Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Peru-Bolivya-Amazon 25 Şubat - 16 Mart 2014

Manaus, Brezilya´nın kuzeyinde bir kenttir. Amazonas eyaletinin merkezi, Rio Negro kıyısında, ırmağın Amazon´a kavuştuğuyerin yakınında bulunur.1850´de 6 bin nüfuslu bir kent olan Manaus, kauçuk toplama sayesinde hızla geliştiyse de 1911´den sonra, lateks fiyatlarının düşmesi üzerine, aynı hızla gerilemeye başladı. Ama 70´li yıllarda yoğun bir ticari hareketin yanı sıra,
1967´de bir serbest bölgenin kurulmasından destek alan önemli bir sanayileşme (elektronik, kimya, tekstil, makine) sayesinde, Manaus´un nüfusu 4 katına çıktı. 1990´da 1,089,962 nüfusa, 2005´te toplam 1,644,690 nüfusa ulaştı.Manaus, yağmur ormanlarının ortasındaki konumu ve tüm nehir üzerindeki en önemli limanlardan biri biri oluşuyla son derece önemli bir
kenttir.Manaus´un limanına deniz gemileri de ulaşabilir. Ulusal ve uluslararası havayolu bağlantıları ve sürekli iyileşme gösteren otelciliği sayesinde kentin turizmi de gelişmiştir.

PROGRAMIMIZ

1.Gün:İSTANBUL/ROMA/CARACAS 0615 0755/1030 1555 İstanbul Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar Terminali Ejder Turizm bankosunda saat 04:00’da buluşma.Bilet ve bagaj işlemlerini takiben Alitalia Hava Yolları ile saat 06:15’de Roma aktarmalı Caracas uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.Saat 15:55’de Caracas’a varışımızı takiben otelimize geçiyoruz.Geceleme otelimizde.

2.Gün:CARACAS /BUENOS AIRES 1505  2345 Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben serbest saatler ve ardından Havalimanına transfer.Saat 15:05’de Arjantin Havayolları ile Buenos Aires’e uçuş.Saat 23:45’de Buenos Aires’e varışımızı takiben otelimize transfer oluyoruz.Geceleme otelimizde.

3.Gün:BUENOS AIRES/LIMA  1905 2200 Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından şehir turunda La Boca Latin Mahallesi , Palemo , PuertoAdero, EVO PERON ‘nun kabri  ve May Square göreceğimiz yerler arasındadır. ÖĞLE yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Turumuz  yarım  gün sürecektir;   Öğle yemeği servisi  alındıktan dan sonra  başlangıç noktamız olan  otelimize  dönüyoruz.Serbest  saatlerimizin sonunda Havalimanına transfer ve Arjantin Havayolları ile Lima’ya uçuş.Saat 22:00’da Lima’ya varış ve otelimize transfer.

4.Gün:LIMA –NAZCA Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben ; şehir turumuzu  yapmak üzere  otelden ayrılacağız..BurasıLIMA..diğer ismi ile  Kralların şehri..Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu ; eski caddeleinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan ,Plaza San Martin, Hükümet Konağı, Santa Domingo Klisesi ve altındaki
dehlizlerde yer alan , eski mezar odaları ´´ Catacomb´´..göreceğimiz yerlerden bazıları..ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir  restoranda ..
Serbest saatlerimizde; Miraflores sokaklarını geziyoruz..Muhteşem pasifik Okyanusu manzarasını izliyoruz.Ardından şehirler arası otobüsle yolculuk yaparak saat 16:00’da Nazca’ya hareket ediyoruz.Nazca’ya varışta otelimize varış.Geceleme otelimizde.

