Son eklenenler

    Aradığınız dosya bulunamadı

Üst
 

PATAGONYA – PASKALYA ADASI 16 – 28 Mart 2020 / 3870 €

Kişi başı

Macellan boğazı, Paskalya adası

1.GÜN/ 16MART’20 ISTANBUL- AMSTERDAM -SANTIAGO CHILE 17:55 11.10+1

İstanbul Havalimanında saat 15:30’da Ejder Turizm yetkilisi ile buluşma,
KLM HAVA YOLLARI ile , bagaj ve check in işlemlerimizi takiben ,SANTIAGO ŞİLİ yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

2.GÜN/17MART VALPARAİSO PASİFİK KIYILARI ( ŞİLİ )

Sabah saatlerde ŞİLİ- SANTIAGO havalimanına varıyoruz. Gezimiz başlıyor, özel aracımızla ŞİLİ nin Pasifik Kıyılarında yer alan ; dünyaca ünlü şair Neruda ‘nında evinin bulunduğu Valparaiso’ya geçiyoruz. Yine aynı bölgede VINA DEL MAR kenti ziyaretimiz olacak , Varışta Nerdua’nın evini ziyaret edeceğiz ; Gezimizi tamamladıktan sonra ÜZÜM BAĞLARI ve Şarapları ile ünlü Casablanca vadisine doğru ilerliyoruz, şarap tatma ziyaretimiz olacaktır.Daha sonra Santiago’ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : PANAMERICAN HOTEL CENTRO /SANTIAGO CHILE

3.GÜN/18 MART SANTIAGO / ISLA DE PASCUA (EASTER IS. )

06:30 /09:45 Bu sabah otelimizde erken saatlerde alacağımız kahvaltımızı takiben ; başkent Santiago Hava Limanına geçiyoruz; Pasifik Adalarındaki toprakları dünyaca meşhur ‘’ ISLA DE PASCUA’’ ya gitmek üzere LAN CHILE H.Y ait ucakla saat 06:30 da yolculuğumuız başlıyor ,5 Saat 40 dakika sürecek ; uzun bir uçuştan sonra Paskalya Adasına varıyoruz..Turumuza başlıyoruz ,Adanın bir başka yöresine doğru yöneliyoruz. İlk olarak Rano Kau Volkanını ziyaret edeceğiz; daha sonra tarihi Orongo bölgesine devam ediyoruz. Burada yine mistik görünümleri ile 7 adamlar heykellerini görüyoruz; rehberimizden bilgiler alıyoruz. ; turumuzun sonunda yeniden otelimize dönüyoruz. Akşam Yemeği ve geceleme otelimizde.
[ NOT : Adaya ayak basıldığında 60 USD Giriş ayakbastı Toplanıyor / Nakit olarak hazırlıklı olunuz ]
Otelimiz; TAHA TAI HOTEL 3*+

4.GÜN/19MART ISLA DE PASCUA

Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben ; TAM GÜN ÖĞLE yemekli bir tura başlıyoruz; Paskalya adasının mistik tarihi geçmişini tanımaya çıkıyoruz ; ‘’ Taştan İnsan
heykelleri yani yerel Moais heykellerinin ilk olarak inşa edildiği Akahanga Arkeolojij bölgesine ilerliyoruz; burada rehberimiz bize bu ada üzerindeki; bu kayaların ve yapılmış insane figürlerinin tarihçesini izah ediyor..Piknik bir öğle yemeği için mola veriyoruz; daha sonra Anakena Plajının tepelerinde okyanusa doğru dizilmiş ve denize bakan sıra halindeki heykellerin bulunduğu yöreye geçiyoruz; bu manzarayı ve bu çok ilgiç figürleri fotoğraflıyoruz; aynı manzaraya dahil oluyoruz; tarih öncesine bakan bu dev kaya figürlerinin sırlarını anlamaya çalışıyoruz.. geceleme otelimizde.

