Üst
 

Dünya”nın çatısı Nepal 1180 $

Kişi başı

26 Ekim 04 Kasım 2022 (9 gece-10 gün)

NEPAL’İ BİRLİKTE GEZELİM

Dünyanın Çatısı NEPAL’e Yolculuk

 26 Ekim – 4 Kasım 2022 (9 gece-10 gün)

Kathmandu Vadisi / Kathmandu / Bhaktapur / Patan

 Chitwan Milli Parkı (safari) /

Pokhara / Dhampus

 

 

26 Ekim gece 23.00’de İstanbul Atatürk havalimanı dış hatlar terminali, Fly Dubai havayolları kontuarı önünde buluşuyoruz.

 

27 Ekim / 1.Gün: İstanbul – Dubai – Kathmandu

Uçuşumuz 02.15’de ve Dubai aktarmalı olarak gerçekleşecektir. Geceleme uçakta yapılacaktır. Sabah yerel saat ile 07.30’da Dubai’ye varıyoruz. Transit salona geçiyor ve 08.30’da hareket edecek Kathmandu uçağına biniyoruz. Varış saatimiz yerel saat ile 14.45’dir. Tribhuvan uluslararası havaalanına hoş geldiniz. Dünyanın çatısında 1400 metredeyiz. Kathmandu saat dilimi Türkiye’den 3,5 saat ileridir. Havaalanında gümrük ve vize işlemleri sonrasında bizi bekleyen yerel rehberimiz ve aracımızla ilk durağımız olan ve Budistler için büyük önem taşıyan Boudnath Stupa Tapınağında Tibetli Budistlerin ayinleri ve seramonilerini izleyeceğiz. Daha sonra Thamel’de kalacağımız otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği için Nepal kültür programına katılıyoruz. Nepal dansları ve yerel müzikleri eşliğinde Nepal yerel yemekleri yiyeceğiz. Geceleme otelde (akşam yemeği dahildir).

 

/ 2.Gün: Kathmandu şehir gezisi / Everest uçak turu

Sabah saat 05.00’de Everest Uçak turuna (uçak turu ekstradır) katılacaklar için buluşma. Everest uçak turu için havaalanına transfer. 06.30’da uçakla hareket. Yaklaşık 45 dakikalık dünyanın zirvesi Everest uçuşu sonrası tekrar otelimizde olacağız. Otelde kalanlar sabah 08.00’de kahvaltıda buluşuyorlar. Bugün hareket saatimiz 09.00’dur. Kathmandu gezisine devam ediyoruz. Kathmandu’nun iki krallığından biri olan Patan’a gidiyoruz (sanat şehri). Öğle yemeğini Patan’da yiyeceğiz. Daha sonra Kathmandu Durbar (Hannuman Dokka) meydanını geziyoruz. Akşamüstü saatlerinde yürüyerek yerel pazarların ve halkın sokak yaşamlarını gözlemleyerek otele dönüyoruz. Akşam yemeğini Thamel’de yerel restoranda yiyeceğiz Geceleme otelde (kahvaltı ve akşam yemeği dahildir).

 

/ 3.Gün: Kathmandu – Pokhara

Sabah erken kahvaltı sonrasında otelden ayrılıyoruz ve karayolu ile 5-6 saat sürecek olan Pokhara’ya geçiyoruz. Himalaya dağ zirvelerinin ve manzaranın mükemmelliği sizleri büyüleyecek. Pokhara Annapurnaların (Himalayalar) eteklerindeki Fewa Gölü’nün kenarına kurulmuş bir yerleşim merkezidir. Pokhara Nepal’in Bodrum’udur. Pokhara’ya vardıktan sonra Dewi’s Şelalesi, Gupteshwor mağarası, Dağcılık müzesi gezilecek ve alışveriş için bol zamanınız olacaktır. İsteyenler ekstra olarak Ayurvedik masaj yaptırabilirler. Akşam yemeğimiz göl kenarında yerel bir restorandadır. Geceleme otelde (kahvaltı ve akşam yemeği dahildir).

 

/ 4.Gün: Pokhara – Dhampus Dağ köyleri

Sabah 05.00’de gündoğumunu izlemek üzere buluşuyor ve yola koyuluyoruz. Pokhara’yı zirveden gören, Machhapuchhare zivesini ve Annapurnaları yakından izleyebileceğimiz Barış Pagodası’na çıkıyoruz. Hava açık olursa sabah Himalayalarda gün doğumunu izleme şansına sahip olacağız. Güneşin yansımasının dağ zirvelerinde nasıl oyunlar yaptığını göreceğiz. Gündoğumu dönüşünden sonra 45 dakikalık yürüyüş sonrasında Fewa Gölü manzarası eşliğinde gölde bot turu yapıyoruz. Gölün ortasında yer alan Hindular için kutsal sayılan Bhari Tapınağını ziyaret edeceğiz. Otele dönüyor ve kahvaltımızı yapıyoruz. Sabah kahvaltı sonrasında Annapurna sıra dağlarını daha yakından görmek için 4×4 ciplerle yola çıkıyoruz. Himalayaların muhteşem manzaraları eşliğinde 3 saatlik bir yürüyüş yaparak dağ köylerini gezeceğiz. Öğle yemeği molasını Dhampus’da vereceğiz. Machhapuchhare zirvesini tam karşımıza almış olarak göreceğiz. Akşamüstü tekrar Pokhara’ya dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelde (kahvaltı ve akşam yemeği dahildir).

