Üst
 

Büyük Meksika Küba 18 Eyl/01 Ekim 2020 13,800 TL

Kişi başı

Büyük Meksika Küba turu Herşey dahil

1.Gün:18EYLÜL ISTANBUL –Paris-MEXICO CITY 05:00 16:20

İSTANBUL 3. Havalimanı Dış Hatlar Terminali Ejder Turizm standında saat 03:00’de buluşma. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında AIR FRANCE Havayolları  ile saat 05:00’de Paris’e hareket. 06:50de varışı takiben kısa bir beklemenin ardından saat 11:00’da Mexico City uçuşumuz başlıyor. Saat 16:20’de Mexico City’e varışımızın ardından Havalimanında karşılanma ve otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

OTELIMIZ : IBIS ALAMEDA 3* CENTRO  vb.

2.Gün:19EYLÜL MEXICO CITY ŞEHİR TURU ‘’ FRIDA KAHLO Müze ‘’

Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben ŞEHİR TURUMUZUN BAŞLAMASI..

Mexico (İspanyolca: Ciudad de México, ) Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu : Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı..Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Daha sonra FRIDA KAHLO MUSEUM  ,  Mavi ev olarak bilinen meşşur  FRIDA’nın evi , ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra Şehir merkezine dönüyoruz. Geceleme otelimizde

3.Gün:20EYLÜL MEXICO CITY – Teotihuacan – PUEBLA

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyor ve turumuza  başlıyoruz.Meksiko City’den bir saat mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket ediyoruz. Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret edeceğiz.UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Teotihuacan antik şehrini geziyoruz. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamandaKolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkezidir.Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithafedilen Quetzalcoatl Tapınağı; Kelebekler Sarayı’nı görebilirsiniz. Tur bitiminde Puebla ‘ya geçiyoruz.Öğle yemeğimizi  yerel restoranda alıyoruz . Geceleme  Otelimizde

HOTEL PLAZA PEUBLA 3* BUTIK

4.Gün:21EYLÜL PUEBLA – OAXACA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  Meksika’nın güneyindeki verimli bir vadide yer alan Oaxaca’ya hareket.Öğleden sonra, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan ve Meksika’nın en ilgi çekici şehirlerinden biri olan Oaxaca’nın tarihi merkezini görmeye gidiyoruz. Yerel halkın önemli bir kısmı Mikstek ve Zapotek orijinli olduğu için şehirde yerlilerin etkisi daha fazla hissedilmektedir ve 1521’de İspanyollar tarafından ele geçirilen şehirde Santo Domingo Kilisesi vemanastırıyla Meksika’daki barok sanatının en güzel örneklerini barındırmakta.Şehre  varışımızı  takiben , şehrin 40 km dışındaki MİTLA  antik kentini ziyaret için yolumuza devam ediyoruz. Antik  duvar boyaları ve kırmızı  renkli eski saray binası ile dikkat çeken, çok ilginç bir  tarihi şehir olan Mitla  ziyaretmiz  sonrası  kent merkezine geri  dönüyoruz. Geceleme otelimizde olacak.

OTELIMIZ : Hacienda La Noria Butik Otel vb.

5.Gün:22EYLÜL OAXACA- TUXLA- SAN CRISTOBAL LAS CASAS

Kahvaltının ardından,  yolumuza devam ediyoruz.  Virajlı dağ yollarından ilerliyoruz. Bugun turumuzun en uzun araç ile  seyahat  günümüz olacak, mesafe her ne kadar uzun olmasa da , yollar virajlı oldugu için, ve alternatif  başka yol olmadığı için, ulaşımda  hayli yavaş ilerliyoruz, dağ manzaraları ve köylerin içinden geçerek ilerliyoruz. Yola molalar  vereceğiz.  Jovel Vadisi’nde 2100 metrede bulunan San Cristobal de las Casas’a doğru yola devam ediyoruz.1528’de erken sömürge döneminde kurulan ve Chiapas eyaletinin eski başkenti San Cristobal tek katlı evleri, parke taşlı sokakları, kiliseleri, kemer altılarıyla kolonyal mimarinin en güzel örneklerindendir. Şirin şehir, ismini yerli haklarını ilk savunan “Indios” ların babası piskopos Bartolome de la Casas’a borçlu. Bu  küçük şehir  kent meydanını ziyaret ediyoruz.  Cenro Historico yürüyüş yapacağız. Geceleme ve AKŞAM YEMEĞİ  otelimizde.

