Ankara çıkışlı günübirlik ve konaklamalı Ilgaz, Kartalkaya, Erciyes, Davraz, Palandöken, Sarıkamış kayak turları, Özel Yurtdışı turları, Termal oteller, Abant, Gölcük turu ve doğa turları

Switch to desktop Register Login

Orta Amerika 11 Ekim 2013

EL SALVADOR-  HONDURAS – NIKARAGUA – KOSTA RİKA- PANAMA

Tur Fiyatı: 4490 Euro

 

PROGRAMIMIZ 

1.GÜN : ISTANBUL/ NEW YORK /Fort Lauderdale(MIAMI) 12:15 PM – 16:35 / 20:55 23:46

Sabah Atatürk Havalimanında saat 10:00 DELTA HAVAYOLLARI kontuarında buluşma ; yolculuğumuza başlamak üzere ; bagaj ve check in işlemlerimizi tamamlıyoruz, direkt uçuşla New York ve bağlantı ile Fort Lauderdale ´ yolculuk..(FLL )Miami ‘ye varışı takiben ; özel aracımızla 1 gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde olacaktır.

OTELIMIZ : HYATT Place , Lauderdale Cruise Port, Dania Beach.

2.GÜN : MIAMI Fort Lauderdale, FLL - San Salvador,(SAL) 23:45 00:20+1

Otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben ; serbest saatlerde ; Fort Lauderdale yöresini keşf ediyoruz; arzu edenler rehberimizin yardımı ile ;kısa tekne ve çevre turlarına katılabilirler. Akşam saatlerinde havalimanına geçiyoruz ve El Salvador’un başkenti San Salvador’ uçuşunu yapıyoruz. Gece geç saatlerde varış; geçiş ve gümrük işlemlerinin ardından ; dinlenmek üzere başkent San Salvador’daki otelimize yerleşiyoruz. 

OTELIMIZ :MIRADOR PLAZA HOTEL
El Salvador, Orta Amerika´da yer alan yaklaşık 6.9 milyonluk nüfusa sahip bir ülkedir. Ülke, batıda Guatemala´ya, kuzey ve doğudaHonduras´a komşudur. Güneyinde Büyük Okyanus bulunur.
El Salvador, Amerika anakarasının nüfus yoğunluğu en fazla olan ülkesidir (özellikle başkent, San Salvador) ve ayrıca bölgenin ensanayileşmiş ülkesidir. Resmi adı El Salvador Cumhuriyeti´dir (İspanyolca: República de El Salvador, IPA [re´puβlika ðe el salβa´ðor]). Ülke İsa peygambere atfen "Kurtarıcı" anlamına gelen İspanyolca karşılığından gelmektedir ve toprakları İspanyol himayesi öncesindeCuscatlán diye adlandırılmıştır. 

3.GÜN : SAN SALVADOR

Otelimizde dinlendikten sonra ; şehir turumuz yapılacaktır ; bu tur esnasında ; tarihi doku ve mekanları göreceğiz; Metropolitan Cathedral , National Palace; National Theathre, göreceğimiz yerler arasında ; ve yine meşhur Monsenor Romero’nun öldürüldüğü Divina Providencia Chapelini göreceğiz. . Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

OTELIMIZ :MIRADOR PLAZA HOTEL 

4.GÜN : Majestic Boqueron + Arquological Joya de Cerén”-Pasifik Kıyıları

Kahvaltıyı takiben ; otelden ayrılıyoruz; Boquerón kraterini görmeye gideceğiz; daha sonra Siyah deniz denen yeri göreceğiz; bir zamanlar Amerika ‘nın Pompei si olarak isimlendirilen ; Pompeii of America, Joya de Cerén antik şehrine gideceğiz. Burası da 1993 yılında UNESCO dünya mirası listesine alınmıştır; Daha sonra bir başka tarihi şehir olan ; "Ruinas de San Andrés". Yöresi ziyaret edilecek. Son olarak ‘’TAZUMAL (Maya antik kenti) ziyaretimiz olacak.
Günün sonunda pasifik okyanusu kıyısındaki otelimize yerleşiyoruz; Akşam yemeği ve geceleme otelimizde olacak. 

