Son eklenenler

  Aradığınız dosya bulunamadı

Üst

Likya Yolu (Fethiye Etapları)

890Lira

Kişi başı

Likya Yolu (26-29 Mart / 23-26 Nisan) Kontenjan sınırlıdır

26-29 Mart 2020 / 23-26 Nisan 2020 

Likya Yolu Fethiye,Kayaköy,Ölüdeniz,Ovacık,Kirme,Faralya,Kabak

Likya, Anadolu’nun tarihi ve doğal zenginlikleri yönünden en ilginç bölgelerinden biridir. Eski Devirlerde “Işık Ülkesi” olarak adlandırılan bölgede antik kentler, doğa ile adeta iç içedir. Likya Yolu, çeşitli kaynaklarca dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olarak gösterilir. Parkurun tamamı işaretlenmiş olup sponsor kuruluşlar ve gönüllüler tarafından bakımı yapılmaktadır. Bu eşsiz doğa ve kültür içerikli gezimize siz değerli konuklarımızı davet ediyoruz.

PROGRAMIMIZ;

1.GÜN (26 Mart Perşembe):
Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde kek, sıcak-soğuk içecek ikramlarıyla Polatlı-Sivrihisar-Afyon-Burdur-Tefenni-Çavdır-Fethiye üzerinden yolumuza devam edip sabah saatlerinde Çalış ta yer alan otelimize ulaşarak alacağımız kahvaltı sonrası Kayaköy’e geçerek 10 km’lik yürüyüşümüze başlayacağız. Antik dönemden kalma taş döşeli yollar yürüyüşün bir kısmını oluşturuyor. Su sarnıçları ve mezarlar yolumuz üzerinde bulunuyor. Yürüyüşümüz Kayaköy içinde bulunan köy kahvesinde sona erecek. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN (27 Mart Cuma):
Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Fethiye’den Kayaköy’e geliyor kahvede çay için vereceğimiz kısa aradan sonra Af Kule Manastırı’na doğru toplam 5 km’lik yürüyüşümüze başlıyoruz. Af Kule sonrası Kayaköy’ün eski evlerinin arasından Ölüdeniz’e doğru yürüyüşe devam ediyoruz. 6 km’lik bu parkurla 11 km’lik bir yürüyüş yapıyoruz. Ölüdeniz’de yüzme molası sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN (28 Mart Cumartesi) :
Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Fethiye’den hareket ederek Ovacık mevkiinde parkura giriş yaparak Ovacık – Kozağaç – Kirme etabını yürüyoruz. Toplam 12 km’lik keyifli ve güzel bir parkur. Yürüyüşümüz sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN(29 Mart Pazar):
Erken kalkıp güne güzel bir kahvaltı ile başlıyoruz. Son günümüzde eşyalarımızı alarak otelimizden çıkış yapıyoruz. Faralya – Kabak arasında bulunan son parkuru yürüyor ve 13.00 da dönüş için yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Ankara’ya ulaşarak başka bir etkinlikte görüşmek üzere vedalaşacağız.

HAREKET NOKTAMIZ
25 Mart 2020  ÇARŞAMBA Kumrular Caddesi 22:00

SİZİ NEREDEN ALALIM?
22.00 Kumrular Caddesi
22.05 Milli Kütüphane
22.10 Armada
22.15 Cepa
22.20 Ümitköy Kavşağı
22.25 Gordion AVM karşısı
22.30 Anse AVM önü

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
Özel araçla ulaşım,
Araçta kek, sıcak-soğuk içecek ikramları,
Kahvaltı (4)
Otelde konaklama(3)
Akşam yemeği (3),
Yerel araç hizmetleri,
TÜRSAB Seyahat Sigortası,
Rehberlik .

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,
Kişisel harcamalar,
Öğle yemekleri,
Son gün akşam yemeği

YANINIZA ALIN
Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, en az 1 litre su, Müze kartı.

ETKİNLİK NOTLARI:
Doğa yürüyüşü etkinliği grup halinde yapılan bir doğa sporudur. Grubun bütünlüğünü ve güvenliğini riske atacak davranışlardan kaçınılmalıdır.
Hava koşullarının durumuna göre yürüyüş parkurumuz değişkenlik gösterebilir.

 • Ücrete dahil olanlar
  Akşam yemeği(günübirlik)
  Çevre gezileri
  Milli park ve Ören yeri girişleri
  Araç içi ikramlar
  Tursab Seyahat Sigortası
  Rehberlik
  Vergiler
  Konaklama
  Personal Guide
  Ulaşım
  Kahvaltı
 • Ücrete dahil olmayanlar
  Öğle Yemeği
  Müze girişleri
1

Tur lokasyonu

You don't have permission to register
X