Üst
 

Grand Güney Amerika 24.700 TL

Kişi başı

10/27 Kasım 2020

Tüm turlar dahil – Ekstra Tur yok.

1.GÜN/10 KASIM    İSTANBUL-PARIS- BOGOTA                  05:10 22:05
Sabah saat  03:00’de  İstanbul  HAVALİMANINDA   EJDER TURIZM kontuarında yetkilileri ile  buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra AIR FRANCE HAVA YOLLARI ile PARIS  üzerinden BOGOTA (KOLOMBIYA ) uçuşumuz başlıyor.

Paris Havalimanında uzun beklememiz olacak (Not Dışarı gezmek için çıkmak isterseniz shengen vizenizi FRANSA için hazır turun) Havalimanında beklemek için vize gerekmiyor.

BOGOTA’ya varışımızı takiben 22:05  yerel  rehberimiz tarafında karşılanıyoruz ve otelimize transferimiz yapılıyor. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ :  BOGOTA CENTRAL HOTEL 4*

 

2.GÜN/11 KASIM           BOGOTA  ŞEHİR TURU [KOLOMBIYA]

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 09:30 yerel rehberimiz bizi otelimizden alıyor, vakit kaybetmeden , şehir merkezine geçiyoruz, şehir turumuz  başlıyor,  turumuzda  ‘’ ALTIN MÜZESİ  ‘’  ki  Kolombiya  tarihini yakından anlayabileceğimiz  en düzenli  ve kapsamlı müzedir burası,  bu müzeyi ziyaret edeceğiz, ve  dünyaca  meşhur MONSARATI TEPESİ , ki  Bogota’nın en güzel manzarasını buradan görebilirsiniz, oraya Finükiler ile  çıkacağız. Tüm  ziyaretlerimiz  sonrası  turumuzun  sonunda  otelimize geçiyoruz.

Geceleme  otelimizde.  AKŞAM YEMEĞİ*

OTELİMİZ : GRAND  HOTEL 4*

3.GÜN/ 12 KASIM           BOGOTA – Zipaquirá    (Salt Cathedral)-TUZ KATEDRALİ

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben ,öğle saatlerinde eşyalarımız ile   çok özel bir  bölgeyi ziyaret için Bogota şehir merkezinden özel aracımızla  ayrılıyoruz. Turumuz esnasında ziyaret edeceğimiz    Tuz Kayalar yada Salt Cathedral , Zipaquirá  bölgesinde yer almaktadır.Doğa  harikası bir  yöre olan ve  Kolombiya iç  bölgelerinde yılda binlerce Turistin  ziyaret ettiği kutsal topraklar olarak çok saygı gören bir  bölgedir. Turumuz esnasında yerel rehberimizden bilgiler alıyoruz.  Turumuzun sonunda  havalimanına geçiyoruz.

BOGOTA- LIMA  (PERU ) UÇUŞU   20:10 23:20

PERU nun başkenti LİMA  varışımızı takiben özel aracımız ile otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde

CASA ANDINA STANDARD MIRAFLORES HOTEL 4*

4.GÜN/13 KASIM         LIMA[ PERU ]   ‘’ KRALLAR ŞEHRİ        ‘’                                                                   

Sabah kahvaltıyı takiben ,   a  şehir turumuzu  yapmak için otelden ayrılıyoruz; ..Burası LIMA..diğer ismi ile Kralların şehri..Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu ;eski caddelerinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan ,Plaza San Martin, HükümetKonağı, Santa Domingo Kilisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan , eski mezar odaları ´´ Catacomb´´.. Miraflores ve Aşıklar Parkı göreceğimiz yerlerden bazıları…ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Peru kültüründe önemli bir yeri olan MUSEO ORO DEL PERU (  Altın Müzesi ) ziyaretini yapacağız. İçerisinde tarihi koleksiyonları barındıran çok özel bir müze olan altın müzesini ziyaretini tamamladıktan  sonra , Miraflores bölgesine  dönüyoruz ve serbest saatlerimiz  başlıyor. Geceleme otelimizde.