OTELIMIZ : Las Hojas Resort 

5.GÜN : El Amatillo Sınır Kapısı – Tegucigalpa ( Honduras )

Sabah çok erken saatlerde Honduras’a geçmek üzere yola çıkıyoruz ; karayolu ile el salvador’dan Honduras’a geçiyoruz ; başkente hareket, yol üzerinde muhteşem yol manzaraları eşliğinde ; fotoğraf molaları vermek şartlarında yolculuğumuzu geçirmek gayretinde olacağız. Akşam saatlerinde başkente varış ve otelimize yerleşme. Geceleme ve Akşam yemeği.
OTELIMIZ : HOTEL MINISTER SUITES EJECUTIVO /BOUTIQUE 

Honduras ; orta Amerika´da, Karayip Denizi kıyısında, Guatemala ve Nikaragua arasında ve Kuzey Pasifik Okyanusu kıyısında, El Salvador ve Nikaragua arasında yer alır.Alçak arazilerde subtropikal iklim, yükseklerde ve dağlarda ise ılıman iklim görülmektedir.İç kısımlarda çoğunlukla dağlar, kıyı bölgelerinde dar ovalar yer almaktadır. Ülkenin en yüksek noktası: Cerro Las Minas 2,870 m olup ülkede kereste, altın, gümüş, bakır, kurşun, çinko, demir, antimon, kömür, balık, hidro enerji gibi doğal kaynaklar bulunmaktadır.

 

6.Gün : TEGUCIGALPA - Las Manos (Nicaragua Sınırı)- ESTELI – MANAGUA

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı yapıp ; erken bir şekilde Nikaragua sınırına doğru yolculuğumuz başlıyor… Nicaragua sınır noktası olan Las Manos´a ulaşma, sınır geçiş işlemlerinin ardından araç ve ekip değişimi ve Nicaragua‘ya giriş. Yeni ekibimizle beraber önce Esteli kentine doğru yola çıkacağız; bugün yerli el sanatlarının güzel örneklerinden görme ve alış veriş imkanı..En önemlisi el yapı Purolar... Akşam Managua ‘da lokal restoranda akşam yemeği ve konaklama

OTELIMIZ : HOTEL MANSION TEOLINDA/ BOUTIQUE

Nikaragua (resmi adıyla Nikaragua Cumhuriyeti), 129,495 km2´lik yüzölçümüyle Orta Amerika´nın en büyük ülkesidir.Ülke, kuzeydeHonduras, güneyde Kosta Rika İle komşudur.Ülkenin batısı Büyük Okyanus, doğusu ise Karayip Denizi ile çevrilidir.11 ile 14 derece kuzey enlemleri arasında bulunan Nikaragua´nın başkenti Managua´dır.Nüfusun yaklaşık beşte biri bu kentte yaşamaktadır.

7.Gün : MANAGUA –MASAYA - GRANADA

Sabah kahvaltıdan sonra kısa şehir turu, ardından Nicaragua’nın en önemli şehirlerinden Granada’ya yolculuk, bu yol normalde direkt 45 km; turumuz sabah öğleden sonra Masaya Volkanını ziyaretle devam edecek.. Granada ‘da gölde Las Isletas adaları olarak bilinen küçük adalar çevresinde bot turumuz olacaktır. Akşam yemeği ve geceleme Granada ‘da olacak. OTELIMIZ :Hotel Alhambra ( Tarihi Boutique Hotel ) 

Christopher Columbus tarafından 1502 yılında Nikaragua kıyıları keşfedildiğinde ülkede Miskitolar gibi birçok yerli kabile vardı. Conquistador Francisco Hernández de Córdoba Garanada ve Léon’de 1524’da bir yerleşme merkezleri kurdu. 17. ve 18. yüzyıllarda İspanyollar Nikaragua’nın büyük bölümünü sömürge hâline getirdiler.
1821´de bağımsızlığını kazanan Nikaragua, bir süre Meksika ile daha sonra Orta Amerika Birleşik Eyâletleri ile birleşti. Nihayet 1838’de bağımsız ayrı bir cumhuriyet oldu.Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri, yirminci yüzyıl başlarında son olarak 1926 ve 1933 yılları arasında olmak üzere defalarca ülkeyi işgal etti.

