Son eklenenler

    Aradığınız dosya bulunamadı

Üst
 

PERU BOLIVYA ŞİLİ KOLOMBIYA (KLM )12 GÜN -22 Ocak 2020 – 2890 €

Kişi başı

SÖMESTRE / 4 ÜLKE / VİZE YOK / BÜTÜN TURLAR DAHİL /

1.GÜN/22OCAK’20

İSTANBUL-AMSTERDAM- SANTIAGO (ŞİLİ)   17:55 11:05+1
Bugün öğleden sonra saat 15:00’da İstanbul 3. Havalimanı EJDER Turizm  kontuarında yetkilileri ile  buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra KLM HAVA YOLLARI ile AMSTERDAM üzerinden Santiago (Şili) uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

 

2.GÜN/23OCAK’20

SANTIAGO DE CHILIE (ŞİLİ)  

Sabah saat 11:05’de Santiago’ya  varışımızı takiben, şehir turuna başlayacağız. Tur esnasında Parlemento Binası, PLAZA DE ARMA, Katedral Meydanı, görülecek yerler arasındadır. Ve  TELEFERİK(FUNIKULER) ile  şehrin en Yüksek noktasına çıkıp güzel bir  manzara izleyeceğiz. Bu bölgeye Bella Vista  semti denilmektedir. Yine turumuz esnasında, Cenro Marcado, yerel eski pazarı ziyaret ediyoruz.Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız , Tur bitimi otele dönüş serbest zamanGeceleme otelimizde.

OTELİMİZ :Hotel NH Ciudad de Santiago 4*

 

3.GÜN/24OCAK’20

VALPARAISO  ve VINA DEL MAR TURU

Sabah kahvaltı sonrasında güzel bir turumuz var. Nobel ödüllü şair Pablo Neruda’ nın yaşadığı, sanatçılar,bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan; Şili’nin okyanus kıyısında bulunan Pasifiğin İncisi olarak anılan butik şehri Valparaiso’ya düzenleyeceğimiz gezi başlıyor.Şehir merkezine 2,5 saat mesafede olan , Vina del Mar  şehrini görüyoruz.ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır.  Bu ziyaretimiz esnasında  zamanımız el verirse  Dünyaca ünlü ŞİLİ ŞARAPLARI  ve üzüm bağlarını ziyaret edeceğimiz bir molamız olacak,Turumuzun sonunda yeniden otelimize   dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ :Hotel NH Ciudad de Santiago 4*

 

4.GÜN/25OCAK’20                                                      05:55 07:50 -SKY

SANTIAGO /LIMA     (PERU)  ‘’ KRALLAR ŞEHRİ ‘’

Bu sabah çok erken saatlerde havalimanına geçiyoruz. LIMA (PERU) uçuşumuzu yapacağız. 05:55 de  ŞİLİ yerel hava yolları ile Peru’nun başkenti LİMA ‘ya yolculuğumuz yaklaşık 3 saat süreceketir. Alanda varışta karşılanma ;ve şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu ;eski caddelerinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan ,Plaza San Martin, Hükümet Konağı, Santa Domingo Kilisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan , eski mezar odaları ´´ Catacomb´´.. Miraflores ve Aşıklar Parkı göreceğimiz yerlerden bazıları…ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Peru kültüründe önemli bir yeri olan MUSEOORO DEL PERU (  Altın Müzesi ) ziyaretini yapacağız. İçerisinde tarihi koleksiyonları barındıran çok özel bir müze olan altın müzesini ziyaretini tamamladıktan  sonra , Miraflores bölgesine  dönüyoruz ve serbest saatlerimiz  başlıyor. .Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : CASA ANDINA STANDARD 3*

 

5.GÜN/26OCAK

LİMA- CUSCO                                          07:00  08:30 uçuş

Sabah erken saatlerde  otelimizden ayrılıyoruz,  LİMA havalimanına geçeceğiz , burada Peru Yerel hava yolları ile PERU ‘nun eski başkenti ve tarihi kadim mekanı CUSCO  ya uçuşumuzu yapacağız.[  Cusco ,deniz seviyesinden 3000 m yükseklikte olan bir yerleşim yeridir, yüksek irtifalı yerleşim yerlerinin bu geziden başladığı noktadır]

Varışımızı  takiben  otelimize  transfer  edileceğiz  ,  kısa bir  dinlenmenin ardından öğleden sonra Cusco şehir turumuz olacaktır..Eski Katedral meydanı, Cuzco Yerel Marketi görülecek yerler arasındadır. Turumuz  sonrası serbest  saatler  AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme  otelimizde.   CASA ANDINA HOTEL 3*

 

6.GÜN/27OCAK

TAM GÜN- MACHU PICCHU turu

Sabah kahvaltısını takiben trenle tam günlük inka Medeniyetinin beşiği Öğle Yemekli Machu Picchu turumuz başlıyor. Yolcluğumuzun belli bir bölümü trenle kalan kısmı ise otobüsle gerçekleşecektir. İnanılmaz anıtların yakınına kadar giderek hayranlıkla, şaşkınlık arası bir gün geçireceksiniz. Ollantaytambo ( Kutsal Vadi ) yolu Cuzco merkezden özel aracımızla  geçiliyor, burada  istasyona ulaşıp PERURAIL  firmasının Lüx trenleri ile  Aqua Calientes  (Machu Pichu ) istasyonuna  ulaşıyoruz,  dönüşümüzde aynı  rota  üzerinden olacaktır.Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız.

