Son eklenenler

  Aradığınız dosya bulunamadı

Üst
 

Kidzania-Darıca-Nezahat Gökyiğit Tema Parkları

365Lira

Kişi başı

27/28 Nisan – 4/5 Mayıs -11/12 Mayıs 2019

Çocuğumla haftasonu geçirmek istiyorum diyenler…Kesinlikle nefis bir program…

Çok özel bir tur. Başka yerde yok ve kesinlikle çocuğumuzla keyif alacağımız ve bilgilendireceğimiz şekilde kurgulandı.

1.gün Darıca Hayvanat bahçesi ve Nezahat Gökyiği Botanik bahçesini içeren tema parklarını gezecek, çocuklarımıza hiç görmedikleri hayvanları ve Anadolu birki türlerini; uzman eşliğinde anlatımlar ile bilgileneceğiz.

2.Gün programımızda sadece Çocuklar ülkesi Kidzania var. Bilen bilir. Bilmeyenler için yazalım. Çocuklarımıza gerçek yaşamdan kareler sunacağız. İtfaiyede, bankada, marmette, dişçide, doktor odasında, kokpitte, pastacıda yada postacıda çalışacaklar para kazanacaklar ve kazandıkları para ile eğlenmek için sevdikleri yemekleri yiyecek, adrenalin dolu alanlarda harcayacaklar. kendilerine özel Kidzania paraları, bankada çıkarttıkları kendilerine özel banka kartları olacak ve o para Kidzaniada geçerli olacak. Daha çok eğlenmek için daha çok çalışacaklar. Mantık; çocuklara meslekleri tanıtmak ve büyüklüklerinin kısa bir demosunu yaşatmak.

Çocuklarımız bileklikleri ile ne zaman nerde oldukları bilinen kapalı sabit bir alanda olacaklar. Çocuklarımızla birlikte görevli arkadaşlarımız olacak. Biz ebeveynlerde aramızda vereceğimiz kararla; o tarihte özel bir etkinlik varsa oraya gideceğiz. Yoksa Kadıköy’de serbest zaman verip deniz kenarında günün keyfini çıkarabiliriz.

KidZania, 4 -14 yaş arasındaki çocukların 65’den fazla aktiviteye katılarak sanatsal, fiziksel ve sosyal becerilerini geliştirdiği, tercih ettikleri 100’e yakın mesleği deneyimlediği, kendi kararlarını verip, özgürce hareket ettiği, yaratıcılığını kullandığı, arkadaşlar edindiği, ürettiği dünyanın ilk çocuklar ülkesidir.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: NEZAHAT GÖKYİĞİT BOTANİK BAHÇESİ VE FARUK YALÇIN HAYVANAT BAHÇESİ VE BOTANİK BAHÇESİ

 • Sabah saat 07.00 da Güvenpark Kumrular caddesi Kaymakamlık karşısında buluşup hareket ediyoruz. Araç içerisinde kahvaltılık sandviç-Sıcak soğuk ikramlarla yolumuza devam ederek; Öğle saatlerinde İstanbul’a varıyoruz.
 • Yol güzergahımızda çevre yolu üzerinde bulunan Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi (NGBB) gezimizi yapıyoruz. Ali Nihat Gökyiğit Vakfı’nın (ANG Vakfı) genelde biyolojik çeşitliliğin, özelde bitki çeşitliliğinin hayati önemi, korunması ve tanıtılması amacıyla kurduğu; Bahçe kavşaktaki anayollar ile bağlantı yolları arasındaki adalar üzerinde kurulu ve Merkez Ada, Ertuğrul Adası, Mesire Adası, Trakya Adası, Arboretum Adası, Meşe Adası, Anadolu Adası olmak üzere yedi adadan oluşan tema parkı anlatımları yapacak uzman arkadaşımız ile birlikte gezerek vereceğimiz kısa dinlenme sonrası alandan ayrılıyoruz.  Detaylı bilgi: http://www.ngbb.org.tr/
 • Öğle yemeği aramız olacak
 • Yemek sonrası Darıca Hayvanat bahçesine gidiyoruz.  3600’ü aşkın nüfusa sahip 286 tür hayvan, 8000’i aşkın sayıyla 600 tür de bitkinin  yaşamını sürdürdüğü Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi Ve Botanik Parkını görevli bir arkadaş eşliğinde geziyoruz. Detaylar: http://www.farukyalcinzoo.com/tr/anasayfa
 • Yorulduk. Otelimize geçip dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN : KİDZANİA-KADIKÖY-ANKARA  https://istanbul.kidzania.com/tr-tr/activities

