Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Masallar Ülkesi Küba Havana(3) Varadero(2) Cienfiegos Santa Clara Trinidad(1) Caracas(2) 13-22 Mart 2014

Küba, resmi olarak Küba Cumhuriyeti Karayiplerde bir ada ülkesi. Küba ulusu, Isla de la Juventud ve birçok takımadaların yanısıra, başlıca Küba adasından oluşur. Havana, Küba'nın en büyük şehri ve ülkenin başkentidir. Santiago de Cuba ikinci en büyük şehirdir. Küba'nın kuzeyinde Birleşik Devletler (150 km uzaklıkta), batısında Meksika, Bahamalar, güneyinde Cayman Adaları ve Jamaika, ve güneydoğusunda Haiti ve Dominik Cumhuriyeti uzanır.

1492'de, Kristof Kolomb karaya çıktı ve şuan Küba'ya ait olan adada İspanya Krallığı için hak iddia etti. Küba, 1898'de biten İspanya-Amerika Savaşına kadar İspanya'nın bir toprağı olarak kaldı, ve 1902'de Birleşik Devletler'den resmi bağımsızlık kazandı.

Küba 11 milyonu aşkın insanın yurdudur ve Karayipler'de en geniş yüzölçümüne sahip olmanın yanı sıra en kalabalık ada milletidir. Ada, etrafındaki sular tarafından ılıklaştırılmış bir tropikal iklime sahiptir. Aynı zamanda Karayip Denizi'nin sıcak suları ve adanın Meksika Körfezi'nin karşısında olması adayı kasırgalara açık hale getirmiştir. 1232.5 km uzunluğundaki Küba Adası yeryüzündeki en büyük 13. adadır.

PROGRAMIMIZ

1.GÜN:  İSTANBUL/ROMA/CARACAS   06:15 07:50 /09:20 14:45 Sabah saat 04:15’de İstanbul Atatürk Havalimanı Ejder Turizm bankosunda buluşma.Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Alitalia Havayollarının tarifeli seferi ile saat 06:15 ‘de Roma’ya  uçuş.Roma’ya varışı mızı takiben Caracas uçuşumuz için uçak değiştiriyoruz.Caracas’a varışımız ve özel aracımızla otelimize geçiyoruz , geceleme otelimizde.

2.GÜN:  CARACAS –HAVANA 16:20 18:50 Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben; Yerel rehberimiz eşliğinde  Caracas şehir turumuzu yapmak üzere  otelimizden ayrılıyoruz. Eski Caracas ,kolonial bölgeleri , Simon Bolivar’ın doğduğu ve yaşadığı  müze ev, ziyaret edecklerimiz  arasında yer almaktadır.   Daha sonra  Küba uçuşumuzu  yapmak üzere havalimanına geçiyoruz. Küba’nın başkenti Havana’ya varış. Alanda karşılanma ve otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

3.GÜN:  HAVANA  Kahvaltı sonrası saat 09.00'da etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğryarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…AKŞAM YEMEĞİ  otelimizde. Geceleme otelimizde.

4.GÜN: HAVANA Kahvaltı sonrası  serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra öğle yemekli-tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turuna katılabileceklerdir.(90€ ) Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

5.GÜN: HAVANA-CİENFUEGOS-TRINIDAD Kahvaltı sonrası Montenar Park ve İspanyol mimarisinin güzel örneklerini görebileceğimiz Cienfuegos şehri üzerinden Trinidad'a gidiş. Panaromik turumuz  esnasında ,Cienfuegos'da Prado Promenade, Central Park, Malecon Bulvarı ve Valle Sarayı'nı (Palacio del Valle)görüyor sonrasında   Trinidad  a hareket ediyoruz. Varış sonrası  , otele yerleşme, otelde akşam yemeği ve konaklama. Geceleme otelimizde.(All inclusive)

6.GÜN: TRINIDAD-  SANTA CLARA-  VARADERO Bugün , sabah erken saatlerde  otelimizden ayrılıyoruz. Güzergahımız da ilk olarak  Santa Clara  şehri var. Efsane  CHE GUVERA ‘nın  anıt mezarının ve müzesinin olduğu , CHE ile  bütünleşen bir  kent  burası, Burada  CHE Müzesini ziyaret ettikten sonra  Varadero’ya doğru yolumuza devam ediyoruz..  Geceleme All inclusive otelimizde.

7.GÜN:  VARADERO Bugün Varadero sahillerinde  güzel bir gün bizleri bekliyor..Serbest günümüz  içinde arzu eden misafirlerimiz  rehberimizin eşiliğinde  TEKNE/CATAMARAN gezisine katılabilirler.Geceleme All inclusive otelimizde.

8.GÜN: VARADERO-HAVANA-  CARACAS  22:20  23:15  Havana'ya dönüş  Tam Gün serbest saatlerimiz olacak , son bir kez alış veriş ve  eski havana caddelerini  gezme imkanımız  olacak.  Daha sonra akşam saatlerinde  havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası saat 22:20 ‘de Caracas’a uçuşumuzu yapıyoruz.Caracas’a varışımızı takiben otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

9.GÜN: CARACAS/ROMA         20:55 12:30+1 Dileyen misafirlerimiz Rehberimizin organize edeceği Avila Tepesi turuna katılabilirler.(45 €).Özel teleferiklerle çıkılan yaklaşık 2800 m.yükseklikteki tepeden Tüm şehri kuşbakışı izleme imkanımız olacaktır.Öğle yemekli tur. Serbest saatlerimiz olacak havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası saat 20:55 ‘de Roma’ya uçuşumuzu yapıyoruz.Geceleme uçakta.

10.GÜN: ROMA/ İSTANBUL14:40 18:10 Roma’ya varış..ve  Istanbul’a  harekete . İstanbul ‘a  varış. Anılarla dolu gezimizin sonu…

* Program içerisinde ziyaret edilcek mekanların  sıralaması ; gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı Ejder Turizm ‘e aittir.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

KÜBA GEZİSİ


 

HAREKET NOKTAMIZ

13 Mart 2014,

ÜCRET

1.990,00 €

NELER DAHİL?

*ALİTALİA HY ile ISTANBUL-ROMA - ROMA -ISTANBUL  uçak bileti ve havalimanı vergileri Programda belirtilen tüm urlar Tüm Transferler.

*3 Gece  Havana /  2Gece  Varadero/ 1 Gece   Trinindad / 2 Gece Caracas Toplam : 8 Gece

*Programda belirtilmiş TÜM yemekler DAHİLDİR.

*Varadero ve Trinidad ‘da her şey dahil konaklama-3 Gece  All Inclusive Konaklama.
* Programda belirtilen tüm geziler

*Ejder Turizm Türkçe rehberlik hizmeti
* Seyahat  sağlık sigortası
 

NELER HARİÇ?

* Vize ücreti (70 €) Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
* Küba Havalimanı çıkış vergisi –yaklaşık 25€ Havana’da Ödeniyor

*Venezuela çıkış vergisi 25 USD

* Belirtilmeyen Öğle ve Akşam yemekleri
* Ekstra turlar .

* Yurt dışı çıkış pulu (15 TL)   

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version