5.GÜN/20MART ISLA DE PASCU / SANTIAGO 14:45 21:00

Bugün adadaki son günümüz; kahvaltıdan sonar uçuş saatimize kadar serbest saatlerimiz olacak ; daha sonra saat 12:00de havalimanına hareket ediyoruz, LAN H.Y ile yapılacak uçuşumuzun saati 14:05; tekrar başkente varmak üzere yola çıkıyoruz; yerel saat ,ile saat 20:00 de başkent Santiago ‘dayız..Havalimanında özel aracımızla ; konaklayacağımız otelimize geçiyoruz..
OTELİMİZ : PANAMERICAN HOTEL CENTRO / SANTIAGO CHILE

6.GÜN/21MART SANTIAGO-PUNTA ARENAS UÇUŞ 07:00 SKY- ‘’MACELLAN ADASI’’

Sabah erkan saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, Santiago Havalimanına geliyoruz, 07:00’da Şili sky Yerel havayolları ile PUNTA ARENAS ‘a Güney Patagonya bölgesi liman şehrine ulaşıyoruz, buradan özel aracımızla , vakit kaybetmeden turumuza başlıyoruz.
MACELLAN ADASI- PENGUENLER-MİLLİ PARK TURU
Bu turumuz yaklaşık 4 saat sürecektir , kısa br tekne yolculuğu da yaparak Macellan adalarına ulaşıyoruz,Macellan boğazı sularında yer alan bu küçük adalarda on binlerde Güney Patagonya Penguen kolonileri yaşamaktadır. Milli Parkta rehberimiz eşliğinde bu doğa güzelliğini keşf ediyoruz. Yürüyüş ve fotoğraflar çekimi yaptıktan sonra , PUNTA ARENAS merkezine döneceğiz. AKŞAM YEMEĞİ/ GECELEME otelimizde.
Otelimiz : Hotel Cabo de Hornos 4*

7.GÜN/22MART PUNTA ARENAS- PUERTO NATALES

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, 3,5 saat sürecek kara yolculuğumuz başlıyor
Puerto Natales kentine ulaşıyoruz , Varışımızı takiben Torres Del Paine Milli Park Turu başlıyor.
Torres del Paine Mili Parkı Turu
…Yaklaşık bir saat boyunca ıssız bir manzaranın güzelliğini izledikten sonra ilk durağımız, 24 km uzunluğundaki, Sarmiento Gölüne bakan bir manzara noktasına ulaşıyoruz, Hava koşullarına bağlı olarak, buradan Paine dağlarını ve meşhur Paine Tower’ı ilk kez görmeniz mümkün olabilir.
Ardından, turumuz ‘Laguna Amarga’ (Bitter Lagoon) da devam ediyor. Yeraltı suları ve yağmurlarla beslenen, mineral ve tuz oranı açısından çok zengin olan bu gölün ismi çok tuzlu suyundan gelmektedir. Ayrıca yaz zamanı flamingolara geçici bir süre ev sahipliği yapar. İkinci durağımız buraya özgü bu güzelliğe hayranlık duyacağınız bir manzara noktası.Ardından turumuzla 1961 de yapılan ve şu an 242,242 hektar arazisi bulunan Torres del Paine National Park’ın içine giriyoruz. Parkın içerisinde, buzulların erimesiyle oluşmuş olan, Nordenskjöld Gölünü görebileceğiniz bir manzara noktasında mola veriyoruz.. Bu gölün oluşum şekli ona mükemmel turkuaz rengini vermektedir. Burada, aynı sıra dağlarda bulunan, Paine Horns granitini görüyoruz. Yaklaşık 12 milyon yıllık olduğu düşünülen bu granit, bölgedeki dev bir magmatik hareketle meydana gelmiştir. Sonrasında, parkın içerisindeki turumuza devam ediyoruz. Parktan çıkışımızı kayıt altına alabilmek
için , Weber köprüsünden geçiş. Ardından öğle yemeği servisi için Rio Serrano Hotel’e varış. Öğle yemeği süresi: 1 saat Öğle yemeğinden sonra, son durağımız olan, Milodon Mağarasına varmak üzere, yolculuğumuza devam ediyoruz. 1895 yılında, Alman Hermann Eberhard’ın mağaranın içerisinde, 5000 yıl önce soyu tükenmiş bir hayvanın deri parçasını bulması üzerine, burası tarihi ve turistik önem kazanmıştır.
Geceleme otelimizde PURTO NATALES ‘de
OTELİMİZ : HOTEL COSTAUSTRALİS 3*+

