Üst
 

Kuzey ışıkları Rusya Lapland 9 Gün- 17.100 TL

Kişi başı

EXTRA TUR YOK! TAM PAKET

KUZEY IŞIKLARI – LAPLAND RUSYA – ARKTIK EXPRESS
26 ARALIK (YILBAŞI)
14 OCAK
22 OCAK
TÜRK HAVAYOLLARI İLE
herşey DAHİL , 17,100 lira
(indirimli)
EXTRA TUR YOK! TAM PAKET

1.GÜN / İSTANBUL – ST. PETERSBURG 22:45 / 01:45

Bugün saat 20:00’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali EJDER TURİZMkontuarında buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından pasaport kontrolünden geçerek TÜRK HAVAYOLLARI tarifeli seferi ile saat 22:45’de Rusya’nın St. Petersburg şehrine uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Gece geç saatlerde havalimanına varışımızın ardından karşılanma ve özel aracımız ile konaklayacağımız otelimize transferimiz gerçekleşiyor.  Vakit kaybetmeden giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ : Okhtinskaya Hotel 3* vb.

2.GÜN / ST. PETERSBURG – PETROZAVODSK 09:50 / 16:30

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Tren istasyonuna giderek Arktika express ile 09:50‘de duraktan ayrılıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık olarak 7 saat  sürecek. Akşam üstü saatlerde Petrozavodsk şehrine 16:30’da  varışımızla birlikte yerel rehberimiz tarafından karşılanarak özel aracımızla konaklayacağımız otelimize transferimiz yapılacak. Varışta giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Severnaya Hotel 3* vb.

Tur programımızda yer alan tren yolculuklarımızda second class kompartımanlar kullanılmaktadır. Bu kompartımanlarda 4’er kişi olarak konaklanmaktadır. Kompartıman numaraları ve koltuk numaraları Rusya Devlet Demir Yolları tarafından otomatik olarak belirlenmektedir. Üst yatak veya alt yatak olarak denk gelebilmektedir. Kompartımanlarda başka turistlerde olabilir.

ARCTIC TRAIN

Saint-Petersburg – Petrozavodsk

09:50   [ 6saat 40dk ]     ARR 16:30

*Saint-Petersburg Ladozhskiy Railway station  -Petrozavodsk

3.GÜN / PETROZAVODSK – APATITY 17:05 / 07:55 + 1

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra eşyalarımızla birlikte otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak Petrozavodsk şehrinde panoramik şehir turumuzu yapacağız. Onega gölü  kıyısında yer alan bu şehirde Alexander Nevsky katedrali ve promyshlennoy istorii galerisi başlıca ziyaret noktalarımız olacak. Turumuzun ardından tren istasyonuna giderek Arktika expres treni yolculuğumuza devam ediyoruz. Varış durağımız Apatity tren istasyonu olacak. Gecemiz trende geçiyor.

ARCTIC TRAIN

Petrozavodsk – Apatity

17:05     [ 14saat 48dk ]  ARR 07:53 (1Gün sonra )

Tur programımızda yer alan tren yolculuklarımızda second class kompartımanlar kullanılmaktadır. Bu kompartımanlarda 4’er kişi olarak konaklanmaktadır. Kompartıman numaraları ve koltuk numaraları Rusya Devlet Demir Yolları tarafından otomatik olarak belirlenmektedir. Üst yatak veya alt yatak olarak denk gelebilmektedir. Kompartımanlarda başka turistlerde olabilir.

4.GÜN / KIROVSK – SNOWMOBILE TURU

Sabah saatlerinde Apatity şehrine varışımızın ardından yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve turumuza başlıyoruz. Bugünkü etkinliğimizde  kar arabaları ile  Kukisyum buzul  vadisinden  Kukisvumchorr  geçidine deniz seviyesinden 479 metre yüksekte muhteşem bir safari bizleri bekliyor olacak.   Bu eğlenceli safarimizde yapacağımız geçiş noktası Khibiny dağları’nın güney ve kuzey kesimlerini birbirine bağlar. Bu geçiş yaklaşık 20 km’dir. Gezimizin ardından tekrar şehir merkezindeki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Hotel Ekkos 3* vb.

