayrı mercan adasından bir Rosario Adası 23 ayrı mercan adasından bir araya gelir. Bu adalar Kolombiya’daki 46 Ulusal araya gelir. Bu adalar Kolombiya’daki 46 Ulusal Doğal Parktan biridir. Adalara gitmek için önce Cartagena körfezinden geçiyoruz. Bateria de San Doğal Parktan biridir. Adalara gitmek için önce Cartagena körfezinden geçiyoruz. Bateria de San Jose ve San Fernando Kalelerinin arasından geçip Aquarium adasına varıyoruz. Burada Playa Jose ve San Fernando Kalelerinin arasından geçip Aquarium adasına varıyoruz. Burada Playa Blanca’da hafif bir öğBlanca’da hafif bir öğle yemeği aldıktan sonra sahilin tadını çıkarmak ve güneşlenmek için 2 saat le yemeği aldıktan sonra sahilin tadını çıkarmak ve güneşlenmek için 2 saat vaktimiz var. Ardından Cartagena’ya geri dönüp otele gidiyoruz. Eşyalarımızı bıraktıktan sonra vaktimiz var. Ardından Cartagena’ya geri dönüp otele gidiyoruz. Eşyalarımızı bıraktıktan sonra rehberimizle buluşup Chiva turuna çıkıyoruz. Chiva, Kolombiya’ya özgü, rengârenk süslrehberimizle buluşup Chiva turuna çıkıyoruz. Chiva, Kolombiya’ya özgü, rengârenk süslenmiş ve enmiş ve geleneksel müziklerin dinlendiği, aynı zamanda yerel içeceklerin de içilebildiği seyir halinde geleneksel müziklerin dinlendiği, aynı zamanda yerel içeceklerin de içilebildiği seyir halinde parti havası veren buraya özgü bir kamyondur. Chivalar yerel halkın da kullandığı araçlar olduğu parti havası veren buraya özgü bir kamyondur. Chivalar yerel halkın da kullandığı araçlar olduğu
için bu tur yerel halkla tanışıp onlarla birlikte eğlen
için bu tur yerel halkla tanışıp onlarla birlikte eğlenmek için de güzel bir fırsat. Akşam mek için de güzel bir fırsat. Akşam yemeğinde serbest zamanımız var. Konaklama Cartegana’da.yemeğinde serbest zamanımız var. Konaklama Cartegana’da.
Otelimiz : Hotel ibis Cartagena Marbella 3*
Otelimiz : Hotel ibis Cartagena Marbella 3*

8.GÜN/10MAYIS Cartagena- Panama City

Sabah kahvaltıdan UÇUŞ… PANAMA CITY e varış.
Otele eşyalarımız bırakma ve sonra özel aracımızla resmi olarak 1914’te açılan, ancak suni göl, baraj ve genişletme inşaatları 1940’ların sonuna doğru tamamlanabilen, inşası sırasında 30 bine yakın işçinin can verdiği Panama Kanal bölgesine gideceğiz. MIRALORES LOCKS -Ülkenin doğu ve batı kıyılarının birbirine en yakın olduğu noktada, Chagres nehri üzerine inşa edilen baraj gölü ve havuzlu sistemler sayesinde gemileri bir okyanustan diğerine taşıyan 80 kilometrelik Panama Kanalı’n dan yılda 14 binin üzerinde gemi geçmektedir. Turdan sonra tekrar başkent Panama City’ye dönüş. 1519’da İspanyollar tarafından kurulan, koloni karakterini günümüzde de caddeleri ve mimarisinde muhafaza etmiş bu kozmopolit ve güzel şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Panama Vieja, Panama City’nin 1998’de UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmesiyle koruma altına alınmış eski şehir bölümü (Casco Antigua), birçok farklı mimari üslubun (Karayip, İspanyol, Fransız, Art Deco, Modern) bir arada bulunduğu San Felipe Bölgesi, el işi ürünlerin Panama Yerlileri tarafından satıldığı küçük Pazar, San Jose Katedrali ve Las Bovedas Anıtı göreceğimiz yerlerden bazıları. Turdan sonra otelimize dönüş. Dinlenmek için serbest zaman. Geceleme Panama City’de.
Otelimiz : PLAZA PAITILLA 4*

