Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Güney Amerika Arjantin-Brezilya-Peru-Iguassu 15-25 Şubat 2014

Manaus, Brezilya´nın kuzeyinde bir kenttir. Amazonas eyaletinin merkezi, Rio Negro kıyısında, ırmağın Amazon´a kavuştuğuyerin yakınında bulunur.1850´de 6 bin nüfuslu bir kent olan Manaus, kauçuk toplama sayesinde hızla geliştiyse de 1911´den sonra, lateks fiyatlarının düşmesi üzerine, aynı hızla gerilemeye başladı. Ama 70´li yıllarda yoğun bir ticari hareketin yanı sıra,1967´de bir serbest bölgenin kurulmasından destek alan önemli bir sanayileşme (elektronik, kimya, tekstil, makine) sayesinde, Manaus´un nüfusu 4 katına çıktı. 1990´da 1,089,962 nüfusa, 2005´te toplam 1,644,690 nüfusa ulaştı.Manaus, yağmur ormanlarının ortasındaki konumu ve tüm nehir üzerindeki en önemli limanlardan biri biri oluşuyla son derece önemli bir kenttir.Manaus´un limanına deniz gemileri de ulaşabilir. Ulusal ve uluslararası havayolu bağlantıları ve sürekli iyileşme gösteren otelciliği sayesinde kentin turizmi de gelişmiştir.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN: 15 Şubat 214 İSTANBUL- BUENOS AIRES 09:30 / 22:05 Sabah saat 07.00’de İstanbul Atatürk Havalimanında EJDER TURİZM standında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra  Türk Havayolları tarifeli seferi ile saat 09:30’da Buenos Aires’e uçuş .Varışta alanda  karşılanma ve özel aracımızla  otelimize transfer…Geceleme  otelimizde… OTELİMİZ :DAZZLER HOTEL 4* vb.

2.GÜN:  16 Şubat 2014 BUENOS AIRES   Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuzu yapacağız. Buenos Aires Sehir Gezisi'nde San Martin Alanı, Avenida Nueve de Julio, Obelisk, Casa Rozada, Palermo Parkı, St. Telmo, Recoleta, Anıt Mezar ve Eva Peron, Florida Alısveris Caddesi, Pilar Kilisesi eski ve yeni limanların bulundugu La Boca, Metropolitan Katedrali, Kongre Sarayı ve Colon Tiyatrosu'nu geziyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restaurantta alıyoruz. Öğleden sonra ;  sonra arzu eden misafirlerimiz (ekstra) düzenlenecek olan yarım günlük Delta, Tigre ve San Isidro Gezisi'ne katılabilirler. Gezinin ardından otelimize dönüyoruz. Aksam arzu eden misafirlerimiz (ekstra) düzenlenecek olan Tango Show Gezisi'ne katılabilirler. Geceleme otelimizde.

3.GÜN:  17 Şubat 2014  BUENOS AIRES Bu sabah serbest günümüz olacak, Arzu eden misafirlerimiz Extra Turumuza  katılabilirler. TAM GÜN Fieasta Gaucho Gezisi | 110 Euro Bu gezimizde Buenos Aires’in yaklasık 80 km kadar dısına çıkıp Santa Susana Çiftligi’ne gidecegiz. Burada gerçek  Arjantin kovboylarının atla yaptıkları gösterileri gördükten sonra eger arzu ederseniz son derece bakımlı olan ve özel yetistirilmis atlara binebilirsiniz. Bununla birlikte ögle yemeginizi barbekü olarak istediginiz kadar et yiyerek alacaksınız ve tabii yemegin sonunda bir de çok güzel bir şov bekliyor.Geceleme  Otelimizde.

4.GÜN:   18 Şubat 2014 BUENOS  AIRES – SANTIAGO ( ŞİLİ )  07:20 / 09:40 Otelden çok erken saatlerde  Santiago uçuşumuzu yapmak için ayrılıyoruz. Varışı takiben şehir turumuzu yapmak üzere yola koyuluyoruz. Parlemento Binası , Katedral Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otele dönüş.. Kişisel alışverişiniz ve dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Geceleme otelimizde. OTELIMIZ : ATTON VITACURA HOTEL 4* vb.

Santiago (İspanyolca: Santiago de Chile) Güney Amerika ülkesi Şili´nin başkentidir. Santiago Metropolitan Bölgesi sınırlarında kalır. 32 idari mahalleden oluşur. Şehir nüfusu 5 milyon kişi olup, tüm Metropolitan Bölgesi´ndeki nüfus 7.0 milyondur. Bu, Şili´deki toplam nüfusun %40´ının Santiago ve yakın çevresinde yaşadığı anlamına gelir. "Santiago Centro" şehrin idari mahallelerinden biri olup şehir merkezini kapsar. Burada yaklaşık 230.000 kişi yaşar. Her ne kadar Şili Parlamentosu Congreso Nacional Valparaiso´da bulunsa da , Santiago tartışmasız Şili´nin politik ve ekonomik merkezidir.

