Üst
 

Bozcaada– Akçay – Dikili – Çeşme – Urla – İzmir

1190Lira

Kişi başı

Ege”nin incileri

TUR TARİHLERİ:

 1. Dönem : Kurban Bayramı :19-23 Temmuz 1250 TL
 2. Dönem : 28 Temmuz 1 Agustos 1190 TL
 3. Dönem : 4-8 Agustos 1190 TL
 4. Dönem : 11-15 Agustos 1190
 5. Dönem : 18-22 Agustos 1190
 6. Dönem : 26-30 Agustos 1190 TL
 7. Dönem : 1 – 5 Eylül 1090 TL
 8. Dönem : 8-12 Eylül 1090 TL
Gün 1
BOZCAADA –  BEHRAMKALE – ATHENA TAPINAĞI – AKÇAY


Salı akşam saat 20.00 da Ankara’dan hareketle turumuz başlayacaktır. Rehberimizin bilgileri eşliğin de keyifli bir yolculukla ilk olarak Geyikliye varıyoruz. Burada alacağımız kahvaltımızın ardından feribotla Bozca adaya geçiyoruz. Bozca ada Osmanlı zamanın da Rumların yaşamış olduğu bir bölge olmasından kaynaklı Eski rum evlerinin arasında gezintimize başlayacağız. Ardından Meryem ana kilisesini ziyaret edip. Bozcaada şaraplarının tadına bakabilirsiniz. Bu güzel anların ardından ayazma plajına geçeceğiz burada vereceğimiz yüzme molasının ardından. öğle yemeğimizi almak üzere sahile geçiyoruz. Adaya gelipde balık yemeden olmaz. Balık yemeyenler için alternatif menüler bulunmaktadır. yemek sonrası Adaya veda edip. Geyikliye geçiyoruz. Ezine de peynir alışverişimizin ardından rotamız Behramkale’ye geçiyoruz. Behramkale köyünün harika sokaklarında gezerken köylü teyzelerden dağ kekiği ve karadut şerbeti almayı unutmayınız. Athena tapınağını ziyaret edip. Bize çok yakın ama bir o kadar da uzak Midilli adasının manzarasına hayran kalacaksınız.  Bu keyifli günün ardından İzmir”e hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama İzmir Konak ta bulunan otelimizde dir.

2. Gün
AKÇAY – CUNDA ADASI – AYVALIK – DİKİLİ – İZMİR

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrası  rotamızı Cunda adasına çeviriyoruz. Cunda da bütün sokaklar denize çıkar derler. çok da doğru demişler. Denize çıkan onlarca şirin sokak. Özgürce açmış begonviller. Doyasıya fotoğraf doyasıya huzur. Çokça da nazar boncuğu mekanlar da. Bu keyifli serbest zamanın ardından Ayvalık merkeze geçiyoruz. Ayvalık da tostun ana vatanında yemeğimizi aldıktan sonra rotamızı dikiliye çeviriyoruz. Dikilinin harika denizinde yüzme molamızı veriyoruz. Mola sonrası. İzmir e  geçiyoruz. İzmir in meşhur semtlerinden İncir altında sizleri güzel bir balıkçıya götürüyoruz. Akşam yemeğimizi otel de değil sahilde alıyoruz. Bu keyifli anların ardından otelimize geçiyoruz. .

3. Gün
URLA – ÇEŞME – ALAÇATI – SEFERHİSAR – SIĞACIK – İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrasında, Rotamızı urlaya çevriyoruz. Bu şirin lçenin şirin pazarına uğruyoruz. Malgaca pazarı burada taze sebze meyve alışverişi yapabileceğiniz gibi kurutulmuş ürünleri ve izmiri taze otlarını da temin edebilir. Birbirinden güzel mekanların bahçelerinde kahvelerinizi yudumluyabilirsiniz. Urladan keyifli anların ardından sırada alaçatı var. Alaçatı’nın esrarengiz sokaklarında adeta kaybolacaksınız. Alaçatı diyince akla zeytinyağlılar gelir. Bizde tam bu sebeple burdayız. Birbirinden nefis Ege yemeklerini tattıktan sonra biraz serinlemek ve hararetimizi atmak üzere kendimizi Çeşme’nin serin sularına bırakıyoruz. Yzme molası sonrası. Sefer hisar geçiyoruz. Seferhisar diyince akla Sıgacık. Sıgacık diyince akla rengarenk çiçeklerle bezeli eski evler ve deniz gelir. Burada kendimizi sahilde bir cafeye atıp güzel manzaranın ve kahvenin tadını çıkarmaya bırakıyoruz. Bu güzel günün ardıdan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizdedir.

4. Gün
İZMİR – KONAK – KEMERALTI – ANKARA

Sabah kahvaltımızın ardından İzmir’in kalbi Konak meydanına geçiyoruz. İzmir saat kulesi, Konak Meydan gezileri sonrası Tarihi Kemeraltı çarşısında alışveriş için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Öğle yemeğimizi alıp yola koyuluyoruz. Akşam saatlerinde Ankara’dayız başka bir etkinliğimizde görüşmek üzere ayrılıyoruz.

 

 

 

Oda Tipi
Ücret
İki kişilik odada kişi başı1190,00TL
Üç kişilik odada kişi başı 1190,00TL
Tek kişilik odada kişi başı1590,00TL
7-12 Yaş Kişi Başı1050,00TL
0-6 Yaş ArasıÜcretsiz*

0-6 Yaş Çocuk katılımcımız için seyahatimiz sırasında otobüs koltuğu istenmediği müddetçe ücretsizdir.

Ücrete Dahil Olanlar
 • 3 Gece konaklama
 • 3 kahvaltı 3 akşam yemeği
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası,

Not:

Ücrete Dahil Olmayanlar
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ve ören yerlerine giriş ücreti
 • Öğle yemekleri,
 • ilk gün kahvaltı

Extra Tur Ücretleri (tekne turu)

Yanınızda Bulunsun!
 • Uygun bir sırt çantası,
 • Yürüyüş ayakkabısı,
 • Yağmurluk,
 • Hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar şapka vs.
 • Kol ve bacakları kapatan giysiler,
 • Yedek çorap,
 • Müze kartlarınız,
 • Ani hava değişikliğine karşı polar vb.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular20:00
Milli Kütüphane20:05
Armada20:10
Ümitköy köprüsü altı20:25
Ümitköy Migros karşısı20:30

NOT: Artıyaşam, Rumba tur ortak organizasyonudur.

  1

  Tur lokasyonu

  You don't have permission to register
  X