Üst
 

Hurghada Mısır Gezisi – 2571 TL

Kişi başı

08, 13 ve 21 Mart 2021 – Ekstra tur bulunmaktadır.

 •   8 MART 2021
 • 13 MART 2021
 • 18 MART 2021
1.GÜN / İSTANBUL – HURGHADA 23:05 / 00:40

Bu akşam saat 20:00’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile Mısır’ın Hurgada kentine yolculuğumuz başlıyor. Gece sularında 00:40’da havalimanına varışımızın ardından yerel rehberimiz tarafından karşılanıyoruz ve konaklayacağımız otelimize transferimiz yapılıyor. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: HOTELUX MARINA BEACH  4* vb.  

2.GÜN / HURGHADA

Sabah otelimizde kahvaltımızı alıyoruz ve serbest zamanımız olacak. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Hurghada panoramik şehir turu ve çöl safarisi turuna katılabilirler. (440 TL)

ÖĞLE YEMEKLİ TAM GÜN  :  PANORAMİK ŞEHİR TURU – 4×4 ÇÖL SAFARİ – BUGGY TURU – DEVE GEZİSİ 

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından şehri keşfetmeye çıkıyoruz. İlk durağımız Hurgada’nın en eski alanı olan ve pazarları ile meşhur El Dahar. El Dahar ziyaretimiz sonrasında Eski Kiliseyi (Orthodox Coptic Church) ziyaret ediyoruz. Devamında Hurghada’da çöl gezisi yapmak üzere  4×4 araçlarımıza binerek safari turumuza başlayacağız. Örümcek araba olarak da adlandırılan Buggy araçlara da binerek eğlenceli bir tur gerçekleştireceğiz. Deve gezisi de turumuza dahil olacak. Bir Bedevi köyünü turlayarak yılan koleksiyonu göreceğiz. Öğle Yemeği turumuz esnasında alınacaktır. Turumuzun bitiminde gün batımını izleyerek  otelimize geri döneceğiz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: HOTELUX MARINA BEACH  4* vb.  

3.GÜN / HURGHADA

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltımızın ardından serbest saatlerimiz olacak. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ÖĞLE YEMEKLİ – TAM GÜN  Luxor – Krallar Vadisi – Hatshepsut – Karnak Tapınağı – Memnon Heykelleri – Deir El Bahari Tapınağı turuna katılabilirler. (790 TL)

TAM GÜN ÖĞLE YEMEKLİ    LUXOR – KRALLAR VADİSİ – HATSHEPSUT – KARNAK TAPINAĞI – MEMNON HEYKELLERİ – DEIR EL BAHARI TAPINAĞI TURU 

Sabah çok erken saatlerde kahvaltımızı alarak otelden ayrılıyoruz. Kara yolculuğu ile Luxor kentine doğru 3-4 saat sürecek bir yolculuğa çıkacağız. Luxor’a varışımızda yerel Mısır Bilimci rehberimiz tarafından karşılanacağız ve turumuza başlayacağız. Eski Mısır uygarlığında çöl kayalarının içlerinin oyularak yapıldığı muhteşem mezarların ve firavunların öbür dünyadaki hayatları için hazinelerle doldurduğu Krallar Vadisi ilk ziyaret noktamız olacak. Ayrıca burada Kral Tutankamon’un mezarını da ziyaret edeceğiz.  Daha sonra Mısır’daki en çarpıcı anıtlardan biri olan Hatshepsut Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Burada tapınağın büyük avlularında dolaşırken ve karmaşık hiyeroglif süslemelere hayran kalırken, aynı zamanda tahtı kazanmak için erkek olarak poz veren Mısır’ın ünlü kadın hükümdarı Kraliçe Hatshepsut hakkındaki tarihi öğreneceğiz. ÖĞLE YEMEĞİMİZİ turumuz esnasında alacağız. Turumuzun devamında bugüne kadar yapılmış en büyük ibadet yeri olan Karnak Tapınağı. Eski adı “Ipet-isut”, “en kutsal yerler” anlamına gelir. Tapınak ya da daha doğrusu tapınak kompleksi, firavunlarca nesilden nesile 2000 yıldan fazla bir sürede inşa edilmiştir. Kompleks içinde adeta sütun ormanlarından oluşan ‘’Hipostil Salonu’’nu göreceğiz. Daha sonra Mısır’ın 18. Hanedanı III.Amenotep  (MÖ 1386-1353) temsil eden iki anıtsal heykel olan Menon heykellerini ziyaret edeceğiz. Bu heykeller modern Luxsor şehrinin batısında yer alırlar ve doğuya Nil Nehri’ne doğru bakarlar. Heykeller, oturan kralı, annesi, karısı, tanrı Hapy ve diğer sembolik gravürlerin tasvirleriyle süslenmiş bir tahtta tasvir etmektedir. 18 metre yükseklikte ve her biri 720 ton ağırlığında; her ikisi de tek kumtaşı bloklarından oyulmuştur. Bu gezimizin ardından aracımıza binerek tekrar Hurghada otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: HOTELUX MARINA BEACH  4* vb.  

