Üst
 

BÜYÜK İPEK YOLU – THY – 14 GÜN – 2600 USD

Kişi başı

25 Nisan/9 ve 16 Mayıs / 6 Haziran 2023

25/04/2023 – 2600 $
09/05/2023 – 2600 $
16/05/2023 – 2600 $
06/06/2023 – 2600 $
19/09/2023 – 2600 $
10/10/2023 – 2600 $
1.GÜN / (TARİHE DİKKAT!) İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA 22:00

(TARİHE DİKKAT!) İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA 22:00

Önemli Hatırlatma: Bu turumuzun uçak saati gece yarısını geçe kalkacağı için havalimanında buluşma saatimiz kalkıştan 4 saat önce olarak takvimde bir gün önceye denk gelir. (BİR GECE ÖNCESİ) Havalimanında Ejder Turizm alan görevlisi ve rehberimiz ile buluşma.

 1. GÜN  İSTANBUL – BUHARA- HIVA                                01:25 / 07:25

EJDER TURIZM kontuarında yetkililer ile buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizi takiben pasaport kontrolünden geçerek TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile BUHARA şehrine yolculuğumuza başlıyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor. Gün kaybetmeden sabahın erken saatlerinde Özbekistan’ın BUHARA şehrine varmış olacağız. Pasaport kontrol işlemlerimizin ardından BUHARA Havalimanı’ndan Hive şehrine doğru yola çıkıyoruz. Alanda bizi bekleyen transfer aracımızla yaklaşık 6 SAAT sürecek olan bir yolculuğun ardından Hiva otelimize geçiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından kahvaltımızı aldıktan sonra rehberimizin belirlediği saatte otelimizden ayrılarak, Hiva şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turu esnasında ÖĞLE YEMEĞİ alıyoruz. Gezilerimizin sonunda konaklamamızı gerçekleştirmek üzere otelimize geçiyoruz. Geceleme Hiva otelimizde.

2. GÜN / HIVA

Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra ŞEHİR TURUMUZA başlıyoruz. Şehir turumuzda Hiva İç Han Kale: Pehlivan Mahmud Türbesi, Cuma Camii ve Minaresi, İslam Hoca Mederesesi ve Minaresi, Hive’nin alameti farikası olarak bilinen Kalta Minar (Kısa Minare), Özbekistan en eski yapılarından 3000 yıllık bir tarihe sahip Ark Kalesi, Al-Şeyh Dede, Allah Kulu Han Medresesi, Muhammed Emin Han -Muhammed Rahim Han Medresesi, Şirgazi Han Mederesi, Pehlivan-Dervaze Kapısı, Taşkale Kervansarayı göreceğimiz yerler arasında. Akşam saatlerinde Özel yöresel dans gösterisi eşliğinde AKŞAM YEMEĞİMİZİ alıyoruz. Geceleme Hive’de otelimizde.

Otelimiz: Arkanchi Hotel

Single İmage
3.GÜN / HIVA – BUHARA

Sabah otelde alacağımız erken kahvaltı sonrasında otelden çıkışımızı yapıyoruz. Buhara’ya özel           otobüslerle hareket ediyoruz (450 km). Öğleden sonra Buhara’ya vardıktan sonra otelimize yerleşiyoruz .Serbest zamanımız olacak. AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme Buhara’da otelimizde.

Otelimiz: Malıka Buhara

Single İmage
4.GÜN / BUHARA

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezilerimize başlıyoruz. BUHARA ŞEHİR TURU: Nakşi Bendi Hazretleri Türbesi, Leb-i Havuz Külliyesi, Bolo Havuz Mescidi, Mir Arab Medresesi, Kalan Minaresi ve Mescidi, 15. Yüzyılda Asya’nın en iyi ve en önemli üniversitesi olan Uluğ Bey Medresesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında. İpekyolu çayhanesinde çay seremonisine katılarak özel yöresel dans gösterilerini de izleyeceğiz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Otelimiz: Malıka Buhara