5.GÜN/14 KASIM   LİMA- CUSCO                07:00  08:30 uçuş

Sabah erken saatlerde  otelimizden ayrılıyoruz,  LİMA havalimanına geçeceğiz , burada Peru Yerel hava yolları ile PERU ‘nun eski başkenti ve tarihi kadim mekanı CUSCO  ya uçuşumuzu yapacağız.[  Cusco ,deniz seviyesinden 3000 m yükseklikte olan bir yerleşim yeridir, yüksek irtifalı yerleşim yerlerinin bu geziden başladığı noktadır]

Varışımızı  takiben  otelimize  transfer  edileceğiz  ,  kısa bir  dinlenmenin ardından öğleden sonra Cusco şehir turumuz olacaktır..Eski Katedral meydanı, Cuzco Yerel Marketi görülecek yerler arasındadır. Turumuz  sonrası serbest  saatler  AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme  otelimizde.   CASA ANDINA KATHEDRAL HOTEL 3*

 

6.GÜN/15 KASIM   KUTSAL VADİ-PISAC -OLLANTAYTAMBO    

Kahvaltı sonrası Cusco’dan başlayarak Urubamba Nehri boyunca  ilerleyerek yapılan Kutsal Vadi turu için hareket. Pisak kasabasının görülmesi ve ardından mola veriyoruz. Inkalar tarafından uçurum kıyısına yapılmış inanılmaz büyüklükteki yapıları ile ünlü Ollantaytambo kasabasını ziyaret edeceğiz. Bugün tüm gün KUTSAL VADİ içerisinde olacağız. Köyler içinde geçiyoruz ve birçok mola vereceğiz. Geceleme OLLANTAYTAMBO ‘da yapılacaktır.

Akşam yemeği ve geceleme otelde.

OTELIMIZ : CASA OLLANTAYTAMBO  VALLEY 3*

 

 

7.GÜN/16 KASIM                   MACHU PICCHU turu

Sabah kahvaltısını takiben trenle tam günlük inka Medeniyetinin beşiği Öğle Yemekli Machu Picchu turumuz başlıyor. Yolculuğumuzun belli bir bölümü trenle kalan kısmı ise otobüsle gerçekleşecektir. İnanılmaz anıtların yakınına kadar giderek hayranlıkla, şaşkınlık arası bir gün geçireceksiniz. Ollantaytambo ( Kutsal Vadi ) tren istasyonundan trenimize bineceğiz.PERURAIL  firmasının Lüx trenleri ile  Aqua Calientes  (Machu Pichu ) istasyonuna  ulaşıyoruz, MACHHU PICHU  ziyaretimizi yapacağımız bölgedeyiz. Turumuzun tamamladıktan sonra AKŞAM saatlerinde  dönüşümüzde aynı  rota  üzerinden olacaktır. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Akşam saatlerinde Cuzco’ya dönüş ve geceleme otelimizde.

CASA ANDINA KATHEDRAL HOTEL CUSCO 3*

 

8.GÜN/17 KASIM   CUZCO-LIMA- SANTIAGO(ŞİLİ) UÇUŞ 12:50

Kahvaltının ardından  Öğleden sonraya kadar serbest saatlerimiz olacaktır.Daha sonra havalimanına geçiyoruz. 12:50 de LAN HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile LIMA ‘ya geçiyoruz. Lima Havalimanında uçak değiştireceğiz. SKY ŞİLİ Havayolları ile  17:35  de Lima ‘dan Santiago Chile uçuşumuzu yapacağız. Varış saatimiz 22:15 olacaktır. Santiago alanda karşılanma ve otelimize transferimiz yapılıyor. Geceleme Otelimizde.

OTELİMİZ : PANAMARICANA HOTEL 3*

 

 

9.GÜN/18 KASIM      SANTIAGO DE CHILIE               

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ,şehir turuna başlayacağız. Tur esnasında Parlemento Binası, PLAZA DE ARMAS , Katedral Meydanı,görülecek yerler arasındadır. Ve  TELEFERİK (FUNIKULER) ile  şehrin en Yüksek noktasına çıkıp güzel bir  manzara izleyeceğiz. Bu bölgeye Bella Vista  semti denilmektedir. Yine turumuz esnasında, Cenro Marcado , yerel eski pazarı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi  yerel bir restoranda alacağız , Tur bitimi otele dönüş serbest zaman.Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : PANAMARICANA HOTEL 3*

 

 

