Son eklenenler

  Aradığınız dosya bulunamadı

Üst
 

Küre Dağları MP “doğa Macera Turu” 13-15 Temmuz’19

390Lira

Kişi başı

Kanyon, mağara, şelale, yürüyüş turu 13-15 Temmuz 2019

Küre dağları…Ülkemizin en korunmuş ve kütlesel olarak en bakir ormanlarından. Dünyanın önde gelen bozulmamış ormanlar sivil inisiyatifi Panparks kampsamında. Karstik olarakta ülkemizin en büyük kanyon ve mağaralarını içerisinde barındırmakta. Valla, Çatak, Horma kanyonlarını göreceğiz. İçerine girecek yüzeceğiz. Ilıca şelalesinde zümrüe renkli sularda yüzeceğiz. Ilgarini mağarasına çıkarken çok yorulacağız. Son gün Muhteşem ve ürkütücü manzarası ile Çatak kanyonu Cam terastan Kanyonu yukarıdan izleyecğiz. Yükseklik korkusu olanlar burada korkuları ile yüzleşecekler. Ama hepsi de değecek ve anılarımızda yer alacak.

2 gece 3 gün olarak planladığımız bu aktivitemiz; Pınarbaşı’nda çadır ve tesis konaklamalı(Sınırlı sayıda) olacak.

Katılım sayımız sınırlı tutulacağı için geç kalmadan kayıt yaptırmanızda fayda var.

PROGRAMIMIZ

1.Gün: 13 Temmuz 2019 Ankara-Pınarbaşı-Ilıca Şelalesi-Horma Kanyonu-Çatak Kanyonu Çıkışı
Sabah 07.30’da Kumrular’dan hareket ediyoruz. Araç içinde kahvaltılık ikramı ile Gerede-Karabük üzerinden Pınarbaşı İlçesi’ne gidiyoruz. Pınarbaşı Paşa konağına geçip biraz dinlendikten ve öğle yemeği arası verdikten sonra Programımıza başlıyoruz. Horma kanyonu içlerine doğru yapılan yürüyüş yolunda yaklaşık 4 km lik kanyon içi yürüyüş yapıp, Ilıca şelalesine geçiyoruz. Burada kısa bir doğa gezimiz sonrası şelale buz gibi sularında yüzme şansımız olacak. Sonrasında Çatak kanyonu sularının çıktığı alana geçip kısa bir yürüyüş sonrası devrekani çayı kenarında dinleniyoruz. İsteyenler çay sularında çimebilirler. Sonrasında konağımıza geçip çadırlarımızı kuruyoruz. Akşam yemeği ve konaklama tesisimizde/çadırımızda.
2.Gün:14 Temmuz 2019 Valla Kanyonu – Ilgarini mağarası
Tesiste yapacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. İkinci günü yapacağımız etkinlikte Valla Kanyonu ve Ilgarini Mağara’sı var.Ilgarini Mağarası’na ulaşım biraz zahmetli.Mağaralarda herhangi bir aydınlatma olmadığından yanımıza çok iyi aydınlatma yapan kafa lambası veya el feneri alıyoruz.
Yol güzergahımızda Dünyanın sayılı kanyonlarından Valla kanyonu ile başlıyoruz.Muratbaşı Köyü sınırları içinde bulunan kanyon ilçeye 22 km uzaklıktadır.Kanyon Devrekani Çayı ile Kanlıçay’ın birleştiği bölgeden başlamaktadır.Cide İlçesi’ne doğru 12 km uzunluğunda ve yan duvar kayaların yüksekliği 800-1400 metreye ulaşmaktadır.Seyir terasında kanyonu seyrettikten sonra güzergahımızda Ilgarini Mağara’sı var.Ilgarini Mağarası’na ulaşım biraz zahmetli.Yaklaşık iki saatlik yürüyüşle ulaşacağız.Mağaralarda herhangi bir aydınlatma olmadığından yanımıza çok iyi aydınlatma yapan kafa lambası veya el feneri alıyoruz.
Tesise dönüyoruz. AKşam yemeği ve konaklama tesiste/çadırda.
3.Gün:15 Temmuz 2019 Azdavay Çatak Kanyonu Seyir terası ve Medil Mağarası
Kahvaltı sonrası Azdavay’a doğru yola çıkıyoruz.Horma Kanyonuna doğru yola çıkıyoruz. Geçtiğimiz yıl yapılan Cam Seyir Terasına çıkıyoruz. Oldukça yüksekten kanyonu seyrediyoruz. Cam seyir terasından aşağıya bakmaya yer yer korkabilirsiniz.
Öğle kumanya şeklinde öğle yemeği(Alanda gözleme ve çay hizmeti veren yerler var) ve sonrasında Medil Mağarası var. Sarkıtların çokça olduğu mağaraya kadar doğa yürüyüşü ve mağara içi gezisi var. Ziyarete açık olmadığı için ve bakir bir görüntüsü var. Biraz mitolojik havası da var desek yanılmayız.  Bu gün ortalama yürüyüşümüz aralıklı 10-12 km.
Etkinlik sonrası aracımıza geçerek Pınarbaşı üzerinden Ankara’ya hareket ederek gece 22.00 gini Amkara’da oluyoruz.

