Üst
 

İspanya Fas 15886 TL

Kişi başı

İSPANYA SCHENGEN VİZESİ GEREKİR / FAS VİZESİZ

ENDÜLÜS FAS TURLARI

1.GÜN / İSTANBUL – CASABLANCA 12:10 / 14:50

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde EJDER TURİZM standında sabah 08:00’de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra saat 12:10 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Casablanca’ya yolculuğumuz başlıyor. Casablanca yerel saati ile 14:50’de Casablanca Havalimanı’na ulaşıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile rehberimiz eşliğinde Kazablanka şehir turuna başlıyoruz. Turumuza bir Fransız mimarının tasarımını yaptığı Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı ile başlıyoruz. Daha sonra, Fas’ın en büyük, dünyanın en büyük yedinci camisi olan ve en uzun minaresine sahip olan ve Endülüs kültüründen esintiler olan Hassan II Camii’yi göreceğiz. Gezimiz esnasındaki en güzel duraklarımızdan bir sonraki ise Kazablanka’nın kordonu olan Corniche semti olacak. Varışın ardından otele transferimizi gerçekleştiriyor ve dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğini Casablanca otelinde alıyoruz. Geceleme Casablanca otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL SUISSE CASABLANCA HOTEL 4* vb.

2.GÜN / CASABLANCA – RABAT

Otelimize yapacağımız kahvaltı sonrası Casablanca’daki otelimizden bir sonraki konaklama şehrimiz olan Rabat’a doğru yola çıkmak için ayrılıyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek olan araba yolculuğunun ardından Rabat’a varıyoruz. Bouregreg Nehri ve Atlantik Okyanusu kıyılarında konumlanan, kendine özgü Kolonyal mimarisi ile zengin bir tarihsel geçmişe sahip Rabat ‘ın palmiye ağaçları ile çevrili ve kimisi trafiğe kapalı, küçük dükkânlar, anıtlar ve heykellerle dolu caddelerinde gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında; Kraliyet Sarayı, 19. yüzyılın sonlarında bölgeye gelen Avrupalılar tarafından Fas Musevilerine yeni sosyal ve ekonomik imkânlar verilmesi amacıyla kurulan Yahudi Mahallesi Mellah, Hassan Kulesi ve ziyaret ediyoruz. Rabat’taki gezilerimizi tamamladıktan sonra dinlenmek üzere konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğini Rabat otelinde alıyoruz. Geceleme Rabat otelimizde.

OTELİMİZ : NJ RABAT HOTEL 4* vb.

3.GÜN / RABAT – FES – MEKNES

Erken saatlerde otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Fes’e yolculuğumuz başlıyor. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuğun ardından Endülüs’ün kutsal bilim merkezlerinden olan Fes’e varıyoruz. Burada binlerce yıllık geleneksel üretimin devam ettiği deri tabakhaneleri, Fez çarşı ve medinası, ardından Kraliyet Sarayı, Mellah Musevi Mahallesi, Endülüs semti,Karavin Camisi ve Medresesi, Neccarin Çeşmesi ve Attarin Medresesi keşfedeceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Meknes’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonunda Meknes’e varıyoruz. Varışın ardından Meknes şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turu sonunda dinlenmek için Meknes otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini Meknes otelimizde alıyoruz. Geceleme Meknes otelimizde.

OTELİMİZ : TRANSATLANTIC HOTEL MEKNES 4* vb.

4.GÜN / MEKNES – CHEFCHAOUEN – TETUAN

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Mavi Şehir CHEFCHAOUEN’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik yolculuğun ardından çölün ortasında deniz havası veren dar sokakları, yerin ve göğün mavi olduğu bu şehirde bol bol fotoğraf molası vererek gezimizi tamamlıyoruz. MAVİ ŞEHİR ziyaretimizi sonlandırdıktan sonra Tetuan’a doğru yola çıkıyoruz. 1,5 saatlik otobüs yolculuğunun ardından Tetuan’a varıyor ve konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini Tetuan otelinde alıyoruz. Geceleme Tetuan otelimizde.

