Üst
 

Sibirya-Moğolistan- 20.892TL

Kişi başı

Rusya ve Moğolistan vize gerekir.

TUR TARİHLERİ :
11 MAYIS 2021 *13 HAZİRAN 2021* 19 TEMMUZ 2021

Tur Programı

1.GÜN / ISTANBUL KAZAN 21:15 / 01:00

İstanbul  Havalimanı Dış Hatlar Gidiş  Terminalinde saat 18:30’da  EJDER TURİZM ekibi ile buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerini takiben pasaport kontrolünden geçerek  TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile saat 21:15’de Rusya Federasyonuna bağlı Tataristan Cumhuriyetinin başkenti Kazan  yolculuğumuza başlıyoruz. Yerel saat ile gece 01:00’de Kazan’a ulaşıyoruz.  Havalimanında karşılanma ve konaklayacağımız otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Giriş işlemlerimizin ardından dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAYMOND HOTEL 4* vb.

2.GÜN / KAZAN EKATERINBURG

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltımızın ardından vakit  kaybetmeden şehir gezimize başlıyoruz. Rusya’da bulunan Tataristan Cumhuriyetinin başkenti Kazan şehri 2004 yılında Rusya’nın en güzel şehri seçilmiştir. Eşsiz kültürel mirası sayesinde UNESCO örgütü tarafından da koruma altında olan bu kentte; Peter ve Paul Katedralleri , Mardzhani Camisi, Kazan Şehir Üniversitesi, Özgürlük Meydanı başlıca ziyaret edeceğimiz yerler  olacak.  Muhteşem Kazanka nehri manzarasıyla Sultan Galeev Meydanı, Milenyum Köprüsü  manastırı’da ziyaret noktalarımız arasında yer alacak.  Kalan vakitlerimizde;  tarihi  caddelerde ve sokaklarda yürüyüş imkanı bulacağız. Akşam saatlerinde şehrin  tren istasyonuna giderek kayıt işlemlerimizi yaptıktan sonra  Ekaterinburg yolculuğumuza başlıyoruz. Gecemiz trende geçecek. Ertesi gün varış noktasında olacağız.

3.GÜN / EKATERINBURG

Öğle saatlerinde  Ekaterinburg’a varışımızın ardından  tren istasyonunda  karşılanıyoruz ve burada konaklayacağımız otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Eşyalarımızı otelimize bırakacağız ve kısa bir dinlenmenin ardından şehir turumuza başlayacağız.  Ekaterinburg ; Asya ve Avrupa kıtaları sınırında  Ural sıradağlarının orta kısmında yer alır. Şehir turumuz boyunca , tarihi merkezi  Ural’ın çeşitli bölgelerinden getirilmiş kayalar ve taşları görebileceğimiz jeolojik alanı ziyaret edeceğiz. Ural Zanaatkarlar Bölgesi, birçok turistin el yapımı hediyelik eşyalar satın alabildiği bir çekim merkezidir. Afgan ve Çeçen savaşlarında hayatını kaybetmiş askerlerin anısına dikilen SİYAH LALE ANITI ’da göreceğimiz yerler arasındadır. Rehberimiz  RASTORGUEV – HARITANOVLARIN EVI olarak bilinen mimari açıdan muhteşem binayı ve onun eşsiz ve hatta korkuç efsanesini anlatacak. Turumuzun devamında son Rus Çarı’nın vurulduğu yeri ziyaret edeceğiz. Kan Tapınağı  burada bulunmaktadır. Çevre gezilerimizi tamamladıktan sonra tekrar aracımıza binerek otelimize geri dönüyoruz. Dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : NOVOTEL 4* vb.

