Üst
 

Dünyanın Çatısı NEPAL’e Yolculuk Annapurna Ana Kamp

Kişi başı

Nisan-Haziran aylarında 15 gün

Dünyanın Çatısı NEPAL’e Yolculuk

Annapurna Ana Kamp (4130 metre) Yürüyüşü

Kathmandu Vadisi & Pokhara

Nisan – Haziran (13 gece / 14 gün)

 

 / İstanbul havaalanı dış hatlar terminalinde saat 23.30’da THY kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra uçuş saatimizi beklemek üzere salona geçiyoruz. Uçuşumuz gece yarısı 01.55’de ve direkt olarak gerçekleşecektir. Geceleme uçakta yapılacaktır.

 / 1.gün : İstanbul – Kathmandu

THY uçuşu yerel saat ile 11.35’de Kathmandu’ya varış. Tribhuvan Havaalanına hoşgeldiniz. Dünyanın çatısında 1400 metredeyiz. Kathmandu saat dilimi Türkiye’den 2.45 saat/dk ileridir. Havaalanında gümrük ve vize işlemleri sonrasında sizleri bekleyen yerel rehberimiz ve aracımızla ilk durağımız olan Bagmati nehri kenarında Hinduların ölü yakma ayinlerini gerçekleştirdikleri Pashupatinath tapınağını ziyaret ediyoruz. Budistler için büyük önem taşıyan Boudnath Stupa Tapınağını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Thamel’de kalacağımız otelimize transfer oluyoruz. Dinlenme ve serbest zaman.  Geceleme otelde.

2.gün : Kathmandu – Pokhara

Sabah kahvaltı sonrasında aracımızla Kathmandu’dan karayolu ile Pokhara’ya geçiyoruz. Yaklaşık 250 km. lik yolu yol şartlarına göre 7-8 saatte alabileceğiz. Bu yol üzerinde Terrai ovası ve Trisiliu nehri yol boyunca bize eşlik edecek. Himalaya dağlarının arasından geçen yolun manzarasının mükemmelliği sizleri büyüleyecek.  Pokhara, Annapurnaların (Himalayalar) eteklerindeki Fewa Gölü’nün kenarına kurulmuş bir yerleşim merkezidir. Pokhara’da alışveriş için zamanınız olacaktır. İsteyenler ekstra olarak Ayurvedik masaj yaptırabilirler. Pokhara’da gece otelde konaklama yapacağız. Sabah kahvaltısı dahildir.

3.gün : Pokhara – Nayapul – Ghandruk  (4–5 saat yürüyüş)

Sabah kahvaltı sonrasında Annapurna yürüyüşü için yola çıkıyoruz Yaklaşık 1.5 saatlik karayolculuğu sonrasında Himalayaların muhteşem manzaraları eşliğinde yürüyüşe başlıyoruz. Breathani’den başlayan tırmanışımız 4-5 saatlik bir yürüyüş ile Ghandruk’da bitecektir. Geceleme burada yapılacaktır. (2012m.) Sabah, öğle ve akşam yemekleri dahildir.

4.gün : Ghandruk – Chhomrong  (5-6 saat yürüyüş)

Sabah erken kalkıyor ve 45 dakikalık yürüyüş sonrasında Himalayaların manzarasını müthiş bir şekilde görebileceğimiz Poom Hill tepesine çıkıyoruz. Kahvaltı sonrasında sabah yürüyüşü için yola koyuluyoruz. Bugün de 5-6 saatlik bir rota bizi bekliyor. Kimrungdanda’ya doğru tırmanıyoruz.  Müthiş Himalaya zirve manzaraları bizleri bekliyor yürüyüş esnasında, Güney Annapurna, Hiunchuli, Machhapuchhre ve Ganggapurna zirvelerini yakından göreceğiz. İlerledikçe bir çok zirve bize eşlik etmeye devam edecek. Kimrong Khola,  Chere Danda ve sonrasında konaklama yapacağımız Chhomrong’a varıyoruz. Geceleme pansiyonda yapılacaktır. (2340m.) Sabah, öğle ve akşam yemekleri dahildir.

5.gün : Chhomrong – Bamboo (5 saat yürüyüş)

Sabah erken kahvaltı sonrası zorlu bir tırmanış bizi bekliyor. Bugün büyüleyici manzaralar eşliğinde yükselmeye devam ediyoruz. Öğleden sonra Güney Annapurna manzaraları eşliğinde Bamboo’ya varıyoruz. Manzara harika, hareket edecek halimiz kalmadı. Bamboo’da guesthouse da konaklama yapacağız. (2310m.) Sabah, öğle ve akşam yemekleri dahildir.