 

/ 5.Gün: Pokhara – Chitwan Milli Parkı (Safari)

Kahvaltı sonrasında aracımızla karayolunu takiben yaklaşık 150 km yol alarak Chitwan Milli Park’ına gideceğiz. Bu yol üzerinde Terrai ovası ve Trisiliu nehri yol boyunca bize eşlik edecek. Öğle yemeğini yolda yedikten sonra giriş yapacağımız milli parkta nehir kenarında dinlenerek yol yorgunluğunu atabilirsiniz. Konaklamamızı Chitwan Milli Parkı’nın içinde yapacağız. Bu akşam yerel Taru Kabilesi dansçılarının gösterilerini izleyeceğiz. Geceleme lodge otelde (kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dahildir).

 

/ 6.Gün: Chitwan Milli Parkı

Sabah 06.30’da buluşuyoruz ve kahvaltı sonrasında yaban hayatı uyanmadan ağaç kano ile Narayan nehrinde 45 dakika sürecek olan yolculuğumuza çıkıyoruz. Sonrasında yaklaşık 30 dakikalık orman (jungle) yürüyüşü ve ardından fil yetiştirme merkezi ziyareti yapılacaktır. Buradan ciplerle Taru halkının yaşadığı köy ziyareti yaptıktan sonra konakladığımız tesise geri dönüyoruz. Sonrasında isteyenler nehirde fillerle birlikte dans edebilirler (izin verilirse). Öğle yemeği sonrasında Chitwan Milli Park’ında 2 saatlik fil safari turuna çıkıyoruz. Chitwan’da kalacağımız iki gün boyunca fil üzerinde Chitwan Milli Park’ında safari, nehirde kano gezintisi, ormanda yürüyüş, fil yetiştirme merkezi ziyareti ve fil müzesi, yerel köy gezisi, fillerle dans ve yerel dansçıların gösterilerini izleyeceğiz. Geceleme lodge otelde (kahvaltı, öğle ve akşam yemeği dahildir).

 

/ 7.Gün:  Chitwan Milli Parkı – Kathmandu

Sabah kahvaltı sonrasında Chitwan’dan karayolu ile Kathmandu’ya geri dönüyoruz. Yaklaşık 5 saatlik yolculuk sonrası başkente geri dönüyoruz. Otele yerleştikten sonra serbest zaman. Yerel restoranda akşam yemeği ve geceleme otelde (kahvaltı ve akşam yemeği dahildir).

 

/ 8.Gün: Kathmandu Şehir gezisi

Sabah kahvaltı sonrasında Budistler ve Hindular için önemli bir ibadet merkezi olan Swayambunath Tapınağına gideceğiz.Sonrasında Kathmandu tarihini oluşturan üç krallıktan biri olan Bhaktapur’u (Gizli Şehir) ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğini Bhaktapura’da yiyeceğiz. Öğleden sonra Bhaktapur şehrinde güzel bir gezi sizleri bekliyor. Otele dönüyoruz ve akşam yemeği için buluşuyoruz. Geceleme otelde (kahvaltı ve akşam yemeği dahildir).

 

/ 9.Gün:

Kathmandu ve Thamel sokakları sizin. Serbest gün ve bolca alışveriş ve sokakların keyfini çıkartma zamanı. Öğleden sonra Bagmati nehri kenarında tanrı Şiva’ya adanmış olan Hinduların ölü yakma ayinlerini gerçekleştirdikleri Pashupatinath tapınağını ziyaret edeceğiz. Çilekeş Sadhularla fotoğraf çektireceğiz. Aarti törenlerini izleyeceğiz. Akşam yemeği sonrasında havalimanına transfer oluyoruz. (kahvaltı ve akşam yemeği dahildir)

 

5 Kasım / 10.Gün: Kathmandu – Dubai  uçuşumuz yerel saat ile gece yarısı 00.45’dir.  Sabah 04.20’de Dubai’de olacağız.Türkiye saati ile 12.00’de İstanbul Sabiha Gökçen havaalanında gezimiz son bulacaktır.