4.GÜN / NEVYANSK TURU – EKATERINBURG OMSK

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın  ardından çevre gezilerimize devam ediyoruz. ( Gece Tren yolculuğumuz olacak )  Bugünkü gezimizde Nevyansk Şehrini göreceğiz ve  Eğik Kule ziyaretimiz olacak. Nevyansk ; Orta Uralların doğu yamacında  Ekaterinburg’un 97 km kuzeyinde Sverdlovsk Oblast bölgesindedir. Kasaba 18 yy’ın başlarında bir demir fabrikası olarak inşa edilmiştir. Eğik kulenin yüksekliği 57,5 metredir. Gariptir ama kulenin tam olarak inşa edildiği tarihi tespit etmek imkansızdır. Birkaç rivayetle birlikte, bazı tarihçilerin yapılış amacıyla alakalı düşünceleri vardır; Rus üretici , metalurji ve maden fabrikası sahibi  Akinfiy Demidov burayı banka kasası olarak kullanmış, hapishane yada sahte paralar üreten bir kimya laboratuvarı  olarak kullanıldığı düşüncesi de vardır. Kulenin 7. ve 8. katlarında İngiliz Richard Phelps tarafından yapılan saat bulunmaktadır. Saat hala çalışmaktadır. Akustik oda diye adlandırılan mistik bir oda bulunmaktadır. Odanın özgünlüğü ilginç bir fenomene dayanıyor. Eğer odanın bir köşesinde ayakta duran biri  karşı köşedeki kişiye fısıltı ile bir şey söylerse bu fısıltı rahatlıkla duyulabiliyor. Nevyansk eğik kulesi bilim adamları için hala bir gizem. Bu kule Ural’da üreticilerin gücünün bir sembolüdür.  Ural madencilik sektörünün tarihi hakkında bilgiler alacağız.  Kule Rusya İmparatorluğu hakkında birçok karanlık sırrı barındırıyor. Bunları keşfetme fırsatını kaçırmayın.  Öğle yemeğimizi Tavolgi köyünü ziyaret ederken alacağız. Köy çanak çömlekçilik ile meşhurdur. Köyde yaşlı inançlı halk hakimdir. Geleneksel Rus çiftlik yemeği yiyeceğiz. Tur bitiminde Ekaterinburg’a geri dönüyoruz Ve akşam saatlerinde tren istasyonuna giderek bilet giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Tren ile Omsk şehrine yolculuğumuz başlıyor. Geceleme trende olacak. Varış bir sonraki gün öğle saatlerine denk geliyor.

5.GÜN / OMSK

Öğleye doğru  OMSK şehrine ulaşıyoruz. Tren istasyonunda karşılandıktan sonra konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Eşyalarımızı otelimize bıraktıktan sonra şehir turumuzu yapacağız. Omsk Drama Tiyatrosu ; Assumption Cathedral (Uspenskij sobor) başlıca ziyaret noktalarımız olacak.  Akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : MAYAK HOTEL 4* vb.

6.GÜN / OMSK NOVASIBIRSK

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  tren istasyonuna transferimiz yapılacaktır. Tren saatimiz  sabah saatlerinde olacak. İstasyona vardıktan sonra bilet işlemlerimizi yaparak trendeki yerlerimize yerleşiyoruz ve istikametimiz Novasibirsk kenti olacak.  Akşam saatlerinde şehre varışımızın ardından  tren istasyonunda karşılanıyor ve konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz.  Giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Bu akşam biraz dinlendikten sonra otel lobisinde buluşarak  AKŞAM YEMEĞİ almak üzere otelden ayrılıyoruz.  Yemeğimiz  yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : PARK INN HOTEL  4* vb.

7.GÜN / NOVASIBIRSK IRKUTSK / 21:20

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltımızın ardından şehir turumuzu yapmak üzere yola koyuluyoruz.  İlk olarak açık hava tren müzesini  ziyaret edeceğiz. (Eski Trans Sibirya trenleri koleksiyonunu barındırmaktadır). ünlü Jeoloji müzesi ve Yapay Deniz Rezervuarı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzu gerçekleştirdikten sonra AKŞAM YEMEĞİMİZİ  yerel bir  restoranda alacağız. Daha sonra havalimanına geçiyoruz ve Irkutsk uçuşumuzu yapmak üzere işlemlerimizi tamamlıyoruz. Uçuş saatimiz 21:20. Irkutsk‘a varışımızın ardından havalimanında karşılanarak otelimize transferimiz yapılıyor. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : BAIKAL BUSINESS CENTER HOTEL   4* vb.

8.GÜN / IRKUTSK – LISTVYANKA TURU

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Baykal gölü kenarında olan Listvyanka turumuzu yapmak üzere aracımız ile yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık olarak 1,5 saat sürecek. Varışımızın ardından Baykal gölünün etrafını her yönüyle görmeden olmaz. Baykal gölünün o eşsiz güzelliğini mutlaka görmelisiniz. Gerçek Bir Macera! Eşsiz Güzellikte manzarasıyla birlikte Baykal Gölünü göreceğiz. Varışta Taltsy müzesi, ve bütün göl faunasını görebileceğimiz 11 büyük akvaryum bulunan Baykal müzesini ziyaret ettikten  sonra bu efsane gölün lezzetli balıklarıyla bir ÖĞLE YEMEĞİ alacağız. Daha sonra Chersky bölgesi üzerinde keyifli bir teleferik yolculuğu  yaparak açık alanda fotoğraf çekme imkanımız olacak. Turumuza Krestovaya vadisi ve Aziz Nicolas katedralini görerek devam edeceğiz. Ardından tekrar aracımıza binerek Listvyanka’ya geri dönüyoruz. Dinlenmek üzere otel odalarımıza çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : BAIKAL BUSINESS CENTER HOTEL   4* vb.