Single İmage
5.GÜN / BUHARA – SEMERKAND

Sabah erken saatlerde otelde kahvaltı ve çıkış. Özel otobüslerle Semerkant’a (280km) hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde Semerkant’a varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz ve ÖĞLE YEMEĞİMİZİ alıyoruz.Kısa Semerkant şehir turu. SEMERKANT ŞEHİR TURU (2 GÜNE YAYILIR) İmam Buhari Türbesi, Gur Emir Türbesi, Registan Meydanı, Bibi Hanım Mescidi, Şah- ı Zinde Kompleksi, Uluğ Bey Rasathanesi -Siyab Pazarı göreceğimiz yerler arasında. Turumuz Geceleme Semerkant’ta otelimizde.

OTELİMİZ: Asia Samarkand Hotel

Single İmage
6.GÜN / SEMERKAND

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası şehir turuna devam ediyoruz. Serbest saatler. Geceleme Semerkant’ta otelimizde.

OTELİMİZ: CITY OTEL V.B.

Single İmage

7.GÜN / SEMERKAND – TAŞKENT Tren yolculuğu 07:54

Sabah erken saatlerde alacağımız kahvaltı sonrası tren istasyonuna doğru hareket ediyoruz. Semerkand – Taşkent arası yolcuğumuzu tren ile gerçekleştireceğiz. Hızlı tren ile gerçekleştirdiğimiz keyifli tren yolculuğumuzun ardından 11:24’te Taşkent’e varıyouruz. Varışımızı takiben ÖĞLE YEMEĞİ alıyoruz. Ardından Taşkent şehir turumuza başlıyoruz. Alişer Navaiy Opera ve Bale Tiyatrosu,  Bağımsızlık Meydanı, El Sanatı Uygulama Müzesi ve Emir Timur Meydanı ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Eski Şehir, Hz.Imam Camii – Hz. Osman’ın Müshafı 7 yy, 1570 yılında Şeyh Hanedanlığı tarafından yaptırılan Kukeldaş Medresesi, Tarih Müzesi ve Özbekistan Devlet Sanat Müzesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Turumuz sonrasında otelimize giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme Taşkent’te otelimizde.

OTELİMİZ: Milan Tashkent

Single İmage
8.GÜN / TAŞKENT – ALMATA 14:20 / 16:40 uçuşu

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saate göre otelimizden ayrılacağız. Taşkent Havalimanı’na geçerek yerel havayollarının 14:20 tarifeli seferi ile KAZAKİSTAN ALMATA’ya geçiş yapıyoruz. Yerel saat ile 16:40’da Almata’ya varıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla otelimize hareket ediyoruz Otele varışımızı takiben odalarımıza yerleşme ve serbest zaman. ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: Kazzhol Park Almaty

Single İmage
9.GÜN / ALMATA

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Almaty’de ki çevre gezilerimize devam ediyoruz. İlk durağımız Hunların etnografik kompleksi. Burada Şaşu(Шашу) geleneksel adetiyle karşılandıktan sonra Hunların etnografik kompleksi gezisini yapıyoruz ve «Beşike Salu», «Tusay Kesu» gibi Kazak geleneksel adetleri gösterisi ve Kazak Çadiriyle tanışıyoruz, Atpen Audarysmak (Atlarla Çevirmek) yada Kız Kuu (Kız Kovmak) oyunu gösterisini ve Kazak Milli Ekmeği hazırlama gösterisini izliyoruz. ÖĞLE YEMEĞİ aldıktan sonra vaktimiz el verir ise Cimbulak Tepesini görme şansımız olacak. Sonrasında Almaty’ye doğru yola devam ediyoruz. Otelimize gitmeden önce şehri simge yapılarını ve önemli noktalarında Panfilov Parkı, Yeşil Pazar gibi noktaları görme şansı bulacağız. Gök Tepe ( Kok Tebe ) şehri kuşbaşı görebileceğiniz eşssiz manzarası ile bir diğer göreceğimiz yer olacak.otelimize tranfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: Kazzhol Park Almaty

Single İmage
10.GÜN / ALMATA – BİŞKEK 18:00 / 18: 55 uçuşu

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  serbest saatimiz olacak ve ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Bişkek’e olan uçuşumuzu gerçekleştirmek için  Almata Havalimanı’na geçiyoruz. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile saat 18:00’de Almata’dan Bişkek’e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Bişkek Havalimanı’nda işlemlerimizi tamamladıktan sonra bizi bekleyen özel otobüsümüz ile şehir merkezine doğru ilerliyoruz ve de dinlenmek üzere Bişkek otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Bişkek otelimizde.