 

Fiyatlar

Gezi maliyeti kişi başı: (İki kişilik odada kişi başı)

6-8 kişi için :1260$ / 9-10 kişi için: 1240$ / 11 + kişi için: 1180$

Tek kişi konaklama farkı: 325$ (yalnız kalmak isteyenler için)
Gezi ücretine uçak bileti fiyatı dahil değildir. Fly Dubai havayolları uçuş saatlerine göre gezi ayarlanmıştır. Bilet fiyatı 750$ temmuz 2022

 

 

Fiyatlara dahil olan hizmetler:

 • 4 gece Kathmandu’da 3*otelde konaklama
 • 2 gece Chitwan Milli Park’ında Lodge konaklama
 • 2 gece Pokhara’da turistik sınıf otelde konaklama
 • Kathmandu şehir gezileri
 • Tüm kahvaltı ve akşam yemekleri (Chitwan’da öğle yemekleri dahildir)
 • Bir akşam Nepal müzikli, danslı ve yemekli gece
 • Programda yer alan tüm ören yeri giriş ücretleri
 • Chitwan Milli Park’ında yerel rehber eşliğinde orman yürüyüşü, fil safari, kano gezisi, fil yetiştirme merkezi, müze ve yerel Taru kabilesi eşliğinde danslı ve müzikli gece
 • Pokhara’da Fewa Gölü’nde bot turu
 • Pokhara’da Barış Pagodası yürüyüşü
 • Tibet manastırı gezisi
 • Dhampus 4×4 gezisi
 • Rehberlik hizmeti (Türkçe, İngilizce)
 • Tüm alan transferleri ve programda belirtilen ulaşımlar
 • Araç içi su temini
 • Tur ve gezi organizasyonu

 

Fiyatlara dahil olmayan hizmetler:

 • İstanbul – Kathmandu – İstanbul gidiş dönüş ekonomik sınıf uçak bileti
 • Yurt dışı çıkış fonu (150 TL)
 • Nepal giriş vizesi 15 günlük (30$)
 • Tüm yemeklerde alınacak alkolü alkolsüz içecekler
 • Öğle yemekleri (Chitwan Milli Park’ı hariç)
 • Programda belirtilmeyen müze girişleri
 • Everest uçak turu (240$) (Otel-Alan-Otel transferi ve alan vergisi dahildir)
 • Rafting (50$)
 • Turumuz İstanbul çıkışlı olduğundan İstanbul’a geliş ve gidiş yol masrafları
 • Bahşişler zorunludur. Kişi başı elden 40$ toplanacaktır (oteller, restoranlar, şoförler, rehber vs)
 • TURSAB zorunlu sağlık ve seyahat sigortası acentemiz tarafından yapılacaktır (15$)

 

NOTLAR

 • Tur programımız en az 6 – 8 kişi olması halinde gerçekleşecektir.

 

 • Aşılarını tamamlamış yolcuların Nepal’e seyahat etmeden önce negatif COVID-19 test sonucu sunmaları gerekmemektedir. Aşı sertifikası yeterli olacaktır.

 

 • Kasım ayı Nepal’in yüksek sezonu olması nedeniyle uçuş hatlarında yoğunluk yaşandığından uçak biletlerinin hemen alınması gerekmektir. Bilet fiyatları Temmuz 2022 fiyatlarıdır.

 

 • Uçuş saatleri, yol ve hava durumlarına göre, programın içeriğinde oynamalar olabilir.
 • Odalama fiyatları iki kişilik odada kişi başı fiyat olarak verilmiştir. Tek kişi konaklama farkı ödemek istemeyenler için odalarda eşleştirme yapılacaktır. Yeterli eşleşme oranı olmazsa 3’lü oda paylaşımı yapılacaktır.

 

 • Bu program gezi başlangıcından uzun süre önce hazırlandığından, gidilecek olan ülkelerde oluşabilecek kur farkları ve paket program fiyatlarındaki farklar gezi ücretine yansıtılacaktır.
 • Gezi ücretini ve uçak biletini %5 vade farkı ve kredi kartı ile 3 taksitle ödeme imkanı vardır. Daha fazla taksit imkanı vardır, acente ile görüşme esnasında talebinizi iletebilirsiniz.
 • Tek çekim ödemede %2 komisyon eklenecektir.
 • Gezi ücretinin % 40’ı kayıt anında alınacaktır. Diğer ödemelerin tamamının gezi başlamadan 20 gün önce belirtilecek tarihlerde tamamlanmış olması gerekmektedir.

 

 • Ödeme yapılacağı gün, şayet ödemenizi TL ile yapacaksanız piyasa kuruna göre çevirip tahsilat yapılacaktır. Merkez bankası kuru dikkate alınmayacaktır.

 

 

 

 

 

 

  1

  Tur lokasyonu

  You don't have permission to register
  X