9.GÜN / IRKUTSK ULAN UDE ULAN BATUR

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra tren istasyonuna transferimiz yapılıyor. Buradan Ulan Ude şehrine tren yolculuğumuzu yapıyoruz. Varışta istasyonda karşılanıp panoramik şehir turumuzu yaptıktan sonra havalimanına geçerek Moğolistan’ın başkenti Ulan Batur’a yapacağımız uçuşumuz için bagaj ve pasaport kontrol işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ulan Batur’a varışta karşılanarak konaklayacağımız otelimize yerleşmek üzere yola çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : BAYANGOL HOTEL   4* vb.

10.GÜN / ULAN BATUR – KARAKORUM

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Büyük Moğol İmparatorluğunun eski başkenti Karakorum’a doğru yola koyuluyoruz. Yolculuğumuz Lun , Erdenesant, Ulaan Shiveet ve Elsen Tasarkhai düzlüklerinden geçerek yaklaşık olarak 5 saatlik bir süre içerisinde bizleri Karakorum’a ulaştırıyor. Karakorum müzesini ziyaret ettikten sonra bölgede konaklayacağımız geleneksek Moğol ger çadırlarının bulunduğu kamp tesisimize yerleşiyoruz.  Akşam yemeğimizi burada aldıktan sonra dinlenmek üzere çadırlarımıza yerleşiyoruz. Geceleme Ger Çadırlarımızda.

11.GÜN / KARAKORUM – ORHUN YAZITLARI

Çadırlarımızda doğa içerisinde keyifli  bir sabaha uyandıktan sonra kahvaltımızı yapıyor ve efsanevi Orhun yazıtlarını görmek üzere yola koyuluyoruz. 100km lik bir yolculuk ile kitabelerin bulunduğu bölgeye ulaşıyoruz. Kitabeler ; 8.yy’ın başlarında eski Türk alfabesi ile yazılmıştır. Karakorum’un 50 km Kuzeyindedir. ÖĞLE YEMEĞİMİZİ paket olarak yolda alacağız. Akşam üzeri Karakorum’a dönüyoruz. Karakorum’u geziyoruz ve AKŞAM YEMEĞİMİZİ  kampımızda alıyoruz. Geceleme çadır kampımızda.

12.GÜN / KARAKORUM – ULAN BATUR

Kahvaltımızın ardından çadırlarımızdan ayrılarak başkent Ulan Batur’a doğru yola çıkıyoruz.  Yolculuğumuz yaklaşık 4,5 saat sürecektir. Öğleden sonra şehre vardıktan sonra panoramik şehir turumuzu yapacağız. Turumuz esnasından Sukhbataar meydanı ve Moğolistan milli müzesini de ziyaret edeceğiz. Ardından ise konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : BAYANGOL HOTEL   4* vb.

13.GÜN / ULAN BATUR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından çevre gezilerimize devam ediyoruz. Turumuz esnasında ÖĞLE YEMEĞİMİZİ yerel bir restoranda alacağız. Alışveriş için serbest zamanımız olacak. Turumuzu bitirdikten sonra otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : BAYANGOL HOTEL   4* vb.

14.GÜN / ULAN BATUR İSTANBUL 09:15 / 12:55

Sabah erken kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerimizi yaparak  havalimanına transfer oluyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının tarifeli seferi ile saat 09:15’de  İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. İstanbul yerel saati ile 12:55’de havalimanına varıyoruz. Anılarla dolu turumuz sona eriyor.

 

UÇAK SAATLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME :

Turumuzun farklı tarihlerinde Türk Havayollarının tarife saatlerine göre  gidiş ve dönüş uçağının  İstanbul’dan çıkış ve varış  ulaşım saatleri değişiklik gösterebilir. Takvim gününe göre havayolları tarafından belirlenir.  Bu turumuza kayıtlı misafirlerimiz turu satın aldıkları günden itibaren web sayfamız üzerinden ‘’ TUR TARİHLERİ – UÇUŞ DETAYLARI ’’ kısmından tur tarihine göre  uçuş saatlerinin detaylı bilgilerine ulaşabilir. Dilerseniz satış temsilciniz de sizlere  memnuniyetle yardımcı olacaktır.  Diğer detaylar hakkında  turun kalkışından 15 gün önce konfirme otel isimlerinin yazılı olduğu güncel bir program ve son hatırlatma notları ile tüm misafirlerimiz bilgilendirilir.  İstanbul çıkışlı bu turumuza yurtiçi farklı bir şehirden katılacak olan misafirlerimizin İstanbul’a geliş – gidiş biletlerini almadan önce mutlaka paket turun uçuş saatlerini teyit  ettirmelerini önemle rica ederiz.

İYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ :

 • İstanbul – Kazan / Ulan Batur – İstanbul arasında TÜRK HAVAYOLARI ile yapılacak olan ekonomi sınıfı yolculukların uçak biletleri, uçuş vergileri ve bagaj taşıma hakkı
 • Kazan’da 1 , Ekaterinburg’da 1 , Omsk’da 1, Novasibirsk’de 1, Irkutsk’da 2,  Ulan Batur’da 3 ve Karakurum’da 2  gece olmak üzere  Toplam 11 gece  4* otellerde ve çadır kamplarda oda&kahvaltı konaklama
 • 2 gece Sibirya treni yolculuğunda 4 kişilik kompartımanlarda konaklama
 • Tur programında belirtilen tüm turlar , geziler ve havalimanı transferleri
 • Tur programında açıkça belirtilen yerlerde müze , park  ve ören yeri giriş ücretleri
 • Kazan Şehir Turu , Aziz Paul ve Peter Katedralleri,Mardzhani ve Kul-Sharif Camileri
 • Ekaterinburg Şehir Turu
 • Nevyansk Turu
 • Omsk Şehir Turu, Drama Tiyatrosu ve Assumption Katedrali Turu
 • Novasibirsk Şehir Turu , Tren Müzesi , Jeoloji Müzesi Turu
 • Listvyanka Şehir Turu,Taltsy Müzesi,Baykal Müzesi ve Gölü Turu
 • Ulan Ude Şehir Turu
 • Ulan Batur Şehir Turu
 • Karakorum Müzesi Turu
 • Orhun Abideleri Gezisi ve ziyareti
 • Programda belirtilen yerlerde alınacak 4 ÖĞLE YEMEĞİ  ve 4 AKŞAM YEMEĞİ
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası

ÖNEMLİ BİLGİ : Tren saatleri Rusya Demir Yolları Müdürlüğü tarafından yıllık olarak planlama takvimine uygun olarak programa dahil edilmiştir. Değişiklik olması durumunda yolcularımıza bilgilendirme yapılır. Sabah kahvaltıları tüm otellerde mevcuttur. Öğle ve Akşam yemekleri programda belirtilen yerlerde güzergaha ve tur akışına göre pakete dahil edilmiştir. Dahil olmayan bölgelerde serbest zaman verilir.

 FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER : 

 • Kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı 50 TL
 • Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri
 • Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
 • Tüm YABANCI Bölgesel yerel servis Personelleri tipleri kişi başı tavsiye edilen min. Tutar  100 USD                 ( yabancı yerel rehberler, şoförler, garsonlar ve diğer servis sağlayan çalışanlar için havalimanında toplanır ve sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir.)
 • Vizeler / Rusya Vizesi Çok Girişli Vize Ücreti , Vergiler ve Konsolosluk Hizmet Bedeli Dahil 200 USD
 • Gidilecek ülkelerin havalimanı  memurları tarafından tahsil edilebilecek  ayak bastı ücretleri

VİZELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME : 

RUSYA VİZESİ : Türkiye Cumhuriyeti Pasaportuna sahip olan Bordo (Normal) hamili yolcular vizeye tabidir. Vize bedeli paket fiyata dahil değildir.  Yeşil  pasaport hamili misafirlerimiz Rusya’ya girişte vizeden muaftırlar.

MOĞOLİSTAN VİZESİ : Türkiye Cumhuriyeti Pasaportuna sahip olan Bordo (Normal) ve Yeşil  pasaport hamili misafirlerimiz Moğolista’a  girişte vizeden muaftırlar.

Pasaportlarınızın  geçerlilik süresi dönüş  tarihinden itibaren en az 6 ay olma zorunluluğu vardır. Farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin vize sorumlulukları kendilerine aittir.

TRENLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME : Tur programında geçen tren yolculukları Second Class Cupe olarak fiyatlandırılmıştır. Kompartımanlar 2 ayrı ranzadan oluşur ve 4’er kişiliktir.  1 kompartımanı sadece 2 kişi olarak kullanmak isteyen yada tek bir kompartımanda tek başına kalmayı tercih eden misafirlerimiz diğer yatakların ücret farkını ödeyerek satın alabilirler.  Bu gibi isteklerinizi turun çıkış tarihinden en az 1 ay önce acentemize bildirmeniz gerekmektedir.

Tur Haritası

  1

  Tur lokasyonu

  You don't have permission to register
  X