5.Gün:NASCA ÇİZGİLERİ-  ICA Bu sabah erken saatlerde ; NAZCA kasabasında Bizi bekleyen özel aracımızla ; Nazca Çizgileri olarak bilinen ; kim tarafından yapıldığı henüz keşf edilememiş; dünya harikası ; dev resim ve figürleri görmek üzere ; hemen kasaba kenarında yer al; bu arazi üzerinde yaklaşık 30 dk sürecek bir uçuş yapma imkanını bulacağımız ; havaalanına geçiyoruz; 4-5 kişilik küçük uçaklarla ; havalanıp ; yerel pilotumuzun anlatımları ile ; tek tek dev figürlerin üzerinde uçuyoruz.. Gördüklerimize inanmakta zorluk çekeceğiz..Bu izleri kim yaptı?? Sorusuna cevap arayacağız. Uzaylıların bunları çizdiği görüşü tüm yerel halkta hakim..Bizde bunu gözlerimizle görüp şahitlik edeceğiz bu tarihi dokuya..Bu uçuşun vergisi extra110 USDdir.)

6.Gün:ISLA BALLEDES (ADALAR TURU)-LIMA Buraya 1 saat mesafede yer alan , UNESCO dünya mirası listesine alınmış; PARACAS vahşi Yaşam Koruma Milli parkını ziyaret edeceğiz. Pasifik Okyanusu kıyılarında yer alan , ÇÖL İle Okyanusunbuluştuğu bir sahil boyu ve yarım ada burası..Tüm canlılar ,kuşlar koruma altında.. Doğal yaşam korunuyor; bir çok farklı nesil deniz canlısı , kuşlar bu alanda barındırılıyor..ve  BOT  ile  ISLA BALLEDES adalarına 2  sürecek bir tura  katılıyoruz. Vahşi yaşam , tabiyat, kuş cenneti ,  deniz aslanları, ve daha bir çok canlının yaşadığı adacıklar burası ,MÜTHİŞ BİR  YER  BURASI.!! Turumuzdan sonra,  tekrar  Paracas ´a  dönüyoruz..Öğle yemeğimizi  yerel bir  Balıkçık restorndaalıyoruz..Müthiş  Pasifik balıklarından tatma  imkanımız var.. Yemek sonrası yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Lima’ya varış.Geceleme otelimizde.

7.Gün:LIMA / CUSCO 09:30   10:40 Sabah erken saatlerde havalimanına transfer. ve Cusco’ya uçuş…PERUVIAN AIRLINES ile  Varışta karşılanma ve otelimize transfer…Öğleden sonra Cusco şehir turu..Eski Katedral meydanı, saray ve ay mabedi başlıca görülecek yerler arasındadır. Akşam Yemeğini Takiben geceleme otelimizde.
Cusco (Cuzco dadenir, Quechua Dili´nde Qusqu veya Qosqo), Orta Peru´nun And Dağları platosunda bir şehir olup, aynı isimli eyaletin başkentidir. 3.416 m yükseklikte bir konumdaki Cusco´nun 250.000 nüfusu vardır. Şehir, bir başpiskopos ve bir üniversitenin merkezidir. İnka Krallığı´nın başkenti olarak değişken tarihi, çevresindeki görülmeye değer yerleri ve Andlar´ın ortasındaki konumu ile sahip olduğu doğa güzellikleri şehri, çok sayıda turist için çekim merkezi haline getirir. İnka harabe şehri MachuPicchu ya giderken bir çıkış noktası olması, Cusco´yu dünyaca meşhur hale getirmiştir. 

 ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI TURUMUZ  GÜZERGAHINDA , YÜKSEK RAKIMLI  BÖLGELER MEVCUTTUR;  BU TURA  KATILMAK İSTEYEN  MİSAFİRLERİMİZDEN , KALP-DAMAR PROBLEMİ OLANLAR, NEFES  DARLIĞI ÇEKENLER, HER TÜRLÜ  TEDAVİSİ DEVAM EDENLER, VE  BÜNYESİ İLE İLGİLİMUHTEMEL ENDİŞESİ OLANLAR İÇİN , SEYAHAT  ÖNCESİ  DOKTORLARINDAN  GÖRÜŞALMALARI ŞİDDETLE  TAVSİYE EDİLİR. Turumuz  Progarmı  doğal  akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu  misafrin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz  rahatsızlıkları  mevcut  yolcularımızın bu programa katılmaları tavsiye edilmez.

