Son eklenenler

    Aradığınız dosya bulunamadı

Üst
 

Küba Turu

8970Lira

Kişi başı

09 Hazıran / 27 Haziran /14 Temmuz ve 01 Ağustos 2020 çıkışlı

EXTRA TURLAR DAHİL | TAM PAKET
Küba Kültürünü ve devrim heyecanını yerinde yaşamaya hazır mısınız?
Yerel yaşamı tam anlamıyla yaşamak için HAVANA da ve TRINIDAD da Evlerde konaklıyoruz. Yani Casa Particular! Küba ‘yı Küba ‘lıların yanı başında yaşayın ve bu kültüre şahitlik edin… Otel varken, kasalar da neyin nesi diyenler olabilir. Kasa, latin kökenli bir kelime. “Casa” olarak yazılır İtalyancada Kâza, İspanyolcada ise Kasa şeklinde okunur ve ev anlamına gelir. Özellikle de Küba’da son derece popüler bir konaklama şeklidir Casa’larda kalmak.
….
Ben de, benim için rezervasyon yapılmış olan Casa’ya geldiğimde ev sahibimiz Flora Roca Hanım tarafından sıcacık bir gülümseme ile karşılandım. Tabii Casa’nın maskotu olan 47 yaşındaki Galapagos kaplumbağası eşliğinde…Sonrasında çok iyi dost olacağımız bir karı-koca ve konakladığım süre boyunca peşimden hiç ayrılmayan sevimli kaplumbağa ile ilk izlenimlerim muhteşemdi. İki katlı bir villa görünümlü 1920’lerden kalma evin içine girdim. Ev sahibimiz hanımefendi Psikiyatrist ve eşi de telekomünikasyon uzmanıydı. Her ne kadar okuyup diploma almış olsalar, bir süre kendi işlerini yapmış olsalar da, devletin sunduğu imkanların maaş olarak kısıtlı olması sebebiyle ev pansiyonculuğu yapıyorlardı. Kızlarının evlenmiş Londra’ya yerleşmiş, oğullarının ise okul okumak ve aynı zamanda çalışmak üzere Miami’de birkaç senedir yaşadıklarını öğrendim. Evin hemen girişinde verandanın altında 4 adet döküm demirden yapılma sallanan sandalye vardı, bahçe yemyeşil çiçeklerle donanmıştı. Evin kapısında girer girmez her yerde tablolar ve tarih kokan bir yapı eşliğinde, salona ulaşılıyordu. Salonda tekli, ikili koltuklar, TV, halı ve yemek masası yer almaktaydı. Salonun hemen karşısında 3 ayrı oda ve son odanın karşısında mutfak yer almaktaydı. Son odanın hemen yanından Casa’nın arka bahçesine çıkılabiliyordu. Odama girdiğimde bir de ne göreyim, her şey 5 yıldız otel odası kadar konforlu ve ihtiyaçlara uygun düzenlenmişti. Mini buzdolabı, sıcaklardan bunalmamak adına klima, klimadan rahatsızlık duyanlar için tepede dönen dev pervane, çift kişilik yatak ve komodin de bulunmaktaydı. Odanın metrekaresi de otel odalarını aratmayacak büyüklükteydi. Banyo ise müstakil, içinde tertemiz bir tuvalet ve 24 saat akan sıcak su imkanı bulunmaktaydı. Hiç bu kadar organize ve kaliteli bir konaklama yapacağımı beklememiştim açıkçası. Otele göre en önemli artıları ise; ev sahipleri ile bol bol sohbet etme şansınız oluyor, böylece yerel halkın ne yediği, içtiği, nerelere gittiği, bit pazarları, şehir hakkında tüyolar vs. her şeyi alabiliyorsunuz. Bir diğer önemli artısı, her akşam ev sahibine yarın sabah şu saatte kahvaltımı istiyorum diyorsunuz o saatte kahvaltınız hazır oluyor. Üstelik bir gece önceden ne yemek istediğinizi size soruyorlar, zevkinize göre hazırlıyorlar. Yumurtanızı, omlet, göz yumurta yada katı mı yemek istiyorsunuz? Mango, papaya, karpuz, muz ve ananastan oluşan enfes bir meyce tabağını standart olarak sunuyorlar. Kahve Küba’nın o muhteşem dağlarından toplanan organik kahve, dilerseniz poşet de olsa siyah çay da içebiliyorsunuz. Taze sıkılmış meyve suyu, ekmek ve birkaç dilim de kaşar peynir oluyor tabağınızda.
Trinidad’da da Casa’larda konakladım. Orada kaldığım Casa, ilk kaldığımı aratmayan hatta biraz daha iyi bir Casa idi. Çok şaşırdım zira ev konaklaması satın aldığım andan itibaren fakir bir ülkede, nerede kalacağımı kara kara düşünmüştüm oysa ki! Buradaki casa tam bir malikane gibiydi. Turdan birlikte kaldığım aileler de, benim gibi endişe duyarak deneyimledikleri Casa konaklamasından %100 memnun kaldılar diyebilirim. Açıkçası, tura katılanlardan hiç biri, bu kadar kaliteli ve bir turist için bu denli farklı bir tecrübe yaşayabileceklerini tahmin etmemişlerdi. Trinidad’da şehrin ana meydanına sadece 300 metre mesafede, aydınlık, nezih ve çok güzel bir sokakta konakladık. Panjurlarımız da tahtadan yapılmıştı, yattığım yataktan sokakta yürüyen insanları görebiliyordum ve tam bir Küba otantizmi yaşama şansı bulmuştum.
Ülkenin çeşitli yerlerinde, lüks otellerde konaklayan birkaç Türk grupla daha karşılaştık, ancak bir çoğu otellerden memnun olmadıklarını, hijyen ve yıllar boyunca yapılmamış olan tadilatlar sonucu otellerin lüks, 5 yıldız kategorilerinde olmasına karşın memnun edecek seviyede olmadıklarını paylaştılar. Casa’larda kalmak bir turizmci olarak bile benim için olağanüstü bir deneyimdi, umarım bir daha Küba’ya yolum düşer ve yine Casa’larda kalırım ancak bu defa ucuz tur olduğu için tercih etmeyeceğim! Kaliteli ve otantik bir konaklama için Casa’larda kalacağım. Küba’ya yolunuz düşerse size de tavsiye ederim
(SARP ÖZKAR-TRAVEL PR-HÜRRİYET 2018)
EXTRA TURLAR DAHİL | TAM PAKET