Akşam saatlerinde Cuzco’ya dönüş ve geceleme otelimizde.

CASA ANDINA HOTEL 3*

 7.GÜN/28OCAK

CUZCO-PUNO –  UROS ADASI   [ TİTİKAKA GÖLÜ ]

Kahvaltının ardından,karayolu ile Puno  şehrine hareket ediyoruz. Yol güzergahımız boyunca  fotoğraf molalarımız olacaktır, bunların en önemlisi  LARAYA GEÇİDİ 4400 m yaklaşık rakımda olan ve  güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir, And dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz,köylerden geçeceğiz, güzergahımız üzerinde ihtiyaç molası vereceğiz.

Öğleden sonra PUNO ya varışımızı  takiben , otelimize yerleşiyoruz, ve  TİTİKAKA  GÖLÜ  üzerindeki İnka kültürünü temsil eden UROS ADASI  tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve  eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak  bölgede bilinen bir  noktadır.

 Turumuz sonrası  otelimize  dönüyoruz. ve  AKŞAM YEMEĞİ   ve  geceleme otelimizde.

CASA ANDINA STANDARD PUNO HOTEL 3*

 

 

8.GÜN/29 OCAK     TIWANAKU – LAPAZ  [ BOLİVYA ]  

Kahvaltının ardından,karayolu ile LAPAZ a hareket ediyoruz. Bugün kara yolu üzerinde hudut geçişi işlemlerimizi yapacağız, Peru’dan çıkış Bolivya ‘ya giriş prosedürlerimizi bitireceğiz, sınır noktasında, araç değişimi olacağı için Peru sınırına geldiğimiz araçta lütfen eşyalarınızı bırakmayınız.

Yolculuğumuz yaklaşık 5 saat  sürecektir . Güzergahımızda TIWANAKU antik kenti ziyareti yapılacaktır. Öğle yemeğini Tiwanaku da küçük bir yerel restoranda alıyoruz.  La paz  şehrine  varışımızı  takiben ,

Otelimize yerleşme , Geceleme otelimizde. .

LA  CASONA  BUTIK HOTEL 4*

9.GÜN/30OCAK’20

LAPAZ -BOGOTA                             23:55(31Ocak  02:10 06:00  AV)*

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ŞEHİR TURU  yapacağız, Lapaz  şehir merkezinde  San Francisco Kilisesi ve CADILAR PAZARI  denilen sokakları göreceğiz,Şehre 1 saat mesafedeki  Ay Vadisi  gezisi yapacağız. Bugün turumuzun sonunda  Öğleden sonra serbest saatlerimiz olacaktır.

AKŞAM YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır.

Akşam 22:00de hava limanına transferimiz  yapılacaktır. Gece yarısını geçe..BOGOTA  (KOLOMBİYA) UÇUŞUMUZ var. Geceleme uçakta.

 

10.GÜN/31OCAK’20

BOGOTA     (KOLOMBİYA)                       

Bu sabah erken saatlerde BOGOTA’ya ulaşıyoruz. Havalimanında bizi karşılayan özel aracımız ile şehir merkezine  geçiyoruz. Eşyalarımızı otelimize bıraktıktan sonra ; ŞEHİR TURU muz başlıyor.

turumuzda  ‘’ ALTIN MÜZESİ  ‘’  ki  Kolombiya  tarihini yakından anlayabileceğimiz  en düzenli  ve kapsamlı müzedir burası,  bu müzeyi ziyaret edeceğiz, ve  dünyaca  meşhur MONSARATI TEPESİ , ki  Bogota’nın en güzel manzarasını buradan görebilirsiniz, oraya Finükiler ile  çıkacağız. Tüm  ziyaretlerimiz  sonrası  turumuzun  sonunda  otelimize geçiyoruz.

Geceleme  otelimizde.