8.Gün:CUSCO MACCHU PICHU - CUSCO  Sabah kahvaltısını takiben trenle tam günlük Inka Medeniyetinin beşiği MachuPichu turu. Yolcluğumuzun belli bir bölümü trenle kalan kısmı ise otobüsle gerçekleşecektir. Inanılmaz anıtların yakınına kadar giderek hayranlıkla, şaşkınlık arası bir gün geçireceksiniz.Akşam saatlerinde Cusco’ya dönüş..
MachuPicchu (okunuş: MaçuPiççu veya MaçuPiçu , Quechua: MachuPikchu), bugüne kadar çok iyi korunarak gelmiş olan bir İnka antik şehridir. 7 Temmuz 2007 tarihinde,Dünyanın Yeni Yedi Harikası´ndan biri olarak seçilmiştir.And Dağları ´nın bir dağının zirvesinde, 2.360 m yükseklikte, Urubamba Vadisi üzerinde kurulmuş olup. Peru nun Cusco şehrine 88 km mesafededir. Şehir, İnka´lı bir hükümran olan PachacutecYupanqui tarafında 1450 yılları civarında inşa ettirilmiştir. İspanyol istilacılar 1532 yılında buraları işgal ederken sık dağlar arasında kalmış bu şehir, istilacılar tarafından fark edilmemiş ve bu sayede zarar görmemiştir.MachuPicchu 200 den fazla, merdiven sistemiyle birbirne bağlı olan taş yapıdan oluşur.Şehrin 3000 basamağı bugün hala gayet iyi durumdadır.
Kuruluş amacı ve anlamı bugüne kadar gelmiş olan tartışma konusudur. Günümüze gelmeyi başarmış bilimsel kanıt içerikli çok fazla ipucu bulunmamasından, sadece tahminler yapılabilmektedir. Bu yüzden o zamanlardaki adı bilinemeyen şehir, ismini bugün yakınlarda olan bir dağ zirvesinden almıştır. Şehrin tarım alanı olarak kullanılan teraslardan oluşan bölümleri, Eski Zirve (Quechua dilinde: MachuPicchu) denen dağın eteklerindedir. Şehrin sonunda ise Genç Zirve (Quechua dilinde: WaynaPicchu) yükselir.
 

9.Gün:CUSCO - PUNO  Sabah kahvaltısını takiben kara yoluyla And Dağları arasından geçerek Puno’ya hareket..Puna’ya varışta göl manzarasını izleme imkanı.Geceleme otelimizde Puno merkezde.

Titikaka Gölü. Peru ve Bolivya arasında kalan Güney Amerika ´nın en büyük tatlı su gölü. .288 kilometrekare alana sahip olan göl And Dağları nın Altiplano adı verilen platosunda, Peru ve Bolivya arasında yer alır. Batı kıyısı Peru´ya, doğu kıyısı ise Bolivya´ya aittir.
Titikaka Gölü, ticari gemilerin de çalıştığı, dünyanın en yüksek rakımlı gölüdür. Deniz seviyesinden yüksekliği 3.810 metre olup 194 km uzunluğa ve 65 km genişliğe sahiptir. Ortalama derinliği 140 - 180 metre arasındadır. Bazı yerliler dipsiz olduğunu iddia etseler de en derin yeri 280 metredir. Yirmibeşten fazla akarsu bu göle dökülür. İnka kültürünün izlerini barındıran Güneş Adası (Isla del Sol) dahil irili ufaklı birçok adacığı barındırır. Çevresinde yaşayan halk için gölde yapılan balıkçılık önemli bir geçim kaynağıdır.

