Son eklenenler

  Aradığınız dosya bulunamadı

Üst

Karia Yolu (Carrian Trail) İçmeler Turunç Etapları

890Lira

Kişi başı

Karia Yolu (9-12 Nisan)

Ülkemizin önemli yürüyüş rotalarından biri olan Karia yolu, tabii güzelliklerinin yanı sıra Karia medeniyetinin kalıntılarını barındıran, tarih ve kültürel dokusu ile de ön plana çıkıyor. 3 etaptan oluşan parkurumuzda hem yürüyüş yapacak hem de eşsiz tarihsel ve kültürel dokuya şahitlik edeceğiz. Karia medeniyetinin bıraktığı izlerin peşinde, bilindik turistik merkezlerinin arka bahçesinde, koyların mavisinden tepelerin yeşilliklerine, kıyıların turistik kasabalarından dağ köylerine, patikalardan taş döşeli kervan yollarına, Akdeniz’den Ege’ye, geçmişten günümüze uzanan kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerle dolu bir yolculuğa çıkaracak Karia Yolu etkinliğimize davetlisiniz.

Karia Yolu Muğla ve Aydın illerini kapsayan 800 km’lik bir trekking rotasıdır. İsmini antik çağda bu bölgede yaşamış Karia medeniyetinden alan yürüyüş rotası kendine özgü mimarisi ile çok sayıdaki köyden, el değmemiş koylardan, zeytin ve badem ağaçları ile dolu tepelerden ve irili ufaklı, kimisi sadece yürüyerek ulaşılabilen antik kentlerden geçmektedir.

Karia yolunda Selimiye, Turgut Şelalesi, Kumlubük, Bayır Köyü’nü kapsayan, yaklaşık 55 km lik 4 etaplık bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Gökova körfezinin, doğal dokusunu koruyabilmiş, harika bir panoramiğe sahip olan Karia Yolu, bölgeyi başka bir açıdan keşfetmek için eşsiz bir olanak sağlıyor.

Program

1. Gün (09 Nisan 2020)
Saat 22:00 hareket ile başlayacak etkinliğimiz, araç içi ikramlarımız ile birlikte Afyon-Denizli üzerinden sabah saatlerinde Marmaris’e ulaşacağız. Konaklama tesisimize  giriş yaparak yapacağımız kahvaltının ardından Karia yolunda ilk etabımız olan ve muhteşem tabiatına hayran kalacağımız Selimiye-Bayır Köyü arasını yürüyeceğiz. Yürüyüş sonu akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün ( 10 Nisan 2020 )
Sabah saatlerinde tesisimizde alacağımız kahvaltının ardından bölgede ikinci etabımız olan Kumlubük-Gerbe-Bayır Köyü arasını yürüyerek Karia yolunun derinliklerine ineceğiz.  Yürüyüş sonu akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün ( 11 Nisan 2020 )
Sabah saatlerinde tesisimizde alacağımız kahvaltının ardından bölgede üçüncü etabımız olan Bayır Köyü-Turgut Şelalesi arasını yürüyeceğiz. Yürüyüş sonu akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün ( 12 Nisan  2020 )
Sabah saatlerinde tesisimizde alacağımız kahvaltının ardından tesisimizden çıkış yaparak Ülkemizde tek olan piramit mezar ve Hydas Antik Kenti’ni kapsayan 8-9 km lik doğa yürüyüşümüzü yapıyor akabinde Turgut Köyü’nde verilecek serbest zaman sonrası Ankara’ya dönüşe geçeceğiz. Yolculuğumuz sonrası Akşam saatlerinde Ankara’ya ulaşarak vedalaşacağız.

HAREKET NOKTAMIZ
08 Nisan 2020 ÇARŞAMBA saat 22:00 Kumrular Caddesi’nden Hareket

SİZİ NEREDEN ALALIM?
23.00 Kumrular-İzmir Caddesi kesişimi
23.05 Milli Kütüphane
23.10 Armada
23.15 Cepa
23.20 Ümitköy Kavşağı
23.25 Gordion AVM karşısı
23.30 Anse AVM önü

Kayıt ve bilgi için:
Nedim Yılmaz: 0 533 226 92 04
Selçuk Tekin: 0 554 380 81 81
e-posta: info@ankarahiking.com
Sms ve whattsapp dan mesaj gönderebilirsiniz.
www.artiyasam.com – www.ankarahiking.com
ADRES : Artı Yaşam Selanik 2 Cad. 78/7 Kızılay
Ofis Tel: 0 530 333 23 31 – 0 312 417 67 06
TÜRSAB / A (6762) KIRKAYAKLAR SEYEHAT ACENTASI

ÜCRET: ……. TL

NELER DAHİL
– Özel araçla ulaşım
– Araç içi sıcak-soğuk içecek ikramları
– 3 Gece otelde konaklama
– 4 Sabah Kahvaltı
– 3 Akşam Yemeği
– Tekne Turu (Azmak Çayı/Akyaka)
– Milli Park giriş ücretleri
– Tüm çevre gezileri
– TURSAB Seyahat Sigortası
– Acenta refakati
– Rehberlik Hizmetleri

NELER HARİÇ
– Kişisel harcamalar
– Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
– Son gün akşam yemeği.

YANINIZA ALIN
Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, çorap, çamaşır ve giysi, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, en az 2-2,5 litre su.

ETKİNLİK NOTLARI:
• Doğa yürüyüşü etkinliği grup halinde yapılan bir doğa sporudur. Grubun bütünlüğünü ve güvenliğini riske atacak davranışlardan kaçınılmalıdır.
• Hava koşullarının durumuna göre yürüyüş parkurumuz değişkenlik gösterebilir.

 • Ücrete dahil olanlar
  Akşam yemeği(günübirlik)
  Çevre gezileri
  Milli park ve Ören yeri girişleri
  Araç içi ikramlar
  Tursab Seyahat Sigortası
  Rehberlik
  Vergiler
  Konaklama
  Personal Guide
  Ulaşım
  Kahvaltı
 • Ücrete dahil olmayanlar
  Öğle Yemeği
  Müze girişleri
1

Tur lokasyonu

You don't have permission to register
X