6.gün : Bamboo – Deurali (6 saat yürüyüş)

Sabah erken saatlerde yola koyuluyoruz. Artık Annapurna Ana kampa ulaşmak için biraz daha zorlu bir  yürüyüş yapacağız. Bugün Ana Kamp’a iyice yaklaşmış olacağız. Hinku mağarasını göreceğiz, bir çok asma köprü ve şelale geçeceğiz. Geceleme Deurali’de yapılacaktır.(3230m.)Sabah, öğle ve akşam yemekleri dahildir.

7.Gün :  Deurali – Annapurna Ana Kamp – Machhapuchre Ana Kamp (6 saat yürüyüş)

Bugün heyecanlı bir gün bizleri bekliyor olacak. Batı Himalayaların yüksek zirvelerinden Machha puchre ve Annapurnaların görüntüsünü net bir şekilde karelerimize ekleme fırsatımız olacak. Tırmanmaya devam ediyoruz. Tırmandıkça Machhapuchre Ana kampı geride bırakarak Hiunchuli, Güney Annapurna, Annapurna I, Annapurna III, Gandharvachuli ve Gangapurna  zirveleri tam karşımızda belirecekler. Yaklaşık 1.5 saatlik yürüyüş sonrasında Annapurna Ana Kamp’a varacağız.(4130m.) Konaklama Machhapuchre Ana Kamp’ta pansiyonda yapılacaktır. (3700m.) Sabah, öğle ve akşam yemekleri dahildir.

8.Gün : Machhapuchre Ana Kamp – Bamboo (7 saat yürüyüş)

Sabah gün doğmadan yola koyuluyoruz. İniş yapmaya başlayacağız. Öğle yemeği molasını Himalaya’da veriyoruz. Keyifli bir yürüyüş parkuru bizleri bekliyor. Konaklama Bamboo’da pansiyonda yapılacaktır. (2335m.) Sabah, öğle ve akşam yemekleri dahildir.

9.Gün :  Bamboo – Jhinu Danda (6 saat yürüyüş)

Sabah erken yola koyuluyoruz. Uzun bir yürüyüş bizi bekliyor. Çıktığımız yerleri artık inerek ilerliyoruz. Jhinu yakınlarında bulunan termal sulara girmek için sabırsızlanıyoruz. Günün yorgunluğunu bu kaplıcada atıyoruz. Bugünkü konaklama yerimiz Jhinu. Konaklama pansiyonda yapılacaktır. (1760m.) Sabah, öğle ve akşam yemekleri dahildir

10.Gün :Jhinu Danda – Nayapul – Pokhara (3 saat yürüyüş)

Sabah kahvaltı sonrasında yönümüzü Pokhara’ya çeviriyoruz. Brethati’den (1300m.) çıkış işlemlerimizi yaptırdıktan sonra Pokhara’ya transfer oluyoruz. Bugün Annapurnalarda yürüyüş rotamız son bulmuş olacaktır. Dönüş yolunda Tibet göçmen köyüne uğruyoruz ve Tibet manastırı ziyareti yapacağız. Bu gece hem yorgunluğumuzu atıyor hem de göl kenarında keyifli bir  yemek yiyoruz. Geceleme Pokhara’da otelde yapılacaktır. Sabah kahvaltısı dahildir.

11.Gün : Pokhara

Serbest gün dinlenme ve alışveriş.. Göl kenarında bisiklet gezisi yapabilir veya Himalayalara karşı yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Geceleme Pokhara’da otelde yapılacaktır. Sabah kahvaltısı dahildir.

12.Gün : Pokhara – Kathmandu

Sabah kahvaltı sonrasında başkent karayolu ile Kathmandu’ya hareket ediyoruz. Thamel’de kalacağımız otelimize transfer oluyoruz, Serbest zaman ve alışveriş. Geceleme otelde yapılacaktır. Sabah kahvaltısı dahildir.

13.Gün : Kathmandu

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman, kalınacak Thamel bölgesinde gün boyu gezip sokaktaki insanların arasına ve günlük yaşamlarına tanıklık edebilirsiniz. Yürüme mesafesinde olan tapınakları gezebilir, otatntik dükkanlardan alışveriş yapabilirsiniz. Geceleme otelde. Sabah kahvaltısı dahildir.

 1. Gün : Kathmandu – İstanbul

Sabah kahvaltı sonrasında havaalanına transfer oluyoruz. Kathmandu – İstanbul uçuşu yerel saat ile 12.25’dir. Türkiye saati ile 18.20’de İstanbul havaalanında gezi son bulacaktır. (sabah kahvaltısı dahildir).

Fiyatlar

Kişi başı fiyat
1 – 2 kişi :  875$
3 – 8 kişi:   800$
Kathmandu – Pokhara – Kathmandu arasını otobüs isterseniz, özel şoför ve araç tercihi olursa kişi başı 100$ eklenecektir.
Tek kişi konaklama farkı: 210$ (bu seçenek Annapurna Ana Kamp rotasında geçerli değildir.)
Not: Gezimiz THY uçuş saatlerine göre hazırlanmıştır. Gezi ücretine uçak bileti fiyatları dahil değildir. MİL puanı olanlar THY’den biletlerini alabilirler.

