Son eklenenler

    Aradığınız dosya bulunamadı

Üst
 

BÜYÜK MEKSİKA TURU-23 KASIM 2019-12GÜN 1999 €

0Lira

Kişi başı

Amerika Kıtası’nın 5. ve Dünya’nın 11. büyük ülkesi olan Meksika,otuz bir eyalet ve bir federal bölgeden oluşuyor.

1.Gün: 23 KASIM ISTANBUL–Paris-MEXICO CITY05:00 16:20

İSTANBUL 3. Havalimanı Dış Hatlar Terminali Ejder Turizm standında saat 03:00’de buluşma. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında AIR FRANCE Havayolları ilesaat 05:00’deParis’e hareket. 06:50de varışı takiben kısa bir beklemenin ardından saat 11:00’daMexico City uçuşumuz başlıyor.Saat16:20’deMexicoCity’e varışımızın ardından Havalimanında karşılanma ve otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ :IBIS ALAMEDA 3* CENTRO vb.

 

2.Gün: 24 KASIM MEXICO CITY 

Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben ŞEHİR TURUMUZUN BAŞLAMASI..
Mexico (İspanyolca: Ciudad de México, ) Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu :Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı..Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Şehir merkezine dönüyoruz. Geceleme otelimizde

 

3.Gün: 25 KASIM   MEXICO CITY –Teotihuacan – PUEBLA

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyor ve turumuza  başlıyoruz.Meksiko City’den bir saat mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket ediyoruz. Buradavolkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret edeceğiz.UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Teotihuacan antik şehrini geziyoruz. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamandaKolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkezidir.Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithafedilenQuetzalcoatl Tapınağı; Kelebekler Sarayı’nı görebilirsiniz. Tur bitiminde Puebla ‘ya geçiyoruz.Öğle yemeğimizi  yerel restoranda alıyoruz . Geceleme  Otelimizde

HOTEL PLAZA PEUBLA 3* BUTIK

 

4.Gün: 26 KASIMPUEBLA – OAXACA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  Meksika’nın güneyindeki verimli bir vadide yer alan Oaxaca’yahareket.Öğleden sonra, UNESCO tarafından DünyaMirası Listesine alınan ve Meksika’nın en ilgi çekici şehirlerinden biri olan Oaxaca’nın tarihi merkezinigörmeye gidiyoruz. Yerel halkın önemli bir kısmı Mikstek ve Zapotek orijinli olduğu için şehirde yerlilerin etkisidaha fazla hissedilmektedir ve 1521’de İspanyollar tarafından ele geçirilen şehirde Santo Domingo Kilisesi vemanastırıyla Meksika’daki barok sanatının en güzel örneklerini barındırmakta.Şehre  varışımızı  takiben , şehrin 40 km dışındaki MİTLA  antik kentini ziyaret için yolumuza devam ediyoruz. Antik  duvar boyaları ve kırmızı  renkli eski saray binası ile dikkat çeken, çok ilginç bir  tarihi şehir olan Mitlaziyaretmiz  sonrası  kent merkezine geri  dönüyoruz. Gecelemeotelimizde olacak.

OTELIMIZ :Hacienda La Noria Butik Otel vb.

5.Gün: 27 KASIM OAXACA-  TUXLA

Kahvaltının ardından,  yolumuza devam ediyoruz.  Virajlı dağ yollarından ilerliyoruz. Bugun turumuzun en uzun araç ile  seyahat  günümüz olacak, mesafe her ne kadar uzun olmasada , yollar virajlı oldugu için, ve alternatif  başka yol olmadığı için, ulaşımda  hayli yavaş ilerliyoruz, dağ manzaraları ve köylerin içinden geçerek ilerliyoruz. Yola molalar  vereceğiz.

Tuxla şehir merkezine yaklaştıktan sonra ,  şehir merkezine geçiyoruz,  kent meydanı ve katedral meydanı göreceğimiz yerler arasında,  geceleme  için otelimize  ulaşıyoruz.

geceleme  OtelimizdeTuxla ‘da.