4.GÜN / HURGHADA

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltımızın ardından serbest saatlerimiz olacak. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ÖĞLE YEMEKLİ – KIZIL DENİZ TEKNE TURUNA katılabilirler.  (420 TL)

ÖĞLE YEMEKLİ-  KIZIL DENİZ TEKNE TURU  

Bu turumuzda otelimizden yola çıkarak iskeleye ulaşıyoruz. Buradan tekne ile Kızıl Denize açılarak turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında kızıl denizde mercanlar , resifler ve kaplumbağaları göreceğimiz keyifli bir yüzme turu bizleri bekliyor olacak. Snorkel ile dalışların da yapılabildiği eğlenceli turumuzda Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Turumuzda Kızıl denizde farklı koyları gezerek güzel bir gün geçireceğiz. Gezimizin ardından tekrar iskeleye ulaştıktan sonra aracımızla otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: HOTELUX MARINA BEACH  4* vb.  

 

5.GÜN / HURGHADA – ÇIKIŞ HAVALİMANI

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından serbest saatlerimiz olacak. Öğleden sonra otelimizden çıkış işlemlerimizi yaparak akşam saatlerinde havalimanına gideceğiz.  Dileyen misafirlerimiz ekstra ücret karşılığında otelimizin müsaitliğine  göre oda çıkış saatlerini uzatabilirler. Uçuşumuz gece geç saatlerde olacak. İstanbul uçuşumuzu yapmak üzere işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz..

6.GÜN / HURGHADA-İSTANBUL 02:35 /06:25

PEGASUS havayolları tarifeli seferi ile Hurghada – İstanbul uçuşumuzu yapıyoruz. Hurgada havalimanından 02:35’de kalkan uçağımız sabah 06:25’de İstanbul Sabiha Gökçen havalimanına iniş yapacaktır. Anılarla dolu turumuz sona eriyor.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ :

 • İstanbul (Sabiha Gökçen) – Hurgada – İstanbul arasında PEGASUS Havayolları ile ekonomi sınıfı uçuş biletleri , vergileri ve bagaj taşıma hakkı.
 • 4 gece Hurghada’da , 4*  otelde bahçe manzaralı odada  kahvaltı ve akşam yemeği dahil  konaklama
 • Tur programında belirtilen havalimanı transferleri
 • 4 akşam yemeği
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası ( COVID-19 KAPSAMLI  )

FİYATA DAHİL OLMAYAN  SERVİSLER:

 • Kişisel Harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
 • Mısır Vizesi  ( 55 USD )  Yeşil Pasaporta vize gerekmez
 • Programda belirtilmeyen turlar, geziler ve yemekler
 • Alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Tüm yabancı bölgesel yerel servis bahşişleri ,  Yabancı garson, şoför, yerel rehber ve diğer yabancı personeller için sizler adına verilmek üzere  havalimanında kişi başı tavsiye edilen min. 50 USD toplanarak tur liderine teslim edilir. Bölgede çalışan personellere grup adına takdim edilir.
 • PCR testi, Bu gezimizde PCR testi gereklidir. Yolculuğa 72 saat kala PCR testi yaptırılmalıdır. İngilizce olarak düzenlenmiş negatif COVID-19 PCR testi sonucu ibraz edilmelidir.  (Testi pozitif çıkan misafirlerimiz tura katılamazlar. Tur katılım hakları yanmaz. Bir sonraki aynı geziye katılma imkanları olacaktır. )
 • Ekstra Turlar :
 1. ÖĞLE YEMEKLİ TAM GÜN  :  PANORAMİK ŞEHİR TURU – 4×4 ÇÖL SAFARİ – BUGGY TURU – DEVE GEZİSİ   440 TL
 2. TAM GÜN ÖĞLE YEMEKLİ    LUXOR – KRALLAR VADİSİ – HATSHEPSUT – KARNAK TAPINAĞI – MEMNON HEYKELLERİ – DEIR EL BAHARI TAPINAĞI TURU   790 TL
 3. ÖĞLE YEMEKLİ:  KIZIL DENİZ TEKNE TURU   420 TL

Tur Haritası

  1

  Tur lokasyonu

  You don't have permission to register
  X