10.Gün:PUNO -COPPACABANA  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben Bolivya sınırına hareket , gümrük kontrollerini halledip Peru ‘dan çıkarak Bolivya ‘ya giriş..ve yolda Pomata Kiliselerini de gezeceğiz.... 2 gün sürecek ve deniz seviyesinden 3810 m yükseklikte yer alan ve 2000 yıl boyunca And Dağlarının tarihinde çok önemli rol oynayan Dünya’nın en yüksek gölü Kutsal Titicaca Yolculuğumuz başlıyor... Önce kara yolu ile Copacabana’ya yolculuk... Varışı takiben otelimize yerleşme ve öğlden sonra Titikaka Gölü üzerinde turumuza katılma. Başlıca bu gölün en büyük adası olan Sun Island ziyareti..Akşam Yemeği Copacabana kasabası içerisinde yerel bir restoranda alınacak, menude Meşhur kırmızı Alabalık ızgara.

11.Gün:TITICACA GÖLÜ - LAPAZ Sabah otelde alacağımız kahvaltıyı takiben kara yolu ile Lapaz’a hareket. ...güzergahımızda  TIVANCU antik kenti  ziyareti yapılacaktır, ve şehre varışta  AY VADİSİ  ziyaretimizde yapıyoruz. La Paz, iç içe yaşayan uygarlıklar sentezi, muhteşem dağ manzaraları, yerli pazarları, müzeleri, renkli meydanları, Büyücü Doktor “Yatiris” Pazarı ve San Francisco Katedrali ile “Tezatlar Kenti” olarak bilinir. La Paz (İspanyolca´da "barış"); bir Güney Amerika ülkesi olan Bolivya nın yönetimsel başkentidir. Ülkede yasal başkent Sucre olmasına karşın, bakanlar kurulu La Paz´da yerleşiktir ve ülke buradan yönetilir. Kent ek olarak, La Paz bölgesinin de bölgesel başkentidir.
Kent, 1548 yılında, Alonso de Mendoza´nun önderliğindeki İspanyollarca, Chuquiago adlı yerli yerleşim yerinde NuestraSeñora de La Paz ("Barışın kutsanmış Meryem Anası") adıyla kurulmuştur. Adındaki "barış" sözcüğü, önceki bir ayaklanmadan sonra barışın sağlanmış olmasındandır. 1825´de İspanya´dan bağımsızlık için savaşan cumhuriyetçilerin, Ayacucho da İspanyol ordusunu yenmesinden sonra, kentin adı La Paz de Ayacucho ("Ayacucho Barışı") olarak değiştirilmiştir.1898´de bakanlar kurulunun kente taşınmasıyla, kent ülkenin gerçek başkenti konumuna geçmiştir.

 12.Gün:LAPAZ  Sabah kahvaltımızı takiben Lapaz şehir turumuza devam ediyoruz.KatedralMeydanı,Cadılar Pazarı göreceğimiz bazı yerler arasındadır.Geceleme otelimizde.

13.Gün:LAPAZ/SANTA CRUZ/SAO PAULO 0630 0730 /1350 1735 Sabah erken saatlerde Havalimanına transfer ve Yerel Havayolları ileSantaCruz şehrine uçuş.Vaktimiz olursa SantaCruz şehir turu ve  Sao Paulo’ya uçuş.17:35’te varışımızın ardından otelimize transfer.

 

14.Gün:SAO PAULO /MANAUS 2050 2338 Bugün Brezilya´nın en büyük ve en kalabalık şehri olan Sao Paulo da çevre gezilerimizi yapacağız..SãoPaulo, Brezilya´nın 26 eyaletinden birisinin başkenti ve ülkenin başlıca sanayi merkezlerinden biridir. 12 milyonu aşan nüfusuyla Güney Amerika´nın en büyük kentidir. (Çevresindeki metropolitan alanıyla
birlikte 19 milyon nüfusa ulaşmaktadır.) "San Paulo" şeklinde okunur Turumuzun sonunda  , havalimnına  geçiyoruz ve iç hat  uçuş ile  Manaus´a yolculuğumuz  başlıyor.