1.Gün 8HAZİRAN 2020 İSTANBUL HAVALİMANINDA BULUŞMA 23:00

8HAZİRAN saat 23:00 de İstanbul yeni Havalimanı TÜRK HAVA YOLLARI bankolarında EJDER TURİZM standında buluşma. Uçağımız gece yarısını geçe olduğu için dikkat ediniz !! 9HAZİRAN 2020 ISTANBUL- HAVANA UÇUŞU 01:45 08:05 Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra saat 01:45 de , Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Havana’ya yolculuğumuz başlıyor. Küba yerel saati ile sabah 08:05 de HAVANA havalimanına ulaşıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile turumuza başlıyoruz. HAVANA -PINAR DEL RIO- VINALES VADISI Rehberimiz ile birlikte yola çıkıyoruz, Küba doğu istikametine doğru yola çıkacağız. İstikametimiz PINAR DEL RIO olacak. .Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio’daki Puro Fabrikası’na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant’ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria’da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. GECELEME Pinar Del Rio-Vinales bölgesinde Casa Particular.

2.Gün 10HAZİRAN 2020 PINAR DEL RIO -CIEN FUEGOS

Sabah casalarda alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. İstikametimiz
CIEN FUEGOS kenti olacaktır. Şehre varışımızı takiben, ziyaretlerimiz olacak.
Bugün ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade, Tom Terry Tiyatrosu. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Cienfuegos, Küba’da yer alan aynı zamanda da Cienfuegos ili’nin başkenti olan şehirdir. Şehrin nüfusu 26 Kasım 2009 tarihinde toplam nüfusu 164,924’tür,turumuzun sonunda geceleme
CIEN FUEGOS’da CASA PARTICULAR da olacaktır.
EXTRA TURLAR DAHİL | TAM PAKET

3.Gün 11HAZİRAN 2020 CIEN FUEGOS – JAGUA KALESİ- TRINIDAD

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam ediyoruz.
CIEN FUEGOS’dan ayrılacağız. Bugün ziyaret noktamız JAGUA kenti içindeki tarihi
JAGUA KALESİ olacaktır. Körfez girişinde Kolonial dönemde inşa edilen bu kaleyi ziyarete gideceğiz. Manzarası gerçekten görmeye değer , bu mekandan ziyaretimizi tamamlayarak ayrılacağız.JAGUA KALESİ ziyaretinden sonra TRINIDAD’a doğru yolumuza devam edeceğiz.
Trinidad’a varışımızı takiben , kent merkezinde CASA PARTICULAR evlerimize yerleşiyoruz. Geceleme Trinidad’da yapılacaktır.

