Son eklenenler

    Aradığınız dosya bulunamadı

Üst

KÜBA TURU -AF/KLM-8 Haziran 1170 €

0Lira

Kişi başı

8 Haziran 2019-9 Gün / 12 Haziran 2019- 9 Gün

Tur Programı

1.GÜN İSTANBUL-PARIS-HAVANA

04:15 07:00 / 16:10 20:05

Sabah saat 02:00’ da İstanbul 3.Havalimanı EJDER TURİZM bankolarında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra AIR FRANCE /JOON  Hava Yolları ile  PARİS uçuşu  , daha sonra alanda beklemeyi takiben , saat 16:10 ‘da  Havana’ya yolculuğumuza  devam ediyoruz. Akşam 20:05 saatlerinde KÜBA ‘ya varış.

Alanda karşılama ve  CASA PARTICULAR-  KÜBA  PANSİYON TİPİ ÖZEL EVLER e  geçiyoruz.

[ kişi grup sayılarına  göre  odalarımız  tek bina da  olmayacaktır, aynı cadde-semt  dahilinde, rehberimiz ilgili  dağıtmayı yapıyor- Bazı evler Müstakil Binalarda bazen Apartman dairesi konseptinde oluyor – Havana da kahvaltı servisleri  seçilmiş özel restoranda hep birlikte gruba  veriliyor ]

[ kişi grup sayılarına  göre  odalarımız  tek bina da  olmayacaktır, aynı cadde-semt  dahilinde, rehberimiz ilgili  dağıtmayı yapıyor- Bazı evler Müstakil Binalarda bazen Apartman dairesi konseptinde oluyor – Havana da kahvaltı servisleri  seçilmiş özel restoranda hep birlikte gruba  veriliyor ]

2.Gün HAVANA

Kahvaltı sonrası  urumuzda  HAVANA ŞEHİR TURU  [  ÖĞLE  YEMEKLİ  TUR ]

saat 09.00’da etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana’dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi’nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı’na doğru ilerliyoruz… Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğryarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz… La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway’i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak… UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…geceleme evde

3.Gün HAVANA -PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU

Kahvaltı sonrası EXTRA  TURUMUZvar ,  Arzu eden misafirlerimiz  için, öğle yemekli-tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turu ( 95€ )

.Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio’daki Puro Fabrikası’na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant’ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria’da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana’ya geri dönüyoruz.

4.Gün HAVANA – VARADERO TURU

Kahvaltı sonrası EXTRA  TURUMUZ var ,  Arzu eden misafirlerimiz  için, öğle yemekli-tam gün VARADERO SAHİLLERİ TURU ( 85€ )

Varadero sahillerine  bir tur  yapacağız, Matanzas bölgesinden geçerek, güzergahımız üzerinde Küba’nın en yüksek otoyol köprüsüne yakın bir  noktada  yol molası da vermek sureti ile, manzara izliyoruz, Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz  yaklaşık 2,5 saat  sürecektir.Varışımızı  takiben, güzel bir  yerel tesiste (Bu bir otelde olabilir)  ÖĞLE YEMEĞİ servisinide alabileceğimiz ve  YÜZME imkanı bulacağımız bir özel gün bizleri bekliyor. Güzel kumsalında vakit  geçirdikten sonra yeniden  Havana ‘ya  dönüş yapıyoruz.

 

5-6-7.Gün için EXTRA TUR TRINIDAD (2 GECE /3 GÜN ) KONAKLAMALI

 Bu tura   Katılmayan misafirlerimiz  Havana ‘da konaklamaya ve serbest zamanlarını geçirmeye devam edeceklerdir.

EXTRA GEZİ PLANI                                      (2 GECE /3 GÜNLÜK PROGRAM)

5.GÜN:   CIENFUEGOS –TRINIDAD

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  serbest gün..Arzu edenler için  EXTRA TUR.

