Son eklenenler

    Aradığınız dosya bulunamadı

Üst
 

Sibirya Moğolistan 15.600 TL

Kişi başı

22 Mayıs/04 Haziran 2020

1.Gün 22MAYIS : ISTANBUL / KAZAN 21:15 01:00

 Bu AKŞAM saat 19:00’da İSTANBUL Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerini takiben saat 21 15 de TÜRK HAVA YOLLARI ile  ; Kazan yolculuğumuzu yapacağız. Yerel saat ile akşam 01:00’de Kazan’a ulaşıyoruz.  Ve  ardından karşılanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde

Otelimiz : Ramada Kazan City Center

2.Gün 23 MAYIS: KAZAN – EKATERINBURG

 Sabah Kazan’da otelimizde  kahvaltımızın ardından kaybetmeden şehir gezimize başlıyoruz. Rusya’da bulunan Tataristan Cumhuriyetini’nin başkenti Kazan şehri 2004 yılında Rusya’nın en güzel şehri seçilmiştir. Eşsiz kültürel mirası sayesinde UNESCO örgütü tarafından da koruma latında olan bu kentte ziyaret edeceğimiz ve göreceğimiz başlıca noktalar şöyle; Peter ve Paul Kathedrali , Mardzhani Camiisi, Kazan Şehir Üniversitesi,Özgürlük meydanı, Muhteşem Kazanka nehri manzarasıyla Sultan Galeev Meydanı, Milenyum Köprüsü Manastırı olacak. Kalan vakitlerimizde. Eski ve tarihi caddelerde sokaklarda yürüyüş imkanı bulacaksınız. Akşam saatlerinde istasyona transfer ve Ekaterinburg yolculuğumuz başlıyor. Geceleme trende.

TREN SAATİMİZ :20:08   -12:37+1 (VARIŞ ERTESİ GÜN)

3.Gün 24MAYIS : EKATERİNBURG

Öğlen saatlerinde (12:37)  Ekaterinburg’a varışımızın ardından  tren istasyonunda  karşılanıyor ve otele transferimiz gerçekleşiyor. Eşyalarımızı otelimize bırakacağız ve kısa bir dinlenmenin ardından şehir turumuza başlayacağız.  Ekateringburg Asya ve Avrupa kıtaları sınırında , Ural sıradağlarının orta kısmında yer alır. Şehir turumuz boyunca , tarihi merkezi  Ural’ın çeşitli bölgelerinden getirilmiş kayalar ve taşları görebileceğimiz jeolojik alanı göreceğiz. Ural Zanaatkarlar Bölgesi, birçok turistin el yapımı hediyelik eşyalar satın alabildiği bir çekim merkezidir. Afgan ve Çeçen savaşlarında hayatını kaybetmiş askerlerin anısına dikilen SİYAH LALE ANITI’ da göreceğimiz yerler arasındadır. Rehberimiz  RASTORGUEV- HARITANOVLARIN EVI olarak bilinen mimari açıdan muhteşem binayı ve onun eşsiz (hatta korkunç!) efsanesini anlatacak. Turumuzun sonunda son Rus Çarı’nın vurulduğu yeri ziyaret edeceğiz. KAN TAPINAĞI’ da burada bulunmaktadır. Geceleme otelde.

OTELIMIZ : PARK INN HOTEL

4.Gün 25 MAYIS: EKATERİNBURG – NEVYANSK TURU

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından çevre gezilerimize devam ediyoruz.(Gece Tren yolculuğumuz olacak )