Manaus, Brezilya´nın kuzeyinde bir kenttir. Amazonas eyaletinin merkezi, Rio Negro kıyısında, ırmağın Amazon´a kavuştuğuyerin yakınında bulunur.1850´de 6 bin nüfuslu bir kent olan Manaus, kauçuk toplama sayesinde hızla geliştiyse de 1911´den sonra, lateks fiyatlarının düşmesi üzerine, aynı hızla gerilemeye başladı. Ama 70´li yıllarda yoğun bir ticari hareketin yanı sıra,
1967´de bir serbest bölgenin kurulmasından destek alan önemli bir sanayileşme (elektronik, kimya, tekstil, makine) sayesinde, Manaus´un nüfusu 4 katına çıktı. 1990´da 1,089,962 nüfusa, 2005´te toplam 1,644,690 nüfusa ulaştı.Manaus, yağmur ormanlarının ortasındaki konumu ve tüm nehir üzerindeki en önemli limanlardan biri biri oluşuyla son derece önemli bir
kenttir.Manaus´un limanına deniz gemileri de ulaşabilir. Ulusal ve uluslararası havayolu bağlantıları ve sürekli iyileşme gösteren otelciliği sayesinde kentin turizmi de gelişmiştir.

Manaus’a varışı  takiben  AMAZON NEHRİ  kıyısındaki otelimize  yerleşiyoruz.Akşam Yemeği  ve geceleme  otelimizde.
 

15.Gün:MANAUS –AMAZON NEHRI VE Manaus limanına geçiyoruz ; burada bizi bekleyen teknemize yerleşmek üzere hazırlıklarımızı yapıyoruz .Önümüzdeki 2Gün  boyunca konaklayacağımız, tipik Amazon nehir gemisine ,kamaralarımıza yerleşiyoruz ; Yerel rehberimiz ve gemi
kaptanımızla güvertede ilk toplantımızı yapıyoruz. Harita üzerinde bize güzergahımızı izah ediyorlar. Yolculuğumuzun hemen başında ;yüzen bir platforma kurulu bir alış veriş noktasında mola veriyoruz (Bu mola gemiye  binmeden de verilebiliyor) ; burada 2 gün boyunca gemide ihtiyacımız olacak bazı  yemeklerde içeceğimiz içecekleri hesaplı şekilde toplu olarak alıp ; gemideki derin dondurucuya bırakabiliyoruz.

Bugün güzergahımız çok ilginç ziyaretlerle dolu..Orman içlerine yürüyüş yapacağımız ; dev Nilüfer çiçeklerini göreceğimiz; Ormanın Prensesi adı verilen ; dev ağaçları göreceğimiz; yine nehir kıyısına kurulu yüzen çarşılarda alış veriş yapacağımız;
birgün. Teknede Öğle yemeğimizi yedikten sonra; Nehir içinde yaşayan vahşi PiranaBalılarını görmeye gideceğiz; hatta rehberimiz bu balıkların olta ile nasıl avlandığını bize öğretecek; kanolarla ; nehrin iç kısımlarına ilerliyoruz. Yine yolumuz
üzerinde dev Piton yılanını görme şansımız olacak..Akşam güneş batınca ; nehir timsahlarının bolca bulunduğu bir koya geciyoruz. Gece ışığında ; rehberimiz ; küçük timsahların elle tutulup ;incelenmesi için bize yardımcı oluyor. Akşam
yemeğimizi teknede alıyoruz. Akşam ; sakin bir noktada gecelemek için demirliyoruz teknemizi. Sivri sinek için mutlaka yanımızda Sinek kov ilacımızı alıyoruz.
 

16.Gün:MANAUS –RECIFE   1110 1610  / 1845 2145 Sabah kahvaltımızın Havalimanına transfer ve Brezilya Havayolları ile Sao Paulo aktarmalı Recife’ye uçuş.21:45’te  varışımızın ardından otelimize transfer.