OTELİMİZ : CHAMS HOTEL 4* vb

5.GÜN / TETUAN – TANCA – SEVILLA 15:55 / 17:40

Sabah erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Cebeli Tarık Boğazı’nın esintisinin hissedildiği, doğal güzelliğiyle büyüleyen, Afrika’nın en büyük mağarası olma özelliği taşıyan Herkül Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Fas’ın Avrupa’ya en yakın kenti Tanca’daki Herkül Mağarası Afrika’nın Avrupa’ya açılan bir penceresidir. Mağaranın çeşitli mitolojik hikayeleri bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Yunan mitolojisinin en ünlü kahramanlarından Herkül’ün, mağarada hapsedildiği sırada, çıkmak için duvara vurduğu ve orada bir delik açıldığı bu darbenin etkisiyle Afrika ve Avrupa kıtalarının meydana geldiği belirtilmektedir. Havalimanı öncesi Tanca şehir turumuzu gerçekleştiriyor. Ziyaretlerimizin ardından kısa bir yolculuk sonrasında Tanca Havalimanı’na ulaşıyoruz. 15:55 tarifeli seferi ile gerçekleştireceğimiz 45 dakikalık kısa uçuşun ardından Endülüs’ün en büyük ve en önemli şehri Sevilla’ya varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından havalimanında bizi bekleyen aracımızla Sevilla otelimize doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Geceleme Sevilla otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL YIT VIA SEVILLA MARIENA 3* vb

6.GÜN / SEVILLA

Bu sabah kahvaltı sonrası Sevilla’yı keşfetmek için otelimizden ayrılıyoruz. İspanya’nın neredeyse tüm şehirlerinde adına rastladığımız Plaza Espana yani İspanya Medyanı’ndan Sevilla turumuza başlıyoruz. Tüm şehirler arasındaki en ünlüsü ve en görkemlisi Sevilla’daki Plaza Espana’dır. Art-deco, Arap-Müslüman ve Rönesans Mimarisi’nden oluşan eklektik bir mimari üsluba sahip meydanın ön cephesinde, İspanya’nın neredeyse tüm tarihi yapılarını resmeden seramik işlemeler ve betimlemeler yer almaktadır. Sevilla’nın en önemli yeşil alanı Maria Luisa Parkı ve Sevilla Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Game of Thrones’un Dorne Krallığı sahnelerinin çekildiği eşsiz güzelliği ile kendine hayran bırakan Kastilla Kraliçesi’nin Krallık Sarayı Alcazar de Sevilla, Sevilla Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra şehrin en tarihi bölgesi Santa Cruz’un dar sokaklarında yürüyerek şehrin en eski dokularını deneyimlemiş olacağız.  Sevilla’daki gezilerimizi tamamladıktan sonra dinlenmek üzere Sevilla otelimize geçiyoruz. Geceleme Sevilla otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL YIT VIA SEVILLA MAIRENA HOTEL 3* vb.

7.GÜN / SEVILLA – CORDOBA – GRANADA

Sabah erken saatlerde alacağımız kahvaltının ardından Cordoba’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek olan yolculuğumuzu ardından Masal Şehir Cordoba’ya varıyoruz. Quadalquivir Nehri’nden yürüyerek tarihi Roma Köprüsü’nden geçip şehre giriyoruz. Dünyanın en eski camilerinden olan, 2000 yıllık Cordoba’nın en sembolik yapısı ve Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Endülüs’ün en büyük camisi Mezquita Camisi (Cordoba Camisi)’ni ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz bitiminde şehri keşfetmek için ara sokaklarında ilerleyerek Yahudi Mahallesi’ne geçiyoruz. Gezimizi sonlandırdıktan sonra Granada’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından Granada’ya varıyoruz. Varışımızın ardından otelimize yerleşiyor ve dinlenmek üzere serbest zaman. Geceleme Granada otelimizde.

OTELİMİZ : HOTEL DON JUAN GRANADA HOTEL 3* vb.

