Üst
 

Alacahöyük Hattuşa Hitit Kentleri Gezisi

190Lira

Kişi başı

20 Haziran 2020 den itibaren pazar günleri

Dönemin en güçlü uygarlığı Hitit İmparatorluğu hakkında ne kadar bilgilisiniz? Emin olun Hitit Uygarlığına özel bir ilginiz olmadı ise bile; bu etkinlikte Hitit Uygarlığının gücü hakkında öğrendikleriniz sizi çok şaşırtacak. Gelincik tarlaları arasında kalan Yazılıkaya Açıkhava Tapınağı’nı, Hattuşaş (Boğazkale) Antik Kenti’ni, Alacahöyük ören yerini gezmeye, tarih hakkında bilgilenmeye gidiyoruz.

Emin olun Hitit uygarlığını öğrendiğinizde çok şaşıracaksınız.

 

PROGRAMIMIZ

 • Güvenpark Kumrular Sokak girişi, 07.30’da hareket ediyoruz.
 • Ara duraklardan katılımcılarımızı aldıktan sonra araç içinde sıcak-soğuk içecek ve kahvaltılık sandviç ikramı ile Elmadağ – Kırıkkale üzerinden Yazılıkaya’ya varıyoruz.
 • Burada küçük ve büyük galerilerdeki Hititlerin; Tanrı-Tanrıça, Kral – Kraliçe rölyeflerini rehber eşliğinde gezdikten sonra Hattuşaş (Boğazkale) antik kentine gidiyoruz.
 • Hattuşaş M.Ö. 1600 yıllarında Hitit Devleti’ne başkentlik yapmış ve arşivlerinde tarihte ilk yazılı antlaşma olan Kadeş Antlaşması’nın tabletini saklamış bir antik kenttir. Hitit Kralı 3.Hattuşili ile Mısır Firavunu 2. Ramses arasında yapılan bu tarihin bilinen ilk yazılı antlaşmasının yazılı olduğu çivi yazılı tablet günümüzde İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir.
 • Bu antik kentten; şehir surları, şehir kapıları ve tapınak’ı gezdikten sonra öğle yemeğimizi yemek üzere ayrılıyoruz.
 • Yemek sonrası Çorum’un Alaca ilçesine bağlı, bugünkü Alacahöyük Köyü yerleşim alanı içinde yer alan antik Alacahöyük şehir kalıntılarının bulunduğu yere varıyoruz. Hitit uygarlığına ait bu höyükte, Kalkolitik çağdan günümüze kadar kesintisiz iskâna sahne olmuştur. Günümüze kadar yapılan kazılarda kadar 4 kültür katı tespit edilmiştir. Rehber eşliğinde Alacahöyük ören yerini gezdikten sonra saat: 16.30’da ayrılıp hareket ediyoruz.
 • Yol üzerinde vereceğimiz çay molasından sonra saat: 19.30 civarında Ankara’ya geliyoruz.

Yaşamımıza artı değer katmış, güzel bir gün geçirmiş, bilgilenmiş olarak, tekrar görüşmek dilekleriyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

 

GÖRÜLECEK YERLER

Yazılıkaya açık hava tapınağını, Hattuşaş (Boğazkale) antik kentini, Alacahöyük ören yerini gezmeye, tarih hakkında bilgilenmeye gidiyoruz.

HAREKET NOKTAMIZ

Kumrular Sokak: 07:30

ÜCRET

NakitKredi kartı
tek çekim
Kredi kartı
3 taksit
Yetişkin190 TL190 TL200 TL
7-12 yaş180 TL180 TL190 TL

* 7-12 yaş ücretleri iki yetişkin yanında kalmak koşulu ile geçerlidir.
* 0-6 yaş çocuklar için araçta ayrı koltuk istenmesi halinde 120 TL ilave edilir. Yemek alması durumunda 40 tl yemek ücreti bulunmaktadır.

Taksitlendirmeler Bonus ve World kartlara yapılabilmektedir.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel ulaşım, araçta sıcak-soğuk içecek ve kahvaltılık sandviç ikramı, Barbekü öğle yemeği(1), akşam 5 çayı ve rehberlik hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze ve ören yeri giriş ücretleri, kişisel harcamalar, öğlen yemeğinde alınan su hariç içecek ücretleri

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, en az 1 litre su

CORUM İÇİN HAVA TAHMİNİ

ZORLUK

Antik kent gezisi bölümünde isteğe bağlı kısa yürürüşler olacaktır. Her yaştan katılımcı özel bir sağlık sorunu yoksa herkes katılabilir.

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular07:30
Milli Kütüphane07:35
Armada07:40
Emniyet Müdürlüğü Karşısı07:50
1011 Kavşağı07:55
Altınpark08:05

NOTLAR (Sadece bu ekranda görüntülenir, yayınlanmaz)

500 km

35 yol

15 yemek

15 rehberlik

10 genel gider

  1

  Tur lokasyonu

  You don't have permission to register
  X