Son eklenenler

    Aradığınız dosya bulunamadı

Üst
 

Büyük Afrika 13,900 TL

Kişi başı

11/21 Nisan 2020 DOLDU

1.GÜN / 11NİSAN İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA : 23:00

Bugün saat 23:00 ‘de İSTANBUL YENİ HAVA LİMANI DIŞHAT- GİDİŞ Terminalinde EJDER TURIZM yetklisi ve tur rehberi ile buluşuyoruz. İşlemlerimizi tamamladıktan sonra yolculuğumuza başlıyacağız.
12NİSAN / ISTANBUL/CAPE TOWN 01:55 11:50 TÜRK HAVA YOLLARI TK 044 seferi ile saat 01:55 gece yarısı
Güney Afrika’nın Cape Town şehrine yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.
Sabah saat 11:50’de Cape Town’a ulaşıyoruz, varışta havalimanında özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz, konaklayacağımız otelimize giriş yapıyoruz, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir dinlenmeyi takiben, ŞEHİR TURUMUZU yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz.
Bugün panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu BoKaap bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun son durak CAPE TOWN Water Front , Burası Cape Town Marinasıdır, hem alış veriş hem de Restoranların bulunduğu bir mekandır.
Geceleme otelimizde.
HOTEL UPPERSIDE 3*

2.GÜN/13NİSAN CAPE TOWN -HOUTBAY – ÜMİT BURNU TURU

Bugün kahvaltı sonrası turumuz var. Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz, sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra turumuza devam edeceğiz.. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan ChapmansPeak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir.
Bugün sevimli Afrika penguenlerini görüyoruz. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’sTown’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz. Turumuzun sonunda akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz, geceleme otelimizde.
EXTRA TURLAR DAHİL | TAM PAKET

3GÜN/14NİSAN CAPE TOWN – Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuz var.Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi turumuz olacak -, rehberimiz eşliğinde ,turlarımıza devam ediyoruz, Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı’nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Daha sonra Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkanlarda alışveriş imkanımız olacak. Turumuzun sonunda , akşam saatlerinde otelimize dönüş yapıyoruz. Geceleme Otelimizde.

4.GÜN/15NİSAN CAPE TOWN/ JOHANNESBURG

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Havalimanına geçiyoruz, sabah 08:00 da Johannesburg’a varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle PİLANNESBERG bölgesine geçiyoruz. PilanesbergNational Park ve Safari turu
PİLANESBERG Milli Parkına gideceğiz , Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4×4 safari aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince “BigFive” olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda bölgedeki OTELİMİZE geçiyoruz.
Otelimiz : KINGDOM hotel 4*

5.GÜN/16NİSAN SUN CITY – JOHANNESBURG

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası SUN CITY ziyareti yapacağız. SUN OTELLER grubuna ait bir özel tesiste keyifli bir vakit geçireceğiz. Yüzme havuzları- Safari görünümlü havuzlar- casino ve daha bir çok aktivite bizleri bekliyor..
Öğleden sonra 16:00 gibi SUN CITY ‘den ayrılacağız. İstikametimiz Johannesburg olacak. Akşam geç saatlerde şehre varıyoruz. Otelimize geçiyoruz. Geceleme Otelimizde.
OTELİMİZ : REEF OTEL 4*
EXTRA TURLAR DAHİL | TAM PAKET

6.GÜN/17NİSAN JOHANNESBURG -LESEDİ KÖYÜ

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Johannesburg çevre gezilerimize başlıyacağız. ŞEHİR TURU ve LESEDİ KÖYÜ ziyaretini yapacağız. Güzergahımızı Lesedi Köyünden geçireceğiz, LESEDI KÖYÜ ziyaretimizi yapacağız, Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah ırkın kabile yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köy. Gezimizde Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Bu gezimizin en hareketli bölümü olan kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır. Johannesburg ŞEHİR TURU turumuzu yaptıktan sonra otelimize dönüyoruz.
OTELİMİZ : REEF HOTEL 4*

7.GÜN/18NİSAN JOHANNESBURG / VIKTORYA FALLS-ZIMBABAWE 11:25 13:05

Bu sabah Çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, Johannesburg’un havalimanına transferimiz gerçekleşiyor, varışımızı takiben Yerel hava yolu ile saat11:25’de ZIMBABWE ye hareket ediyoruz. VICTORYA FALLS kentine ulaşıyoruz.
Özel aracımız ile otelimize geçiyoruz. Öğleden sonra VİKTORYA ŞELALESİ TURU yapacağız. Şelale ZAMBİYA-ZİMBABWE sınırında arada yer alıyor.
VIKTORYA MİLLİ PARKI ziyaretimizi, Şelaleyi ziyaretimizi yapacağız. (Çok ıslanacağız!- Yanınıza extra T-shirt alınız)
Victoria Şelaleleri veya Mosi-oa-Tunya dünyanın en görkemli şelalelerindendir. Zambezi Nehrinin üzerinde, Zambiya ve Zimbabve sınırları arasında, bulunur. Şelaleler yaklaşık olarak 1,7 km genişliğinde ve 128 m yüksekliğindedirler.
İskoç kâşif David Livingstone şelaleleri 1855’te ziyaret etmiş ve Kraliçe Victoria’nın anısına Victoria Şelaleleri ismini vermiştir. Bununla birlikte şelale zaten yöresel olarak Mosi-oa-Tunya yani “gürleyen duman” diye anılmaktaydı.[1] Şelaleler iki milli parkın parçasıdırlar, Zambiya’daki Mosi-oa-Tunya Milli Parkı ve Zimbabve’deki Victoria Şelaleleri Milli Parkı. Şelaleler Güney Afrika’nın en önemli turist çeken noktalarından biridir. Aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Alanıdır.Dünyanın yedi harikasından biridir.
EXTRA TURLAR DAHİL | TAM PAKET
Kuzey Amerika’daki NiagaraŞelaleleri’nden daha geniş olan Victoria Şelaleleri sadece Güney Amerika’nın Iguaçu Şelaleleri ile karşılaştırılabilir. Iguaçu270’den fazla (görece) ‘küçük’ şelaleye bölünmüşken Victoria dünyadaki en büyük, 100 metreden yüksek ve 1,5 km’den geniş, tek su yatağından, dökülmektedir.
Victoria Şelalesi’nin üzerinde ise hiç kaybolmayan 1 gökkuşağı vardır.
Geceleme otelimizde.