8.Gün : GRANADA- PENAS BLANCA – ARENAL VOLKANI MILLI PARKI

Bu sabah erken saatlerde kahvaltımızdan sonra ; Costa Rica sınır kasabası olan Penas Blancas a varış ve Kosta Rika ‘ya giriş...Yaklaşık 5 saatlik bir yolculuktan sonra ARENAL VOLKANI Milli Parkına varıyoruz. Bu Bölgede Volkanik Sular SPA parkını ziyaret edeceğiz. Tabacon HOT Spring isimli yere gidip , Kaynak suların güzelliğine şahit olacağız.( NOT : Sıcak Suya Girme imkanı olan yerler vardır !! Hazırlık yapılması gerekebilir !! ) Akşam yemeğimizi aldıktan sonra , konaklayacağımız Arenal Volkanı manzaralı Lodge umuza geçeceğiz.

OTELIMIZ : Arenal Springs Resort 

9.Gün: ARENAL - SAN JOSE

Sabah kahvaltıdan sonra ; çevre turumuz olacak ; bugün göreceğimiz yerlerden belli başlı olanlar 

LA PAZ ŞELALESİ Bahçeleri , Kelebek Çiftliği ,Yılan ve Kurbağa Müzesi .Bunun yanında tarih ve doğa ile iç içe geçmiş tüm gün boyunca yemyeşil dağlar; volkan manzaraları.. Bugün öğle yemeğimiz yerel bir restoranda verilecek. Yemekten sonro POAS VOLKANIK MILLI PARKI ziyaretine gideceğiz. Ana Krateri ziyaret edip bilgiler alacağız. Beklide İLK kez Aktif bir Yanardağa bu kadar yaklaşacaksınız, eger arzu edenler olursa, 30 dk bir tırmanış yürüyüşü ile zireveye yakın bir noktada bulunan BOTOS Gölünü ziyaret edebilir. Daha sonra San JOSE ‘ye yolculuğumuz başlıyor. Otelimize yerleşme ve hemen sonrasında 2 saatlik San Jose şehir merkezi gezimiz olacak..Günün sonunda akşam saatlerinde ‘’ÇOK ÖZEL AKŞAM YEMEĞİ ‘’ süprizi sizleri bekliyor..Geceleme otelimizde. 

OTELIMIZ : GRAN HOTEL COSTA RICA 

10.GÜN: SAN JOSE - BOCAS DEL TORO (PANAMA ) 08:30 HAREKET --UÇAK İLE!! 

Bugün sabah yolculuğumuzu Panama’ya olacak.. Size özel unutulmaz bir yolculuğa hazır Olun.Sabah 06:15’de San JOSE ‘nin PAVAS havalimanına transfer oluyoruz. Burası yerel uçakların kalktığı nispeten daha küçük şehrin ikinci havalimanı.. Saat 08:30 ‘da Panama’nın BOCAS DEL TORO isimli tatil kesabasına , Buradan Küçük uçağımızla geçeceğiz. Yolculuk sadece 1 saat sürmektedir. 

(Bugün Hem Kosta Rika’dan çıkış Pulu hemde Panama On arrival Vize si için yanımızda nakit yaklaşık 100 USD bulundurmalıyız,alanda çıkış da ve varışta talep edilecektir ) 

Panama ülkesinin cennet sahilleri olarak bilinen Bocas Del Toro yöresine varacağız..Otelimize yerleşeme. Serbest Günümüz başlıyor. Arzu eden misafirlerimiz Yüzmeye , kasabada gezinti yapmaya çıkabilir, yada yerel otel görevlilerinden destek alarak küçük adalar tekne turlarına katılabilirler.. Geceleme otelimizde. OTELIMIZ : PALMA ROYALE HOTEL 

11.GÜN : BOCAS DEL TORO

Bugün eşsiz kumsalları ve doğası ile Karayiplerin yeni gözdesi, Panama cenneti olarak bilinen bu kıyılarda serbest saatler..arzu eden misafirlerimiz rehberimizin sunacağı kimi aktivitelerle deniz dalış ve benzeri etkinlikler yapabilirler..Kalan tüm zamanda bu güzel sularda yüzme ve dinlenme ..Geceleme otelimizde.


12.GÜN: BOCAS DEL TORO- PANAMA CITY 07:40 08:30

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz ve havalimanına geçiyoruz.Burada işlemleri takiben uçakla ; başkent Panama City’e varıyoruz ; ve Bugün Panama ülkesinin adı gibi anılan ve dünyaca meşhur Panama kanalının boydan boya takip eden bir güzergah üzerinden ; iki denizi birleştiren bir rotada Colon ‘a kadar gideceğiz. Karayolu ile hem Başkent Panama City’i ziyaret edeceğiz hemde Panama Kanalı göreceğiz.Öğle yemeğini yerel bir restoranda alıyoruz. Tüm gezimizin sonunda ,Bu gece geç saatlerde havalimanına geçiyoruz ; ve check in işlemlerimizi yapıyoruz;


13.GÜN: PANAMA CITY / FORT LAUDERDALE 02:30 / 05:55

 

Sabah çok erken saatlerde tekrar ilk geldiğimiz Miami Fort Lauderdale havalimanına varıyoruz.. Burada 1 gece konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.