OTELİMİZ: Orient Hotel

Single İmage
11.GÜN / BİŞKEK – CHOLPON ATA-ISSIKKUL GÖLÜ

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Boom Canyons’a transfer. Yolda Burana Kulesi’nin tarihi-mimari kompleksini ziyaret edeceğiz. Burana kulesi (minaresi), Bişkek’e 90 km uzaklıktaki eski bir yerleşim bölgesinde yer almaktadır. Tarihçiler ve arkeologlar yerleşimin bir zamanlar Karahanlı Hanlığı’nın başkenti olduğunu ve MS 10. yüzyılda kurulan Balasagun olarak adlandırıldığını kanıtladılar. Burana kulesi, bu kompleksin merkezi anıtıdır. Araba ile Kanyon’a doğru yolumuza devam edeceğiz. Bugün “Grand Canyon”, Bobsled “kanyon” ve “Gökdelen” kanyon gibi isimlerle çeşitli kanyonların labirentini görecek ve keşfedeceğiz. Daha sonra Çolpon-Ata kasabasına geçeceğiz. Akşam sahilde yürüyüş yapmak ve ISSIK KUL GÖLÜN güzelliğinin tadını çıkarmak için serbest zamanımız olacak. geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Caprice Hotel 

Single İmage
12.GÜN / CHOLPON ATA TOWN – BİŞKEK

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Çolpon-Ata kasabasında açık hava petroglif müzesini (taş yazıtlar), tarihi müzeyi ve Rukh-Ordo kültür kompleksini ziyaret edeceğiz. Öğle saatine yakın, tekne kulübüne gideceğiz ve göl kıyısında 2 saatlik bir tekne yolculuğu yapacağız. Sonrasımda göl manzarasının keyfini çıkarmak için serbest zamanınız olacak ve akşam üzeri  Bişkek’e geri döneceğiz. Akşam yemeği ve geceleme Bişkek’ te otelimizde.

OTELİMİZ: Orient Hotel

13.GÜN / BİŞKEK – ALA-ARCHA MİLLİ PARKI

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardında Bişkek şehir turuna çıkacağız. Şehir turunda, taze ve kuru meyve, çilek ve kuruyemiş alabileceğiniz renkli Oş pazarını göreceğiz. Muhafız değişimi ile ana Ala-Too meydanını, Lenin heykeli ile eski meydanı, Filarmoni salonu ile Manas kompleksini ve merkezi alışveriş merkezi ZUM ile Zafer meydanını ziyaret edeceğiz . Ala-Archa milli parkında göz alıcı Kırgız doğası görmek için zaman geçireceğiz. Park, Kırgız Ala-Too’nun eteklerinde Bişkek’e 40 km uzaklıkta yer almaktadır. Ala-Archa, Kırgızcada  “rengarenk ardıç” anlamına gelmektedir. Bu bölge, yamaçlarını kaplayan çok sayıda bulunan ardıç ağaçlarından adını almıştır. Doğa harikası diyebileceğimiz park ve kamp olarak kullanılan Ala- Archa da bol bol fotoğraf çekme şansımız olacak. Parkta bulunan şelaleye yürüyüş yapıp manzaranın keyfini çıkaracağız. Ardından Bişkek’e dönüyoruz. Akşam şehir merkezini gezmek ve alışveriş yapmak için serbest zamanımız olacak daha sonra rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizde buluşup dönüş uçuşumuz için havalimanına transfer olacağız.

