Üst
 

GAP TURU TUNCELİ DAHİL

5950Lira

Kişi başı

Peşin ödemelerde Yüzde 10 indirim fırsatı

Ankara Hareketli
4 Gece 5 Gün
02 Ekim 2023 – 07 Kasım 2023 arası 4 tur
TUNCELİ – MUNZUR – OVACIK – GÖZELER – ELAZIG – PERTEK – MARDİN – MİDYAT – GELÜŞKE HANI – DEYRUL ZEFARAN – KASİMİYE MANASTIRI – GÖBEKLİTEPE – HARRAN – NEMRUT GÜN BATIMI – SIRA GECESİ 

Tur Programı

Hareket Noktaları
 • Kumrular – 20.30
 • Milli Kütüphane – 20.35
 • Armada – 20.40
 • Ankamall – 20.50

Akşam saat 20.30 siz saygıdeğer misafirlerimizle Kumrular sokakta buluşup hareket ediyoruz. Ara duraklardan misafirlerimizi aldıktan sonra rehberimizin bilgilendirmesiyle yolculuğumuza devam ediyoruz. Gece boyu vereceğimiz molalarımızın ardından sabahın ilk saatlerinde Tunceli de Munzur Çayı Üzerinde güne güzel bir kahvaltıyla başlayacağız

Kutu Deresinde Kara Haydar Abimizin yerinde güzel bir kahvaltı bizleri bekliyor olacak. Derenin sesi Dağların haşmetli görüntüsü ve muazzam manzara eşliğinde dere üzerine kurulmuş bu mekanda kahvaltımızı aldıktan sonra hep beraber Tunceli Cem Evine gideceğiz. Rehberimiz araç içerisinde bizi bilgilendirecektir ama bizi Cem evin de Dedemiz karşılayacaktır. Alevi Bektaşi Kültürünü dedemizden dinledikten sonra hep beraber Tunceli Belediye Başkanı Sayın Maçoğlu nu görmek için şansımızı deneyeceğiz. Eğer müsaitse kendisiyle görüşeceğiz değilse çarşıda serbest zaman sonrası aracımızda toplanıp Mavi Köprüye geçiyoruz

Mavi Köprünün hikayesi dillere destan olmuştur. Kavuşamayan çiftler yada gurbetteki sevdiğini bekleyen kızlar bu köprüye gelip adaklarını kilitlerle. Kavuştuklarında ise bu dilekleri kabul oldu diye kilitlerini Munzur un serin sularına bırakırlar. Dünyada bu şekilde diğer bir kilit köprüsü Paristedir. Ama biz şimdilik burayı tercih ediyoruz.

Sonrasında yol üzerinde birbirinden güzel manzaralar da dura dura Ovacık Gözelere geçiyoruz. burada öğle yemeğimizi ovacıkta serin sular eşliğinde Kavurma ile alacağız bu bölgenin eti oldukça kalitelidir. Yemek sonrası Oruç Baba makamı ziyareti, Çıra yakma, Sırlanma gibi ritüellerimizin ardından Gözeleri gezip ayrılıyoruz. Ovacık merkezde bulunan Ovacık markasının doğduğu o küçük dükkana gidiyoruz. Alışveriş sonrası Perteğe geçiyoruz.

Pertek te arabalı vapur ile Elazığ’a geçeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Otelimizdedir.

Sabah otelimizde yapacağımız erken kahvaltımızın ardından 2 saatlik bir yolculukla Diyarbakır’a geçiyoruz. Dyarbakırda 4 Ayaklı Minare, Hasanpaşa Hanı, Mardin Kapı, Ulucamii, Suriçi ve Surları gezip Diyarbakır Cigerini Yiyip, On Gözlü Köprüyü gördükten sonra 1.30 saatlik yolculugun ardından Deyrulzafaran Manastırına geçiyoruz. Manastırımızı rehberimizin eşliğinde gezip Kasimiye medresesine geçiyoruz Burada Artuklulardan günümüze kadar olan süreci dinleyip harika fotoların ardından Akşam yemeğimizi alıp Otelimize geçiyoruz. Konaklama Mardin Merkezdedir

Otelimizde alacağımız erken kahvaltımızın ardından Mardin’in gözbebeği dünyaca ünlü ilçesi Midyat’a geçiyoruz. Midyat ta siz misafirlerimizle Midyat Konuk Evini ziyaret ediyoruz. Midyat sokaklarında gezinti esnasında Telkari Alışverişimizi yapıp ardından Süryani Şarabı alıyoruz. Sonrasında Midyat tan ayrılıp Urfa’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yolumuz üzerinde öğle yemeğimizi aldıktan sonra Göbekli tepe’ye ulaşıyoruz. Tarihin sıfır noktası olarak bilinen bu yeri rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra Urfa’ya geçiyoruz. Merkezde bulunan Balıklı göl, Ayn Zeliha Gölü, Halil-ür Rahman Camii, Hz. İbrahim Makamı ziyaretlerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Mini bir dinlenceden sonra Hep beraber Sıra gecesine gidiyoruz. Gelmek istemeyen misafirlerimizi otelde dinlenceye bırakıyoruz. Konaklama Urfa merkezdedir.

