Üst
 

Ukrayna’nın Gözdesi Karpatlar Turu 25-31 Ağustos 2021

Kişi başı

Ukrayna’nın Gözdesi Karpatlar Lviv – Bukovel – Haverla – PIP Ivan

Melih Eriş’le “Ukrayna’nın Gözdesi Karpatlar”

Lviv – Bukovel – Haverla – PIP Ivan

25 – 31 Ağustos 2021 (6gece / 7gün)

batı ukrayna’nın incisi, göğe yükselen karpatlar, muhteşem doğası, geleneksel şehirleri, YÜRÜYÜŞ PARKURLARI, nehirleri, Şelaleleri, gölleri ile yaz ve kış farklı bir rota arayanlar için alternatif bir tatil seçeneğidir.

25 Ağustos 2021 / 1.Gün

Çarşamba günü İstanbul Sabiha Gökçen havalimanında uçuş saatinden en az 3 saat önce buluşma. Test ve gümrük işlemleri sonrasında 16.40’da Pegasus uçuşu ile Lviv’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuş sonrasında Lviv Havalimanına varıyoruz. Türk acentemiz ve arkadaşım olan Cem bizi karşılıyor. Pasaport kontrol, çıkış işlemleri sonrasında aracımız ile akşam konaklama yapacağımız Lviv’deki otelimize transfer oluyoruz. Otele varış, odalara yerleşme ve ardından belirtilen saatte akşam yemeği için buluşuyoruz. Akşam yemeği sonrası misafirlerimiz kafeler, gece klübü gibi yerlere gitmesi için serbest zaman. Geceşleme otelde.  (Akşam yemeği dahil)

26 Ağustos / 2.Gün

Sabah kahvaltı sonrası, Lvıv’de panoramik şehir turuna çıkıyoruz. Şehrin önemli yerlerini gezeceğiz. Gezi sonrasında Karpat dağlarının eteklerinde konaklama yapacağımız otelimize transfer olmak için otobüs ile yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Hürrem Sultanın doğduğu şehri ziyaret edeceğiz. Yolculuğumuz 210 Km. 3.5 – 4 saat sürmektedir. Otele varış, odalara yerleşme ve ardından akşam yemeği için buluşuyoruz. Geceleme otelde. (sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir.)

27 Ağustos / 3.Gün

Sabah kahvaltı sonrası, Karpatlar bölgesinde Ukrayna’nın en büyük dağı olan HOVERLA (2.061 m.) ‘ya yola çıkıyoruz. Bugün zirve yürüyüşü yapacağız. Ladin ormanları ve yeşil bir doğa arasında zirveye ulaşmak 2.5 – 3 saat kadar sürmektedir. Karpatlar’ın muhteşem manzaraları sizleri bekliyor. Parkur bitiş noktasında transfer aracımıza binerek otele dönüş yapıyoruz.  Geceleme otelde. (sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir.)

NOT: Akşam yemeği sonrası isteyen misafirlerimize sauna veya Karpatlar’da bulunan kazan banyo (çan) yapma imkanı mevcuttur.

28 Ağustos / 4.Gün

Sabah kahvaltı sonrası, Karpatlar’ın en meşhur kasabası olan Bukovel’e hareket ediyoruz. Burası aynı zamnada kış sporları için ünlü bir kayak merkezidir. Yaz aylarında ise Extreme Park olarak hizmet vermektedir. Burada bir çok doğa sporları eğlencesine katılarak bol aktiviteli bir gün geçirebilirsiniz. Bu aktiviteler için serbest zaman. Belirtilen saatte transfer aracımızın beklediği yerde buluşma ve ardından yol üzerinde bulunan Ters Ev Müzesi, Dinazor Park(ekstra) ve yöresel ürünlerin bulunduğu pazarı ziyaret edeceğiz. Sonrasında transfer aracımıza binerek otele dönüş. Geceleme otelde. (sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir.)

Bukovel’de bulunan aktiviteler, (Bike Zip, Roller Coaster, Zip line 1130 m, Speed Fun, Bungee Jumping,

Extreme Park, Carting, At Binme, Dağ Bisiklet Parkurları, su kulübü ve su sporları ve Panoramik Lift)

NOT: Akşam yemeği sonrası isteyen misafirlerimize sauna veya karpatlarda bulunan kazan banyo (çan) yapma imkanı mevcuttur.