Turumuzda bugün – Nevyansk Şehri ve Eğik Kule ziyaretimiz olacak. NevyanskOrta Uralların doğu yamacında, Ekaterinburg’un 97 km kuzeyinde SverdlovskOblast bölgesindedir. Kasaba 18 yy’ınbaşlarında , bir demir fabrikası inşası ile kurulmuştur. Eğik kulenin yüksekliği 57,5 metredir. Gariptir ama kulenin tam olarak inşa edildiği tarihi tespit etmek imkansızdır. Birkaç rivayetle birlikte, bazı tarihçilerin yapılış amacıyla alakalı düşünceleri vardır; Rus üretici , metalurji ve maden fabrikası sahibi  AkinfiyDemidov burayı banka kasası olarak kullanmış, hapishane yada sahte paralar üreten bir kimya laboratuarı olarak kullanıldığı düşüncesi de vardır. Kulenin 7. Ve 8. Katında İngiliz Richard Phelps tarafından yapılan saat bulunmaktadır. Saat hala çalışmaktadır.Akustik Oda diye adlandırılan mistik bir oda bulunmaktadır. Odanın özgünlüğü ilginç bir fenomene dayanıyor; odanın bir köşesinde ayakta duran biri eğer karşı köşedeki kişiye fısıltı ile bir şey söylerse, bu fısıltı rahatlıklıduyulabiliyor.Nevyansk eğik kulesi bilim adamları için hala bir gizem. Bu kule Ural üreticilerinin gücünün bir sembolüdür. Turistler Ural madencilik sektörünün tarihini öğrenecekler.  Kule Rusya İmparatorluğu hakkında birçok karanlık sırrı barındırıyor. Bunları keşfetme fırsatını kaçırmayın! Öğle yemeğimizi Tavolgi köyünü ziyaret ederken alacağız. Köy çanak çömlekçilik ile meşhurdur. Köyde yaşlı inançlı halk hakimdir. Geleneksel Rus çiftlik yemeği yiyeceğiz. Tur bitiminde Ekaterinburg’a geri dönüyoruz.

Saat 21:49’da OMSK  şehrine hareket edeceğiz. Geceleme trende.

5.Gün 26 MAYIS: OMSK

11:10 saatinde OMSK şehrine ulaşıyoruz. Tren istasyonunda ayrılıyoruz. Otelimize geçiyoruz. Eşyalarımızı otelimize bıraktıktan sonra şehir turumuzu yapacağız. Öğleden sonra OMSK ŞEHİR TURU yapılacaktır. Omsk Drama Tiyatrosu ; Assumption Cathedral (Uspenskij sobor) göreceğimiz yerler arasındadır.

Akşam Yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

Otelimiz ; The hotel “Flagman”

6.Gün 27 MAYIS: OMSK- NOVOSİBİRSK

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ; TREN İSTASYONUNA transferimiz yapılacaktır. Tren saatimiz  09:15 18:15  trendeki yerlerimize yerlşiyoruz ve istikametimiz NOVOSIBIRSK kentidir. Akşam saatlerinde NOVOSIBIRSK’e ulaşıyoruz. Tren istasyonundan transferimiz yapılacak ve Otelimize  yerleşme. AKŞAM YEMEĞİ  yerel restoranda alınacaktır.

Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAMADA HOTEL

7.Gün 28 MAYIS: NOVOSİBİRSK TURU / IRKUTSK UÇUŞU 21:20

Sabah kahvaltımızın ardından şehir turumuza devam edeceğiz. AÇIK HAVA TREN MÜZESİ’ni ziyaret edeceğiz. (eski Transsibirya trenleri koleksiyonunu barındırmaktadır), ünlü JEOLOJİ MÜZESİ, YAPAY DENİZ OB REZERVUARI, göreceğimiz yerler arasındadır.

AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır., daha sonra havalimanına geçiyoruz ve IRKUTSK uçuşumuz saati 21:20 ; IRKUTS ‘a varış saatimiz 00:50 bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transferimiz yapılıyor. Geceleme otelimizde.

Otelimiz : Baykal Bussiness Centre Hotel 4*

8.Gün 29 MAYIS: IRKUTSK – LİSTVYANKA

Otelde kahvaltımızın ardından tren istasyonuna transferimiz gerçekleşiyor. Sludyanka’dan Baikal limanına kadar sürecek olan tren yolculuğumuza başlıyoruz. Tren istasyonu Baikal Gölünün güneyinde bulunmaktadır. Bir tur Baikal gölünün etrafını her yönüyle görmeden olmaz .Baykal gölünün o eşsiz güzelliğini mutlaka görmelisiniz. Gerçek Bir Macera! Eşsiz Güzellikte manzarasıyla birlikte Baykal Gölünü göreceğiz.Burada birkaç durakta mola verip bu eşsiz manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Baykal limanına varış ve sonrasında feribot ile Listvyanka’ ya yolculuğumuz başlıyor. Listvyanka ya varış ve Listvyanka oteline transferimiz gerçekleşecek.