9.GÜN/11MAYIS Soberania National Park, MAYMUN ADASI

Bu sabah erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltı sonra çevre gezimize çıkıyoruz. Tam
Bu sabah erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltı sonra çevre gezimize çıkıyoruz. Tam gün sürecek Öğle yemekli çevre gezimizgün sürecek Öğle yemekli çevre gezimize başlıyoruz, turumun içerisinde Soberania Milli Parkı, e başlıyoruz, turumun içerisinde Soberania Milli Parkı, Charges ırmağı ve meşhur maymun adası yer almaktadır, yine güzergahımızda Gatun Gölünü Charges ırmağı ve meşhur maymun adası yer almaktadır, yine güzergahımızda Gatun Gölünü görme şansımız olacak, yerli köylerden geçerken bir küçük yerleşimde mola veriyor ve köy görme şansımız olacak, yerli köylerden geçerken bir küçük yerleşimde mola veriyor ve köy hayatına tanıklıkhayatına tanıklık ediyoruz, öğle yemeği servisimiz turumuz esnasında alacağız. Doğa gezisi ediyoruz, öğle yemeği servisimiz turumuz esnasında alacağız. Doğa gezisi kapsamlı bir gezi olacak, rahat ayakkabıları tavsiye ediyoruz, kısa yürüyüşlerimiz turumuzun kapsamlı bir gezi olacak, rahat ayakkabıları tavsiye ediyoruz, kısa yürüyüşlerimiz turumuzun içinde olacak, ve rehberlerimiz eşiliğinde Panama doğasını yakından tanıyacağız.içinde olacak, ve rehberlerimiz eşiliğinde Panama doğasını yakından tanıyacağız. AKŞAM AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır .YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır . Turumuzun sonunda yeniden otelimize dönüyoruzTurumuzun sonunda yeniden otelimize dönüyoruz
Geceleme Panama City’de.
Otelimiz : PLAZA PAITILLA 4*

10.GÜN/12MAYIS ‘’ Embera Indigenous Community’’ KABİLE TURU

Bugün Panama City ‘de
Bugün Panama City ‘de çevre gezilerimize devam ediyoruz.çevre gezilerimize devam ediyoruz.
Bu sabah erken saatlerde başlayacak , EMBERA YERLİLERİ Yaşam Turumuza çıkacağız. Embera
Bu sabah erken saatlerde başlayacak , EMBERA YERLİLERİ Yaşam Turumuza çıkacağız. Embera Kabilesini ziyarete gideceğimiz bir gün içerKabilesini ziyarete gideceğimiz bir gün içeriisinde Nehirde KANO lar ile yolculuk yapıyoruz, Kabile sinde Nehirde KANO lar ile yolculuk yapıyoruz, Kabile insanlarını yainsanlarını yakından tanıma imkanı buluyoruz, hatta geçici birer Yerli kabile Dövmesi kından tanıma imkanı buluyoruz, hatta geçici birer Yerli kabile Dövmesi yaptırıyoruz. yaptırıyoruz. TTam gün sürecek bu gezimiz sonrası , am gün sürecek bu gezimiz sonrası , AKŞAM YEMEĞİ şehirde alınacaktır.AKŞAM YEMEĞİ şehirde alınacaktır.  Geceleme otelimizde.Geceleme otelimizde.
Otelimiz : PLAZA PAITILLA 4*telimiz : PLAZA PAITILLA 4*

11.GÜN/13MAYIS PANAMA CITY- PARIS 20:00 13:20+1

Sabah kahvaltı sonrası serbest zamanlar. Öğleden sonra İstanbul dönüşümüz için havalimanına transferimiz yapılıyor. Saat 20:00 de AIR FRANCE Havayollarına ait uçak ile PARIS’e uçuyoruz. Geceleme uçakta…