Fiyatlara dahil olan hizmetler

 • Kathmandu – Pokhara – Kathmandu gidiş dönüş otobüs bileti (tercihe göre özel araç)
 • 3 gece Thamel Kathmandu’da 3*otelde delux konaklama
 • 3 gece Pokhara’da turistik sınıf otelde konaklama
 • 7 gece Annapurna yürüyüş rotasında guesthouse konaklaması
 • Tüm kahvaltılar
 • Yürüyüş rotasındaki tüm kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri
 • Annapurna yürüyüş rotası için alınması zorunlu izin belgesi ve koruma alanı izni ücretleri
 • Yürüyüş rotasında rehber, taşıyıcılar (porter) için ödenen ücretler
 • Yarım gün Kathmandu şehir gezisi
 • Tibet göçmen köyü gezisi
 • Programda belirtilen tüm özel ulaşım ve transfer ücretleri
 • Yerel rehberlik hizmeti
 • Gezi ve tur organizasyonu

Fiyatlara dahil olmayan hizmetler

 • İstanbul – Kathmandu – İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
 • Yurt dışı çıkış fonu (150 TL)
 • Nepal giriş vizesi 15 günlük (30$)
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Tüm yemeklerde alınacak alkolü alkolsüz içecekler
 • Bahşişler (taşıyıcılar, dağ rehberi vs). 2 kişi için kişi başı rehber için: 100$ / 3 + kişi için 75$

taşıyıcılar için 15$-20$

 • Turumuz İstanbul çıkışlı olduğundan İstanbul’a geliş ve gidiş yol masrafları
 • Özel sağlık ve seyahat sigortası

 NOTLAR

 • Tur programımıza 7 kişi ve altında katılım olması halinde İngilizce rehberlik hizmeti verilecektir.
 • Tur programımıza 7 üzerinde katılım olması halinde Annapurna rotasında sizlere Türkçe olarak Melih Eriş veya Ercan Aslan rehberlik yapacaktır.
 • Annapurna Ana Kamp yürüyüş rotasına katılacak olanlar, bu gezinin bir macera yürüyüşü olduğunu bilmelidir. Daha önce yürüyüş rotalarına katılmış olmaları önemlidir. Kondisyon bu gezide önemli bir unsurdur.
 • Dağ yürüyüşü ve tırmanışında gece konaklamalarında konfor aranmamalıdır. Yükseldikçe bazı akşamlar sular donabilmektedir.
 • Gündüz yürüyüş esnasında kalın giysilere ihtiyaç duyulmamaktadır. Akşamları soğuk olmaktadır.
 • Hava sıcaklıkları yüksekliğe bağlı olarak değişmektedir. Gündüzleri 22-25 derece olurken akşamları 5-8 derecelere düşebilmektedir. 3000 metreden sonra ise gece ısı (–) derecelere düşebilmektedir. Annapurna Ana Kamp’ta sıcaklık gece – 20 dereceye kadar düşebilmektedir.
 • Gezimizin yükseklikleri 900-4130 metre arasında değişecektir.
 • Konakladığımız bazı guesthouse(pansiyonlar) da sıcak su olmayabilir ya da ücretli sıcak sulu banyo yapabilirsiniz.
 • Yolculuk esnasında içme suyu sıkıntısı yaşanmamaktadır. Ayrıca her türlü içecek ve yiyecek bu rotada bulunmaktadır.
 • Yüksek tansiyon, kalp rahatsızlıkları, astım hastalığı ve nefes ile ilgili sorunları olanlar bu geziye katılamazlar.
 • Bu geziye katılanlar kendi istekleri ile böyle bir macera gezisine katıldıklarını unutmamalıdır.
 • 1200 metreden sonra araçla ulaşım yoktur, herhangi bir sağlık sorununda ise helikopter ile ulaşım sağlanmaktadır. Bunun ücreti de oldukça yüksektir.
 • Annapurna Ana Kamp Yürüyüş ücretinin %40’ı kayıt anında alınacaktır. Diğer ödemelerinin tamamının gezi başlamadan size belirtilecek tarihte tamamlanmış olması gerekmektedir.
 • Programımızın son şeklidir (içerik zamanlarında beklenmedik şartlar ve hava durumuna göre değişiklikler olabilir).
 • Programda belirtilmeyen müze girişleri, uçuş saatleri ve günlerinde değişiklikler olabilmektedir. Bu değişiklikler programımızı aksatmamaktadır.
  1

  Tur lokasyonu

  You don't have permission to register
  X