8.GÜN/23MART PUERTO NATALES –EL CALAFATE(Arjantin)

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası özel aracımız ile bu bölgeden ayrılıyoruz.
Arjantin sınırına ulaşacağız. Gümrük/ asaport işlemlerini takiben , Hudutu geçerek, El Calafate ‘ye yolculuğumuz başlıyor, yüksek platoları aşarak El Calafate ‘ye varıyoruz, eşyalarımızla otelimize yerleşiyoruz, Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : CALAFATE HOTEL 3*

9.GÜN/24MART PERITO MORENO BUZULU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , turumuza başlıyoruz.PERITO MORENO BUZULU ziyaretini yapmak üzere, otelimizden ayrılıyoruz, dünyanın en önemli buzulları arasında yer alan bu doğa harikası Milli Parkı ziyaret ediyoruz.BUZUL MİLLİ PARKINA ulaşıyoruz. Muhteşem manzarayı daha yakında yaşamak için 1 saat sürecek bir TEKNE turuna katılacağız.
Turumuzun sonunda ,yeniden EL CALAFATE ‘YE döneceğiz.Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : CALAFATE HOTEL 3*

10.GÜN/25MART EL CALAFATE/ BUENOS AIRES 15:00 18:00

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben ,,Patagonya bölgesinde son saatlerimizi geçirdikten sonra saat 15:00de Arjantin Hava Yolları ile başkent Buenos Aires’e ulaşacağız, varışta özel aracımızla OTELIMZE TRANSFER, GECELEME BUENOS AIRES te.
AKŞAM YEMEĞİ/ TANGO SHOW restoranda urumuza dahildir.
OTELİMİZ : Dazzler Buenos Aires. 4*

11.GÜN/26MART BUENOS AIRES-AMSTERDAM ISTANBUL 16:30

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben PANAROMİK ŞEHİR TURU yapacağız. LA BOCA MAHALLESİNİ ziyaret edeceğiz. Hediyelik alış veriş için en güzel semtte olacağız.
Daha sonra havalimanına götürmek üzere özel aracımız ile hareket edeceğiz. UÇAK SAATİMİZ 16:30
KLM HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile AMSTERDAM aktarmalı olarak dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

12.GÜN / 27MART İSTANBUL- VARIŞ- 16:55 Varışımız..Turumuzun sona ermesi.

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz :

ANA UÇAK BİLETİMİZ : ISTANBUL/AMSTERDAM/SANTIAGO – BUENOS AIRES/AMSTERDAM/ISTANBUL KLM HAVA YOLLARI ile
Yerel havayolları ile şehirler arası yapacağımız ekonomi sınıfı uçuş biletleri;
1- Santiago Chile – Punta Arenas
2- Santiago- Isla de Pascua- Santiago (Lan H.Y)
3- Santiago- Punta Arenas – lan Chile H.Y
4- El Calafate- Buenos Aires
EASTER ISLAND -PASKALYA ADASI TURLARI
• Programda belirtilen geziler, şehir turları, transferler ve ören yeri giriş ücretleri.
• Konaklamalar , 3/4* otellerde Standart Odalarda oda-kahvaltı bazında konaklamalar
• Programda açıkça belirtilmiş Öğle Yemeği ve Akşam Yemekleri
• MACELLAN ADAI TURU
• TORRES DEL PAINE MİLLİ PARK TURU
• TÜRKÇE REHBERLİK
• SEYAHAT SİGORTASI BU TURDA EXTRA GEZİ YOKTUR

Gezi Ücretlerine Dahil Olmayan Servisler :

• Kişisel harcamalar/Yurt dışı çıkış harcı / Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri
• Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler/Tüm yerel servis tipleri
Tüm yerel rehberler , Tüm Otobüs şoförleri , Tur lideri , restoranlardaki garsonlar içindir.)
100 € kişi başı
TUR GÜZERGAHI VE TUR AKIŞ SAATLERİ hava şartlarına göre değişmeler gösterebilir. İlgili değişmelerden Misafirlerimiz haberdar edilecektir.

    1

    Tur lokasyonu

    You don't have permission to register
    X