5.GÜN:  19 Şubat 2014  SANTIAGO Kahvaltının ardından, günümüz şahsi aktivitelerimiz için serbest. Bugün dilerseniz ekstra olarak, Nobel ödüllü şair Pablo Neruda'nın yaşadığı, sanatçılar, bohemler, romantikler ve maceraperestler için önemli bir şehir olan ŞİLİ ‘nin okyanus  kıyısında bulunan , butik şehri  “Pasifiğin İncisi” diye anılan Valparaiso'ya düzenleyeceğimiz geziye katılabilir, Vina del Mar’in plajında deniz kum güneşin tadını çıkarabilir, yolumuz üzerindeki şarap imalathanelerinde dünyaca ünlü Şili şaraplarını tadarken yapılış öykülerini dinleyebilirsiniz.  Tam Gün Öğle yemekli bu gezimiz  115€. Geceleme otelimizde.

6.GÜN: 20 Şubat 2014  SANTIAGO – RIO DE JENEIRO 08:25 / 12:40 Otelden çok erken saatlerde  ayrılıyoruz.Rio de Jeneiro uçuşumuz başlıyor. Varışı takiben şehir turumuz başlıyor. Bugun ilk Turumuza   başlıyoruz ; Copacabana , Ipenema , Arpoador , Leblon Bölgesi ,SAMBADROMME, MARACANA STADI , KATEDRAL  göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize dönüş… Geceleme otelimizde… OTELIMIZ : WINDSOR PLAZA 4*vb

7.GÜN:  21 Şubat 2014 RIO DE JENEIRO Bugun kahvaltımızı takiben misafirlerimiz rehberimiz eşiliğinde  RİO turlarına devam ediyorlar..    ÖĞLE YEMEKLİ / SUGAR LOAF – CORCOVADO / ISA TEPESİ  Turumuz  olacaktır. dev granit kayayı görmek , dünyaca meşhur İSA TEPESİ   olarak adlandırlan tepeye çıkmak , 60 m yüksekliğindeki DEV isa heykelini görme imkanı bulacaksınız. Turumuz  Öğleden sonra  sona eriyor..Otelimize  dönüyoruz. ** GECE TURU :   Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Akşam Yemekli SAMBA gecesi turuna katılabilirler. 135€

8.GÜN:  22 Şubat 2014 RIO DE JENEIRO Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest saatler.  Dileyenler rehberimizin extra olarak organize edeceği Tropik Adalar KÖRFEZ  turuna iştirak edebilirler…Tam gün; tropik adaların bulunduğu yöreye gidiyoruz; önce kara yolu ile  yaklaşık 1,5 saatlik bir kıyı  kasabasına geçiyoruz, burası Brezilya’nın önemli turizm cennetlerinden,  daha sonra yerel Guletlerle, denize  açılıyoruz, küçük adalar arasında gezinti ve yolculuğu takiben , yüzme ve öğle yemeği molaları veriyoruz..Müzik , bol güneş ve eğlenceli bir gün bizi  bekliyor, Akşam saatlerine doğru RIO’ya geri  döneceğiz. Turumuz; 95€’dur. Geceleme otelimizde…

9.GÜN:   23 Şubat 2014 RIO DEJENEIRO - IGUASSU ŞELALERİ 09:56 / 12:10 Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından havalimanına gitmek üzere yola koyuluyoruz. TAM Havayollarının tarifeli seferi ile 09.55’te Iguassu Şelaleri’nin Brezilya  bölümüne uçacağız. 12.15’te varımız ile beraber alanda karşılanma ve IGUASSU MILLI PARKI BREZILYA bölümünü gezeceğiz. Tur bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde… OTELİMİZ : RECANTO HOTEL 4*

10.GÜN:   24 Şubat 2014 IGUASSU ŞELALERİ-SAO PAULO  20:12 / 22:00 Otelde alacağımız kahvaltının ardından sınırı geçerek Şelalenin Arjantin kısmını göreceğiz. Tur bitimi akşam üstü Sao Paulo uçuşu  için havalimanına doğru yola koyuluyoruz.

11.GÜN:   25 Şubat 2014 IGUASSU ŞELALERİ-SAO PAULO  04:15 / 21:35 Sao Paulo havalimanına varır varmaz .Türk Havayolları ile yapacağımız dönüş uçuşumuzu bekliyoruz. Sabaha karşı saat 04:15’de İstanbul uçuşumuz başlıyor . Aynı gece saat 21:35 de İstanbula varış…ve turumuzun sonu…. 

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

peru
peru 2
güney amerika
güney amerika 2

HAREKET NOKTAMIZ

15 Şubat 2014,

ÜCRET

İki kişilik odalarda kişi başı:     2999 €

Tek kişi farkı:                             699 €

 

NELER DAHİL?

Gezi Ücretlerine Dahil Olan Servislerimiz

*Türk Hava Yolları ile Ist-Buenos Aires // Sao Paulo-Istanbul arası uçuş biletimiz

*Ara uçuşlarımız

*Tüm Transferler

*İngilizce yerel rehberlik hizmeti

*Türkçe Rehberlik hizmeti

*Programda belirtilen tüm turlar ve sehir turları

*Oda kahvaltı 4*otel konaklamaları

*Belirtilen yerlerde öğle ve akşam yemeği

*Seyahat Sağlık Sigortası

NELER HARİÇ?

*Belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

*Ekstra turlar

*Yurt dışı çıkış pulu ( 15TL)

*Kişisel harcamalar

*Tur için tavsiye edilen Kişi başı bahşiş toplam 100 eur

*Ülke  geçişlerinde ödenecek çıkış pulları

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version