5.GÜN / KIROVSK – HUSKY TURU

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra turumuza başlıyoruz.  Kirovsk , efsanevi bir şehirdir. Ural Dağları kadar eski Khibiny Dağlarının başkenti olarak bilinir ve bu şekilde anılır. Şehre varışımızla birlikte Husky  kızak turuna çıkıyoruz. Aynı zamanda kar üzerinde kayak yapacak bananalara da binebiliriz. Karlı şehri ziyaret edeceğiz. Burası her yıl Aralık’tan Mart ayına kadar değişik figürlerde kardan objeler yapılan ve Rusya’nın en büyük kar mimarilerinin bulunduğu şehirdir. Turumuzun devamında konaklayacağımız otelimize gitmeden önce  şehirde bulunan eğlence parkında  ‘’ Gizemli Orman’’ adlı sanat sergisini ziyaret edeceğiz.  Bu sergide uzaylılar ve dünyamızın gizemli yaratıkları hakkında eserler göreceğiz. Gezilerimizin ardından şehirde konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yaparak odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde .

OTELİMİZ : Hotel Ekkos 3* vb. 

6.GÜN / SAAMI KÖYÜ – MURMANSK

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından eşyalarımızla birlikte şehirden ayrılıyoruz. Ziyaret noktamız Saami köyü olacak. Bölgede iç kısımlara doğru ilerliyoruz. Kola yarımadasında bulunan Saami köyünde Ren geyikleri ile kızaklara binecek , bölgesel yaşam ve kültürleri hakkında bilgiler alacağız. Kuzey yerlilerinin atmosferine dalarak gelenekleri ile bilgilendirileceğiz.  Saami yerlileri sürüleriyle  birlikte bir yerden bir yere hareket ederek yarı göçebe bir yaşam tarzına sahiptirler. Avcılık , balıkçılık ve orman meyveleri toplayarak yaşamlarını sürdürmektedirler. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında  yerel bir restoranda alınacaktır. Çevre gezilerimizi bitirdikten sonra özel aracımız ile Murmansk şehrine yöneliyoruz. Varışta otelimize giriş işlemlerimizi yaparak odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

Gece turumuzda Kuzey ışıklarını görmek üzere otelimizden ayrılıyoruz.  Aurora Borealis olarak bilinen ve bölge ışıklarını görmek üzere gezintimize başlıyoruz. Bu gece bol bol fotoğraflar çekeceğiz. Gece turumuzda bizlere bir de fotoğrafçı eşlik edecek. Gezimizin ardından tekrar otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde. Bu turumuzda ışıkları görmek için en uygun bölge seçilerek oraya gidilecektir. Kuzey ışıklarını görmemiz havanın durumuna göre ve gökyüzünün o günkü haline göre değişebilir. Işıkları görme garantisi Dünya’nın hiç bir noktasında yoktur.