HOTEL GARDEN INN TUXLA 4*

6.Gün: 28 KASIM     SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS-PALENQUE

Sabah  erken saatlerde   kahvaltımızı  otelimizde yaptıktan sonra  07:30 da yola çıkıyoruz,  İlk  durağımız , San CristobalCasas ,Jovel Vadisi’nde 2100 metrede bulunan San Cristobalde lasCasas’a doğru yola devam ediyoruz.1528’de erken sömürge döneminde kurulan ve Chiapas eyaletinin eski başkenti San Cristobal tek katlı evleri,parke taşlı sokakları, kiliseleri, kemeraltılarıyla kolonyal mimarinin en güzel örneklerindendir. Şirin şehir, isminiyerli haklarını ilk savunan “Indios” ların babası piskopos Bartolome de la Casas’a borçlu.Bu  küçük şehir  kent meydanını ziyaret ediyoruz.  CenroHistorico;

Daha sonra, dağ köylerinin  içinden geçerek yolculuğumuza devam ediyoruz, bugunPalenque ‘de konaklayacağız.

UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınmış harikulade bir Maya antik kenti olanPalenque gezimiz için hareket diyoruz. Nahuatl yerli dilinde Quetzal Dağı olarak bilinen Tumbala Dağları’nıneteklerindeki ve tropikal ormanlar arasından fışkıran Palenque harabeleri şüphesiz dünyanın en etkileyici örenyerlerinden biri ve aynı zamanda Meksika’da ve Orta Amerika’da Maya klasik döneminin en zarif mimari,heykeltraşlık ve kabartma örneklerini oluşturmakta. Palenque, VII. yüzyılda 68 sene hüküm süren kentdevletininen büyük hükümdarı Pacal döneminde altın çağını yaşamış. Çok sayıdakiyapının arasında BüyükSaray, Kral Pakal’ın mezarının çıkarıldığı Yazıtlı Tapınak-Piramit, Güneş Tapınağı en görkemli olanlardır.Akşam Yemeği  otelimizde.

OTELIMIZ :PalenqueBoutiuqe  Hotel

 

7.Gün: 29 KASIM PALEQUE –CAMPECHE-  UXMAL – MERİDA

Bu sabah  Kuzey Eyaletine  doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. İlk  durağımızCampeche ,orada gezimize yürüyerek UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan müstahkem şehrin eskimahallelerinin keşfiyle başlıyoruz. Campeche, sömürge döneminde, XIX. yüzyılın ortasına kadar Yucatanyarımadasının en önemli limanıydı. Daha sonra, Campeche’nin kuzeyindeki ve tepe anlamına gelen Puucbölgesinde yer alan ve V-VI. yüzyıllar arasında kurulan Uxmal antik kentine doğru hareket edeceğiz. UNESCOtarafından Dünya Mirası listesine alınan Merida’ya doğru yola devam ediyoruz. Yucatan eyaletinin başkentinin gezisi sırasında PlazaMayor meydanının etrafındaki sömürge dönemine ait yapıları görebilirsiniz: Kıta-Amerika topraklarında eskibir piramidin taşları kullanarak inşa edilen ilk katedral San Idelfonso, Casa de Montejo’nun cephesinin müthiştaş işçiliği, magrip tarzı çan kulesi ile Rahibeler Kilisesi, San Cristobal Kilisesi gibi… Gezimizin ardından ÖĞLE  YEMEĞİMİZİ –  Uxmal antik kenti çıkışında yer alan yerel bir Meksika restoranında alacağız.

Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ :MisionMerida Butik Otel vb.

8.Gün: 30 KASIM MERİDA – CHICHEN ITZA – TULUM

Kahvaltının ardından erken saatlerde, UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan ChichenItza antik kentini keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. ChichenItza keşfinin ardından , bir başka MAYA antik şehri olan lakin deniz kıyısında kurulu TULUM ‘a yöneliyoruz.  TULUM  ziyaretimizi yaptıktan sonra , bölgede konaklayacağız.

