Son eklenenler

  Aradığınız dosya bulunamadı

Üst
 

Adana Portakal Çiçeği Karnavalı 03-05 Nisan 2020

475Lira

Kişi başı

Karataş Deniz Kenarı Konaklamalı

03-05 Nisan’da neredeyiz?

Ne var ki diye sormayın. Muhtemelen duymuşsunuzdur. Adana’ya gidiyoruz. Portakal çiçeklerinin açma zamanı. Ama sadece portakallar açmıyor. Dünyanın her yerinden insanlar karnaval havasında geçecek bu etkinliğe geliyorlar. Maskelerini, kostümlerini, eğlenceli olabilecek ne varsa yanlarına alıyorlar…Ve bi dolu eğleniyorlar.

Ben eğleneceğim diyorsanız gelin. komik, ilginç, absürt  ne varsa alın yanınıza gidiyoruz. Eğlenmeye gidiyoruz hemde.

Kültür’de koyduk. Bilgilenme zamanı da bilgileneceğiz. Ama eğlence zamanı eğleneceğiz.

 

 • 1.Gün

Yolculuğumuza 03 Nisan akşam  23.55 de kumrulardan hareketle başlıyoruz buluşma yerlerinden misafirlerimizi aldıktan sonra Tarsus’a Varıyoruz. Alacağımız Yöresel Kahvaltımızın ardından Tarsus Şelalelerine geçiyoruz. Burada Doğanın içinde yapacağımız keyifli yürüyüşün ardından St.paul kilisesi St.paul kuyusu Tarsus evlerini gezdikten sonra Yedi uyurlar Mağarasını ziyarete geçiyoruz. Yediu uyurlar ziyaretinin ardından Nusret Mayın Gemisi ve Kleopatra Kapısının gezilmesinin ardından Adana’ya Geçiyoruz.  Türkiye’nin gerçek anlamda tek festivali olarak geçen Adana Portakal Çiçeği festivali Ziya Paşa da kortej geçidi, klasik arabaların geçidi, Dans grupları sokak müzisyenleri kostümlü halkın katılımıyla festivalin coşkusu doruklara tırmanıyor.  Daha sonra kısa bir yolculuktan sonra,  Otelimize yerleşiyoruz. Otelimiz Adana Karataş’ta deniz Kenarı Konaklamadır. Akşam Yemeğimiz Deniz Kenarı Restoranımız da Balıktır. Balık Yemeyen Misafirlerimiz Kebap Türlerinden Alabilirler (Adana Kebap, Köfte, Tavuk ızgara)

2. Gün

Sabancı Camii, Yağ Cami, Menderese, Taşköprü, Portakal Çiçeği Festivali

Sabancı Cami, Yağ Cami, Menderes, Taşköprü, Portakal Çiçeği Festivali

Alınacak kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz.

İlk olarak Yağ Camisine gidiyoruz Adananın ilk camilerinden biri olan bu tarihi eseri gördükten sonra Taş köprüye hareket ediyoruz. Romalılar döneminde yapılan bu tarihi yapıdan sonra Sabancı A.Ş tarafından yapılan Cami 28.500 kişinin aynı anda ibadet edebildiği Avrupa ve Orta doğunun en büyük camisidir. Sabancı merkez cami ve merkez parkın gezilmesinin ardından Seyhan Nehri kenarına Menderese gidiyoruz. Bu doğa harikası yerde gezip bici bici tatlımızı yedikten sonra festival alanına geçiyoruz. Festival alanında Final geçidini izleyip kendimizi geçit törenin ortasında buluyoruz. bu eşsiz anlarla Adana”ya veda edip Ankara”ya Doğru yola çıkıyoruz. Akşam Saatlerinde Ankara”dayız. Başka bir turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz

Oda Tipi
Ücret
İki kişilik odada kişi başı475.00 TL
Üç kişilik odada kişi başı450.00 TL
Tek kişilik odada kişi başı620,00 TL
7-12 Yaş Kişi Başı425,00 TL
0-6 Yaş ArasıÜcretsiz*

0-6 Yaş Çocuk katılımcımız için seyahatimiz sırasında Anne Baba yanında 1 çocuk ücretsiz olup otobüs koltuğu istenmediği müddetçe ücretsizdir.

 

23.30Kumrular buluşma
23.55Kumrular hareket
00.00Milli kütüphane
00.05Armada önü
00.15Taarus avm önü
00.30Gölbaşı Shell

Buluşma noktasına kalkış saatinden en az 10 dakika önce orada bulunmanız gerekmektedir.

 

 

 • Hareket
  Kızılay Kumrular Caddesi Kaymakamlık karşısı
 • Hareket zamanı
  03 Nisan 23.55
 • Dönüş zamanı
  23:00
 • Yanınıza alın
  Uygun bir sırt çantası, Kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, Yağmurluk, Hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, Yedek çorap, çamaşır ve giysi, gece otelde kullanmak üzere kıyafet ve kişisel bakım ürünleri, Fotoğraf makinası, Kişisel ilaçlar, İndirim kartlarınız, Müze kartlarınız, Sağlık karneniz, Dudak nemlendirici, Ani hava değişiklikleri için hırka, polar vb. AKŞAM SERBEST ZAMAN KAPSAMINDA ÖZELLİKLE KIYAFET VE GENEL İHTİYAÇLARINIZI YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ.
 • Ücrete dahil olanlar
  Çevre gezileri
  Milli park ve Ören yeri girişleri
  Araç içi ikramlar
  Tursab Seyahat Sigortası
  Rehberlik
  Vergiler
  Konaklama
  Personal Guide
  Ulaşım
  Kahvaltı
 • Ücrete dahil olmayanlar
  Akşam yemeği(günübirlik)
  Öğle Yemeği
  Müze girişleri

Tur lokasyonu

You don't have permission to register
X