OTELİMİZ : LAS CASAS HOTEL 3* Butik

6.Gün:23EYLÜL PALENQUE-Archaeological Zone Balamku MAYA kenti

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı otelimizde yaptıktan sonra 07:30 da yola çıkıyoruz, İlk durağımız

UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınmış harikulade bir Maya antik kenti olan Palenque gezimiz için hareket diyoruz. Nahuatl yerli dilinde Quetzal Dağı olarak bilinen Tumbala Dağları’nın eteklerindeki ve tropikal ormanlar arasından fışkıran Palenque harabeleri şüphesiz dünyanın en etkileyici ören yerlerinden biri ve aynı zamanda Meksika’da ve Orta Amerika’da Maya klasik döneminin en zarif mimari, heykeltraşlık ve kabartma örneklerini oluşturmakta. Palenque, VII. yüzyılda 68 sene hüküm süren kent devletinin en büyük hükümdarı Pacal döneminde altın çağını yaşamış. Çok sayıdaki yapının arasında Büyük Saray, Kral Pakal’ın mezarının çıkarıldığı Yazıtlı Tapınak-Piramit, Güneş Tapınağı en görkemli olanlardır. Palanque  ziyaretimiz sonrası turumuza devam edeceğiz.İstikametimiz

Archaeological Zone Balamku Maya antik kenti olacaktır. Mayaların yine gür ormanlık alanlar arasında kurduğu tarihi kenti ve tapınağını ziyaret edeceğiz. Turumuzun sonunda  bu bölgede otelimize geçiyoruz. ÖĞLE  YEMEĞİ turumuz  esnasında  güzergahımızda  alınacaktır. Geceleme Otelimizde.

OTELIMIZ : Garra de Jaguar Calakmul

7.Gün 24 EYLÜL Laguna Bacalar -TULUM

Sabah  erken saatlerde   kahvaltımızı  otelimizde yaptıktan sonra  07:30 da yola çıkıyoruz,  tarih ev doğa dola bir rota bizi bekliyor.   , istikametimiz Bacalar Lagün bölgesi , Göller bölgesi  yolunu

Takip edeceğiz. Yolda fotoğraf molası veriyoruz.

ÖĞLE YEMEĞİ  molasını güzergahımız üzerinde vereceğiz..Bir başka MAYA antik şehri olan lakin deniz kıyısında kurulu TULUM ‘a yöneliyoruz.  TULUM  ziyaretimizi yaptıktan sonra ,

TULUM bölgesinde otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : TULUM CASA HOTEL 3*

8.Gün: 25EYLÜL Chichen Itza – CANCUN

     Kahvaltının ardından erken saatlerde, UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentini keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Chichen Itza keşfinin ardından , ÖĞLE  YEMEĞİ  yerel restoranda alınacaktır.  CANCUN şehrine doğru yolumuza devam edeceğiz. Geceleme Otelimizde.

OTELIMIZ : crystal cancun 4*

9.Gün:26EYLÜL CANCUN- HAVANA 11:30 13:00

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ,rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden hareket ederek Havalimanına transfer olacağız. Meksika  havayolları ile Havana’ya uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.

Hiç vakit kaybetmeden ŞEHİR  TURU  yapacağız.[  ÖĞLE  YEMEKLİ TUR]

HAVANA ‘nın etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana’dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi’nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı’na doğru ilerliyoruz… Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğryarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz… La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway’i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak… UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…geceleme evde.

10.GÜN27EYLÜL PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU

Kahvaltı sonrası , öğle yemekli-tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turumzu yapacağız.

.Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio’daki Puro Fabrikası’na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant’ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria’da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana’ya geri dönüyoruz.

11.GÜN 28EYLÜL cıen fuegos-trınıdad

Sabah casalarda alacağımız kahvaltı sonrası  turumuza devam edeceğiz. İstikametimiz

CIEN FUEGOS kenti olacaktır. Şehre varışımızı takiben, ziyaretlerimiz olacak.