Akşam yemeği otelimizde.

OTELIMIZ :AXKAN ARTE HOTEL TULUM 3*+

9.Gün:1 ARALIK CANCUN

Bu sabah kahvaltıdan sonra ;CANCUN ‘a ilerliyoruz. 2,5 saat sonrası  Cancun şehir merkezine varıyoruz. Otelimize  girişyapıyoruz.Tam gün serbest saatler. Geceleme otelimizde                                                      OTELİMİZ :crystal urban HOTEL 4*

10.Gün: 2 ARALIK CANCUN           

Tam gün serbest saatler. [  ARZU EDERSENİZ REHBERİMİZ  SİZLERİ TAM GÜN KATAMARAN ile deniz turuna götürecektir ] Geceleme otelimizde                                                     

11.Gün: 3 ARALIK  CANCUN / PARIS  19:35

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası kısa serbest saatlerimiz olacak.Öğleden sonra Havalimanına transferAIR FRANCE Havayollarıile  PARISyolculuğumuza  başlıyoruz. 19:35 -geceleme uçakta.

12.Gün  : 4 ARALIK  PARİS-ISTANBUL          22:30   03:00 +1

Paris havalimanına  varışımızı takiben;   havalimanında bekleme ;  kalkış  saatimiz 22:50, varış saatimiz 03:00+1(5 ARALIK  03:00)

 

Gezi Ücretlerine Dahil Olan Servislerimiz

*İstanbul-Mexico City/ CANCUN -Istanbul arasında AIR FRANCEile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.

*Programda belirtilen geziler, şehir turları, transferler ve ören yeri giriş ücretleri.

*  3/4* ve butik otellerde Standart Odalarda oda-kahvaltı bazında konaklamalar

*Programda belirtilmiş 2 Öğle Yemeği

*Programda belirtilmiş 1Akşam Yemeği

*Ejder Turizm Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Seyahat Sağlık Sigortası

 

Gezi Ücretlerine Dahil Olmayan Servislerimiz

*Kişisel harcamalar/*Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

*Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri

*Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler

*Tüm yerel servis tipleri ( Tüm yerel rehberler , Tüm Otobüs şoförleri , Türk Tur lideri , restoranlardaki garsonlar içindir.) 80 € kişi başı Havalimanında toplanılacaktır.

 

*Meksika Vizesi :  Normal Pasaport sahipleri Online Şirketimizce  Ücretsiz  vize  temin edilir.

(ABD Vizesi olanalar- Eski pasaportta olsa bile Meksika ya bu işleme gerek duymaksızın giriş yapabilirler.

Yeşil Pasaport Sahipleri ise Bir randevu alarak ,36 USD karşılığı Meksika Büyükelçiliğinden (Ankara veya İstanbul Konsolosluğundan ) almaları gerekecektir. Lütfen Şirketimize ilgili başvuru için danışınız.(İşlem 1 gün sürmektedir- Expres olarak Vize verilmektedir, Şahsi başvuru yapılmaktadır )

ULAŞIM

Transport 1 : RQMYWC – Names to be entered

PassengersLast nameOriginDestinationDeparture dateDeparture timeArrival timeFlight numberCIStatus
260Istanbul, Ataturk (IST) – TURKEYParis, Charles de Gaulle (CDG) – France23/11/201905:0506:50AF1391LOK
Paris, Charles de Gaulle (CDG) – FranceMexico, Juarez International (MEX) – MEXICO23/11/201911:3516:55AF178TOK
Cancun (CUN) – MEXICOParis, Charles de Gaulle (CDG) – France03/12/201919:3511:10+1AF651VOK
Paris, Charles de Gaulle (CDG) – FranceIstanbul, Ataturk (IST) – TURKEY04/12/201922:3504:05+1AF1390LOK

 

 

  • Hareket zamanı
    05:00
  • Dönüş zamanı
    22:50
1

Tur lokasyonu

You don't have permission to register
X