Üst
 

Katmandu Nepal Turu -7Gün-JZ – 970 USD

Kişi başı

Herşey dahil, kolay vize

1.Gün / ISTANBUL- KATMANDU 14:15 02:15+1

         ISTANBUL  Havalimanında buluşma 11:30 , Ejder Turizm görevlisi eşliğinde Check in işlemlerimizi yapıyoruz, Jazeera Airways tarifeli uçuşu ile Kuveyt  aktarmalı olarak ; yolculuğumuza başlayacağız.

2.Gün / KATMANDU-VARIŞ

Bu sabaha  karşı 02:15 ‘de Katmandu havalimanına ulaşıyoruz. Otelimize transferimiz yapılıyor. Odalarımıza yerleşiyoruz. Dinlenme

Sabah 09:00 otelde aldığımız kahvaltı sonrası ,yerel rehberimiz eşliğinde KATMANDU ŞEHİR Turumuza başlıyoruz. Şehrin en önemli mekanları arasında olan

DURBAR MEYDANINA geçiyoruz. Durbar Meydanı UNESCO dünya mirası listesinde olduğu  için koruma altına alınmış bir bölgedir. Kent ve çevresinde Tapınakları ve  büstleri ünlü Canlı bir meydan olma özelliği taşımaktadır. Yürüyüşler yaparak NEPAL’a ilk ziyaretimizi  akşam saatlerine kadar kent merkezinde gerçekleştireceğiz.

AKŞAM YEMEĞİ servisi  Yerel bir restoranda alınacaktır. Turumuza dahil bir hizmettir.Turun sonunda geceleme yapmak üzere otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

Otelimiz : Hotel Vaishali 4 yıldızlı otel vb.

3.Gün / KATMANDU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezimize devam edeceğiz.

 Bhaktapur Durbar – Pashupatinath 

İlk olarak 1600 yıl önce Bagmati nehrinin kıyısında yapılan ve Tanrı Shiva’ya adanan Pashupatinath Tapınağını ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış tapınak gezimiz sonrası 100 metre çapı ve 40 metre yüksekliği ile Dünyanın en büyük Stupalarından (Stupa içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir) biri olan da bilinen Bouddhanath Stupa’sını ziyaret edeceğiz. Sonrasında yüzyıllarca büyüsünü kaybetmemiş olan Bhaktapur  Durbar meydanını gezip ara sokaklarda yürüyüş yapıyoruz. Tanıklar ve canlı sokaklarında Nepal kültürünü yakından tanıma imkanı bulacağız. Öğleden sonra merkezdeki otelimize  dönüş yapacağız. Geceleme otelimizde. AKŞAM YEMEĞİ

Otelimiz : Hotel Vaishali 4 yıldızlı otel vb.

4.Gün / KATMANDU- PHEWA GÖLÜ -POKHARA- CHITWAN

Sabah saatlerinde otelimizden ayrılıyoruz. İstikametimiz  Himalaya Dağları eteklerinde yer alan POKHARA bölgesi olacaktır. Yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecektir. Bölgeye  varışımızı takiben, olan David şelaleleri ziyaret edeceğiz;  Öğleden sonraki programımız ise Phewa gölünde kısa bir tekne turumuz olacaktır. ÖĞLE YEMEĞİ molası sonrası ; istikametimiz CHITWAN olacak.  Akşam saatlerinde uzun bir günün sonunda Chitwan’a ulaşacağız. AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme otelimizde.

Hotel Wildlife Camp 3 yıldızlı otel vb.

5.Gün : CHITWAN – MİLLİ PARKI ORMAN SAFARI

Oteldeki kahvaltıının ardından Chitwan Ulusal Parkında fil üzerinde ki safarimize başlayacağız. Filin sırtında ormanının derinliklerinde ilerlerken, pek çok yaban hayvanı ve bitki örtüsü çeşidini göreceğiz. Tüm gün sürecek olan bu safari mevsime de bağlı olmak kaydıyla  ( ve tabi şansımıza  )pek çok geyik, leopar, bengai kaplanı ve tek boynuzlu gergedanı görme imkanını  bulacağız. Öğle yemeği sonrasında Rapti nehrinde kano turumuz olacak Royal Chitwan pakını keşfetmek vahşi su hayvanları ile karşılaşmak ve Chitwan ulusal parkındaki vahşi yaşamı yakından tanıklık için Rapti Kano turu oldukça heyecan verici bir yoldur. Öğleden sonrası için ise – Doğa yürüşümüz ( Orman yürüyüşü) , Kuş gözlemciliği , Fil bakım ve besleme merkezi ziyareti yapacağız. Akşamüzeri – Tharu Kültürel Dansını göreceğiz.

AKŞAM YEMEĞİ

Geceleme otelimizde , Hotel Wildlife Camp 3 yıldızlı otel vb.

6.Gün Chitwan -KATMANDU

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası KATMANDU’ya döneceğiz. Varışı takiben  serbest saatlerimiz olacaktır. Geceleme Katmandu  otelimizde.

Otelimiz : Hotel Vaishali 4 yıldızlı otel vb.

7.Gün KATMANDU – KUVEYT – İSTANBUL 03:00 09:35

Gece saatlerinde 01:00 de Katmandu havalimanında check işlemlerimizi tamamlamış olacağız. Uçuş gece sabaha karşı 03:00 AM

Kuveyt aktarmalı olarak Istanbul dönüşümüz  başlıyor.  İSTANBUL varış saatimiz 09:35 , Turumuzun sona ermesi.

FİYATA DAHİL HİZMETLER :

 • Istanbul-Kuveyt – Katmandu-Kuveyt -İstanbul Gidiş dönüş uçak bilet Jazeera Airways ile 20kg bagaj hakkı
 • 3 Gece Katmandu Konaklama  3/4* otellerde
 • + [ 1gece erken otele giriş ]
 • 2 Gece Chitwan Lodge
 • Katmandu Şehir Turu
 • CHITWAN – MİLLİ PARKI ORMAN SAFARI
 • PHEWA GÖLÜ -POKHARA
 • Bhaktapur Durbar – Pashupatinath
 • 4 Akşam Yemeği
 • 2 Öğle Yemeği
 • Türkçe rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

 • Vize Ücretleri  (aşağıda yazmaktadır)
 • Çıkış Harcı TR 150TL
 • Tur Bahşişleri (Yerel Hizmetlerin TÜMÜ için ) kişi başı 75 USD dur.

 

VİZELER (KOLAY VİZE )*

NEPAL VİZESİ (50USD) Kolay vize işlemi vardır. 2 adet vesikalık fotoğraf ile başvuru Türkiye’den yapacağız.

  1

  Tur lokasyonu

  You don't have permission to register
  X