Otelimiz: Orient Hotel

14. GÜN* BİŞKEK- İSTANBUL Uçuş Saati 02:25 / 05:15 varış

İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor. Pasaport işlemlerimizin ardından Bişkek yerel saati ile Türk Hava Yolları’nın 02:25 tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Türkiye yerel saati ile 05:15’te İstanbul’a varıyoruz. Bir sonraki Ejder Turizm gezisinde görüşmek dileğiyle.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ :

 • TÜRK HAVA YOLLARI ile ISTANBUL – BUHARA // BİŞKEK – İSTANBUL arasında yapılacak olan ekonomi sınıfı yolculukların uçak biletleri, uçuş vergileri ve bagaj taşıma hakkı uçak bileti
 • TAŞKENT- ALMATA arası yerel havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı uçuşların biletleri, vergileri ve bagaj taşıma hakkı
 • ALMATA- BİŞKEK arası yerel havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı uçuşların biletleri, vergileri ve bagaj taşıma hakkı
 • SEMERKAND – TAŞKENT arası hızlı tren yolculuğu
 • Hiva’da 2 gece
 • Buhara’da 2 gece
 • Semerkant’ta 2 gece
 • Taşkent’te 1 gece
 • Almatı’da 2 gece
 • Bişkek’te 2 gece
 • Cholpon Ata’da 1 gece
 • Klimalı özel araçlarla programda belirtilen tüm ulaşımlar ve transferler;
 • 3 ve 4 yıldızlı ve butik otellerde oda & kahvaltı şeklinde konaklama
 • Tur programı boyunca Türkçe bilen yerel rehberlik hizmeti;
 • Tur programında belirtilen yerlerde alınacak 4 öğle ve 2 akşam yemeği
 • Dans gösterileri;
 • Bütün giriş ücretleri dâhil olmak üzere programda belirtilen şehir turları;
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

 FİYATA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER :

 • Kişisel harcamalar;
 • ÇIKIŞ PULU – 150 TL
 • Foto ve video çekim ücretleri [BAZIMÜZELERDEVİDEO VE ÇEKİM İÇİN 1-3 USD arası ücret talep edilir- Gişede ödenir.]
 • TUR BAHŞİŞLERİ – Bu turumuz için bölgesel KAPTANLAR-YEREL REHBERLER, GARSON vb. için Kişi Başı min. tavsiye edilen tutar 80 USD dir. İlk gün havalimanında toplanır ve bölgede misafirlerimiz adına takdim edilmek üzere rehbere teslim edilir.

*** Türk Havayolları’nın, taşıma hizmeti dışında, turun diğer hizmetlerine ilişkin bir sorumluluğu yoktur.

Ulaşım

1 TK 266 G  TU 25APR  ISTBHK HK26  0125 0725 CABIN YE

3 TK 347 G  MO 08MAY  FRUIST HK26  0225 0515 CABIN YE

 

1 TK 266 G  TU 09MAY  ISTBHK HK28  0125 0725 CABIN YE

3 TK 347 G  MO 22MAY  FRUIST HK28  0225 0515 CABIN YE

 

1 TK 266 G  TU 16MAY  ISTBHK HK26  0125 0725 CABIN YE

3 TK 347 G  MO 29MAY  FRUIST HK26  0225 0515 CABIN YE

 

1 TK 266 G  TU 06JUN  ISTBHK HK24  0125 0725 CABIN YE

3 TK 347 G  MO 19JUN  FRUIST HK24  0225 0515 CABIN YE

 

1 TK 266 G  TU 19SEP  ISTBHK HK26  0125 0725 CABIN YE

3 TK 347 G  MO 02OCT  FRUIST HK26  0225 0515 CABIN YE

 

1 TK 266 G  TU 10OCT  ISTBHK HK28  0125 0725 CABIN YE

3 TK 347 G  MO 23OCT  FRUIST HK28  0225 0515 CABIN YE

 

  1

  Tur lokasyonu

  You don't have permission to register
  X