OTELIMIZ : Park Inn by Radisson  4* vb

7.GÜN / MURMANSK – TERIBERKA KÖYÜ – ARCTIC OKYANUSU

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra bugünkü çevre gezimizi yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Özel aracımız ile yapacağımız kara yolculuğumuz  bizleri, bölgenin en kuzeyinde yer alan Teribarka isimli köye ulaştıracak. 134km Murmansk’ın  kuzeyinde yer alan köye yaklaşık oalrak 2 saat 20 dakikada ulaşmış olacağız.  Dünya’nın  kenarı olarak adlandırılan bu bölgede yer alan bu şirin köy Arctic Okyanusu kıyılarında bulunmaktadır.  Köye varışımızın ardından kar motosikletlerinin çektiği kızaklarla deniz kıyısına doğru yöneliyoruz.  Buzla kaplı kuzey şelalesi ve  donmayan Barents denizinin bembeyaz kumsallarını göreceğiz.  Ejder’in yumurtaları olarak bilinen taşlı plajı da ziyaret edip fotoğraflar çekeceğiz.  Ziyaretimizin ardından yine bu kıyılarda bulunan gemi mezarlığını göreceğiz. Turumuzun ardından bölgede yerel bir restoranda ÖĞLE YEMEĞİ alacağız. Daha sonra özel aracımıza binerek otelimize dönüyoruz. Gece turumuza devam etmek üzere tekrar otelimizin lobisinde buluşacağız. Gece turumuzda Kuzey ışıklarını görmek üzere otelimizden ayrılıyoruz.  Aurora Borealis olarak bilinen ve bölge ışıklarını görmek üzere gezintimize başlıyoruz. Bu gece bol bol fotoğraflar çekeceğiz. Gece turumuzda bizlere bir de fotoğrafçı eşlik edecek. Gezimizin ardından tekrar otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Gece turumuzda Kuzey ışıklarını görmek üzere otelimizden ayrılıyoruz.  Aurora Borealis olarak bilinen ve bölge ışıklarını görmek üzere gezintimize başlıyoruz. Bu gece bol bol fotoğraflar çekeceğiz. Gece turumuzda bizlere bir de fotoğrafçı eşlik edecek. Gezimizin ardından tekrar otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde. Bu turumuzda ışıkları görmek için en uygun bölge seçilerek oraya gidilecektir. Kuzey ışıklarını görmemiz havanın durumuna göre ve gökyüzünün o günkü haline göre değişebilir. Işıkları görme garantisi Dünya’nın hiç bir noktasında yoktur. 

OTELIMIZ : Park Inn by Radisson Poliarnie Zori, Murmansk 4* vb.

8.GÜN / MURMANSK – ST. PETERSBURG 14:40 / 16:30 [ UÇUŞ ]

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra şehir turumuzu yapmak üzere yerel rehberimizle birlikte dışarı çıkıyoruz. Murmansk Rusya’nın Avrupa tarafında en batısında bulunan İskandilav ülkeleri sınırında yer alan şehridir.Özel aracımız ile yapacağımız şehir turumuzda ilk olarak Dünya’daki ilk nükleer buz kırıcı gemi olan Lenin Ice Breaker gemisini göreceğiz. Fotoğraflarımızı çekerek yapacağımız bu ziyaretimizin ardından Alosha anıtı ve bekleyen kadın anıtını göreceğiz. Turumuza Sulardaki Kurtarıcı Kilisesini ziyaret ederek devam ediyoruz.  Turumuzu bitirdikten sonra havalimanına giderek yerel havayolları ile St. Petersburg şehrine uçuşumuzu yapmak üzere işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam saatlerinde havalimanına varacağız.

9.GÜN / ST. PETERSBURG – İSTANBUL 02:45 / 06:10

St. Petersburg havalimanına varışımızla birlikte İstanbul dönüş uçağımıza check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Pasaport kontrolünden geçerek TÜRK HAVAYOLLARIhavayolları tarifeli seferi ile İstanbul yolculuğumuza başlıyoruz. Uçuş saatimiz 02:45  . İstanbul yerel saati ile havalimanına varışımız sabah 06:10’da olacak. Anılarla dolu gezimiz sona eriyor.

BİLGİLENDİRMELER

Dikkat :  Bu gezimizde  PCR testi gereklidir. Yolculuğa 72 saat kala PCR testi yapılmalıdır. İngilizce çıktısı alınmalıdır. 

Testi Pozitif çıkan misafirler tura katılamazlar. Tur katılım hakları yanmaz. 