OTELİMİZ : GRAND  HOTEL 4*

 

11.GÜN/01ŞUBAT ‘20

Zipaquirá (Salt Cathedral)-TUZ KATEDRALİ

Bu erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. çok özel bir  bölgeyi ziyaret için Bogota şehir merkezinden özel aracımızla  ayrılıyoruz. Turumuz esnasında ziyaret edeceğimiz

Tuz Kayalar yada Salt Cathedral , Zipaquirá  bölgesinde yer almaktadır.Doğa  harikası bir  yöre olan ve  Kolombiya iç  bölgelerinde yılda binlerce Turistin  ziyaret ettiği kutsal topraklar olarak çok saygı gören bir  bölgedir. Turumuz esnasında yerel rehberimizden bilgiler alıyoruz. Tur bitiminde VAKİT KAYBETMEDEN   havalimanına geçiyoruz.

                       BOGOTA- AMSTERDAM    16:00 10:00+1

KLM HAVA YOLLARI  tarifeli seferi ile AMSTERDAM aktarmalı dönüş yolculuğumuz başlıyor.. Geceleme uçakta.

 

12.GÜN/02ŞUBAT‘20

 ISTANBUL –VARIŞ      11:30 16:55                            

Amsterdam ‘da aktarma  yapacağız ve Istanbul uçuşumuzu  yapacağız.  16:55 İstanbul’a varış.

 

ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI :  

TURUMUZ GÜZERGAHI ÜZERİNDE YÜKSEK RAKIMLI BÖLGELER MEVCUTTUR.

Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden Kalp Damar Problemi olanlar Nefes Darlığı Çekenler , Her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz  Programı  doğal  akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu  misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz  rahatsızlıkları  mevcut  yolcularımızın bu programa katılmaları tavsiye edilmez.

IPTALKURALLARI :

1-Ejder Turizm tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 14 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir.Tur programını ana içeriği korumayı gözeterek değiştirebilir. Uçuşlarda kullanılan havayollarını, tur ilanlarında yazdığının dışında değiştirme hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

2-Tüketicinin gezinin başlamasına 45 gün kalaya kadar iptal etmesi durumunda tur ücretinin tamamı iade edilir. Ancak satın alınmış uçak,tren ve gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır. Var ise cezaları yolculara yansıtılır.

 

TUR  PROGRAMI AKIŞI, BÖLGESEL KOŞULLAR GÖZETİLEREK, PARKUR ÜZERİNDE ZİYARET SIRALAMALARI DEĞİŞTİRME HAKKI EJDER TURİZM’ e aittir. Ejder Turizm gerekli gördüğü hallerde Tur Akış değişikliği yapabilir.

Gezi Ücretlerine Dahil Olan Servislerimiz

*İstanbul-SANTIAGO / BOGOTA Istanbul arasında KLM  Hava Yolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.

*YEREL Havayolları ile SANTIAGO/LIMA/CUSCO   – LAPAZ/BOGOTA arası yapılacak uçuşlarda ekonomi sınıfı uçak biletleri

*ÖZEL araçlarla Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri

*özel araçlarla şehir turları

*Lima şehir turu

*Bogota Şehir Turu

*Tüm Otellerde Sabah  Kahvaltıları

*Programda Belirtilen Öğle Yemekleri     [5 ÖĞLE YEMEĞİ ]

*Programda Belirtilen Akşam Yemekleri  [3 AKŞAM YEMEĞİ ]

*MacchuPichu Lüks tren bileti /*MacchuPichu ören yeri gezisi  bileti

*Uros Adası tekne gezisi(TİTİKAKA GÖLÜ )

*Tiwanaku Antik kent gezisi / *Ay Vadisi ziyareti

*Santiago de Chile şehir turu

*TÜM ÖRENYERİ,MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ

*EJDER TURİZM bölgeye hakim Türkçe Operasyon ve Rehberlik Hizmeti

*3/4 yıldızlı ve  butik otellerde standart oda kahvaltı konaklama

*seyahat sigortası / Seyahat Başlangıcından Bitimine kadar geçerlidir.( Bu zorlu sigortadır)

*PASAPORT GEÇERLİLİK SÜRELERİ MİNUMUM TUR BAŞLANGIÇ TARİHİ İTİBARİ İLE 8 AY OLAMALIDIR. Katılımcılar bireysel evraklarından sorumludurlar.

 

Gezi Ücretlerine Dahil Olmayan Servislerimiz

Kişisel harcamalar

Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler*Tüm yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler ,Tüm Otobüs şoförleri Türk Tur lideri,restoranlardaki garsonlar içindir.) 100 € kişi başı alanda toplanılacaktır.

Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri  (+2 ve -2 gün) gibi gerekli hallerde; yerel AKIŞI  düzenleme hakkı Ejder Turizm ‘e aİttir.

 [ SİGORTANIZ TUR BAŞLANGIÇ GÜNÜ DEVREYE GİRER, VARIŞTA SONA ERER / ZORUNLU SİGORTADIR ]

Türkiye haricinde bu tura başka ülkeden katılan misafirleri kapsamaz! O misafirlerimiz ilgili ülkelerden o ülkeye ait bir poliçe düzenletmek zorundadır

    1

    Tur lokasyonu

    You don't have permission to register
    X