10.GÜN/19 KASIM          VALPARAISO  ve   VINA DEL MAR TURU

Sabah kahvaltı sonrasında güzel bir turumuz var., Nobel ödüllü şair Pablo Neruda’nın yaşadığı , sanatçılar,bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan ; Şili’nin okyanus kıyısında bulunan Pasifiğin İncisi olarak anılan butik şehri Valparaiso’ya düzenleyeceğimiz gezi başlıyorŞehir merkezine 2,5 saat mesafede olan , Vina del Mar  şehrini  görüyoruz .ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır.  Bu ziyaretimiz esnasında  zamanımız el verirse  Dünyaca ünlü ŞİLİ ŞARAPLARI  ve üzüm bağlarını ziyaret edeceğimiz bir molamız olacak,Turumuzun sonunda yeniden otelimize   dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : PANAMARICANA HOTEL 3*

 

11.GÜN /20 KASIM

SANTIAGO  ( ŞİLİ)   –BUENOS AİRES (ARJANTİN) UÇUŞU  07:30          

Sabah erken saatlerde, 09:55 de  Buenos Aires şehrine ulaşıyoruz. Havalimanında  çıkışında bizleri bekleyen özel otobüs ile  şehir merkezindeki otelimize  transferimiz yapılıyor.

Otele varışımızda  eğer odalarımız hazır ise , eşyalarımızı odalarımıza  bırakıyoruz, değilse,  eşyalarımızı Otel emanet odasına yerleştirip , ŞEHİR TURU  yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz.Yarım gün sürecek bu turumuz esnasında ,

La Boca Mahallesi, Palermo, Puerto Madero, Eva Peron’un kabri, Mayıs Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz  sonrası Otelimize  dönüyoruz ve Serbest saatlerimiz başlıyor.

Geceleme Otelimizde.

OTELİMİZ :  Dazzler Hotel 4*

 

12.GÜN/21 KASIM

BUENOS AİRES -COLONIA ( URUGUAY ) TURU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ,hiç kaybetmeden DENIZ YOLLARI FERIBOT terminaline geçeceğiz.

*BUENOS AIRES- COLONIA (URUGUAY )  12 :15/13 :30  Feribotu ile  URUGUAY’ın küçük ,sakin ama renkli kenti COLONİA ‘ya haraket ediyoruz. Varışı takiben COLONIA ŞEHİR TURU yapacağız, taş parke sokakları -Kolonial mimarisini göreceğiz, rehberimizden bilgiler alacağız. Bu şirin kentte  Öğle  Yemeği alacağız. Yemekten sonra ,kısa serbest saatlerimiz olacaktır.

Dönüş yolculuğu için yeniden feribot terminaline geçiyoruz.

COLONIA- BUENOS AIRES (ARJANTİN)    17 :00 /18 :15   Feribotu ile yeniden Arjantin’e dönüş yapacağız. Otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ :  Dazzler Hotel 4*

 

13.GÜN/22 KASIM    BUENOS AİRES

Kahvaltı sonrası  turlarımıza devam edeceğiz. Paketimize dahil çok güzel bir tur bizleri bekliyor. 3 saatlik Tigre Deltası turuna başlıyoruz. Bu tur Tigre semtine  kara yolu ile  gidiş , nehir ağzı (delta)  bölgesinde turistik tekne ile  nehir gezisini kapsamaktadır.. Turumuzun sonunda Buenos Aires ‘de serbest saatlerimiz olacaktır.

Geceleme otelimizde

OTELİMİZ :  Dazzler Hotel 4*

 

14.GÜN/23 KASIM

BUENOS AİRES-IGUASSU ŞELALELERİ                [uçak saati : 09:30   11:45]

Kahvaltı sonrasında havalimanına transfer. Ulaşacağımız  nokta, Iguassu Şelalesinin ARJANTİN tarafıdır. Iguassu Şelalesi Brezilya Arjantin doğal hududu durumundadır. Bu gün Öğle saatlerinde , havalimanına varışımızı  takiben, Brezilya  tarafına  sınır  geçiş işlemlerimizi  gerçekleştireceğiz. IGUASSU ŞELALESİ BREZİLYA  MİLLİ  PARKINA ulaştıktan sonra , bu muhteşem doğa harikası parkı ve şelaleyi YÜRÜYÜŞ yaparak gezmeye başlayacağız. Turumuzun sonunda  otelimize  geçiyoruz.