(Bu turumuz 2 Gece konaklamalıdır-Bu konaklamalar Küba kültürünü en yakından yasabileceğiniz

CASA PARTICULAR  yani  EV konaklamasıdır. Kübalı ailelerin pansiyon olarak işlettiği kendi evlerinde kalma ve aynı atmosferi paylaşma imkanımız olacak. Trinidad ‘da konaklanacak.)

Bugün ilk olarak  UNESCO  dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS  kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda  alınacak.Daha sonra  Trinidad şehrine devam ediyoruz.

 

6.GÜN:   TRINIDAD

Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz.Plaza Mayor,ROM müzesi ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız,turumuzun sonunda

Bir gece konaklayacağımız  ‘’ CASA PARTICULAR  ‘’  Kübalı ailenin evine  gideceğiz, bazı evler 2 bazı evler üç odalarıdr,  grup sayımıza göre birkaç eve yayılıp, bu geceyi gerçek Küba atmosferinde,  hareketli sokaklarında geçireceğiz.

7.GÜN: SANTA CLARA -HAVANA

Sabah çok erken Kahvaltı  sonrası  saat 07:30 da  Santa Clara ‘ya Yolculuğumuz  başlıyor., merkezi Küba’nın başkenti hareket..  Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi  ziyaretimizi yapacağız.. Burası ,hergün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir.Yine Santa clara merkezde yer alan eski tren rayları ve  zırhlı tren anıtını  ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz  sonrası yerel bir restoranda alınacaktır.

Daha  sonra  Havana ‘ya  yöneliyoruz,  GECELEME HAVANA’da.

Havana merkeze girmeden havalimanına geçiyoruz. Uçuş saatimiz 19:35

Bu turumuzda 2 GECE CASA  konaklamalu  + 2 Öğle yemeği+ Tüm ziyaretler  +Rehberlik Hizmeti Dahil 

Çift Kişilik Odada Kişi Başı  235 € dur.(2Gece / 3Gün)

Odada Tek Kişi Kalmak isteyenler 60€ ilave  fark ödüyorlar

8.Gün HAVANA AMSTERDAM UÇUŞU 16:40

Bugün Havana ‘dan ayrılıyoruz.   Son günümüzde uçuş saatine kadar Havana ‘dayız Uçuş saatimiz 16:40  , KLM hava yolları ile AMSTERDAM aktarmalı dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

9.Gün İSTANBUL –Varış. 16:00

Varıs. 16:00  İSTANBUL 3. HAVALİMANI

Fiyata Dahil Hizmetler :

• AIR FRANCE/ KLM Havayolları ile ISTANBUL-PARIS -HAVANA -AMSTERDAM
-ISTANBUL uçak bileti ve havalimanı vergileri
[ UÇUŞ SAATLERİ AYLIK OLAREAK GÜNCELLENEBİLİR! BİLET KESİLMEDEN SAATLERİ TEYİD EDİNİZ]
• Programda belirtilen tüm urlar Tüm Transferler.
• 7Gece Havana EVLERDE KONAKLAMA
• HAVANA 1 ÖĞLE YEMEĞİ.
• Havana’da EVLERDE KONAKLAMA
• Kahvaltı servisi vardır.(Kahvaltılar bazı evler için yakınındaki restoranlarda verilebilmektedir)
• HAVANA ŞEHİR TURU
• HAVANA HAVALIMANI TRANSFERLERİ
• TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ
• Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

• Küba KOLAY Vize ücreti (50 €) NOT : Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
• Programda açıkça belirtilmeyen yemekler. EXTRA TURLAR.
• Yurt dışı çıkış pulu (15 TL)
• TURUMUZUN YEREL SERVISLER-REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ
Kişi Başı : 50€ dur Bu ücret Turun 1.günü çıkışta Toplanır
Extra turlar:Pınar DelRio(95€) Varadero (85€) Trinidad (235€)
Toplam :415€ > TAM PAKET İNDİRİMLİ : 385€

SİGORTANIZ HAZIR !

 

    1

    Tur lokasyonu

    X