29 Ağustos / 5.Gün

Sabah kahvaltı sonrası, özel donanımlı 4×4 arazi araçları ile Karpat Dağlarında Offroad ve safari turuna çıkıyoruz. Heyecanlı rotalar ve manzaralar bizleri bekliyor. (Dileyenler ekstra ücret ödeyerek ATV’ler ile belirtilen parkurlardan arazi araçlarını takip edebilirler) Safari turumuz toplam 3.5 – 4 saat kadar sürmektedir ayrıca dağda bulunan yerel köy evlerinde isli peynir ve yöresel lezzetlerde tadabilirsiniz. Tur bitiminde otelimizin yakınında bulunan “Bira Fabrikasını” ziyaret edip alışveriş yapabilirsiniz veya otele yaklaşık 10 km. uzaklıkta bulunan yöresel pazarı gezebilir kartallarla fotoğraf çekilebilirsiniz. Geceleme otelde. (sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir.)

NOT: Akşam yemeği sonrası isteyen misafirlerimize sauna veya Karpatlarda bulunan kazan banyo (çan) yapma imkanı mevcuttur.

30 Ağustos / 6.Gün

Sabah kahvaltı sonrası, Karpatlar’ın eşsiz manzaralarında yürümek için transfer aracımız ile PIP IVAN (2.022 m.) dağına doğru yola çıkıyoruz. Doğa yürüyüşü yapan herkesin rahatlıkla yürüyebileceği bu parkurda, mükemmel manzaranın tadına varacaksınız.  İsteyen misafirlerimize Prut Nehrinde Rafting yapma imkanı da vardır. (Not: Nehir akışı ve su seviyesine göre) Parkur sonrası aracımızın beklediği yerde buluşma ve ardından yol üzerinde Tatariv köyünde bulunan HUK şelalesine varış. Otele dönüş.  Akşam yemeğimiz otelimizin bahçesinde mangal partisi ve fasıl eşliğinde sonlandıracağız. Geceleme otelde. (sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir.)

31 Ağustos / 7.Gün

Sabah kahvaltı sonrası, transfer aracımız ile Lviv’e hareket ediyoruz. 4 saatlik bir kara yolculuğu sonrasında Lviv’e varıyoruz. Lviv’de uçuş saatine kadar alışveriş yapmak veya gezmek için serbest zaman verilecektir. Belirtilen saatte buluşup ardından havalimanına transfer oluyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına uçuş için hareket saatimiz yerel saat ile 19.35’dir. Varışımız 21.35’dir. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında gezimiz son bulacaktır.

Fiyatlar

Gezi maliyeti kişi başı (İki kişilik odada kişi başı fiyatı): 499 $

En az 10 katılımcı kişi için

Single farkı (tek kalmak isteyenler için) : 175 $
Gezimiz PEGASUS havayolları uçuş saatlerine göre hazırlanmıştır.

 

Gezi fiyatına dahil olan hizmetler

 • Lviv 1 gece otel konaklaması ve sabah kahvaltısı
 • Lviv’de akşam yemeği
 • Lviv şehir gezisi
 • Karpatlar’da 4×4 araçlar ile safari gezisi
 • Tüm sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Son akşam fasıl eğlencesi
 • Ters ev müze giriş ücreti
 • Gezi programında belirtilen tüm yürüyüş aktiviteleri
 • Gezi programında belirtilen köy ziyaretleri
 • Gezi programında belirtilen tüm transferler ve ulaşımlar
 • Gezi programında belirtilen milli park giriş ücretleri
 • Yerel rehberlerlik ücretleri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Gezi ve tur organizasyonu
 • COVID 19 zorunlu sağlık sigortası (Ukrayna için)

 

 