12.GÜN/14MAYIS PARIS-ISTANBUL 22:35 03:15+1

Paris Havalimanına varışımızı takiben bekleme yapacağız. Uçak saatimiz 22:35
Istanbul yolculuğumuz başlıyor. Gece yarısını geçe 03:15 İstanbul Varış (15 Mayıs)
Anılarla dolu turumuzun sonu…

ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI :

TURUMUZDA SABAH KAHVALTILARI TÜM OTELLERİMİZDE MEVCUTTUR.
ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ PLANLAMASI PROGRAM İÇERİSİNDE YAZILDIĞI YERDE DAHİLDİR.
TUR GÜZERGAHI VE TUR AKIŞ SAATLERİNE UYGUN OLARAK ; SİZLER İÇİN PLANLANLANMIŞ VE ORGANİZE EDİLİP PROGRAMA DAHİL EDİLMİŞTİR.

Önemli uyarı : Sabah yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında alınacak kahvaltılar paket halinde olabilir. Otel Konfirmasyonları Tura 35Gün kala İlan edilecektir.
* Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların sıralaması ; Kalınan Oteller,Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri (+1 ve -1 gün gibi ); gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı Ejder Turizm ‘e aittir.
* Havayollarının saat değişikliklerinden Ejder Turizm sorumlu tutulamaz. Gerekli hallerde değişiklikleri düzenleme hakkı Ejder Turizm’e aittir.
IPTAL KURALLARI :
1-Ejder Turizm tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 5 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir.Tur programını ana içeriği korumayı gözeterek değiştirebilir. Uçuşlarda kullanılan havayollarını, tur ilanlarında yazdığının dışında değiştirme hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.
2-Tüketicinin gezinin başlamasına 40 gün kalaya kadar iptal etmesi durumunda tur ücretinin tamamı iade edilir. Ancak satın alınmış uçak,tren ve gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır. Var ise cezaları yolculara yansıtılır.
3-Özel şartlar dışında tüketicinin gezinin başlamasına 15 gün kalaya kadar iptal etmesi durumunda alınan tur ücretinin % 35’i iade edilir. ( 2.maddedeki satın alınan hizmetlerin kuralları burada da geçerlidir.) 15 günden daha az bir sürede yapılan iptallerde tüketici iade hakkı talep edemez.
4-Tarifeli uçuşlarda isim değişikliği yapılamamaktadır.

Gezi Ücretlerine Dahil Olan Servislerimiz
*İstanbul-KARAKAS// PANAMA CITY -Istanbul arasında Airfrance havayolları ile yapılacak Paris aktarmalı ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.
*Yerel havayolları ile şehirler ve ülkeler arası yapacağımız ekonomi sınıfı ara uçuş biletleri.
*Programda belirtilen geziler, şehir turları, transferler ve ören yeri giriş ücretleri.
* 3* ve 4* ve Lodge’larda Standart Odalarda oda-kahvaltı bazında konaklamalar.Yerel otellerin yıldızlandırılmaları yörelere göre farklılık gösterebilir.
*Programda belirtilmiş BÜTÜN Öğle Yemeği
*Programda belirtilmiş BÜTÜN Akşam yemeği
*Zorunlu seyahat sağlık sigortası
*Ejder Turizm Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
*BU GEZİDE gruba eşlik eden Türk rehber vardır (Tur lideri) aynı zamanda Her ulaşılan bölgede ise YEREL-YABANCI rehberler vardır.

Gezi Ücretlerine Dahil Olmayan Servislerimiz
*Kişisel harcamalar( telefon, mini bar, kuru temizleme, v.b ) *Yurt dışı çıkış harcı 50 TL
*Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri
*Ücrete dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
* Tur başlangıcından sonuna kadar -Tüm YABANCI Personellere dağılmak üzere tipleri ( Yabancı rehberler , Yabancı Otobüs şoförleri , Türk Tur lideri , restoranlardaki garsonlar içindir.) 150 usd kişi başı varışta Hava limanında toplanacaktır.
*ANGEL FALLS UÇUŞU (CANAIMA )-140 USD
*Canaima Milli Park Özel uçak alan vergisi 45 usd

    1

    Tur lokasyonu

    You don't have permission to register
    X