Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Yılbaşı Beyrut 28 Aralık 2013

YILBAŞI DÖNEMİ  BEYRUT

Pegasus Havayolları Özel Seferi ile

29 Aralık 2013 Hareket… 3 Gece

 

PROGRAMIMIZ

 

29 Aralık               İSTANBUL – BEYRUT

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde, saat 23.00’da buluşma (28 Aralık gecesi). Check-in ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC 6280 uçuşu ile saat 01.00’da Beyrut’a hareket. Yerel saat ile 03.00’da varış ve alanda bekleyen yetkililerimiz ile şehir turu. Turumuz esnasında; Güvercinler Kayasi, Hamra bölgesi (Modern şehir), Martyrs Meydani (Eski şehir) panoramik olarak görülecektir. Sonrası otele transfer odaların alınması ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan akşam yemekli ‘’Lübnan Gecesi’’ turuna katılabilirler (90 Usd). Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.

 

30 Aralık               BEYRUT

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz  ekstra olarak düzenlenecek öğle yemekli ‘’Harisa & Jeita & Biblos’’ gezimize katılabilirler (90 Usd). Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita da, yukarı ve aşağı olmak üzere 2 adet mağara bulunmaktadır. Ziyaretimize araç park alanından yukarı mağaraya teleferik çıkışı ile başlıyoruz. Yukarı mağara 1958 yılında keşfedilmiş olup 2200m uzunluğa sahiptir ve bunun 750m lik bölümü yürüyüş yolu ile ziyaretçilere açıktır. Aşağı mağara ise tarih öncesi dönemlerde insanları barındırmış olmasına karşın yeniden keşfedilmesi 1836 yılına dayanır. Aşağı mağara içindeki gezi elektrik motorlu tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri aşağıya yürüyerek veya mini tren ile inerek aracımızla Harissa’ya hareket. Yaklaşık 15-20 dakikalık yolculuk ile aracımız Beyrut’un komşusu sayfiye şehri Jounie’ye hareket. Havanın müsait ligine göre 2 farklı teleferik ile yaklaşık 650m yüksekte yer alan Harissa’ya çıkış. Tepede 1908 yılında küçük bir kilise üzerine monte edilen 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli bizleri karşılayacak. Tepeden inişimiz aracımızla tekrar Jounie’ye olacaktır. Buradan yaklaşık 20 dakikalık (18 km) bir yolculuk ile deniz kıyısında yer alan antik Finike liman şehri Byblos’a varış. Şehrin tarihçesi kesin olarak bilinmemekle birlikte 7000 yıl öncesine kadar uzanmakta olduğu bilim adamlarınca tahmin edilmektedir. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelimizde.

 

31 Aralık               BEYRUT / (MUTLU YILLAR !)

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak  düzenlenecek öğle yemekli ‘’Baalbeck-Anjar & Ksara’’ Şarap tadımı turuna katılabilirler (90 Usd). Beyrut’a yaklaşık 2 saatlik mesafede (90 km) Lübnan dağlarının arkasındaki Bekaa vadisi üzerinde yer alan ve tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine hareket. Heliopolis olarak da bilinen Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin’in 4.yy da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun gücünü ve ihtişamını göstermek adına başkent Roma’dan sonra inşa ettiği en büyük çok tanrılı dini merkezdir. İçerisinde Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunur. Tur sonrası Anjar kasabasına hareket. Günümüzde Ermeni diasporasının yoğun olarak yaşadığı bu kasabada, 8.yy da Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan ve günümüz Lübnan topraklarında bulunan yegâne Emevi eseri olan antik şehri gezeceğiz. Merkezi Şam olan Emeviler, bu şehri yazlık saray ve ticaret merkezi olarak kurmuşlardır. Şehir tüm ülkede sahilde yer almayan tek ticaret şehri olmakla beraber, Doğu-Batı ve Kuzey-Güney yönlerinde merkezi bir konumdadır. Anjaar’ı ziyaretimiz sonrasında Beyrut’a dönüş. Arzu eden misafirlerimiz ekstra “Yemekli Yılbaşı Balo Eğlencesine katılabilirler (150 Euro). Geceleme otelinizde.

 

01/02 Ocak          BEYRUT – ISTANBUL

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından öğleden önce odaların boşaltılması ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olan ‘’Beidettine Sarayı’’ turuna katılabilirler (50 Usd). Osmanlı döneminde Lübnan Emiri Dürzî lider 2.Beşir Çehab tarafından yaptırılan ve 1812 yılında inşasına başlanan Beiteddine Sarayı; dıştan mütevazı görüntüsü ile içerisindeki zenginliği iyi saklamıştır. Lübnan’ın feodal mimarisinin en önemli eseridir. Tur sonrası transfer saatine kadar serbest zaman. Rehberinizin bildireceği saatte havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC 6281 uçuşu ile saat 02.50’de İstanbul’a hareket, yerel saat ile 04.35’te  İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

OTELLER

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

3* Charles Hotel

( Şehir Merkezi )

299 Euro

90 Euro

299 Euro

150 Euro

4* Orient Prince Hotel

( Şehir Merkezi )

349 Euro

120 Euro

299 Euro

150 Euro

4* Lancester Hotel

( Şehir Merkezi )

399 Euro

150 Euro

349 Euro

150 Euro

5* Radisson Blu Martinez

( Şehir Merkezi )

449 Euro

210 Euro

399 Euro

150 Euro

5* Crowne Plaza Hotel

( Şehir Merkezi )

499 Euro

240 Euro

449 Euro

150 Euro

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

— Pegasus Havayolları ile İstanbul (SAW) – Beyrut – İstanbul(SAW) parkurunda uçak bileti,

— Havalimanı vergileri,

— Belirtilen kategori otellerde seçilecek kategori otelde 3 gece konaklama,

— Alan/otel/alan transferleri,

— Panoramik Beyrut şehir turu,

— Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

— Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,

— Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL),

— Müze ve ören yerleri girişleri,

— Rehber ve şoför tipleri.

 

HAREKET NOKTAMIZ

28 Aralık 2013, 23:00

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version