Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

2014 Petersburg-Moskova Yılbaşı Turu 28 Aralık 2013 - 01 Ocak 2014

St.Petersburg. Rusların deyişi ile Piter... Rüya şehir... Müze şehir... Asil şehir.. Dünyanın kaderini değiştiren kişiliklerin şehri... Rusya'yı yöneten bütün önemli isimler bu şehirden çıkmıştır... Rusya'nın dünyaya armağan ettiği bir çok önemli sanatçı yine bu şehirdendir. Bütün Çarlar, Lenin, Puşkin, Dostoyevski, Putin, Medvedev... Bolşevik devrimi'nin ve dünyayı sarsan günlerin ev sahibi... 1941 yılında Nazilere karşı 800.000 insanı kaybetmek pahasına kahramanca direnen şehir... Rus entellektüel dünyasının merkezi... Beyaz Geceler...

Ve tabii ki Moskova... Bu şehir hakkında ne anlatsak kifayetsiz kalır. Parkları, geniş bulvarları, müzeler, Kızıl Meydanı ve Kremlin Sarayı ve daha pek çok özelliği ie dünyada insanlar tarafından en çok bilinen mekanların şehri. 

Bu şehir için daha çok şey söylenebilir... Biz Artıyaşam olarak sizi bu rüya şehirde 2014'e muhteşem bir yeni yıl etkinliğine davet ediyoruz

EKSTRA TUR YOK...! 

Daha önce farkl bir program ve fiyat ile hazırladığımız bu turda, sizden gelen istek üzerine farklı bir revizyon yaptık. Her şeyden önce İlk 2 gün Moskova ve ardından 2 gün Petersburg ve yeni yıl kutlamasını, 2 gün Petersburg ve 2 gün Moskova şeklinde değiştirdik. Yeni Yıl kutlamasını da yine Moskovada yapmaya karar verdik. Petersburg'dan Moskova'ya geçişi gece tren ile yaparak hem zamandan kazandık hem de farklı bir tecrübe yaşayalım istedik. Bu bize tur fiyatını da aşağı çekme şansı verdi. Yine daha önceki tur programında olan bazı noktaları çıkararak daha fazla serbest zaman vererek şehri daha özgür ve rahat yaşamamızı sağladık. Ama Petersburgda Hermitaj Müzesi ve Moskovada Kremlin Müzesini görmeden olmaz dedik ve programa aldık. Nazım Hikmet mezar ziyaretini de unutmadık.

PROGRAMIMIZ

28 ARALIK 2013

Turumuzun ilk günü uçuş saati 13:25'den 2 saat önce Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali girişinde buluşarak başlıyor. Bilet ve pasaport işlemleri ardından THY TK401 sefer sayılı uçuşu ile Petersburga hareket ediyoruz. Yerel saat ile 18:55'de Petersburg havalimanına iniş yapacağız. Pasaport işlemlerinin ardından çıkışta bizi bekleyen yerel rehberimiz ve otobüsümüz ile Petersburg Panoramik şehir turu ardndan akşam yemeğini yerel bir restoranda alacağız. Daha sonra konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Odalara yerleşim ardından serbest zaman.

29 ARALIK 2013

Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüsümüz ve yerel rehberimiz ile Hermitaj Müze ziyaretini gerçekleştireceğiz. Ardından öğle yemeği ve şehir merkezinde serbest zaman. Bu süre içinde; Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, Avrora Gemisi ve Saray Meydanı göreceğimiz yerler arasında olacak. Akşam yemeğini şehir merkezinde yerel bir restoranda alacağız. Ardından otobüs ile Tren istasyonuna hareket edeceğiz. Tren ile gece Moskova yolculuğu eminiz size unutulmaz güzel bir tecrübe yaşatacak. Trenimiz 00:20'de hareket edecek.