RecifeBrezilya'nın Kuzeydoğu (Nordeste do Brasil) bölgesinde PernambucoEyaleti başkenti olan şehir. Recife 1537'de kurulmuş; Brezilya'da kurulan 9. kent olan Recife 19 Kasım 1709 tarihli kraliyet beratı ile belediye olmuştur. Belediye sınırları içindeki nüfusu (2010 itibariyle) 1,536,934 kişidir. Etrafındaki şehirleşmiş varoşları ile birlikte metropoliten büyük Recife nüfusu 4,136,506 kişi olup Brezilya'nın metropoliten şehirleşmiş 9. merkezidir.

17.Gün:MANAUS –RECIFE  Sabah kahvaltımızın ardından Recife şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.Sahil boyunca gezimizi gerçekleştiriyoruz.Geceleme otelimizde.

18.Gün:RECIFE/SAO PAULO   1805 2135 Sabah kahvaltımızın ardından serbest saatler. Havalimanına transfer ve Brezilya Havayolları ile Sao Paulo ‘ya uçuş.21:35’te  varışımızın ardından Caracas uçuşumuz için alanda kısa bekleyiş.

19.Gün:SAO PAULO/CARACAS/ROMA  0215  0700   Sabah 07:00’da Caracas’a varışımızı takiben Avila Tepesi’ne gidiyoruz.Hava şartlarına bağlı olarak mümkünse Avila Tepesi’ne teleferikler ile çıkarak tüm şehri kuşbakışı izliyoruz. Sonra havalimanına transfer ve Alitalia Havayolları ile Roma uçuşu.Yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

 

20.GÜN :ROMA – ISTANBUL   2135/0105+1 Öğle saatlerinde  Roma’ya varışımızın ardından uçak değişimi ve Roma- İstanbul uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. 18 Mart saat 01:05’de İstanbul’a varış ve yolculuğumuzun sonu.

BU TURDA  AŞI KARTI (sarı Humma )  şarttır. İl sağlık Müdürlüklerinden ücretsiz temin ve tatbik edilmektedir!!

*EJDER TURIZM  Tur  güzergahında  zorunlu kimi  güncelleme,ara uçuş  saat değiştirme  hakkını  kendinde saklı tutar.

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

Amazon

HAREKET NOKTAMIZ

25 Şubat 2014,

ÜCRET

İki kişilik odada kişi başı 5499 €

Tek kişi farkı 699 €

 

NELER DAHİL?

TUR YARIM PANSİYONDUR/Sabah –Öğle Yada Akşam Yemekleri dahildir.(programdayazıldığı biçimde)
Nehir gemisinde TAM Pansiyondur.
Tur ücretine dahil olan servisler :
· İstanbul´dan İstanbul´a ekonomi (Y) sınıf uçuşlar ve kişi başı 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı;
· Belirtilen veya eşdeğerde otellerde konaklama; her sabah Amerikan veya Brezilya usulü kahvaltılar
ile, tur programında yazılı öğle veya akşam yemekleri
· Programda belirtilen bütün günlük ve gece turları;
· Alan/otel/alan transferleri ve deneyimli Türkçe rehberlik hizmetleri
· Programda yazılı TÜM TURLAR ve TÜM ULAŞIM.
BU TURUMUZDA, TÜMYEREL REHBERLER-GEMİ PERSONİ-KAPTANLAR-GARSONLAR VB  ekip için ,  Kişi Başı 150€  bahşiş  tavsiye ediyoruz.

NELER HARİÇ?

15 TL Yurtdışı çıkış fon ücreti dahil değildir.
VİZELER :
PERU : Yeşil pasaporta vize yok!. Diğer pasaport hamilleri için Ankara´dan vize işlemlerini
yapmaktayız.Ücreti 50€
BOLIVYA : VIZE YOK  BREZILYA : VIZE YOK
Bu Turda Ülke çıkışlarında Ödenek Çıkış HarçlarıToplamı : 100 USD dir.(Gümrük ve havalimanalarında
güvelik vergisi adı altında elden nakit ödeniyor, toplamı bu kadar olabilir en fazla !)

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version