Otelimiz: GOLDEN TULIP INTERNATIONAL HOTEL 4*

 

15.GÜN /24 KASIM

IGUASSU –RIO DE JANEIRO                                                        11:30  13:20

Kahvaltı sonrası  havalimanına geçiyoruz  ve  Rio De Janeiro ‘ya  yolculuğumuz  başlıyor. Varışta alanda karşılanma  ve otelimize  geçiyoruz. Rio de Janeiro’nun güzel sokaklarını ve canlı plajlarını  görüyoruz. Geceleme otelimizde.

Otelimiz:WINDSOR COPPACABANA HOTEL 4*

rio de Janeiro , Guanabara Körfezi, Avrupalılarca 1 Ocak 1502 tarihinde keşfedildi. 1555 yılında, Fransızlar bu körfezdeki adaların birine 500 kişilik koloni kurdu. Portekizliler, 1565 yılında São Sebastião do Rio de Janeiro adıyla şehri kurdu. 2 yıl içerisinde, Fransız kolonisi yok edildi. 17. yy’de Minas Gerais’te altın bulununca, Rio de Janeiro limanlarının önemi arttı. 1763’te, Portekizlilerin koloni başkenti oldu. Bağımsızlık ilan edildikten sonra, şehir başkent olarak durmaya devam etti. 21 Nisan 1960 tarihine kadar başkent olarak kaldı. Bu tarihte, başkent Brasília oldu.

 

16.GÜN/25 KASIM

RIO DE JANEIRO

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, rehberimiz eşliğinde Rio De Janeiro turumuza başlıyoruz.  Turumuz esnasında Belediye Tiyatrosu, Güzel Sanatlar Müzesi, Metropolitan Katedrali’nin yanı sıra Rio’nun Botafogo, Flamengo, Ipanema, Leblon gibi çeşitli plajlarını da göreceğiz.  Mola  sonrası MARACANA  Stadyumunu ziyaret edeceğiz.

ÖĞLE YEMEĞİ nin  CHURCASCO  Restoranda alacağız ( BREZİLYA USULU IZAGAR ET ) yemek sonrası ,dünyaca ünlü Corcavado Tepesine hareket ediyoruz.Tren ile tepeye çıktığımızda Rio’nun sembolü dünyanın en büyük İsa heykeli ile karşılaşıyoruz ve şehrin muhteşem manzarasına tanıklık ediyoruz. Yine tren ile  aşağıya kadar iniyoruz. Turumuzun bitiminde  otelimize dönüyoruz.   Geceleme  Otelimizde

17.GÜN/26 KASIM RIO DE JANEIRO – PARIS   20:40

Otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası  odalarımızdan çıkış yapacağız. Eşyalarımız ile birlikte SON GÜNÜMÜZDE  ,Rio ‘da çevre gezilerimize  devam edeceğiz. Bugün   yine  dünyaca  ünlü  RIO ‘nun ŞEKER TEPESİ  yani    SUGAR LOAF u ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Teleferik ile Urca tepesine çıkıp kısa bir gezi yaptıktan sonra ikinci bir teleferik ile Sugar Loaf kayasının tepesine varıyoruz.  Sugar Loaf yani Şeker Tepesi  dev bir  Granit dağdır,  Portekizli askerler  bölgeye ilk geldiklerinde, denizin ortasındaki bu  Grantik kaya parçasını uzaktan şeker çuvalına benzetmişlerdir. Rengi koyu  kahverengi olduğu için , gerçekten böyle bir  anımsatma  yapmaktadır. Denizden yüksekliğin 420m. olduğu tepede şehrin güzel manzarasını deniz tarafından seyrediyoruz  , Daha sonra  HAVALİMANINA GEÇİYORUZ. Paris uçuş saatimiz 20:40. Geceleme uçakta.

18.GÜN/27 KASIM    PARIS -ISTANBUL             22:30  03:15+1

Paris havalimanına  öğle saatlerinde ulaşacağız. Paris havalimanında beklememiz olacak. (bu saat içerisnde vizesi olanlar Paris merkeze çıkış yapabilirler )  Uçuş saatimiz İstanbul için 22:30. Gece yarısını  geçe 03:15 ( 28 kasım) İstanbul yeni havalimanına ulaşıyoruz. Turumuzun sona ermesi.