8.GÜN/19NİSAN BOTSWANA TURU

Bu sabah kahvaltı sonrası, Bu bölgeye gelmişken komşu bir başka ülkeye de geçmeye ne dersiniz. Sınır komşusu BOTSWANA TURU yapalım
CHOBE MİLLİ PARKI- SAFARI SÜRÜŞ- BOTSWANA TURU
Bu turumuzda sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz.Yaklaşık bir buçuk saat kara yolculuğundan sonra Botswana sınırına varıyoruz.Pasaport işlemlerinin ardından 4×4 jeepler ile turumuz başlıyor.Chobe Milli parkında önce kara safarisi yapacağız.
Öğle yemeğimizi nehir kenarında alacağız.Yemek sonrası tekne ile nehir safarisine devam edeceğiz. Safari esnasında bölgede bulunan hayvanların yakından resimlerini çekme imkanımız olacak.Turumuz sonrasında Zimbabwe’ye geri dönüş yapacağız

9.GÜN/20NİSAN ZAMBIYA- LUSAKA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Zimbabwe- Zambiya kara sınırına geliyoruz. Sınır geçişimizi yaptıktan sonra artık ZAMBİYA ‘dayız. Livinstone kentineden başlayacak yolculuğumuz başkent KUSAKA’ya kadar devam edecek. Uzun bir kara yolculuğu bizleri ebkliyor. 7 Saat sürecek yolcluğumuzda ZAMBİYA ‘nın başkenti LUSAKA ‘YA ULAŞACAĞIZ. Yol güzergahımızda molalarımız olacaktır. Lusaka’ya varışımızı takiben, Kabwata Cultural Village Kültür/El Sanatları Pazarını ziyaret edeceğiz. Yorucu bir günün sonunda otelimize yerleşeceğiz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : BEST WESTERN LUSAKA 4*

10.GÜN/21NİSAN LUSAKA/ISTANBUL 06:15 15:45

Sabah çok erken saatlerde havalimanına geçiyoruz. TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli sefer ile İSTANBUL dönüş yolculuğumuz sabah 06:16 ‘de başlayacaktır. 15:45 ‘de İstanbul’a ulaşacağız.
UYARI/ NOTLAR bu turumuz için ‘’sarı humma-yellowfever ‘’
aşısı Taviye edilir.. Aşı olduktan sonra verilen-10 yıl geçerli olan kartınızı il sağlık müdürlüğünde ücretsiz olarak temin edebilirisiniz.
➢ 18 yaş altı yolcular Nüfus kayıt Örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve babadan her ikisi olması koşulu ile, eğer ebbeylenlerden biri eksik ise, muvafakatname (İNGİLİZCE tercüme edilmiş) ek evrağı ayrıca gereklidir.
(Güney Afrika girişlerinde ve uçağa binmeden sorulmakta)

EXTRA TURLAR DAHİL | TAM PAKET
Ücrete dahil olan hizmetlerimiz :
*İstanbul/capetown-LUSAKA /İstanbul uçak bileti THY ile
*capetown/johennesburg tek yön yerel hava yolu bileti
*johannesburg / vfa(vıktorıa) – uçak bileti
*3 gece capetown 2 gece johannesburg 1 gece Pilannesberg Bölgesi 2 Gece Zimbabwe
1 Gece Lusaka /Zambiya
9 gece ¾ yıldızlı otellerde konaklama
*tüm kahvaltılar
CAPE TOWN ŞEHİR TURU
JOHANNESBURG ŞEHİR TURU VE PRETORIA TURU
VİKTORYA ŞELALESİ GEZİSİ
BOTSWANA GEZİSİ
*türkçe rehberlik
* seyahat sigortası
*Tüm transferler* PROGRAM DA YAZILI BÜTÜN TURLAR VE YEMEKLER DAHİLDİR.

Ücrete dahil OLMAYAN Detaylar
*Tr-çıkış pulu 50 TL
*Turda yabacı personel için dağıtılacak servis bahşişleri /kişi Başı 500 TL tavsiye edilir (Birinci gün havalimanında toplanır-grup ile birlikte Bölgeye gönderilir.)
AFRIKA Kapılarda Ödenen GİRİŞ/ ÇIKIŞ PUL VE KAPI VİZELERİ için ( ZIMBABWE-ZAMBIYA-BOTSWANA) Lütfen yanınızda 120 USD NAKİT bulundurunuz. Rehberiniz sizlere nerede kaç para ödeneceğinin bilgini verecek.

    1

    Tur lokasyonu

    You don't have permission to register
    X