OTELİMİZ : MAYAK HOTEL 3*

9.Gün 30 MAYIS: BAYKAL GÖLÜ – ULAN UDE 21:40 UÇUŞ( ULAN BATUR)

Kahvaltımızı otelimizde alacağız. Turumuz esnasında Taltsy Müzesini de ziyaret edeceğiz. Öğle Yemeğimizde yerel restoranda meşhur Baykal Gölü balıklarından yiyeceğiz. Burada Baykal Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. . bütün göl faunasını görebileceğimiz 11 büyük akvaryumu bulunan BAYKAL MÜZESİ’ndeyiz. Ardından KRESTOVAYA VADİSİ, ST.NICOLASKİLİSESİ’ni ve yerel hediyelik eşyaların ve balıkların satıldığı marketi gezeceğiz.

Turumuzun ardından ULAN UDE şehrine geçiyoruz. Akşam 21:40’da MOĞOLİSTAN

Ulan Bator şehrine uçuşumuzu yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

Otelimiz : Best Western Gobi’s Kelso  3*

10.Gün 31 MAYIS: ULANBATAAR – KARAKORUM

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Büyük Moğol İmparatorluğunun eski başkenti Karakourum’a doğru kara yolculuğumuz başlıyor.(380 km). Yol üzerinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Varışta Karakourum müzesini ziyaret edeceğiz,

Akşam yemeği ve geceleme  Ger Çadır kampında.

11.Gün 1 HAZİRAN: KARAKORUM – ORHUN YAZITLARI

Kahvaltımızın ardından muhteşem Orhun Anıtları’nı görmek için yola çıkıyoruz .                      (100 km)Kitabeler 8.yy’ın başlarında eski Türk alfabesi ile yazılmıştır.Karakorum’un 50 km Kuzeyindedir.Öğle yemeğimizi paket olarak yolda alacağız. Akşam üzeri Karakorum’a dönüyoruz. Karakorum’u geziyoruz ve akşam yemeğimizi kampımızda alıyoruz, geceleme çadır kampımızda.

12.Gün 2 HAZİRAN: KARAKORUM – ULAN BATAR

Kahvaltımızın ardından Ulanbataar a doğru yola çıkıyoruz.  Oraya vardığımızda karşılanıyoruz,  Ardından kısa şehir turumuzu yapmak için şehre geri dönüyoruz. Moğolistan milli müzesini ve Sukhbataar meydanı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz, otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde

13.Gün 3 HAZİRAN: ULAN BATAR

Kahvaltımızın ardından Ulanbataar  ŞEHİR TURU  yapacağız. Öğle yemeği yerel restoranda alınacaktır,Geceleme otelimizde

14.Gün 4 HAZİRAN: ULAN BATAR – ISTANBUL 11:00 / 12:55

Erken kahvaltı sonrası  havalimanına transfer oluyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından saat  11:00 de  İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

12:55 İstanbul’a varışımız ve anılarla dolu gezimizin sonu.

ÖNEMLİ AÇIKLAMA \ UYARI :

Ejder Turizm’in Trenler ile Uçuş ve Konaklama detaylarını; Saat ve tur güzergahını ; değiştirme hakkı saklıdır. Havayollarına bağlı saat ve uçuş değiştirmelerinden acentemiz sorumlu tutulamaz. Tren saatleri Rusya Demir Yolları Müdürlüğü yıllık takvimine uygun olarak alınmıştır. Değişme olması durumunda yolculara bilgisi verilir.

Turumuzda sabah kahvaltıları kaldığımız tüm otellerde mevcuttur. Öğle ve akşam yemekleri planlaması program içerisinde yazıldığı yerde dahildir. Tur güzergahı ve tur akış saatlerine uygun olarak. Sizler için planlanmış ve organize edilip programa dahil edilmiştir.

 

ÖNEMLİ UYARI : Sabah-öğle yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında alınacak kahvaltılar ve öğle yemekleri paket halinde olabilir. Otel konfirmasyonları tura 35 gün kala ilan edilecektir.

Seyahat Sigortası,Tren yolculukları second class Kupe olarak fiyatlandırılmıştır.

Second Class (2.sınıf \ 4 kişilik kompartımanlarda)  şekilde yolculuk demektir.

Mevcut fiyatlandırma Second Class KUPE sınıfına göredir.

2 sınıfı kabin\Second Class\arkadaş 4 aile üyeleri ile seyahat eğer öyleyse, iki alt yatak ve bir kabin içinde iki üst ranza olacak, sizin için uygun olabilir. Bazı güzergahlarda Trenlerde zaten First Class uygulaması yoktur. Olabilecek imkanlar çerçevesinde First Class taleplerinizi acentemize 1 ay kalana kadar iletiniz.

 

Yurt dışı turlar
    1

    Tur lokasyonu

    You don't have permission to register
    X