 

 

ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI :  

TURUMUZ GÜZERGAHI ÜZERİNDE YÜKSEK RAKIMLI BÖLGELER MEVCUTTUR.

Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden Kalp Damar Problemi olanlar Nefes Darlığı Çekenler , Her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz  Programı  doğal  akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu  misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz  rahatsızlıkları  mevcut  yolcularımızın bu programa katılmaları tavsiye edilmez.

 

TC vatandaşarına VİZE yoktur !  PASAPORT GEÇERLİLİK Süreniz TUR BAŞLANGICINI esas alarak en az 8 Aylık süresi kalmış olmalıdır. Lütfen Pasaport Geçerlilik sürenizi kontrol ediniz. Az günü kalmış ise geziden önce uzatınız.

 

TURUMUZDA  SABAH KAHVALTILARI TÜM OTELLERİMİZDE  MEVCUTTUR.

ÖĞLE  VE AKŞAM YEMEKLERİ PLANLAMASI  PROGRAM İÇERİSİNDE YAZILDIĞI YERDE  DAHİLDİR.

TUR GÜZERGAHI VE TUR  AKIŞ SAATLERİNE UYGUN OLARAK ;  SİZLER İÇİN PLANLANLANMIŞ VE  ORGANİZE  EDİLİP PROGRAMA DAHİL EDİLMİŞTİR. Önemli uyarı : Sabah-Öğle  yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında  alınacak kahvaltılar ve Öğle yemekleri  paket halinde olabilir.

 

 

Gezi Ücretlerine Dahil Olan Servislerimiz

*İstanbul-BOGOTA / RIO DE JANEIRO -Istanbul arasında AIR FRANCE Hava Yolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.

*LAN ,TAM SKY VIVA Havayolları ile  ARA UÇUŞLAR :

* BOGOTA- LIMA  *   LIMA -CUSCO-LIMA *  LIMA -SANTIAGO * SANTIAGO-BUENOS AIRES

BUENOS AIRES- IGUAZU *  IGUASSU- RIO DE JANEIRO    uçuşlarda ekonomi sınıfı uçak biletleri

 

Bogota (2 gece ) Lima ( 2 Gece ) Cusco (2 Gece ) Kutsal Vadi (1 gece ) Santiago (3 Gece ) Buenos Aires (3 Gece ) Iguassu (1 Gece )  Rio de Janeiro (2 Gece ) – 16 GECE 18 GÜN

 

*KLİMALI araçlarla Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri

*TÜM şehir turları

*Lima şehir turu

*Tüm Otellerde Sabah  Kahvaltıları

*Programda Belirtilen Öğle Yemekleri  [ 6 ÖĞLE YEMEĞİ ]

*Programda Belirtilen Akşam Yemekleri  [ 3 AKŞAM YEMEĞİ  ]

*Macchu Pichu Lüks tren bileti /*Macchu Pichu ören yeri gezisi

*Santiago de Chile şehir turu

*TÜM ÖRENYERİ,MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ

* bölgeye hakim Türkçe Operasyon ve Rehberlik Hizmeti(İSTANBUL ÇIKIŞLI )

*3/4 ve  butik otellerde standart oda kahvaltı konaklama

*seyahat sigortası ( Türkiye ÇIKIŞLI Seyahat Başlangıcından Bitimine kadar geçerlidir)

 

 

Gezi Ücretlerine Dahil Olmayan Servislerimiz

Kişisel harcamalar

Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler*

Tüm YABANCI BÖLGESEL  yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler ,Tüm Otobüs şoförleri  Tur lideri, restoranlardaki garsonlar içindir.) 850 LIRA kişi başı alanda toplanılacaktır.

 

 

 

Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri  (+2 ve -2 gün) gibi gerekli hallerde; yerel AKIŞI  düzenleme hakkı ürün sağlayıcı acentaya  aittir.

 

 

 

[ SİGORTANIZ TUR BAŞLANGIÇ GÜNÜ DEVREYE GİRER, VARIŞTA SONA ERER / ZORUNLU SİGORTADIR ]

Türkiye haricinde bu tura başka ülkeden katılan misafirleri kapsamaz! O misafirlerimiz ilgili ülkelerden o ülkeye ait bir poliçe düzenletmek zorundadır

    1

    Tur lokasyonu

    You don't have permission to register
    X