4.Gün 12HAZİRAN 2020

TRINIDAD
Bu sabah kahvaltı sonrası gezimize devam edeceğiz. Trinidad şehir turumuzu yapacağız.
Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuzda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Barda müzik ziyafeti molamız olacak
Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayor,ROM müzesi ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız ,turumuzun sonunda, arzu eden misafirlerimiz Sahil kıyısına gitmek isterlerse rehberimiz eşliğinde ekonomik ulaşım seçeneklerinden faydalarak Trinidad Plajlarına giderek yüzme keyfi yapabilirler. Geceleme Trinidad’da olacaktır.

5.Gün 13HAZİRAN 2020SANTA CLARA -HAVANA

Sabah Kahvaltı sonrası saat 07:30 da Santa Clara ‘ya Yolculuğumuz başlıyor., merkezi Küba’nın başkenti hareket.. Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi ziyaretimizi yapacağız.. Burası , her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır.
EXTRA TURLAR DAHİL | TAM PAKET
Daha sonra Havana ‘ya yöneliyoruz, Akşam saatlerind , günün sonunda KÜBA’nın BAŞKENTİ HAVANA ‘ya ulaşacağız. Varışımızı takiben HAVANA’da CASA PARTICULAR evlerimize yerleşeceğiz. Akşam saatlerinde serbest saatlerde şehri keşfe çıkabilirsiniz. GECELEME HAVANA’da.

6.Gün 14HAZİRAN 2020

HAVANA Sabah kahvaltıdan sonra çevre gezilerimize devam edeceğiz. Havana panaromik şehir turumuza başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Plaza de Armas Meydanı, San Fransisco Meydanı, Vedado ve Miramar Bölgeleri göreceğimiz yerler arasında bulunuyor.Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ün Büstünün bulunduğu parkı ziyaret edeceğiz. Panaromik gezimizin ardından ÖĞLE YEMEĞİ molası vererek turumuzu tamamlayacağız. Turumuzun sonunda Havana Merkezde sizlere serbest zaman veriyoruz, fotoğraf çekimleri ve küçük alış verişlere devam edebilirsiniz. Geceleme Havana ‘da.

7.Gün 15 HAZİRAN 2020

HAVANA Bugün KÜBA ‘DA SON günümüz. Bugün için serbest günümüz olacaktır. Kent merkezinde gezintilerinize devam edebilirsiniz. Küba en güvenli Turizm Bölgeleri arasında yukarılarda yer almaktadır. Geceleme Havana ‘da.

8.Gün 16HAZİRAN 2020 HAVANA- ISTANBUL 09:35

Bu sabah çok erken saatlerde Havana ‘daki konakladığımız evlerden ayrılıyoruz, rehberimiz ile birlikte havalimanına geçiyoruz. Uçuş saatimiz saat 09:35. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

9.Gün17 HAZİRAN 2020 İSTANBUL –Varış. 10:10 Sabah 10:10 İstanbul ‘a varış –

Anılarla dolu gezimizin sonu…

EXTRA TURLAR DAHİL | TAM PAKET

Fiyata Dahil Hizmetler :
TÜRK HAVA YOLLARI ile ISTANBUL -HAVANA -ISTANBUL uçak bileti ve havalimanı vergileri
Programda belirtilen tüm Turlar Tüm Transferler.
1 Gece PINAR DEL RIO (CASA) KONAKLAMA
1 Gece CIEN FUEGOS (CASA ) KONAKLAMA
2 Gece TRINIDAD (CASA ) KONAKLAMA
3 Gece HAVANA (CASA ) KONAKLAMA
Evlerde KAHVALTI servisi yapılacaktır. Ev sahipleri bunu hazırlıyor.
• 7Gece/9Gün
• JAGUA KALESİ TURU
• CIEN FUEGOS TURU
• TRINIDAD TURU
• HAVANA TURU
• VINALES TURU
• Programda belirtilmiş 4 ÖĞLE YEMEĞİ DAHİLDİR.
• Programda belirtilen tüm geziler
• Türkçe rehberlik
• Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

• Küba Vize ücreti 250 LİRA NOT : Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
• Programda açıkça belirtilmeyen yemekler.
• Yurt dışı çıkış pulu (50 TL)
• TURUMUZUN -KÜBALI YABANCI REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ TOPLAMI > KİŞİ BAŞI 350 TL- TAVSİYE EDERİZ. ( çıkış günü Havalimanında toplanıp rehberimize veriyoruz)* Bölgede toplanır -Dağıtılır (grup inisiyatifinde )

    1

    Tur lokasyonu

    You don't have permission to register
    X