Son eklenenler

    Aradığınız dosya bulunamadı

Üst

PERU BOLIVYA ŞİLİ -12 Gün- SCL-LIMA -19 OCAK 2020 – 2740 €

Kişi başı

VİZE YOK / BÜTÜN TURLAR DAHİL / EKSTRA TUR YOK

1.GÜN/19OCAK’20

İSTANBUL-AMSTERDAM- SANTIAGO (ŞİLİ)   17:55 11:05+1
Bugün öğleden sonra saat 15:00’da İstanbul 3. Havalimanı EJDER Turizm  kontuarında yetkilileri ile  buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra KLM HAVA YOLLARI ile AMSTERDAM üzerinden Santiago (Şili) uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

 

2.GÜN/20OCAK’20

SANTIAGO DE CHILIE (ŞİLİ)  

Sabah saat 11:05’de Santiago’ya  varışımızı takiben, şehir turuna başlayacağız. Tur esnasında Parlemento Binası, PLAZA DE ARMA, Katedral Meydanı, görülecek yerler arasındadır. Ve  TELEFERİK(FUNIKULER) ile  şehrin en Yüksek noktasına çıkıp güzel bir  manzara izleyeceğiz. Bu bölgeye Bella Vista  semti denilmektedir. Yine turumuz esnasında, Cenro Marcado, yerel eski pazarı ziyaret ediyoruz.Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız , Tur bitimi otele dönüş serbest zamanGeceleme otelimizde..

OTELİMİZ :Hotel NH Ciudad de Santiago 4*

 

 

3.GÜN/21OCAK’20

VALPARAISO  ve VINA DEL MAR TURU

Sabah kahvaltı sonrasında güzel bir turumuz var. Nobel ödüllü şair Pablo Neruda’ nın yaşadığı, sanatçılar,bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan; Şili’nin okyanus kıyısında bulunan Pasifiğin İncisi olarak anılan butik şehri Valparaiso’ya düzenleyeceğimiz gezi başlıyor.Şehir merkezine 2,5 saat mesafede olan , Vina del Mar  şehrini görüyoruz.ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır.  Bu ziyaretimiz esnasında  zamanımız el verirse  Dünyaca ünlü ŞİLİ ŞARAPLARI  ve üzüm bağlarını ziyaret edeceğimiz bir molamız olacak,Turumuzun sonunda yeniden otelimize   dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ :Hotel NH Ciudad de Santiago 4*

 

 

4.GÜN/22OCAK’20

SANTIAGO /ARICA-LAPAZ (BOLİVYA )05:15

Bu sabah erken saatlerde Santiago’dan ayrılıyoruz. Uçak saatimiz 05:15.Uçak yolculuğu ile Şili’nin GÜNEY bölgesine geçeceğiz.Arica  havalimanına varışımızı takiben , bizi bekleyen özel otobüsümüz ile and dağları güzergahını takip ederek , BOLİVYA sınırına yöneliyoruz. ATACAMA  çölünü geçiyoruz.

Yolculuğumuz 8 saat  sürecektir. Bolivya-Şili hudut noktasına  ulaşıyoruz. ŞİLİ ‘den çıkış ve Bolivya’ya giriş işlemlerimizi  yapacağız. Bolivya’ya geçince aracımızı değiştireceğiz. Bizi bekleyen BOLİVYA tur ekibimizle Lapaz’a doğru ilerliyoruz.  ÖĞLE YEMEĞİmizi  Paket olarak alacağız.

Lapaz ‘a varışımızı takiben, kent merkezinde otelimize yerleşip, rehberimiz eşliğinde kent meydanına yürüyüşe çıkacağız.

CADILAR PAZARINI göreceğiz.  Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : LA CASONA HOTEL 3*

 

5.GÜN/23OCAK’20

LAPAZ (BOLİVYA)

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben Lapaz  şehir turumuza başlıyoruz.  San Francisco Kilisesi ve Şehre1 saat mesafedeki AY VADİSİ  gezisi yapacağız. Öğleden sonra TIWANAKU ANTİK KENTİ ziyareti , yapmak üzere  şehir merkezinden ayrılıyoruz. Öğle Yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz.  Öğle yemeğimiz sonrası BOLIVYA ve çevresinin en eski Uygarlığı olan TIWANAKU  antik yerleşimini ziyaret ediyoruz. Hem MÜZESİNİ hem de antik sit alanını ziyaret  edeceğiz.  Tapınakları ve UNESCO  dünya mirası sit alanını ziyaret ettikten sonra,. Geceleme Lapaz da otelimizde.