 • Sabah alınacak kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz
 • Çocuklarımızı Kidzania’ya görevli eşliğinde bıraktıktan sonra biz yetişkinler ayrılıyoruz. (İsteyen ebeveynler kalabilirler. Ancak Kidzania çocukların dünyası olduğu için çocuklarınızı  burada yanlız bırakın istiyoruz. Detaylar için lütfen ofisimizi 03124176706 – 05333151700 numaralı telefonlardan arayınız)
 • Çocuklar Kidzania’da öğle yemeği yiyecekler
 • Biz ebeveynler ortak alacağımız karar ile Kadıköy’e yada Anadolu yakasında özel bir aktivite varsa katılıyoruz. (İsteyen serbest gezebilir.)
 • 16.00: Kidzania önünde buluşarak aracımıza geçiyor ve Ankara’ya hareket ederek vakitlice Ankara’ya geliyoruz.

YEMEK: Çocuklar Kidzania’da Etiler Marmaris menü(Hamburger-patates kızartması-içecek), Komşu Fırın(köfte-içecek) ve Kasap döner(döner-içecek)’de farklı içerikteki menülerle yaklaşık 15-25 liralık menülerle öğle yemeğini indirimli alabilirler.

GÜVENLİK: Kidzania’ya gelen her çocuğa radyo frekansı ile çalışan bileklik takılır. Her ne kadar kapalı alan ve güvenlikli kapılar olmasına rağmen çocuklar alandan dışarı çıkarlarsa alarmlar ötmeye ayarlanmıştır. Yaptığımız görüşmelerde şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşanmadığı bilgisini bize geçtiler.

 

HAREKET NOKTAMIZ

24 Mart 2018, Kumrular Caddesi Kaymakamlık Karşısı, 07:00

ÜCRET

NakitKredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
İki kişilik odada kişibaşı265 TL270 TL280 TL
Üç kişilik odada kişibaşı260 TL265 TL275 TL
Tek kişilik oda315 TL320 TL330 TL
7-12 yaş265 TL270 TL280 TL
0-6 yaşÜcretsizÜcretsizÜcretsiz

* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 135 TL ilave edilir.
* Taksitlendirmeler Garanti Bankası Bonus ve Yapı Kredi Bankası World kartlara yapılabilmektedir.

Fiyatlandırma hazırlanırken;

Çocukların otel indirimleri, yetişkinlerinde Kidzania girmedikleri için bilet indirimleri düşülmüştür.

Ebeveynlerin çocukları ile birlikte Kidzania’ya girmek istemeleri durumunda +70 lira ayrca giriş ücreti ödemeleri gerekmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Özel ulaşım,
 • Rehberlik,
 • TURSAB seyahat sigortası,
 • Araç içi kahvaltılık sandviç ve sıcak soğuk ikramları,
 • Yarım pansiyon konaklama(kahvaltı+Akşam yemeği)
 • Çevre gezileri
 • Çocukların Kidzania Giriş Ücreti
 • Darıca Hayvanat bahçesi
 • Çocuklar için müze ve tema park giriş ücretleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğlen yemekleri,
 • Otelimizde alınacak içecekler
 • Kişisel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, havlu, mayo, terlik, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, indirim kartlarınız, müze kartlarınız, sağlık karneniz, dudak nemlendirici, ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb.

ISTANBUL İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Bu etkinliğin temel hedefi çocuklarımızdır.

3 farklı içerikte birbirinden özel tema parklar gezilecektir.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular Caddesi Kaymakamlık Karşısı07:00
Milli Kütüphane07:05
Armada07:10
Çayyolu Eski Galleria07:20
Şaşmaz kavşağı07:30
Giyim Dünyası07:35
Göksu Göleti Ana kapı07:45

 

 • Hareket
  Kumrular Caddesi-Kaymakamlık karşısı
 • Hareket zamanı
  07.00
 • Dönüş zamanı
  21.00
 • Ücrete dahil olanlar
  Akşam yemeği(günübirlik)
  Çevre gezileri
  Milli park ve Ören yeri girişleri
  Araç içi ikramlar
  Tursab Seyahat Sigortası
  Rehberlik
  Vergiler
  Müze girişleri
  Konaklama
  Personal Guide
  Ulaşım
  Kahvaltı
 • Ücrete dahil olmayanlar
  Öğle Yemeği
1

NOTLAR (Sadece bu ekranda görüntülenir, yayınlanmaz)95yol105 otel15 rehberlik5 sigorta50 kidzania20 darıca20 gn gider------------305 maliyet---------------------------365 fiyat ver

Tur lokasyonu

X