**ETKİNLİK ÇADIR KAMPLI OLARAK PLANLANMIŞTIR.
**SINIRLI SAYIDA KONAK ODASI SEÇENEĞİ VARDIR.

HAREKET NOKTAMIZ: 13 Temmuz 2019, Kumrular, 07:30

ÜCRETLER:

* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

ÇADIR KONAKLAMA: Kişi başı 390 Lira 

TESİS KONAKLAMA ÜCRETİ: 490 Lira 
(Sınırlı sayıda oda vardır. ve tuvalet-banyo oldalarda konağın bütünlüğünü bozmamak adına yüklük olarak tabir edilen alana yapılmıştır. Biraz küçük olabilir. )

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel ulaşım,Rehberlik, TURSAB seyahat sigortası, Araç içi kahvaltılık sandviç, sıcak soğuk ikramları, Kahvaltı(2), Akşam yemeği(2), Yarım pansiyon konaklama(çadır veya tesis2), ikramlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm öğle yemekleri, otelimizde alınacak yemeklerdeki su dışındaki içecekler ve kişisel harcamalar i Milii park girişleri(5-10 lira civarında)

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. ve kanyon sularına girecekseniz mayo ve havlu almayı ihmal etmeyin…

KASTAMONU İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Bu aktivite doğa yürüyüşleri içermektedir. Özellikle Ilgarini mağarası yorucu olabilir. Daha çok kanyon içlerinde ve dağlık alanlardaki patikalarda doğa yürüyüşleri yapılacaktır.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular07:30
Milli Kütüphane07:35
Armada07:40
Carrefour07:50
Giyim Dünyası08:00
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü08:10

REZERVASYON ve BİLGİ

Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA
Telefon: 0 312 417 67 06 – 0 312 417 67 09 GSM: 0 530 602 78 82

 • Hareket
  Kumrular Caddesi
 • Hareket zamanı
  07.30
 • Dönüş zamanı
  21.30
 • Yanınıza alın
  Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. ve kanyon sularına girecekseniz mayo ve havlu almayı ihmal etmeyin…
 • Ücrete dahil olanlar
  Akşam yemeği(günübirlik)
  Çevre gezileri
  Araç içi ikramlar
  Tursab Seyahat Sigortası
  Rehberlik
  Vergiler
  Müze girişleri
  Konaklama
  Personal Guide
  Ulaşım
  Kahvaltı
 • Ücrete dahil olmayanlar
  Milli park ve Ören yeri girişleri
  Öğle Yemeği

Tur lokasyonu

X