Bir sonraki aynı geziye katılma imkanları olacaktır. 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ :

 • İstanbul – St. Petersburg  – İstanbul arasında TÜRK HAVAYOLARI ile uluslararası yapılacak olan ekonomi sınıfı yolculukların uçak biletleri, uçuş vergileri ve bagaj taşıma hakkı
 • Murmansk – St. Petersburg şehirleri arasında  yerel havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı uçuş biletleri , vergileri ve bagaj taşıma hakkı.
 • St. Petersburg – Petrozavodsk şehirleri arasında Arktika express treni ile yapılacak olan 2. Sınıf ve 4 kişilik kompartımanlarda tren yolculuk bileti ve vergileri
 • Petrozavodsk – Apatity  şehirleri arasında Arktika express treni ile yapılacak olan 2. Sınıf ve 4 kişilik kompartımanlarda tren yolculuk bileti ve vergileri
 • St. Petersburg’da 1 , Petrozavodsk’da 1 , Petrozavodsk-Apatity treninde 1 gece, Kirovsk’da 2 ve Murmansk’da 2 gece olmak üzere  Toplam 7 gece  3 ve 4* otellerde ve butiklerde oda&kahvaltı konaklama
 • Tur programında belirtilen tüm turlar , geziler ve havalimanı transferleri
 • Tur programında açıkça belirtilen yerlerde müze , park  ve ören yeri giriş ücretleri
 • Petrozavodsk şehrine panoramik şehir turu
 • Kirovsk şehrinde Husky kızakları  turu ve Snowmobile turu
 • Kola milli parkı bölgesinde Saami köyü yerli hayatı ziyareti turu
 • Murmansk şehrinde şehir turu müze ve çevre gezileri
 • Teribaki köyü turu
 • Programda belirtilen yerlerde alınacak 2 ÖĞLE YEMEĞİ
 • Bölgesel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası ( Covid-19 Kapsamlı)

 FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER : 

 • Kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı 50 TL
 • Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri
 • Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
 • Tüm YABANCI Bölgesel yerel servis Personelleri tipleri kişi başı tavsiye edilen min. Tutar  70 USD                 ( yabancı yerel rehberler, şoförler, garsonlar ve diğer servis sağlayan çalışanlar için havalimanında toplanır ve sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir.)
 • Vizeler / Rusya Vizesi Çok Girişli Vize Ücreti , Vergiler ve Konsolosluk Hizmet Bedeli Dahil 180 USD  ( Yeşil Pasaporta Vize Gerekmez )
 • PCR Testleri Türkiye’de ve Rusya’da yaptırılacak olan testler

TRENLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME : Tur programında geçen tren yolculukları Second Class Cupe olarak fiyatlandırılmıştır. Kompartımanlar 2 ayrı ranzadan oluşur ve 4’er kişiliktir. Kompartıman numaraları ve koltuk numaraları Rusya Devlet Demir Yolları tarafından otomatik olarak belirlenir. Alt yatak veya üst yatak seçimleri otomatik olarak denk gelir. Kompartımanlarda ve kabinlerde diğer turistlerde olabilir.

1 kompartımanı sadece 2 kişi olarak kullanmak isteyen yada tek bir kompartımanda tek başına kalmayı tercih eden misafirlerimiz diğer yatakların ücret farkını ödeyerek satın alabilirler.  Bu gibi isteklerinizi turun çıkış tarihinden en az 1 ay önce acentemize bildirmeniz gerekmektedir.

Gece turlarımızda 2 defa  Aurora Borealis olarak bilinen ve bölge ışıklarını görmek üzere çıkış yapacağız. Bol bol fotoğraf çekme imkanımız olacak. Bu turlarımızda  bizlere bir de fotoğrafçı eşlik edecek. Bu turumuzda ışıkları görmek için en uygun bölge seçilerek oraya gidilecektir. Kuzey ışıklarını görmemiz havanın ve gökyüzünün haline  göre değişebilir. Işıkları görme garantisi Dünya’nın hiç bir noktasında yoktur.