30 ARALIK 2013

Trenimiz 09:00 da Moskovada olacak. Tren Garında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu ve Kremlin Müze ziyareti gerçekleştireceğiz. Ünlü Kızıl Meydanda fotoğraf çekimi ve gezi için bolca vaktimiz olacak.  Görülecek yerler; Tveskaya caddesi, Poklonnaya Tepesi, Moskova Devlet Üniversitesi, Katelnicheskaya Binası... Akşam yemeği ve serbest zaman. Geceleme otelimizde. 

 

31 ARALIK 2013

Sabah kahvaltısı ardından Novodeviçi Mezarlığında bulunan usta şair Nazım Hikmet'in mezarını ziyaret edeceğiz. Bu mezarlık ayn zamanda; Çehov, Gogol, Mikoyan, Mayakovsky, Prokofiyev gibi bir çok ünlü sanatçının mezarlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Mezarlık ziyareti ardından akşam Yeni Yıl kutlamasını yapacağımız 19:00'a kadar alışveriş ve fotoğraf çekimi için serbest zamanımız olacak. Akşam muhteşem bir yeni yıl kutlaması bizi bekliyor olacak. Yerel rus müzikleri, danslar, gösteriler ve zengin çeşitli bir yılbaşı masası... ve saatler 12:00'yi gösterdiğinde tabiiki yüzbinlerce insanlar gibi biz de Kızıl Meydanda olacağız. Eğlence, dans, sıcak şarap ve unutulmaz havai fişek gösterisi... Bu yurgunluğun ardından iyi bir uyku ertesi gün öğlene kadar iyi gelir umarız...

31 ARALIK 2013

Bir önceki günün yorgunluğu ile bugün biraz geç kalkabiliriz. Ama otelde alacağımız kahvaltının ardndan kendimizi Moskova'nın boş sokaklarına atmaya ne dersiniz. 15 milyona yakın nüfusu ile bu şehri hiç bu kadar boş ve sakin bir daha göremeyebilirsiniz. Buna birde kar eklendiğinde son günümüze yakışır bir final yapabiliriz.

Ve bu rüya gibi şehre veda etme vakti... Rusya Ana bizi bu doyumsuz manzaralar eşliğinde uğurlayacak. THY TK418 sefer sayılı uçuşu ile yerel saat 18:45'te İstanbul Atatürk Havalimanına iniş yapacağız.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Artıyaşam 2012 Petersburg fotoğrafları
Artıyaşam 2012 Moskova fotoğrafları
Artıyaşam 2012 Kuzey Rusya fotoğrafları

HAREKET NOKTAMIZ

28 Aralık 2013, 08:00

ÜCRET

2 kişilik odada kişi başı fiyatı:

949 EURO

ERKEN REZERVASYON FIRSATI 899 EURO 

- 2 Kişilik odada tek kişi farkı: 99 Euro

NELER DAHİL?

- İstanbul-Petersburg-Moskova-İstanbul THY uçak biletleri

- Petersburg-Moskova Tren ulaşım (4 kişilik yataklı vagon ile yapılacaktır- 4 kişilik kuşette 2 kişi kalmak isteyenler 130 usd fark ödeyeceklerdir. )

- Otobüs transferleri

- Türkçe yerel rehberlik hizmetleri

- Müze girişleri (Hermitaj, Kremlin, Novodeviçi)

- 1 gece Petersburg (Otel oktobırskaya 3*) - 2 gece Moskova (Otel Arbat House3*) otel konaklama

- 3 akşam yemeği

- Yılbaşı eğlence organizasyonu ve özel yılbaşı masası+yemekli(Sınırsız Alkollü içecekler dahil)

- Yurtdışı seyahat sigortası

NELER HARİÇ?

- Bot ile Petersburg kanal turu

- Programda yazılı olmayan, isteğe bağlı doğaçlama gelişecek müze ve ören yeri girişleri

- Öğlen Yemekleri

- Programda yazılı olmayan turlar dışında yapılacak isteğe bağlı turlar katılımcılar tarafından ortak karşılanacaktır.

- Bahşişler (30 Euro)

- Ankara-İstanbul-Ankara ulaşım

- Kişisel harcamalar

- Otelde ve yemeklerde alkollü içecekler

- Yurtdışı çıkış harcı

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version