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Harran’a geçiyoruz. Harran kültür evini ziyaret edip burada ki yaşam formunu görüp fotoğrafladıktan sonra Adıyaman’a olan yolculuğumuz başlıyor. Adıyaman da öğle yemeğimizin ardından minibüslerle önce Kahta’ya ardından da Nemrut Dağına çıkıyoruz. Komegene Krallarının o devasa heykellerini izleyip hep beraber günü batırdıktan sonra Minibüslerle tekrardan Adıyaman’a geliyoruz. Güzel bir akşam yemeği sonrası yolculuğumuza başlıyoruz. Pazar Sabahı siz saygıdeğer misafirlerimizle başka bir turumuz da görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • 3 Gece Otel Konaklaması
 • 3 Kahvaltı 2 Akşam Yemeği (Sıra Gecesi Olduğu İçin )
 • Ulaşım
 • Rehberlik
 • Seyahat Sigortası
 • Araç içi ikramlar
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • İlk Gün Kahvaltı
 • Öğle Yemekleri
 • Akşam Yemeğinin Yanında ki İçecekler
 • Sıra Gecesi
 • Nemrut Minibüs Transferi
 • Müze ve Ören Giriş Ücretleri
 • Kişisel Harcamalar

Fiyat Tablosu

TarihTek Kişilik Odaİki Kişilik Odada Kişi BaşıÜç Kişilik Odada Kişi Başı0-2 Yaş3-6 Yaş7-12 Yaş
02 Ekim 2023 – 07 Ekim 20238.490,00 6.590,00 6.590,00 Ücretsiz3.590,00 5.990,00 ₺
17 Ekim 2023 – 22 Ekim 20238.490,00 6.590,00 6.590,00 Ücretsiz3.590,00 5.990,00 ₺
31 Ekim 2023 – 05 Kasım 20238.490,00 6.590,00 6.590,00 Ücretsiz3.590,00 5.990,00 ₺
07 Kasım 2023 – 12 Kasım 20238.490,00 6.590,00 6.590,00 Ücretsiz3.590,00 5.990,00 ₺

Nakit ödeme fiyatı: yüzde on indirimlidir. 5950 TL

Genel Şartlar

 • İklim koşullarının veya zaman darlığından dolayı yapılamayacak faaliyetler yerine alternatifler sunulabilir.
 • Mücbir sebep oluştuğunda Tur programı değiştirilebilir. Yada İptal edilebilir.
 • Otel hizmetlerinden faydalanmak her misafirin Kişisel tasarrufudur; Tur programının içeriğini bağlamaz.
 • Özel günler, Milli ve Dini Bayramlar Döneminde Gerek sınır kapılarında Gerekse de turistik merkezlerde oluşacak kalabalıklardan ve buna bağlı oluşacak gecikmelerden Acente sorumlu tutulamaz.
 • Doğal, sosyal, kültürel, siyasal, yol ve hava koşullarından dolayı tur güzergâhında veya turda değişiklik yapabilir. Değişiklikler faaliyet öncesinde yapılabileceği gibi faaliyet esnasında da yapılabilir.
 • Tur programında değişiklik yapmak katılımcıların tek tek yetkisinde değildir. Bütün katılımcıların aynı fikirde olması ve hepsinin yazılı onayları ile mümkün olabilir. Oylama yapılıp yapılmayacağının kararını vermeye yetkili kişi Acente Yetkilisidir.

SEYAHAT SİGORTASI KRİTERLERİ

 • Zorunlu seyahat sigortası uygulaması yurt içi konaklamalı turlarda söz konusudur. Günübirlik turlarda veya yurt dışı turlarda sorumluluk misafirlere aittir. Seyahat sigortasının kapsamı tur tarihiyle sınırlıdır. Tur tarihinin bitiminde sigortanın kapsamı son bulur. Zorunlu seyahat sigortasının kapsamının katılımcı tarafından incelenmesi ve ilgili poliçenin içeriğine katılımcının uyması gerekir.
 • Yurt dışı turlarında özel sigorta yaptırmanızı tavsiye ederiz.
 • Tur programına dâhil yürüyüş, tırmanma, Ekstra aktiviteler ( Tekne Turu, Jeep Safari, Ekstrem sporlar) araç kullanımına bağlı olarak oluşacak tüm sonuçlardan misafirler sorumlu olacaklarını baştan kabul ederler.
  1

  Tur lokasyonu

  You don't have permission to register
  X