 

1.sınıf Kompartman [ Çift Odada ]   EXTRA  ÜCRETİ  / KİŞİ BAŞI /  180 USD

*( BU ÜCRET KİŞİ BAŞI,  TOPLAM 2 YOLCULUK İÇİN GEÇERLİDİR )

Çift Kişilik Odada  TEK KİŞİ kalmak isteyenler 360 USD öder. [  SINGLE KONAKLAMA ]

ÖNEMLİ BİLGİ : Tren saatleri Rusya Demir Yolları Müdürlüğü tarafından yıllık olarak planlama takvimine uygun olarak programa dahil edilmiştir. Değişiklik olması durumunda yolcularımıza bilgilendirme yapılır. Sabah kahvaltıları tüm otellerde mevcuttur. Öğle ve Akşam yemekleri programda belirtilen yerlerde güzergaha ve tur akışına göre pakete dahil edilmiştir. Dahil olmayan bölgelerde serbest zaman verilir. Tren ve yerel uçak saatlerinde değişmeler olursa güncel bilgiler katılımcılar ile paylaşlır.

Bilgi !  TC Sağlık Bakanlığının aldığı karara göre TC’ne seyahat edecek olan yolcuların uçuştan 72 saat öncesine kadar alınmış PCR testi ibraz kuralı gereği Rusya’da Özel Klinikte test yaptırılmaktadır. PCR testinin yapılacağı şehire göre fiyatları değişmekte olup 20  ila 40 Dolar arasındandır. Klinikler peşin ve şahsi ödemleri kabul etmektedir.

Dikkat :  Bu gezimizde  PCR testi gereklidir. Yolculuğa 72 saat kala PCR testi yapılmalıdır. İngilizce çıktısı alınmalıdır. Belgelerde Pasaport numaraları yazılı olmalıdır

Testi Pozitif çıkan misafirler tura katılamazlar. Tur katılım hakları yanmaz. 

Bir sonraki aynı geziye katılma imkanları olacaktır. 

TRENLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME : Tur programında geçen tren yolculukları Second Class Cupe olarak fiyatlandırılmıştır. Kompartımanlar 2 ayrı ranzadan oluşur ve 4’er kişiliktir.

1 kompartımanı sadece 2 kişi olarak kullanmak isteyen yada tek bir kompartımanda tek başına kalmayı tercih eden misafirlerimiz diğer yatakların ücret farkını ödeyerek satın alabilirler.  Bu gibi isteklerinizi turun çıkış tarihinden en az 1 ay önce acentemize bildirmeniz gerekmektedir.

 

 

Resimde görüldüğü gibi  First Class vagonda 2 kişilik kompartımanlarda kişi başı konaklama farkı 180 USD’dir.  Programa dahil olan tren yolculuklarda 4 kişilik kompartımanlarda second class hizmet sunulmuştur.

1.sınıf Kompartman [ Çift Odada ]   EXTRA  ÜCRETİ  / KİŞİ BAŞI /  180 USD

*( BU ÜCRET KİŞİ BAŞI,  TOPLAM 2 YOLCULUK İÇİN GEÇERLİDİR )

Çift Kişilik Odada  TEK KİŞİ kalmak isteyenler 360 USD öder. [  SINGLE KONAKLAMA ]

ÖNEMLİ BİLGİ : Tren saatleri Rusya Demir Yolları Müdürlüğü tarafından yıllık olarak planlama takvimine uygun olarak programa dahil edilmiştir. Değişiklik olması durumunda yolcularımıza bilgilendirme yapılır. Sabah kahvaltıları tüm otellerde mevcuttur. Öğle ve Akşam yemekleri programda belirtilen yerlerde güzergaha ve tur akışına göre pakete dahil edilmiştir. Dahil olmayan bölgelerde serbest zaman verilir. Tren ve yerel uçak saatlerinde değişmeler olursa güncel bilgiler katılımcılar ile paylaşlır. Bu bölgelerde sıkça saat değişikliği olmaktadır.

 

TREN BİLGİLERİ – KOMPARTIMAN ÇEŞİTLERİ

TUR PROGRAMINA DAHİL OLAN SECOND CLASS – 4 KİŞİLİK KOMPARTIMANLAR

TREN BİLGİLERİ – KOMPARTIMAN ÇEŞİTLERİ

ÜCRET FARKIYLA UPGRADE EDİLEBİLECEK FIRST CLASS – 2 KİŞİLİK KOMPARTIMANLAR

  1

  Tur lokasyonu

  You don't have permission to register
  X