OTELİMİZ : LA CASONA HOTEL 3*

 

 

 

 

 

 

6.GÜN/24OCAK’20

LAPAZ-PUNO [TİTİKAKA GÖLÜ ]

Kahvaltının ardından,karayolu ile PERU ‘ya geçeceğiz.Yine hudut geçişi işlemlerimizi yapacağız, Bolivya’dan çıkış, Peru’ya giriş prosedürlerimizi bitireceğiz, sınır noktasında, araç değişimi olacağı için Bolivya sınırına geldiğimiz araçta lütfen eşyalarınızı bırakmayınız.ÖĞLE YEMEĞİ molasını güzergahımız üzerinde bir restoranda alacağız.Yolculuğumuz yaklaşık 5 saat  sürecektir. Öğleden sonra PUNO ya varışımızı  takiben , otelimize yerleşiyoruz, TİTİKAKA  GÖLÜ  üzerindeki İnka kültürünü temsil eden UROS ADASI  tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve  eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak  bölgede bilinen bir  noktadır.

Turumuz sonrası  otelimize  dönüyoruz. geceleme otelimizde.

HOTEL CASA ANDINA STANDARD PUNO 3*

 

7.GÜN/25OCAK’20

PUNO-Cuzco

Kahvaltının ardından, karayolu ile Cuzco şehrine hareket ediyoruz. Yol güzergahımız boyunca  fotoğraf molalarımız olacaktır, bunların en önemlisi  LARAYA GEÇİDİ 4400 m yaklaşık rakımda olan ve  güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir, And dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz, köylerden geçeceğiz, güzergahımız üzerinde ihtiyaç molası vereceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ mizi  paket olarak alacağız. Öğleden sonra Cuzco ‘ya varışımızı  takiben , otelimize yerleşiyoruz..[  Cusco ,deniz seviyesinden 3000 m yükseklikte olan bir yerleşim yeridir, yüksek irtifalı yerleşim yerlerinin bu geziden başladığı noktadır], kısa bir dinlenmenin ardından öğleden sonra Cusco şehir turumuz olacaktır.. Eski Katedral meydanı, Cuzco Yerel Marketi görülecek yerler arasındadır. Turumuz  sonrası serbest  saatler  geceleme  otelimizde.

CASA ANDINA HOTEL 3*

 

 

8.GÜN/ 26OCAK’20

TAM GÜN -MACHU PICCHU turu

Sabah kahvaltısını takiben trenle tam günlük inka Medeniyetinin beşiği Öğle Yemekli MachuPicchu turumuz başlıyor. Yolculuğumuzun belli bir bölümü trenle kalan kısmı ise otobüsle gerçekleşecektir. İnanılmaz anıtların yakınına kadar giderek hayranlıkla, şaşkınlık arası bir gün geçireceksiniz. Ollantaytambo( Kutsal Vadi ) yolu Cuzco merkezden özel aracımızla  geçiliyor, burada  istasyona ulaşıp PERURAIL  firmasının Lüx trenleri ile  AquaCalientes  (MachuPichu ) istasyonuna  ulaşıyoruz,  dönüşümüzde aynı  rota  üzerinden olacaktır. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Akşam saatlerinde Cuzco’ya dönüş ve geceleme otelimizde.

CASA ANDINA HOTEL 3**

 

9.GÜN/27OCAK’20

 CUZCO –LİMA                09:40  11:05 uçuş

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, Cuzco  havalimanına geçeceğiz , burada Peru Yerel hava yolları ile PERU ‘nun  Lima’  ya uçuşumuzu yapacağız. ÖĞLE YEMEĞİyerel restoranda alınacaktır.Lima’ya varışta panoramik şehir turu yaparak otelimize geçiyoruz.Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : CASA ANDINA STANDARD 3*

 

10.GÜN/28OCAK’20         

LIMA  ‘’ KRALLAR ŞEHRİ ‘’    
Sabah kahvaltı sonrasında ,Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu ;eski caddelerinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan ,Plaza San Martin, Hükümet Konağı, Santa Domingo Kilisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan , eski mezar odaları ´´ Catacomb´´.. Miraflores ve Aşıklar Parkı göreceğimiz yerlerden bazıları…ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Peru kültüründe önemli bir yeri olan MUSEOORO DEL PERU (  Altın Müzesi ) ziyaretini yapacağız. İçerisinde tarihi koleksiyonları barındıran çok özel bir müze olan altın müzesini ziyaretini tamamladıktan  sonra , Miraflores bölgesine  dönüyoruz ve serbest saatlerimiz  başlıyor. .Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : CASA ANDINA STANDARD 3*

 

 

11.GÜN/ 29OCAK’20

LİMA–PARİS 21:50  16:15+1

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası , rehberimizin belirteceği saate kadar serbest saatlerin sonrasında Havalimanına geçiyoruz, ve Air France  HAVA YOLLARI   tarifeli uçuş ile geri  dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta

 

12.GÜN/ 30OCAK’20

PARİS -ISTANBUL’a varış 22:35 04:05+1

Paris Havalimanına ulaşıyoruz. Uçuş saatimiz 22:35 İstanbul’a varış saatimiz 04:05 (31 Ocak erken saatleri)Biraz yorgun ama Anılarla dolu turumuzun sonu…

 

 

 

 

ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI :  

TURUMUZ GÜZERGAHI ÜZERİNDE YÜKSEK RAKIMLI BÖLGELER MEVCUTTUR.

Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden Kalp Damar Problemi olanlar Nefes Darlığı Çekenler , Her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz  Programı  doğal  akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu  misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz  rahatsızlıkları  mevcut  yolcularımızın bu programa katılmaları tavsiye edilmez.

 

IPTALKURALLARI :

1-Ejder Turizm tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 14 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir.Tur programını ana içeriği korumayı gözeterek değiştirebilir. Uçuşlarda kullanılan havayollarını, tur ilanlarında yazdığının dışında değiştirme hakkına sahiptir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

2-Tüketicinin gezinin başlamasına 45 gün kalaya kadar iptal etmesi durumunda tur ücretinin tamamı iade edilir. Ancak satın alınmış uçak,tren ve gemi biletlerinde ve konaklamada ilgili firmaların iptal ve değişiklik kuralları aynen uygulanır. Var ise cezaları yolculara yansıtılır.

 

TUR  PROGRAMI AKIŞI, BÖLGESEL KOŞULLAR GÖZETİLEREK, PARKUR ÜZERİNDE ZİYARET SIRALAMALARI DEĞİŞTİRME HAKKI EJDER TURİZM’ e aittir. Ejder Turizm gerekli gördüğü hallerde Tur Akış değişikliği yapabilir.

 

 

Gezi Ücretlerine Dahil Olan Servislerimiz

*İstanbul-LIMA-SANTIAGO-Istanbul arasında AIR FRANCE/KLM  Hava Yolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.

*YEREL Havayolları ile SANTIAGO/ARICA   – CUSCO/LIMAarası yapılacak uçuşlarda ekonomi sınıfı uçak biletleri

*ÖZEL araçlarla Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri

*özel araçlarla şehir turları

*Lima şehir turu

*Tüm Otellerde Sabah  Kahvaltıları

*Programda Belirtilen Öğle Yemekleri[9 ÖĞLE YEMEĞİ ]

*MacchuPichu Lüks tren bileti /*MacchuPichu ören yeri gezisi  bileti

*Uros Adası tekne gezisi(TİTİKAKA GÖLÜ )

*Tiwanaku Antik kent gezisi / *Ay Vadisi ziyareti

*Santiago de Chile şehir turu

*TÜM ÖRENYERİ,MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ

*EJDER TURİZM bölgeye hakim Türkçe Operasyon ve Rehberlik Hizmeti

*3/4 yıldızlı ve  butik otellerde standart oda kahvaltı konaklama

*seyahat sigortası / Seyahat Başlangıcından Bitimine kadar geçerlidir.( Bu zorlu sigortadır)

 

*PASAPORT GEÇERLİLİK SÜRELERİ MİNUMUM TUR BAŞLANGIÇ TARİHİ İTİBARİ İLE 8 AY OLAMALIDIR. Katılımcılar bireysel evraklarından sorumludurlar.

 

 

Gezi Ücretlerine Dahil Olmayan Servislerimiz

Kişisel harcamalar

Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler*Tüm yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler ,Tüm Otobüs şoförleri Türk Tur lideri,restoranlardaki garsonlar içindir.) 100 € kişi başı alanda toplanılacaktır.

 

Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri  (+2 ve -2 gün) gibi gerekli hallerde; yerel AKIŞI  düzenleme hakkı Ejder Turizm ‘e aittir.

Transport 1 :PNR / TN5LAN –GRUP UÇAK SAATLERİ

PassengersLast nameOriginDestinationDeparturedateDeparture timeArrival timeFlight numberCIStatus
420Istanbul, Ataturk (IST) – TURKEYAmsterdam, Schiphol (AMS) – NETHERLANDS19/01/202017:5519:35KL1614LOK
Amsterdam, Schiphol (AMS) – NETHERLANDSSantiago, ArturoMerinoBenitez (SCL) – CHILE19/01/202020:5511:05+1KL701NOK
Lima, J. Chavez International (LIM) – PERUParis, Charles de Gaulle (CDG) – France29/01/202021:5016:15+1AF483NOK
Paris, Charles de Gaulle (CDG) – FranceIstanbul, Ataturk (IST) – TURKEY30/01/202022:3504:05+1AF1390LOK

 

 

[ SİGORTANIZ TUR BAŞLANGIÇ GÜNÜ DEVREYE GİRER, VARIŞTA SONA ERER / ZORUNLU SİGORTADIR ]

Türkiye haricinde bu tura başka ülkeden katılan misafirleri kapsamaz! O misafirlerimiz ilgili ülkelerden o ülkeye ait bir poliçe düzenletmek zorundadır

 

 

    1

    Tur lokasyonu

    X