Gezi fiyatına dahil olmayan harcamalar

 • Pegasus hava yolları İstanbul Sabiha Gökçen – Lviv – İstanbul Sabiha Gökçen gidiş dönüş ekonomik sınıf uçak bileti ve bu uçuşlara ait tüm vergiler (Kur çok oynak olduğuğundan günlük olarak bakılıp bilet satın alınacaktır. Tahmini gidiş dönüş 180-200$
 • Yurt dışı çıkış konut fonu (50 TL)
 • Gezimiz İstanbul çıkışlı olduğundan İstanbul’a geliş ve gidiş yol masrafları
 • Alkollü, alkolsüz tüm içecekler ve programda belirtilmeyen öğle yemekleri
 • Programda belirtilmeyen isteğe bağlı müze girişleri
 • Bukovel Extreme Park aktivite ücretleri (Aşağıda listede katılım ücretleri belirtilmiştir.)
 • Bahşişler (30$) kişi başı elden toplanacaktır (taşıyıcılar, şoförler ve rehber)

 

BUKOVEL ETKİNLİK ÜCRETLERİ

SPEED FUN :                        500 UAH        19 $

ROLLER COASTER :          400 UAH        15 $

ZİP LİNE 1130 M :                400 UAH        15 $

BİKE ZİP :                            400 UAH         15 $

BUNGEE JUMPİNG :           400 UAH        15 $

TERS EV MÜZE GİRİŞ :   300 UAH        12 $ (dahil)

PANORAMİK LİFT :            150 UAH        6 $

DRİVE ZONE :                     400 UAH        15 $

EXTERE PARK :                  400 UAH        15 $

NOT: 1 Amerikan Doları = 27.28 Ukrayna Grivna

Notlar:

* Ukrayna Türk vatandaşlarına vize uygulamasında bulunmamaktadır. İki ülke arasındaki yapılan anlaşma gereği vatandaşlar yeni kimlik cüzdanı ile seyahat edebilmektedir. Dileyenler pasaport ile de seyahat edebilirler.

* Son dönemlerde yaşanan pandemi koşulları nedeni ile turizm faaliyetleri duran bir çok acente para akışı sağlayamadığından ve banka hesaplarına haciz işlemleri yapılması, para transferlerinin zorlaşması nedeni ile paralarınızı oluşabilecek olumsuz bir durum için güvence altına almak için kayıt anında gezi ücretinin 100$ (TL karşılığı)lık ön ödeme kısmı hesabımıza yatacak geri kalan bakiyenin tamamı Lviv’de elden toplanacaktır.

*  Covid -19 kuralları gereği Türkiye’den uçuş öncesi 72 saat geçerli olmak kaydı ile PCR testi koşulu zorunludur.(Şahsi olarak yaptıracaksınız) Ukrayna’dan Türkiye’ye uçuş içinde aynı koşul geçerlidir. (Bu testi oradaki acentamız yardımcı olacaktır)

* Gezimiz Melih Eriş organizasyonunda gerçekleşecek olup çevre bilgileri Türkçe olarak Ukrayna’da yaşayan Cem Acemoğulları tarafından aktarılacaktır.

* Ukrayna gezimiz en az 10 kişilik grup için fiyatlandırılmıştır.

* Odalama fiyatları iki kişilik odada kişi başı fiyat olarak verilmiştir. Tek kişi konaklama farkı ödemek istemeyenler için odalarda eşleşme yapılacaktır.

* Uçuş saatleri, yol ve hava durumlarına göre, programın içeriğinde oynamalar olabilir. Gezimiz Pegasus havayolları ile yapılacaktır.

* Gidilecek mevsim açısından uygun zamanda orada olunacaktır.

* Ukrayna –  Türkiye aynı zaman dilimi kullanmaktadırlar.

* Bu program gezi başlangıcından önce hazırlandığından, gidilecek olan ülkelerde oluşabilecek kur farkları ve paket program fiyatlarındaki farklar gezi ücretine yansıtılacaktır.

* Gezilerimiz ”, TURSAB’ın “6762 Numaralı Artıyaşam-Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentası” tur operatörü işbirliği ve güvencesiyle yapılmaktadır.

 • Hareket zamanı
  25 Ağustos
 • Dönüş zamanı
  31 Ağustos
 • Ücrete dahil olanlar
  Akşam yemeği(günübirlik)
  Çevre gezileri
  Milli park ve Ören yeri girişleri
  Tursab Seyahat Sigortası
  Rehberlik
  Vergiler
  Konaklama
  Personal Guide
  Ulaşım
  Kahvaltı
 • Ücrete dahil olmayanlar
  Araç içi ikramlar
  Öğle Yemeği
  Müze girişleri

Tur lokasyonu

You don't have permission to register
X