Bugün ilk olarak  UNESCO  dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS  kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade, Tom Terry Tiyatrosu. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda  alınacak. Cienfuegos, Küba’da yer alan aynı zamanda da Cienfuegos ili’nin başkenti olan şehirdir. Şehrin nüfusu 26 Kasım 2009 tarihinde toplam nüfusu 164,924’tür,turumuzun  sonunda  TRINIDAD ‘a doğru yola devam ediyoruz ,geceleme  TRINIDAD ’da  CASA PARTICULAR da olacaktır.

12.GÜN 29EYLÜL TRINIDAD

Bu sabah kahvaltı sonrası gezimize devam edeceğiz. Trinidad şehir turumuzu yapacağız.

Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuzda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Barda müzik ziyafeti molamız olacak

Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayor,ROM müzesi ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız ,turumuzun sonunda, arzu eden misafirlerimiz Sahil kıyısına gitmek isterlerse  rehberimiz eşliğinde ekonomik ulaşım seçeneklerinden faydalarak Trinidad Plajlarına giderek yüzme keyfi yapabilirler.  Geceleme Trinidad’da olacaktır.

13.GÜN 30EYLÜL SANTA CLARA -HAVANA- 22:40(Uçuş saati)-Paris

Sabah Kahvaltı  sonrası  saat 07:30 da  Santa Clara ‘ya Yolculuğumuz  başlıyor., merkezi Küba’nın başkenti hareket..  Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi  ziyaretimizi yapacağız.. Burası , her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa clara merkezde yer alan eski tren rayları ve  zırhlı tren anıtını  ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz  sonrası yerel bir restoranda alınacaktır. Turumuzun  sonunda  HAVANA HAVALIMANINA  doğru devam edeceğiz.

Bugün Küba’dan ayrılıyoruz.

Havalimanına varışımıza  takiben AIR FRANCE HAVA YOLLARI tarifeli seferi için işlemlerimizi tamamlıyoruz. 22:40  Uçuşu ile PARIS üzerinden dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme uçakta.

14.GÜN :1 ekimEYLÜL PARİS-ISTANBUL 22:30 04:00 +1

Paris havalimanına  varışımızı takiben;   havalimanında bekleme ;  kalkış  saatimiz 22:50, varış saatimiz 03:00+1( 2 ekim -03:00 )

Fiyata Dahil Hizmetler   :

 • AIR FRANCE  ile ISTANBUL-PARIS -HAVANA -PARIS-ISTANBUL  uçak bileti ve havalimanı vergileri

 [  UÇUŞ SAATLERİ  AYLIK OLAREAK GÜNCELLENEBİLİR! BİLET KESİLMEDEN  SAATLERİ TEYİD EDİNİZ]

 • Programda belirtilen tüm urlar Tüm Transferler.
 •  7Gece  Havana EVLERDE KONAKLAMA
 • HAVANA 1 ÖĞLE  YEMEĞİ.
 • Havana’da EVLERDE KONAKLAMA
 • Kahvaltı servisi  vardır.(Kahvaltılar bazı evler için yakınındaki restoranlarda verilebilmektedir)
 • HAVANA  ŞEHİR TURU
 • HAVANA  HAVALIMANI TRANSFERLERİ
 • TÜRKÇE  REHBERLİK
 • Seyahat Zorunu Sigortası
Fiyata  Dahil Olmayan Hizmetler   :
• Küba KOLAY Vize ücreti (300 TL )    NOT :  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.(GİRİŞTE BİR FORM DOLDURULUYOR)
• Programda açıkça belirtilmeyen  yemekler. EXTRA TURLAR.
• Yurt dışı çıkış pulu (50 TL)
• TURUMUZUN  YABANCI -YEREL SERVISLER -REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ Kişi  Başı : 350 TL TAVSİYE EDİLİR. Bu ücret  Turun 1.günü çıkışta  Toplanır -REHBERE TESLİM EDİLİR.
Extra turlar:Pınar DelRio 650 TL Varadero 650 TL Trinidad/SANTA CLARA 1400TL
Toplam :2700 TL > TAM PAKET İNDİRİMLİ : 2600  TL
Pınar DelRio 650 TL
Varadero 650 TL
Trinidad/SANTA CLARA 1400TL
Toplam :2700 TL > TAM PAKET İNDİRİMLİ : 2600 TL
  1

  Tur lokasyonu

  You don't have permission to register
  X