 

OTELIMIZ : HOLIDAY INN Express Hotel & Suites , Cruise Port FLL 

ÖNEMLİ NOT !!! : Sabah çok erken gelinmesi sebebi ile Otel odalarımız hazır olmayabilir, Yetkililerin bize ileteceği saate kadar bagajlarımızı müsait bir noktaya emaneten bırakıp, kısa bekleme yapmak durumunda kalabiliriz.

 Daha sonra Otelimize yerleştikten sonra..Bugun serbest bir gün..dinleniyoruz..geziyoruz..Geceleme Otelimizde olacak. 

14.GÜN: FORT LAUDERDALE / ISTANBUL 12:05 1512 

Sabah Kahvaltımızı takiben yine DELTA HAVA YOLLARI ile dönüş uçuşumuzu yapmak üzere lana geçiyoruz ve Sabah 09:00 da otelimizden ,ayrılıyoruz, geri dönüş yolculuğumuz başlıyor...New York üzerinden Istanbul´a uçuşumuz...geceleme uçakta.. 

15.GÜN : ISTANBUL- Varış 17:00 - 10:15 AM 

Varış..ve Turumuzun sona ermesi.. 

Bu Turumuzdaki Vize Durumları ;
ABD vizesi gereklidir.
El Salvador: Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeden muaftır.
Honduras: Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeden muaftır.
Nikaragua: Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeden muaftır.
Kosta Rika: Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeden muaftır.
Panama: Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.(Vize işlemleri varışta Havalimanında tatbik edilir; 100 USD masrafı vardır) !!!

 

Acentenin tur programındaki uçak detayları-otel isim ve saatlerini değiştirme hakkı saklıdır.

Tur ücretine dahil olan servisler :

İstanbul’dan İstanbul’a ekonomi (Y) sınıf uçuşlar ve kişi başı 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı;
MIAMI/SAN SALVADOR - PANAMA CITY-MIAMI uçuşlarında bagaj hakkı 15Kg dır. 

Belirtilen veya eşdeğerde otellerde konaklama; ile, tur programında yazılı öğle veya akşam yemekleri
Programda belirtilen bütün günlük ve gece turları; Alan/otel/alan transferleri ve deneyimli Türkçe rehberlik hizmetleri
Programda yazılı TÜM TURLAR ve TÜM ULAŞIM. 

Tur ücretine dahil olmayan servisler : 

Pasaport ve diğer seyahat evrakı masrafları; Programda belirtilmemiş her türlü kişisel harcama ile program dışı alınmak istenen geziler; program dışı gidilecek eğlence yerleri giriş ve harcamaları; fazla bagaj ücretleri ile tur ücretlerine dahil olduğu açıkça belirtilmemiş diğer her türlü harcama ve masrafı 

TÜM YEREL HİZMETLİLER İÇİN TAVSİYE EDİLEN BAHŞİŞLER 

(rehber ,kaptan,garsonlar.. Kişi başı 150 € Yurtdışı çıkış vergisi (15 YTL) 

UYARI ! : Bu turumuzda ; Karayolu ile ülkeler arası geçişler yapılmaktadır ; Bu hudut geçişi esnasında ;yolcularımızdan ; özellikle sınır/hudut bölgeleri özel kurallarına ;ilgili uyarılara dikkat etmelerini rica ederiz. Bu geçiş noktalarında fotoğraf makinesi yada video kamera kullanılması yasaktır. Ayrıca geçişler esnasında; yerel vergiler-pul bedeli adı altında paralar nakit olarak gümrük memurlarınca yolculardan toplanır ;bu hususda ; değerli yolcularımızın ;toplamda yaklaşık ;75 USD lik bir tutarı yanlarında; tur sonuna kadar ;bu geçişlerde kullanmak üzere tutmalarını ayrıca rica ederiz.

HAREKET NOKTAMIZ 

11 Ekim 2013,

 

Artıyaşam | Kırkayaklar Turizm.

Top Desktop version