Üst
 

ADANA LEZZET FESTİVALİ VE TARSUS 2750 TL

2750Lira

Kişi başı

6/8 EKİM 2023

Ankara Hareketli
06 Ekim 2023 – 08 Ekim 2023 arası 1 tur

Siz saygıdeğer misafirlerimizle 23.30 da Kumrular Sokakta buluşıuyoruz. Ara duraklardan misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Sabahın ilk saatlerinde Tarsus da kahvaltı da olacağız.

Tarsus şelalesini, Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir`e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan Eshab-ı Keyf Mağarasını ziyaret ediyoruz. Eski Tarsus şehrinin tek sağlam kalmış olan kapısı Kleopatra Kapısını görüyoruz. Kleopatra Kapısından sonra, Hıristiyanlığın en önemli azizlerinden birisi olarak kabul edilen St. Paul`un evinden geriye kalan Hıristiyan hacıların da ziyaret noktası olan St. Paul Kuyusu`nu ziyaret ediyoruz. Sonrasın da eski Tarsus sokaklarında geziyor ve yılanların şahı Şahmeran`ın efsanesinin geçtiği hamamın önünde geçerken rehberimizden Şahmeran`ın efsanesi hakkında bilgi alıyoruz. St. Daniel Peygamberin mezarının olduğuna inanılan kazı alanına gidiyoruz. Beyaz Çarşı (Kırk Kaşık Bedesteni)’da vereceğimize serbest zaman ardından, Nusret Mayın Gemisini görüyoruz. Sonrasın da 45 dakikalık yolculuğumuzun ardından Adana’ya geliyoruz. Adana da otelimizde kısa bir dinlencemiz olacaktır.

Sonrasında Adana da festival alanına geçiyoruz. yüzlerce tezgahın kurulduğu bu alanda Adana’nın birbirinde güzel lezzetlerini tadıyoruz. Konserler , mini gösteriler ve panayır alanın keyfini çıkardıktan sonra otelimize geçiyoruz.

OTEL : ADANA PARK OTEL VE ÖMÜR OTEL merkezde ve festival alanına 3 dakika mesafedir.

Otelimizde alacağımız açıkbüfe kahvaltı sonrası si misafirlerimizle öncelikle Yağ Camii’yi ziyaret ediyoruz. Türünün ender örneklerinden olan bu camii ziyareti sonrası Kazancılar Çarşısına geçiyoruz. Kazancılar çarşısı günümüzde kazancı olmasada cigercileri ile nam salmıştır. Kahvaltı sonrası ciğer yemek sizlere pek cazip gelmese de Adanalıların ciğer ile kahvaltı yaptıklarını hatırlatmak isteriz. Burada Ziya Paşa dönemine değinip sohbetimizin ardından Adana Saat külesi önünde toplanıp Taşköprüye geçiyoruz. Adana tarihine ayaklı bir örnektir.

Sonrasında Sabancı Camii önünden Menderese Yani Seyhan nehrine yolculuğumuz başlayacaktır. 20 dakikalık kısa bir yolculuğun ardından Menderes de Bici ve Karsambaç tadına bakabilirsiniz. Kahve ve çaylarımızı yudumladıktan sonra. Yüreğir mahallesinde kurulan semt pazarına uğrarayacağız. Buradan alışveriş sonrası Adana yüregir sanayi içersinde bulunan Meşhur Kebapçı Kel MAhmut’a geçiyoruz. En iyi yemek sanayi de yenilir felesefesi ile güzel bir yemeğin ardından sizlerle Ağaç Altı Tatlıcısı ve Muzlu Süt içmeniz için Kazım Büfeye geçiyoruz. Bu tatlı anların ardından Şalğam alışverişi sonrası Ankara’ya olan yolculuğumuza başlayacağız. Akşam saatlerinde Ankara da vedalaşıyoruz.

Hizmetler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM
 • 1 GECE KONAKLAMA
 • 1 KAHVALTI OTELDE
 • 1 KAHVALTI TARSUS DA
 • REHBERLİK HİZMETİ
 • SEYAHAT SİGORTASI
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 • FESTİVAL ALANINDA AKŞAM YEMEĞİ
 • ÖĞLE YEMEKLERİ
 • KİŞİSEL HARCAMALAR
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

Fiyat Tablosu

TarihTek Kişilik Odaİki Kişilik Odada Kişi BaşıÜç Kişilik Odada Kişi Başı0-2 Yaş3-6 Yaş7-12 Yaş
06 Ekim 2023 – 08 Ekim 20233.550,00 2.750,00 2.750,00 Ücretsiz1.550,00 2.650,00 ₺
  1

  Tur lokasyonu

  You don't have permission to register
  X