Üst
 

Dövme Sucuk Festivali

375Lira

Kişi başı

05 Şubat 2023 Ankara”ya yakın günübirlik festival

SİVRİHİSAR DÖVME SUCUK FESTİVALİ 2023

05 Şubat’ta Dünyanın Merkezi Sivrihisar’da 

buluşmak için enfes bir bahanemiz var! Davetlisiniz…

Bu bir kültür gezisi değildir.  Festival etkinliğidir.

Sivrihisar Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ve 5 Şubat 2023 Pazar günü olarak duyurulan Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali’nin içeriği belli oldu. Vatandaşlara ikram edilmek üzere tonlarca sucuğun mangallarda yerini alacağı en lezzetli kış festivalinde bu sene ZARA ve Özgür Can ÇOBAN sahne alacak.

Dünyanın merkezi Sivrihisar’da muhteşem konserler eşliğinde adeta lezzet şöleni yaşanacak. Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali’nde ünlü sanatçı ZARA ve Özgür Can ÇOBAN konser verecek. Sanatçıların tek başlarına verecekleri konserleri akabinde ikili muhteşem bir düetle sahnede buluşacak ve Sivrihisar’da sevenlerine müzik ziyafeti verecek.

Radyo D’nin sevilen ismi Hilal ÖZGANİ’nin sunumuyla saat 11.00’de başlayacak olan festivalde tonlarca Sivrihisar Dövme Sucuğu mangallarda yerini alacak ve katılımcılara ücretsiz olarak sucuk ekmek dağıtılacak. Çeşitli sahne etkinlikleri, gösteriler ve yarışmaların yer alacağı festivalde çocuklara özel oyun alanları ve animatörler de miniklerin gönlünce eğlenmesi için hazır olacak.

Gastronomisi ve birçok coğrafi işaretli lezzetleri ile zengin mutfak kültürüne sahip Sivrihisar’da yöresel yemek stantları, festivale özel lezzetler, doğal köy ürünleri, el sanatları ürünleri, workshoplar ve çok daha fazlası Sivrihisar Dövme Sucuk Festivali’nde sizleri bekliyor olacak. İlk elden yöresel işaretli ürünleri alabileceksiniz.

PROGRAM

Sabah kumrular sokaktan 07.30 da aracımız hareket edecektir. Ara duraklardan siz misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. kısa bir yolculuğun ardından Eskişehir’in şirin ilçesi Sivrihisar’a ulaşacağız. Festival 10.30 da başlayacaktır. Festival başlamadan rehberimiz eşliğinde Sivrihisar Ulu Camii (Anadolu’nun en büyük ahşap direkli Camii örneklerinden), Zaim ağa Konağı (Ankara dışında ilk Bakanlar Kurulu’nun yapıldığı yer), Surp Yerortutyun Ermeni Kilisesi (Anadolu”nun en büyük kiliselerinden biri), Sivrihisar Kilim Müzesini gezip 11.30 gibi festival alanında ki yerimizi alacağız. Festival kapsamında sucuk ikramı olacaktır, çeşitli stantlar kurulacaktır. ilk olarak Özgür Can Çoban ve ardından Zara konseri olacaktır. Festival alanın da bir çok yöresel yemek ve aynı zamanda yöresel ürünleri de bulacaksınız. Festivalin ardından araçlarımız da buluşup Ankara’ya dönüyoruz. 21.00 civarı Ankara da başka bir etkinliğimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz

✅DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

✔ Özel harcamalar
✔ Öğlen yemeği (Belediye katılan misafirlere ücretsiz sucuk ekmek ikramı yapmaktadır.)

✔Müze ören yeri giriş ücretleri

ÜCRET

NakitKredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin375 TL375 TL395 TL
6-12 yaş365 TL365 TL385 TL

* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

0-6 Yaş koltuk istenmesi durumunda 200 lira koltuk ücreti alınır.

Ankara Çıkış Noktalarımız
0.730Kumrular hareket
07.35Milli kütüphane
07.40Armada önü
07.50Ümitköy Galeria önü
08.02Yaşamkent kavşağı

* Buluşma noktasına kalkış saatinden en az 10 dakika önce orada bulunmanız gerekmektedir.

 

    1

    Tur lokasyonu

    You don't have permission to register
    X