8.GÜN / GRANADA

Kahvaltının ardından otelimizden Granada şehir turunu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Görenleri güzelliği ile şaşırtan Granada, Müslümanların düşen en son kalesidir. Arap Çarşısı, Kristof Kolomb’un Amerika keşfini Isabel  Katolika’ya  anlattığı eşsiz güzellikteki heykeli, Granada Ulu Camii (Camii El-Kebir) bugün İspanya’nın kurucusu Kraliçe İsabel ve eşi Kral Fernando’nun mezarlarının da bulunduğu şehir katedrali panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Eski adı Gırnata olan bu muazzam şehrin; Arapça “kırmızı-kızıl” anlamına gelen El Hamra sıfatıyla tanımlanan ALHAMRA Sarayı’nı gezeceğiz. Yapımı esnasında kullanılan kil harcının kızıla çalan renginden ve güneşin batışı esnasında kızıl ışınların saray duvarlarına yansımasından dolayı bu ismi aldığı belirtilen bu ihtişamlı yapı, Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Albayzin Mahallesi’nin dar ve güzel sokaklarında akşam yürüyüşü yaparak şehrin en yüksek tepesinden, panoramik olarak gecenin ışıklarıyla süslenmiş Granada şehrinin atmosferini yaşayacağız. Turumuzu tamamladıktan sonra otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz FLAMENKO/ZAMBRA GÖSTERİSİ turuna katılabilir. Rehberimiz sizlere yardımcı olacaktır. Pakete dahil bir program değildir. (Flamenkosu ile en meşhur yerlerden olan Sacromonte’de, flamenkonun yerel versiyonu olan ZAMBRA GÖSTERİSİ küçük mağara evlerde gösterime sunulmaktadır.)

OTELİMİZ : HOTEL DON JUAN GRANADA HOTEL 3* vb.

9.GÜN / GRANADA – MALAGA – İSTANBUL 17:55 23:20

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında dönüş hazırlıklarına başlıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik kısa bir yolculuğun ardından Malaga’ya varıyoruz. Varışın ardından Malaga şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turunun ardından rehberimizin belirleyeceği serbest zaman aralığı sonrası İstanbul’a dönüş yolcuğumuza başlamak üzere Malaga Havalimanı’na geçiyoruz. Yerel saat ile Türk Hava Yolları 17:55 seferi ile İstanbul’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İstanbul’a varış saati yerel saat ile 23:20. Anılarla dolu gezimizin sonu…

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ :

 • TÜRK HAVAYOLLARI tarifeli seferi ile İstanbul – Casablanca, Malaga – İstanbul arasında yapılacak olan uçuşların ekonomi sınıfı uçak biletleri ve 20kg bagaj taşıma hakkı
 • Casablanca’da 1 gece, Rabat’ta 1, Meknes’de 1, Tetuen’de 1, Sevilla’da 2, Granada’da 2 gece olmak üzere Toplam: 8 gece oda & kahvaltı şeklinde 3* ve 4* otellerde konaklama
 • Tanca – Sevilla arası ara uçuş (20 kg bagaj hakkı)
 • Programda belirtilen tüm turlar, geziler ve transferler
 • Al Hambra Sarayı girişi
 • Cordoba Camii girişi
 • Maria Luisa Parkı girişi
 • Alcazar de Sevilla girişi
 • Malaga, Granada, Cordoba, Sevilla şehir turları
 • Tanca, Meknes, Fes, Rabat şehir turu
 • Herkül Mağarası ziyareti
 • Mavi Şehir CHEFCHAOUEN ziyareti
 • Programda belirtilen Fas şehirlerinde belirtilen 4 adet akşam yemeği
 • Ejder Turizm Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası ( COVID-19 KAPSAMLI )

FİYATA DAHİL OLMAYAN  SERVİSLER:

 • İspanya vize ücreti 170 usd
 • Programda açıkça belirtilmeyen yemekler. Dahil olan yemeklerde alınan içecekler.
 • Yurt dışı çıkış pulu (50 TL)
 • Kişisel harcamalar
 • Tüm YABANCI Bölgesel yerel servis Personelleri tipleri kişi başı tavsiye edilen min. Tutar 120 EUR ( yabancı yerel rehberler, şoförler, garsonlar ve diğer servis sağlayan çalışanlar için havalimanında toplanır ve sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir.)

 

Covid- 19 Kuralları

 

Bu tur programına katılacak olan misafirlerimizin son doz Covid – 19 aşısı üzerinden 14 gün geçirmiş olması ve aşı kartına sahip olması gerekmektedir. (Aşı kartı ücretsiz olarak HES uygulaması üzerinden oluşturabilmektedir.)

Yurt dışı turlar
  1

  Tur lokasyonu

  You don't have permission to register
  X